Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5907 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
čustva
16.02.2004 at 15:47:19
 
sem spet naletela na tale zanimiv tekst:


Neosvobojena čustva ustvarjajo notranjo nemoč, zato se jih najprej v sebi zavemo, se z njimi poistovetimo, nato se jih osvobodimo, jih predihamo, izdihamo, izkričimo ali izjokamo. Tako iz energijskih kanalov odstranimo neustrezne tokove.  

Čustveni odzivi nas opozarjajo, da je vznemirjeno naravno energijsko ravnovesje in moten pretok energije.

Vzrok vsake težave je v razporeditvi energije. S prepoznavanjem čustev se zavemo, katera polariteta je preveč dejavna in katera izčrpana.

Čustva, ki jih kažemo navzven, so jang: jeza, podžiganje, nestrpnost, ljubosumje, maščevalnost, sovraštvo, ogorčenje, tekmovalnost, ošabnost.

Čustva, ki jih zadržujemo v sebi, so jin: strah, krivda, sram, neodločnost, nezaupanje, občutljivost, samopomilovanje, osamljenost, depresija.  

Le z razsvetljevanjem, z odvajanjem neustrezne energije lahko dovajamo zdravo energijo. Z odpuščanjem neustreznih energij vzpostavimo ravnovesje med jinom in jangom, odstranimo strah in dvom in sprostimo pretok po mikrokozmični orbiti. Odpuščanje je ključ za srečo. Ko odpuščamo, spremenimo polariteto in tako dvignemo frekvenco lastnega nihanja.

iz knjige Pot do srca, Milena Plut-Podvršič
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: čustva
Reply #1 - 16.02.2004 at 20:51:22
 
m wrote on 16.02.2004 at 15:47:19:
sem spet naletela na tale zanimiv tekst:


Neosvobojena čustva ustvarjajo notranjo nemoč, zato se jih najprej v sebi zavemo, se z njimi poistovetimo, nato se jih osvobodimo, jih predihamo, izdihamo, izkričimo ali izjokamo. Tako iz energijskih kanalov odstranimo neustrezne tokove.  



Torej je prav, če jokamo? Je tudi to pot, ki pripelje do osvoboditve?
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: čustva
Reply #2 - 17.02.2004 at 04:25:36
 
Roll Eyesčustva so kot naši mali otroci.moramo jih spoštovati in usmerjati.nikakor jih ne smemo potlačiti ker se nam to vedno maščuje,prav je da jih izražamo a se ne smemo nikoli poistovetiti z njimi,ker mi nismo čustva. Roll Eyes
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: čustva
Reply #3 - 17.02.2004 at 09:25:23
 
lola wrote on 16.02.2004 at 20:51:22:
Torej je prav, če jokamo? Je tudi to pot, ki pripelje do osvoboditve?


ja, po moje je prav, da jočemo, če tako čutimo

edino na tak način lahko nekaj 'daš iz sebe' - če potlačiš, zanikaš, te bo samo razžiralo nekje znotraj

ko pa pustiš, da čustva tečejo skozi tebe, se vedno manj poistovečaš z njimi, z vzorci, ki so jih povzročili in tudi bolečina izginja. se čez nekaj časa sploh ne moreš prav spomnit, kaj te je tako bolelo, da si prejokala ure in ure, iz dna duše - kot da se sploh ni dogajalo tebi Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: čustva
Reply #4 - 17.02.2004 at 12:27:48
 
Malo preden sem odprla tale topik sem pisala na tistega o moči.... Grin

meni se zdita kar precej povezana  Wink

Ja seveda ni z našimi čustvi, kakršna so že, nič narobe.

Narobe je z našo glavo.

Ki je prenatrpana z najrazličnejšimi družbenimi kodeksi, posmehi naših takšnih ali drugačnih izbruhi čustev.

Sem že gor Oshotove besede uporabila, pa bi še nadaljevala....

"..... Ko se otrok rodi, je čuteče bitje. ..... Kadar želi jokati, ne more, saj starši tega ne odobravajo. Tako bo obsojan, grajan, ne bodo ga cenili, spoštovali, upoštevali, ne bo ljubljen. ..... Zanj ni ljubezni, če je takšen, kakršen je. Ljubljen je lahko le, če sledi določenim pravilom. Ta pravila so vsiljena, niso naravna. ..... "

Ja ta naša tružba je res ena igra takšnih malo čudnih moči. Takoj ko človek pokaže kakšna čustva, sploh takšna, ki se ne ujemajo z našim egičem, pol ga pa že obsodimo, da ni dober........

Biti z jokom, smehom, veseljem, žalostjo, ne glede kaj bodo o tem drugi mislili, to je prava moč.
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: čustva
Reply #5 - 17.02.2004 at 22:28:55
 
jokat 8)
smejat 8)
sam da dogaja Kiss
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Kaskaya
1
*
Offline

Zase naredimo največ,
kadar ljubimo druge.

Posts: 13
Maribor
Gender: female
Re: čustva
Reply #6 - 20.02.2004 at 12:26:03
 
arelena wrote on 17.02.2004 at 04:25:36:
prav je da jih izražamo a se ne smemo nikoli poistovetiti z njimi,ker mi nismo čustva. Roll Eyes



Tudi ljubezen je čustvo, zakaj ne smem tudi jaz biti ljubezen, če tako občutim?

Sicer pa sem nekoč prebrala (se oproščam, ker se ne spomnim vira), da so naša čustva proizvod naših lastnih misli. Če o nekom mislimo dobro, bodo tudi naša čustva pozitivna in če o nekom mislimo slabo, bodo naša čustva do njega sovražna, negativna ...

Pozdravček  Smiley
Back to top
 

Kaskaya
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: čustva
Reply #7 - 20.02.2004 at 17:05:59
 
Smiley
vsak ima svoje mnenje o čustvih in ljubezni
in tako je tudi prav.
Moje mnenje izhajajoče iz mojih izkustev je,
da imam dvoje čustev pozitivna in negativna,
ki se odražajo skozi
moja pričakovanja
reagiranja,
odzivanja,
predvsem pa skozi moj razum.
Zame Ljubezen ni čustvo,
ampak prepoznavanje božanskosti v sebi,
in drugi osebi
to je velika razlika

ja sam se veliko raje poistovečam s svojo dušo,
kot pa s svojimi čustvi,
nimam pa nič proti,
če se kdorkoli poistoveča s svojimi čustvi,
kar naj se, če mu tako paše.  Kiss Kiss Kiss

lp
 




Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Kaskaya
1
*
Offline

Zase naredimo največ,
kadar ljubimo druge.

Posts: 13
Maribor
Gender: female
Re: čustva
Reply #8 - 20.02.2004 at 21:17:20
 
stoychi wrote on 20.02.2004 at 17:05:59:
Smiley
Zame Ljubezen ni čustvo,
ampak prepoznavanje božanskosti v sebi,
in drugi osebi
to je velika razlika

jaz sam se veliko raje poistovečam s svojo dušo,
kot pa s svojimi čustvi,  
 



Prepoznavanje božanskosti - tvoj opis mi je všeč, se bom probala naučiti tako gledati na ljubezen.

Tvoj drugi stavek pa mi ne sede najbolj, bi mi to še malo razložil. Vem, da je v meni duša, a kako naj se poistovetim z njo, če se mi zdi, da je ne poznam?

Pozdravček  Smiley
Back to top
 

Kaskaya
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: čustva
Reply #9 - 20.02.2004 at 23:58:44
 
ja draga Kashaja,

ja to je res težko, dokler je ne začutiš ne bo šlo. Lahko poizkusiš tako kot jaz, ki sem sprejel Prem Rawatove tehnike, ki mi to omogočajo, o tem lahko prebereš tule:

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20021225165706813

in pa tukaj na versvih, religijah pod Prem Rawat umetnost notranjega spoznanja in pa stojči in stojči 1

prav lepo te pozdravljam in ti želim veliko zaupanja vase na tvoji notranji poti spoznanj.  Kiss Kiss Kiss


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: čustva
Reply #10 - 23.02.2004 at 18:56:28
 
Smileyprav je da se naučimo občutiti,in čustva se moramo naučiti prosto izraziti,vendar se nikakor z njimi ne smemo poistovetiti.stojči ,lepo je če sprejmeš metodo,ki ti pokaže kako priti do RESNICE,vendar jo moraš ne le sprejeti ,ampak tudi DOŽIVETI.KO POSTANEŠ ENO Z RESNICO ,POTEM VSE OSTALO ODPADE..POTEM TI JE JASNO.da sem doživela sebe,sem kljub temu da mi je bila dana tehnika in milost morala izgubiti  na nek način sebe...svoj ego.doživi se lahko kenšo ali samadhi.odvisno je od tega koliko si vložil,le toliko tudi dobiš.čustveno telo je potrebno pozorno pogledati in ozavestiti in šele ko smo mi gospodar smo lahko svobodni ,ker sami izbiramo čustva skozi katera delujemo.na tem nivoju se moramo naučiti spoštovati sebe in se imeti rad ,ter največje   odpuščati sebi in drugim.na tem nivoju lahko delamo z notranjim otrokom in misli da je to zelo uspešno.sicer pa sto ljudi,sto čudi in verjetno ima vsak svojo metodo,kar je tudi prav..lep pozdravček
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: čustva
Reply #11 - 23.02.2004 at 19:52:58
 
Smiley
ja lepo si napisala tole draga arelena,
ko postaneš eno z Resnico,
vsak od nas je to eno z resnico,
ki se ji ali mu skozi življenje približuje,
ali pa oddaljuje
in na tej notranji poti
ves čas izgublja svoj ego,
lažno predstavo o sebi.
Ljubezen je kot vedno,
to najboljše sredstvo
za uravnavanje čustev. Kiss Kiss Kiss


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: čustva
Reply #12 - 23.02.2004 at 21:18:33
 
Roll Eyes¸LUBEZEN JE ISTO KOT resnica,bog  ali mir in nima veze s čustvi.ko pride do enosti ,to pomeni da se subjekt in objekt zlijeta in med njima ni razlik..že dolgo je kar sem to    do živela in zopet hrepenim po tem.. ni resnice izven mene in je nikoli ni bilo...zakaj vedno iščemo drugod
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: čustva
Reply #13 - 23.02.2004 at 22:51:28
 
Smiley

tvoje razumevanje bistva ljubezni in resnice je izvrstno
in ne dvomim, da boš to enost znotraj sebe ponovno kmalu doživela.  Kiss Kiss Kiss

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: čustva
Reply #14 - 24.02.2004 at 21:04:02
 
Smileymogoče ..vse je mogoče..
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Pages: 1 2