Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12
(Read 108726 times)
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Fajn knjige 2.
Reply #30 - 09.08.2004 at 23:41:55
 
SmileyShel Silverstein - Mankajoči košček...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #31 - 11.08.2004 at 12:09:26
 
"Bhagavad-Gita  Kakršna je" - slovenska izdaja.
Kakšna je ta knjiga? Enkrat sem bral o eni Giti, ki da je slab prevod slabega prevoda.
Kakšn book pa je to?
Madan Gopal Das?

Tnx
LP
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Fajn knjige 2.
Reply #32 - 13.08.2004 at 08:47:16
 
japka wrote on 11.08.2004 at 12:09:26:
"Bhagavad-Gita  Kakršna je" - slovenska izdaja.
Kakšna je ta knjiga? Enkrat sem bral o eni Giti, ki da je slab prevod slabega prevoda.
Kakšn book pa je to?
Madan Gopal Das?

Tnx
LP

"Bhagavad-gita kakrsna je" je zame trenutno najboljsa in najbolj avtoritativna predstavitev nauka (v slovenscini), ki ga Sri Krishna (Bhagavan, Bog) daje skozi svojo pesem (Gita). Moj predlog je, da jo preberes. Prav tak je tudi moj predlog vsem ostalim.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #33 - 13.08.2004 at 13:26:59
 
Kul.
Jo dobil v dar od ene prijazne punce in vidim da je kr bukva. Zalogaj..
Fajn, tnx
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #34 - 18.08.2004 at 17:06:25
 
Holistična Radiestezija - Tadej Pretner
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Fajn knjige 2.
Reply #35 - 18.08.2004 at 19:47:55
 
Robert A. Johnson - Midva (Psihologija romantične ljubezni)

Jungovsko obarvano potovanje skozi mit o Tristanu in Izoldi in kako se ta mit odraža v zahodnoevropskem pojmovanju romantične ljubezni.

"Must have" za vsakogar, ki ga zanima lastna duša in psihologija medosebnih odnosov.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #36 - 19.08.2004 at 12:24:04
 
"... Intuicija je vodenje duše, ki se naravno pojavi pri človeku med tistimi trenutki, ko je njegov um miren. Skoraj vsakdo je že kdaj izkusil nerazložljivo pravilen 'namig' ali uspešen prenos misli drugi osebi.
Človeški um, osvobojen atmosferskih nemirnosti, lahko s pomočjo svoje intuitivne antene izvaja vse funkcije zapletenega radio mehanizma, pošiljanja in sprejemanja misli in izključevanja nezaželenih. Kakor je moč radia odvisna od količine električnega toka, ki ga lahko uporabi, tako je tudi moč človeškega radia odvisna od jakosti volje vsakega posameznika.
Vse misli večno vibrirajo v kozmosu. Z globoko koncentracijo lahko mojster zazna misli vseh umov, živih ali mrtvih. Misli nimajo univerzalnega izvora, temveč so univerzalne, resnica ne more biti ustvarjena, ampak le spoznana. Napačne človeške misli so posledica nedovršenosti njegovega razlikovanja. Cilj znanosti joge je umiritev uma, da lahko brez izkrivljanja odseva božansko vizijo v vesolju. ...

'... Mukunda, zakaj si ne priskrbiš astrološkega zapestnega traku?'
'Ali moram, mojster? Ne verjamem v astrologijo'.
'To ni nikoli vprašanje verovanja, edina znanstvena drža, ki jo človek lahko zavzame do kateregakoli predmeta je, da se vpraša, ali je to resnično.
Zakon gravitacije je uspešno deloval tako pred Newtonom kot tudi po njem.
Vesolje bi bilo precej kaotično, če njegovi zakoni ne bi delovali brez potrditve človeških verovanj.
Šarlatani so krivi, da je prišla znanost o zvezdah na tako slab glas. Astrologija je preobsežna, tako matematično kot filozofsko, da bi jo - razen ljudi z globokim razumevanjem - pravilno doumeli. ..."


Avtobiografija jogija

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #37 - 28.08.2004 at 21:01:26
 
Osebnostni plus in Osebnostni plus za pare.Knjigi opisujeta tipe osebnosti(kolerik,sangvinik,flegmatik,melanholik) in kako vplivajo na naše obnašanje,odnose z ljudmi in Osebnostni plus za pare,predvsem na odnose s partnerji.Čudoviti knjigi,lahkotno,sproščujoče branje,ki te nasmeje(ugotoviš,da so lastnosti pri partnerju,ki te spravljajo ob živce,lahko prav zabavne in smešne...)
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #38 - 04.09.2004 at 20:32:34
 
Dave Pelzer http://www.davepelzer.com/About%20Dave.htm

trilogija

(resnična zgodba)

Otrok brez imena

Izgubljeni fant

Mož po imenu Dave

...

resnična zgodba o zlorabljenem otroku, s strani mame.... Dave se od 5-12 leta bori za življenje ob kruti materi, ki ga muči na nezaslišane načine  (pripravite robče, tisti ki boste to brali, kajti večino odvrne že tema knjige), od tepeža, do tega da ni dobival hrane, vsak dan po šoli mora bruhat doma npr. da ona vidi, če je kje kaj hrane ukradel, ki jo je itak, ker doma ni smel niti pomij več jesti...

druga knjiga govori o obdobju od 12-18 leta, njegovo vklapljanje v "normalno življenje" pri rejniških družinah, kje tudi končno spozna prave starše....

tretjo knjigo sem prebrala na pol zaenkrat, kjer kot odrasel išče odgovore, zakaj mu je to počela.... njegova pot do vojaškega pilota in poguma, da širnemu svetu pove svojo zgodbo....

bil je 3. najbolj mučeni otrok v zgodovini kalifornije.... sedaj je poročen, ima sina in predava in spodbuja družbo, da spregovori o vseh teh tako varovanih družinskih skrivnosti....


priporočam..... svaka mu čast!
Back to top
« Last Edit: 05.09.2004 at 14:10:02 by Petra. »  

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
majcha
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 41

Re: Fajn knjige 2.
Reply #39 - 24.09.2004 at 18:29:32
 
arelena wrote on 09.08.2004 at 23:41:55:
SmileyShel Silverstein - Mankajoči košček...


ta je dobra in zelo preprosta Wink

Paulo Coelho: PRIROČNIK BOJEVNIKA LUČI
Knjigo dobila od zelo pomembne osebe v mojem otroštvu in dobrega prijatelja, verjamem še danes. Mislim, da me vse vrača spet nazaj in upam, da je to ok  Cheesy in prav Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #40 - 26.09.2004 at 18:13:51
 
Michael Moore; Stari, kje je moja dežela

odličen priročnik za tiste, ki mislijo, da so volitve nepotreben špas, da se nič ne da narediti, da se toka zgodovine ne da spremeniti

(pa veliko smeha)
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Fajn knjige 2.
Reply #41 - 29.09.2004 at 11:11:40
 
dr. Sanja Rozman - Sprememba v srcu (zelo dobra knjiga, posamezni povzetki bralcev iz Vive). Tematika se veže na zasvojenost, spolna odvisnost, psihične in fizične zlorabe v otroštvu, prehrambene motnje, odvisnost od odnosov, ljubezen....  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #42 - 07.10.2004 at 21:47:39
 
La Cucina (Kuhinja) avtorice ne vem.. podnaslov Posveceno ljubezni. Krasna knjiga o tem kako gre ljubezen skozi zelodec Smiley prepletanje ljubljenja in kuharije.

Esej o slepoti- Saramago. Iz delove zbirke. Wow knjiga, lepe misli.. zgodba o epidemiji slepote, ki prizadane vse ljudi.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Tonveja
Ex Member




Re: Fajn knjige 2.
Reply #43 - 04.11.2004 at 09:13:38
 
Pozdravljeni! Prebiram vas sicer že kar nekaj časa in vendar nisem v tem času nikjer zasledila (če pa je toliko napisanega) knjig:

Eckhart Tolle: Zdaj!
Sergio Bambaren (upam, da sem pravilno napisala): Belo jadro
Walsch: Pogovori z Bogom 1,2,3 in Druženje z Bogom
Sogyal Rinpoche: Tibetantska knjiga življenja in umiranja

To so knjige, ki so mi spremenile življenje in katere so mi pokazale pot. Pravo pot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #44 - 04.11.2004 at 09:24:38
 
Tonveja zdravo  Smiley

Walsch: Pogovori z Bogom - je meni tud dober stuff, mislim da je tud tu na forumu nekaj o tem..

Belo jadro? zanimivo..
Lahko kaj malega napišeš o tej knjigi?


Lep pozdrav
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12