Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5362 times)
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Pravni nasvet- FREE ?
02.02.2004 at 19:36:07
 
Rabim en pravni nasvet v zvezi z enim prometnim prekrskom oz z krsenjem pravic v postopku.

Ko dobis priporoceno pismo mas 15dni casa da ga dvignes, ce je od sodnika za prekrske in ti hoces da stvar zastara bos valda dvigno 15. dan. Po zakonu mores met po tem ko prejmes vabilo na zaslisanje se 8 dni casa da se na zaslisanje pripravis. Kaj storit ce so krsene tvoje pravice in je datum zaslisanja pred 15.dnevom. Se pravi da ti dvignes pismo v zakonskem roku, pa je zaslisanje ze mimo. Potem pa te hocejo prisilno privest na zaslisanje (=policija). Ampak tud to ne ves kdaj te bojo prisilno privedli, ker ne ves kdaj je zaslisanje, ker bos valda se vedno dvigno vabilo zadnji dan.

Help? Kak pravnik tu al pa mogoce kdo ki ve kje dobit zastonj pravni nasvet? Vsi hocejo nekaj racunat..  Undecided Help please.  Embarrassed
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #1 - 02.02.2004 at 19:40:18
 
Si že 18, kaj si naredila izpit za avto? Samo vprašam? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #2 - 02.02.2004 at 19:49:41
 
Draga Terrania, kaj ti rada pihaš, imaš sapo, duško? Jaz je nimam, he , he, razen za zvečilne gumije... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #3 - 02.02.2004 at 19:51:50
 
Dober topic tile pravni nasveti.  Cool Terra.
A mamo mogoce vec kot eno pravnico in manj kot nobenega pravnika zaenkrat tu? Wink


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #4 - 02.02.2004 at 20:10:11
 
David tile zacnejo delat sele v februarju.. jaz pa mam po v sej verjetnosti 9.2. ze policijo na vratih..

sinjeoka je pravnica? Res? Uhm bom poslala en PMjcek pa upam da me bo opazla Smiley hvala.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #5 - 02.02.2004 at 20:24:24
 
V tem je ravno keč, datum zaslišanja bi mogo bit nastavljen tak da po tem ko ti prejmeš pismo maš še 8dni časa. Se pravi vsega skupaj vsaj 23dni od takrat ko oni pošljejo. Ampak v Mbju so pac taki bedaki da tega ne upoštevajo in dajo zaslišanje tak da ga ti zamudiš. To se zdaj že 3x zgodlo. To ti je v korist, ker ti se pač pritožiš pa stvar traja in čas mineva in ti upaš da bo zastarelo. Sam zdaj so pa bluzli z prisilno privedbo pa ni več fun..  Undecided
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #6 - 04.02.2004 at 18:03:52
 
Heh ti si zakon. Hvala.  Kiss Kiss Samo skoda da sem ze zamudla a?
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #7 - 05.02.2004 at 09:38:45
 
Quote:
Edn boljših primerov mi je bil od Alike, ko je dobil sodnika za prekrške ker so mu copsi zatežili na morju da ni spanja zunaj, zunaj izven kampa itd..
Napisal je pritožbo da ni spal ampak da je - meditiral.  Grin


Grin Grin Grin Kakšen je bil pa izid?

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #8 - 05.02.2004 at 11:42:49
 
Prezplačni nasvet na: Študentski servis Kranj - Cmok.

http://svetovalnica.center-mladih.com/

Imaš različne teme in vprašaš in dobiš odgovor.

Kakor mi je znano tudi v Ljubljani (studentski servis) tudi presplačno svetovanje.
Malo se pozanimaj na internetu.

Veliko sreče  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #9 - 22.03.2004 at 15:00:58
 
sej ni lih pravn nasvet, ampk da namo novga topika odpiral... a mogoč kdo ve, če se potrdila o solanju za otr. doklade oddajajo po 18 letu al ze ko si 18 star???

thnx Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #10 - 22.03.2004 at 20:33:10
 
Moji 18letni sosolci so jih rabli za te namene, tak da boljs da mas za vsak slucaj kot pa da izpade da rabis pa ga nimas.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #11 - 24.09.2004 at 11:09:47
 
ok zdj pa še jz rabm en nasvetk Undecided

no k sm dobla kazn za napačno parkiranje od mestnega redarja mi je kolega rekel, da naj napišem pritožbo, da nisem jaz vozila, da to vsi delajo, da ne dobiš tud odgovora nazaj in bla bla bla... skratka full varn način za izogibat se kazni, kao Smiley no in pri meni doma vztrajajo da naj rajsi plačam kazen, ampk on pravi, da je brezveze plačevat. ok pa napišem pritozbo jo pošljem in zdaj po 14 dneh že dobim odgovor, da so predal zadevo sodniku za prekrške Shocked zanima me kaj se mi lahk zgodi.. to da bom full večje stroške plačala se zavedam, ampak to me zanima kaj mi lahko v najslabšem primeru naredijo?  anyone, ki bi prbližno znal odgovrit? please...



lp spark
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #12 - 24.09.2004 at 12:08:11
 
A si napačno parkirala al nisi ??
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #13 - 24.09.2004 at 13:35:06
 
em, tisti tvoj kolega je nekaj let za časom, takrat se je res dalo fino policaj žejne čez vodo peljat

zdaj je najcenejša varianta, kadar te dobijo v kakme nedvoumnem prekršku, da plačaš tistih 50%

ama zdaj je kar je ...

nisi napisala kaj si napisala v pritožbi, ker če si resnično kot pritožbeni razlog navedla, da avtomobila nisi vozila ti ... potem bo prvo vprašanje tam ... "Kdo pa je vozil vaš avto?"

Em v vsakem primeru te čaka polno plačilo kazni za prekršek in povprečnino za sodnika za prekrške ti ne gine

zna se ti pa zakomplicirat, če ne boš imela prepričljivega odgovora kdo je vozil avto .... (ker pri takih pritožbah ti radi bongnejo maksimalno kazen zagroženo za prekršek)
Back to top
 
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Pravni nasvet- FREE ?
Reply #14 - 24.09.2004 at 13:45:02
 
ja sm napačno parkirala...

v pritozbi sva navedla kdo je vozil avto.  enivej full hvala za odgovor sinjeoka.. samo zdaj me zanima a je to misljena una max kazen navedena takoj ko si jo dobil na položnci.. pa kolko znašajo stroški za sodnika... pa btw a obstaja varianta da zadeva zastara kakor je blo včasih v navadi?

hvala za odgovre Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Pages: 1 2