Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 3996 times)
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Kaj si resnično želimo?
19.02.2004 at 10:18:48
 

Pozdrav vsem!  Smiley

Zadnje čase veliko razmišljam o sreči, žalosti, željah... Najprej greš v šolo, potem služba, otroci... Nekako nepisan vrstni red, kaj storiti. Verjetno je tako nekako naravno ali pa smo samo tako naučeni? Potem se za trenutek ustaviš in se vprašaš kaj si želim. Kaj si resnično želim? Ne vem. Želim biti srečna. Sedaj čakam, da grem na svoje (čez približno 3 mesece). Tega se zelo veselim. Kaj pa potem? Vse je tako predvidljivo. Moram priznati, da sem zelo optimistična in upam na najbolje. Vseeno se vprašam, ali je to edina pot? Je to pot srca ali "naučenosti in družbenih norm"?
Vem, da mi nihče ne more pomagati in da odgovor nosim v sebi. Želim si, da bi z mano delili izkušnje. Kako se vi s tem spopadate?

Hvala!
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #1 - 19.02.2004 at 11:28:34
 
soncnica wrote on 19.02.2004 at 10:18:48:
Želim biti srečna.

Vem, da mi nihče ne more pomagati in da odgovor nosim v sebi. Želim si, da bi z mano delili izkušnje. Kako se vi s tem spopadate?

zares srecen si, ko lahko iskreno in brez omejitev ljubis in ko si od te iste osebe iskreno in brez omejitev ljubljen.

vsak od nas isce takega "idealnega" partnerja. eni ga iscejo na napacnih koncih in pol zakljucjo da ga sploh ni in se reakcijsko vrzejo v "samozadostnost" in od tam po neki casa spet padejo v odvisnost od napacnih oseb in tko v zacaran krog. ce tekom vseh teh dogodkov vede ali nevede pridejo v stik z osebami, ki imajo odnos z "idealnim" partnerjem ze vspostavljen se v njih nabirajo doloceni "vtisi upanja". in ko se ti naberejo jih to vodi naprej... bodisi do svetih oseb, bodisi do svetih spisov in od tam naprej je njihova pot do idealnega partnerja odprta in s tem do dejanske srece.


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #2 - 19.02.2004 at 11:33:37
 





vsi bi bili srečni



samo to
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Venera
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Gender: female
Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #3 - 19.02.2004 at 11:42:40
 
Na žalost so sanje o otrocih, poroki in še marsičem sama iluzija, če se ti ne potrudiš, da narediš iz tega nekaj lepega. Že par let nazaj sem opustila tako razmišljanje, da more bit vse pošlihtano, da boš srečen. Res je, da si še vedno želim imet vse to, ampak to je samo podlaga na čemer gradiš svojo srečo. Najboljše je, če imaš to možnost in sposobnost, da probaš videt v nepopolnem popolno, da si ne delaš iluzij kakšno bi življenje moralo biti. Jaz si resnično želim to, da bi se še bolj odprla v svojih čustvih in da bi še bolj svobodno izražala sebe in bolj kot mi to uspeva bolj sem tudi srečna s fantom. Imet sebe rad to je nekaj najlepšega in potem vidiš, da te imajo tudi drugi rajše in da te bolj spoštujejo. V to moraš pa vložit kar dosti energije in drznosti, da si upaš bit nekaj kar mogoče vsem ne diši.
Želim si bit srečna z mojim zmm, zmm-om.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #4 - 19.02.2004 at 12:08:29
 
Venera, jaz ti tudi želim sreče.

Se odpiraš, se boš še bolj.

Tako kot si iskreno napisala tale post, se ti ni potrebno ničesar bati.

Lepo te pozdravljam. Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #5 - 19.02.2004 at 12:16:29
 
sončnica,

odgovor se lahko odstre samo tebi sami

ja vsi si želimo biti srečni, ampak pridejo tudi trenutki žalosti

Lepo te pozdravljam.

Zelo ti želim sreče in veliko veselja.  Smiley Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #6 - 19.02.2004 at 12:54:48
 
Srecen si ko sam tako cutis. Vsak drugace pojmuje sreco, enim denar, drugim ljubezen, tretjim svoboda, cetrtim potovanja-odkrivanja,... Nekaterim je dovolj samo ena stvar ostali pa sreco pojmujejo z vecimi stvarmi hkrati.


Lp
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #7 - 19.02.2004 at 13:51:25
 
soncnica wrote on 19.02.2004 at 10:18:48:
Vem, da mi nihče ne more pomagati in da odgovor nosim v sebi. Želim si, da bi z mano delili izkušnje. Kako se vi s tem spopadate?


sončnica, pozdravljena Smiley

Hmm.
Izkušnje.
In kako se sam spopadam s tem, kar si napisala.
No, na kratko, vsake toliko (recimo 1x na leto, morda 2x, če se spomnim), preverim ali gre moje življenje RES v smeri, ki me izpolnjuje.
Naredim krajši test, sam s sabo:
http://www.uspehi.com/forum/viewtopic.php?t=25

In potem ravnam v skladu z ugotovitvami. Ponavadi ne rabim dosti spreminjat, včasih se pa najde kakšen trši oreh, kateremu sem se mu podzavestno izogibal že več mesecev... Problem poskušam rešiti čimprej, da me v prihodnosti ne ovira v življenju...

Si pa zelo lepo povedala, ja. Odgovori in vse ostalo je v nas samih, ne zujan.
Smiley

lep pozdrav
Smiley
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #8 - 19.02.2004 at 13:54:31
 
e. wrote on 19.02.2004 at 13:51:25:
Si pa zelo lepo povedala, ja. Odgovori in vse ostalo je v nas samih, ne zunaj.

tud jaz se strinjam. le da nekateri radi spregledajo to, da za dostop do najglobjih informacij v sebi potrebujejo pomoc "onkraj" sebe. eni jo priznajo eni pa ne... uporabljajo jo pa vsi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #9 - 19.02.2004 at 14:36:51
 
Quote:
tud jaz se strinjam. le da nekateri radi spregledajo to, da za dostop do najglobjih informacij v sebi potrebujejo pomoc "onkraj" sebe. eni jo priznajo eni pa ne... uporabljajo jo pa vsi.


Ja, bo kr držalo, ja.
Ampak problem je v temu, po mojem mnenju, da s(m)o ljudje vse preveč odtujeni ne le od SEBE, temveč tudi od svojih pristnih občutkov, želja in ciljev v življenju...

Ne poznam junaka, ki bi lahko prav zares kar tako stopil v stik s pomočjo "onkraj" sebe, ne da bi prej zaživel res srečno in izpolnjeno v svojem življenju...
Večina "junakov" Smiley beži v t.i. stike, in pri tem pozablja na to, kar v prvi vrsti s(m)o, ljudje, z nogami na tleh, na planetu Zemlja.
Smiley
imo

Smiley

lp

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #10 - 19.02.2004 at 14:40:34
 
e. wrote on 19.02.2004 at 14:36:51:
Ne poznam junaka, ki bi lahko prav zares kar tako stopil v stik s pomočjo "onkraj" sebe, ne da bi prej zaživel res srečno in izpolnjeno v svojem življenju...

komu je pol namenjena "tvoja" pomoc, ki jo nudis "drugim" na uspehi.com? tistim, ki so ze izpolnjeni in srecni ali tistim za katere menis (oz. oni sami menijo), da to zdaj niso in jim ti skusas pomagat do tega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #11 - 19.02.2004 at 14:55:45
 
Quote:
komu je pol namenjena "tvoja" pomoc, ki jo nudis "drugim" na uspehi.com? tistim, ki so ze izpolnjeni in srecni ali tistim za katere menis (oz. oni sami menijo), da to zdaj niso in jim ti skusas pomagat do tega?


Hmm.
Ne štekam te prav 100%, veš...

No, moja pomoč je namenjena tistim, ki sami vidijo, da imajo težave v življenju in ki so sami pripravljeni narediti korak proti doseganju svojih ciljev...

to je to.

Dodano:

no, ti bom tko odgovoru.
Ovire, frke, ki jih ima človek v svojemu življenju (denar, finance, spolnost, soočanje z avtoritetami, samostojnost/odvisnost itd...), vse to človeka pač ovira pri izpolnjenosti. Sej to je kr logično, a ne.

No, logično pa je td, da so iste ovire ( v obliki kompromisov, potlačenih čustev in vzorcev obnašanja) prisotne tudi v duhovnosti, pri prakticiranju duhovne poti, tudi  Bhakti yoge.
Življenje živiš ti in bhakti yogo prakticiraš tudi ti, recimo.

Kam gredo problemi, frke, kompromisi (če jih imaš, seveda, to veš sam) ko mantraš Maha Mantro? Nikamor, le v ospredju niso, to je vse...
Moja izkušnja je, da lažje prakticiram yogo, kadar sem v življenju res izpolnjen in mi po glavi ne piska noben (večji) problem...

upam, da sem ti sedaj zadovoljivo odgovoril, aryan.
Smiley

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #12 - 19.02.2004 at 15:24:04
 
e. wrote on 19.02.2004 at 14:55:45:
Hmm.
Ne štekam te prav 100%, veš...

nc hudga.

Quote:
No, moja pomoč je namenjena tistim, ki sami vidijo, da imajo težave v življenju in ki so sami pripravljeni narediti korak proti doseganju svojih ciljev...

tocno to. ljudje imajo v sebi potencial biti izpolnjeni ampak ker trenutno niso, potrebujejo pomoc nekoga "onkraj" njih samih, da jim pomagajo to izvlect iz njih samih ven. v primeru "uspehi.com" si ta "onkrajna" pomoc ti. torej, lastni trud in iskrenost ter pomoc drugega pripeljeta do rezultata.

Quote:
Ovire, frke, ki jih ima človek v svojemu življenju (denar, finance, spolnost, soočanje z avtoritetami, samostojnost/odvisnost itd...), vse to človeka pač ovira pri izpolnjenosti. Sej to je kr logično, a ne.

frka je v nepravilni uporabi, ne s stvarmi kot so denar, avtoritete, spolnost itd.

Quote:
No, logično pa je td, da so iste ovire ( v obliki kompromisov, potlačenih čustev in vzorcev obnašanja) prisotne tudi v duhovnosti, pri prakticiranju duhovne poti, tudi  Bhakti yoge.
Življenje živiš ti in bhakti yogo prakticiraš tudi ti, recimo.

bhakti yoga pomeni aktivnost (yoga) ljubezni (bhakti). za ljubezen sta nujno potrebna dva, ki se zdruzita v eno (v interesu) a hkrati ostajata svobodna individuma. torej jaz bhakti yoge ne prakticiram izkljucno sam, niti je ljubljena oseba ne prakticira izkljucno sama, ampak jo oba hkrati, a vsak iz sebe.

Quote:
Kam gredo problemi, frke, kompromisi (če jih imaš, seveda, to veš sam) ko mantraš Maha Mantro? Nikamor, le v ospredju niso, to je vse...

problemi, frke, kompromisi grejo tja od koder so prisli. razlika med mano in Bogom je ta, da On lahko svojo energijo kontrolira, jaz pa Njegove ne. torej le s predajo Bogu me frke itd. po Njegovi milosti za vedno zapustijo, torej grejo nazaj v njegovo eksterno potenco pod katero vplivom sem jaz kadar sem Bogu nenaklonjen.

ce nekdo recitira maha-mantro z 10-timi "zalitvami" (najbrz jih poznas) je seveda to ciz nekaj drugega. v tem primeru tezave ostanejo le v ozadju in samo cakajo na primeren trenutek kdaj bojo spet izbruhnile nazaj ven (v ospredje).

Quote:
Moja izkušnja je, da lažje prakticiram yogo, kadar sem v življenju res izpolnjen in mi po glavi ne piska noben (večji) problem...

ja, lazje je prakticirat yogo (meditacijo) iz ravnotezne (satya-gun) predispozicije, ampak ni pa to nujni pogoj pr bhakti-yogi. taka je vseobsegajoca in neomejena milost Bhakti-devi in tistih, ki jo pod vodstvom Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja delijo indiskriminirano vsepovsod.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #13 - 19.02.2004 at 16:04:11
 
Quote:
tocno to. ljudje imajo v sebi potencial biti izpolnjeni ampak ker trenutno niso, potrebujejo pomoc nekoga "onkraj" njih samih, da jim pomagajo to izvlect iz njih samih ven. v primeru "uspehi.com" si ta "onkrajna" pomoc ti. torej, lastni trud in iskrenost ter pomoc drugega pripeljeta do rezultata.


Aja, to si mislu.
Stekam zdj, ja.
Tnx.
Smiley

Quote:
problemi, frke, kompromisi grejo tja od koder so prisli. razlika med mano in Bogom je ta, da On lahko svojo energijo kontrolira, jaz pa Njegove ne. torej le s predajo Bogu me frke itd. po Njegovi milosti za vedno zapustijo, torej grejo nazaj v njegovo eksterno potenco pod katero vplivom sem jaz kadar sem Bogu nenaklonjen.


Ja, razumem.
No, me veseli, da imaš take izkušnje. Res.
Smiley


Quote:
ce nekdo recitira maha-mantro z 10-timi "zalitvami" (najbrz jih poznas) je seveda to ciz nekaj drugega. v tem primeru tezave ostanejo le v ozadju in samo cakajo na primeren trenutek kdaj bojo spet izbruhnile nazaj ven (v ospredje).


Ja, poznam te reči, ja.

Ja, čista (al pa vsaj mešana), predanost lahko pomaga, ja. Kaj pa drugega bo, če ne predanost/odprtost.
Ma nekateri so tolk potlačeni (po tvoje bi temu rekli v guni neznanja al pa strasti) in odtujeni sami od sebe, da o kakšni predanosti ni govora...
Je pa zmeraj potencial prisoten, ja. Večno. Le izkoristit ga je treba, zagrabit zajčka za uhce in neki nardit iz svojga življenja...Smiley

Zanj, seveda, če človeku znese to poštekat.

lp

e.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Kaj si resnično želimo?
Reply #14 - 20.02.2004 at 15:36:36
 
Hvala vsem za svoja razmišljanja.

Ne vem, če sem kaj bližje odgovoru, vendar je lepo vedeti, da tudi drugi razmišljajo o tem in s tabo delijo mnenje.

Hvala!  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2