Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7017 times)
Lilith
Ex Member




Nakup avtomobila
13.01.2004 at 09:01:56
 
Nekaj vaših izkušenj in znanja bi mi prišlo sedaj zelo prav. Ko se odločate o nakupu avtomobila:
- katere znamke preferirate in zakaj
- je pametno kupiti povsem nov ali raje nekaj let star avtomobil
- na kaj je potrebno paziti pri nakupu in o čem razmišljati, ko se odločamo za znamko in tip

Skratka, zanima me vse, kar vam je hodilo po glavi, ko ste bili v situaciji nakupa avtomobila.
Že vnaprej hvala. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nakup avtomobila
Reply #1 - 13.01.2004 at 09:50:32
 
Vsa sirina izbire se je hitro skrcila na samo nekaj alternativ v trenutku, ko sem si odgovoril na vprasanje, koliko denarja lahko in sem pripravljen zapravit v ta namen.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nakup avtomobila
Reply #2 - 13.01.2004 at 10:19:27
 

pri meni imajo (beri, bodo imeli) prednost japonci - ker so pač dokazano najmanj pokvarljivi, da ne rečem najboljši

novega avtomobila se ne splača kupovati, saj že v prvem letu izgubi najman 15% svoje vrednosti, pšoleg tega pa te, če nisi resnično pri denarju oskubijo še razne banke in zavarovalnice (razna posojila in kasko scene)

razmišljaj o varčnosti, udobju, servisnih scenah, varnosti, hitrosti (če kupuješ rabljenega ne razmišljaj, temveč s sabo vzemi strokovnjaka, da bo razmišljal namesto tebe - drugače se kaj hitro zgodi kakšen nateg)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Nakup avtomobila
Reply #3 - 13.01.2004 at 10:22:03
 
t wrote on 13.01.2004 at 10:19:27:
novega avtomobila se ne splača kupovati, saj že v prvem letu izgubi najman 15% svoje vrednosti



Koliko starega pa, da še zmeraj dobiš uporabno stvar, pa pr tem cenovno profitiraš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nakup avtomobila
Reply #4 - 13.01.2004 at 10:39:33
 
Lilith wrote on 13.01.2004 at 10:22:03:
Koliko starega pa, da še zmeraj dobiš uporabno stvar, pa pr tem cenovno profitiraš?




Odvisno od znamke, po moje od treh let naprej pa nekje do šestih, sedmih let (odvisno od tega, koliko časa se imaš z njim namen voziti - deset je po bednosti naše zakonodaje meja, tako kot je sedaj jeba tudi s starimi dizlaši).


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nakup avtomobila
Reply #5 - 13.01.2004 at 10:51:32
 
Ce kupujes rabljen avto, ne pozabit preverit katalizatorja, ce je se v redu. Sicer te bo to ob registraciji to lahko stalo se kaksnih dodatnih neplaniranih 70.000+ SIT (vse do tam 300.000 SIT za nov katalizator in menjavo za velike avtomobile)

aja, ce kljub menjavi katalizatorja, izpusti ne bodo v mejah dovoljenega, ga ne bos mogla sploh registrirat in si v bistvu vrgla denar stran.

japonci se posebej toyote, se sicer res manj kvarijo, imajo pa dostikrat nekaj drazje rezervne dele.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Nakup avtomobila
Reply #6 - 13.01.2004 at 11:43:09
 
Ima kdo kakšne izkušnje z alfo 147 ali pa s hyundai coupe-jem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nakup avtomobila
Reply #7 - 13.01.2004 at 15:25:58
 
Lilith wrote on 13.01.2004 at 11:43:09:
Ima kdo kakšne izkušnje z alfo 147 ali pa s hyundai coupe-jem?

Jest nimam nobenih. Oglasil sem se pa, ker sem opazil, da na cestah pravzaprav ne videvam starih Alf, kot videvam recimo stare Golfe, ampak samo neove. Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nakup avtomobila
Reply #8 - 13.01.2004 at 16:24:45
 
Quote:
Jest nimam nobenih. Oglasil sem se pa, ker sem opazil, da na cestah pravzaprav ne videvam starih Alf, kot videvam recimo stare Golfe, ampak samo neove. Undecided


Jest sem imel (na ženino željo)  8 let rdečo alfo 145, predhonico 147-ke. Še zmerom je atraktivna, ampak ne vem, če je še kaj starega notr razen zdicov. Jo moraš hitr vozit, če je nima smisla imet, zato sva šla parkrat s ceste. Za vzdrževanje je alfa draga kot žafran, elektronike pa živ bog ne zna popravit, če začne zajebavat. Zdej vredna samo še ene 500.000, čeprav sem v zadnjem letu najmnaj tolk vložu v poravila pa obnovo, tko da se mi jo ne splača  prodat. Z njo se zdej  sin šmonkira, jest sem pa prešaltal na kanguja, s katerim pri enem polnem tanku prevozim vsaj 250 km več in v katerem ni panike za prostor. Sem tko regresirov tkorekoč  nazaj na katro, ki sem jo imel pred alfo in po kateri mi je blo zmerej po malem žal.  Tud če bi uspel zbrat tiste 4 miljone za lafo 147 je nočem, ker je ne bi imel dnarja vzdrževat, ker alfa mora bit spedenena al pa boljš, da je nimaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Nakup avtomobila
Reply #9 - 13.01.2004 at 18:06:53
 
Super, titud.
Takšna mnenja mi ful pomagajo. Imam podobno izkušnjo z mojo 12 let staro alfo 75, ki je dovolj udobna znotraj in dovolj hitra zame, ampak od nekdaj pije preveč olja, troši preveč bencina, na stara leta hoče rjavet, pa še vredna ni na koncu takorekoč nič.

A lahko še kdo od vas pokomentira svojega jeklenega konjička in navede pluse in minuse. Please.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nakup avtomobila
Reply #10 - 14.01.2004 at 09:14:22
 
Zdej sem sem se glih zagrel morem povedat, da zna bit alfa res strup. 145-ko sem nabavu čist ta  prvi model, ki ga je blo še treba naročit pa čakat.  Predvsem zarad dizajna in ko smo jo pripeljal domov, se je kar nismo mogl nagledat, tko  od znotrej kot od zunaj. Je blo to leta '95 in   če si bil privatnik,  si bil v poslu  zaupanja vrdedn točn tolk, kakršen avto si imel. Čeprav je bla alfa čist neprimerna za familjo (samo 3 vrata), smo tud kot familja presedel v nej več kot pa doma pred tv, ker je blo v nej bolj udobno. Smo naredl službeno pa privat v petih letih 200.000 km, tko da je šlo sigurno pol družinskega proračuna za benz pa vzdrževanje, pa se je vedno vsak mehanik zgražal, kako je zmatrana pa slabo vzdrževana za svoja  leta.  Zadnje tri leta sem jo zaćel sovražit ko psa, ampak sem je vzdrževal pri življenju zato, ker se je sin čist poistovetu z njo. Zdej je naredu iz nje audio studio na dveh kolesih  in čeprav nima dnarja, da bi se  z njo vlaču okrpog več kot je nujno potrebno, se na daleč vid, kako se mu napihne ego, ko se vanjo usede. Je v nej odraščal  in zarad nje postal odraščen,  zato je bla predaja lastništva (ne p v celot tud prekletstva  vzdrževanja) ene vrste inicacija v odraslost, hkrat pa ena ozdravitev mojega ega vsake napihnjenosti, ki bi jo povzroču avto (razen napihnjenosti, ko vidim sina v alfi). Tko  da iz svoje izkušnje lahko rečem, da je vsaj enkrat v lajfu treba sprobat imet  sanjski avto in  da je bil po moji  izkušnji lahko sanjski avto samo en in da me alfa 147, ki je  dizajnersko nedvomno še večji strup kot alfa 145, ne premakne čist nč drgač kot zgolj estetsko.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Nakup avtomobila
Reply #11 - 15.01.2004 at 07:49:54
 
Če ima kdo od vas avto in 5 min časa in voljo pomagati Lilith, bi bila Lilith zelo vesela vsakega komentarja. Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Nakup avtomobila
Reply #12 - 15.01.2004 at 08:45:34
 
Avto poznam le kot voznica in nimam pojma o tehničnih zadevah. Kot voznica lahko le rečem, da je majhen avto uporabnejši v mestu - lažje parkiranje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nakup avtomobila
Reply #13 - 15.01.2004 at 10:37:31
 
lola  Grin  8)

po mojih izkušnjah (sicer Suzuki swift, nov, zdaj 5 let, 150000 km) je FUL pomembno da maš dober servis Grin

res, kot ženska, ki se avta pač ne spravi sama šraufat, da se lahko zaneseš na njih, da te ne nategujejo, jim sicer pošteno plačaš ampak tudi veš da za pošteno delo, pa da nisi samo cifra, ampak človek, ki se vsak dan vozi (ok, jaz Grin 120 km, 140+ km/h  Roll Eyes) in mora met ziher avto

(aja, kul je če avto kupiš pri njih, pol te majo za 'svojega')


no pa še to: z avtom sem popolnoma zadovoljna, vem pa za precej ljudi, ki so kupovali dražje avte, pa so imeli z njimi precej več problemov
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Nakup avtomobila
Reply #14 - 27.01.2004 at 08:01:09
 
Lilith, jaz ti priporočam audia A8.

Zate vse najtaboljše  Kiss Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2