Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 59866 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Kakšni smo Slovenci?
05.01.2004 at 21:32:15
 
Sm lih mal pokukala na studio city, so spraševali nekaj tujcev (francoz, anglež in norvežan) kaj si mislijo o slovencih.

- zelo zaprti (tok al pa še bolj kot angleži)
- ksenofobični
- en ne razume kako se lahko nekateri sproščajo tako, da grejo se v jame potapljat al pa s padalom skakat
- norvežanu se zdimo kot hobiti, živimo v majhni zeleni deželici, za katero se nihče od velikih in mogočnih kaj preveč ne meni in velikokrat zoprni  Grin
- anglež je čist šokiran nad cenami nepremičnin v ljubljani in se sprašuje kako sploh zmoremo, ter nad govejo muziko
Grin


lol

Še dobr, da butalcev niso brali! Wink Grin Grin Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #1 - 05.01.2004 at 21:55:18
 
Evo ti ga na, Kali.


BUTALCI


Tudi Butalci, kot že mnogi narodi pred njimi, so čisto slučajno odkrili zdravo sol.
Toda, kot je pri slučaju navada, se tako odkritje kaj rado po nemarnosti tudi izgubi.
Posejali so sol, pa so zrasle koprive.
Ajsa, tako mlada, pa že tak strup, kakšna bo šele, ko dozori.
Niso pa vedeli, da je tisto, kar je grenko, pa peče, lahko tudi zdravilo.
Večja ali manjša vsebnost biokode v začimbah in čajih.
Tudi v koprivah.
Je že tako, da bi prenekateri Butalec lizal najraje le med, pa pamet drugim solil.
In od takrat, nemara, še danes prenekateri Butalec o državi, koprivah in soli misli enako.



Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #2 - 05.01.2004 at 22:37:59
 
stane wrote on 05.01.2004 at 21:55:18:
Je že tako, da bi prenekateri Butalec lizal najraje le med, pa pamet drugim solil.

Grin Grin ...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #3 - 05.01.2004 at 22:56:51
 
stane wrote on 05.01.2004 at 21:55:18:
In od takrat, nemara, še danes prenekateri Butalec o državi, koprivah in soli misli enako.


Kakšna je pa razlika? Če imaš kaj z državo, se opečeš kot na koprivah, pa še zasoljeno draga je.  Tongue

Butalci niso tolk butasti, kot zgledajo. Butalce v parlament! Al pa tam že so?  ???
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #4 - 05.01.2004 at 23:19:51
 
Valentinaa wrote on 05.01.2004 at 22:56:51:
Butalci niso tolk butasti, kot zgledajo. Butalce v parlament! Al pa tam že so?  ???


Vidiš, to mi pa še v glavo ni padlo, da so tam moški v veliki večini ???
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #5 - 06.01.2004 at 08:32:26
 
Meni gredo taka instant vprašanja kaj imislite o Slovencih, totalno na...

Tist Norvežan se je nekaj usajal o ksenofobičnosti zaradi džamije..da se pri njih kaj takega sploh ne bi moglo zgodit...ma valda, da ne bo kaj res  Grin (pa še zgledal ni norvežansko)

1) Norvežani niso zgodovinsko obremenjeni s turškimi vpadi in krvnim davkom

2) Tudi pri njih se pojavlja problem "islamske" ulice in marsikak Norvežan med vrsticami pove, kakšno krepko na račun priseljencev (še nisem srečala pristnega Norvežana, ki ne bi)

Poleg tega naši mediji tudi sfiltrirajo dobljene komentarje po principu všečnosti...jaz bi raje slišala tiste, ki jih niso spustili v eter, za moje pojme so tisti bolj merodajni
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #6 - 06.01.2004 at 08:42:50
 
Uh, men se je pa ravno Norvežan najbolj prikupil, saj je edini, ki se je naučil slovenščine.

In niso se usajal sam zarad džamije, je anglež lepo povedal, da so fizično obračunali z njegovimi frendi, ki so indijci po narodnosti, klele v Ljubljani, ker so jih zamenjali za naše bivše brate. Wink

Pa men je zanimivo slišat folk iz tujine, kakšno se jim zdi pri nas življenje in kaj si mislijo o nas, da ne bomo lih tolk polni samih sebe skos, kot ponavadi smo. Wink Grin

Stane, prva liga! 8) Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #7 - 06.01.2004 at 10:16:22
 
Petra. wrote on 06.01.2004 at 08:42:50:
da ne bomo lih tolk polni samih sebe skos, kot ponavadi smo


To je point!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #8 - 06.01.2004 at 11:28:50
 

Petra. wrote on 06.01.2004 at 08:42:50:
Uh, men se je pa ravno Norvežan najbolj prikupil, saj je edini, ki se je naučil slovenščine.

In niso se usajal sam zarad džamije, je anglež lepo povedal, da so fizično obračunali z njegovimi frendi, ki so indijci po narodnosti, klele v Ljubljani, ker so jih zamenjali za naše bivše brate. Wink

Pa men je zanimivo slišat folk iz tujine, kakšno se jim zdi pri nas življenje in kaj si mislijo o nas, da ne bomo lih tolk polni samih sebe skos, kot ponavadi smo. Wink Grin

Stane, prva liga! 8) Smiley


Sem v svojem lajfu kar precej prepotovala, pa tudi mnogo kolegov s celega sveta sem že gostila in so izkušnje (moje in njihove) v glavnem take, da je Ljubljana, Slovenija pa sploh, eden najvarnejših kotičkov sveta.

Saj ne rečem, kdaj koga tudi okradejo, očitno celo pretepejo...ama roko na srce tega je pri nas precej manj kod kjerkoli drugje. Zato, če so jih eni indijci tule fasal, pač ne bi zaključla, da smo pa v Sloveniji ksenofobi. (pa ne me razumet, da nasilje odobravam)
In po tvojem pojmovanju so vsi Angleži lopovi, ker so me nekoč okradli sredi Londona?
Kaj bi potem en moj sošolec rekel po srečanju s pestmi mladcev maroškega porekla z belgijskim državljanstvom sredi Bruslja? Da so vsi Belgijci pretepači?



To, da smo Slovenci polnih sami sebe je pa en shit...tolk nacionalizma kot sem ga srečala v kakšni Angliji, Nemčiji, Italiji, Flamskem, Izraelu in še posebej na Madžarskem tu pri nas niti pri ekstremističnih skupinah ne vidim.

Poleg tega pa..kaj pa je narobe s tem, da smo polni sami sebe, ali morda pričakuješ, da bo kdo drug poln nas???


Kdo in kaj smo Slovenci sem se naučila v času svojega bivanja zunaj...prej itak nisem imela pojma...v čem je Slovenstvo različno od česar koli drugega. Ker druge izkušnje za primerjavo nisem imela.

Danes na primer mi je zelo smešna krilatica, da smo Slovenci zavistni...v primerjavi s kakim Flamcem se nam sploh ne sanja kaj je to zavist  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #9 - 07.01.2004 at 10:48:59
 
Mah to sploh ni fora, da so tudi drugi taki pa taki...Da so tudi drugi ksenofobični in nacionalisti dokazuje že število vojn po svetu, al pa če samo pogledaš kaj si ena država misli o svojih sosedah.

Saj o tem je prešeren že marsikaj lepega napisal. (o sosedih) Tongue

Sam  to ni bil namen tega topika, da ugotavljamo kako se zrcalimo v drugih. Wink  Ali pač? Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #10 - 07.01.2004 at 11:10:34
 
sinjeoka wrote on 06.01.2004 at 11:28:50:
Poleg tega pa..kaj pa je narobe s tem, da smo polni sami sebe


Narobe ni nič, potrebno pa tudi ne. "Sem Slovenec in se dobro počutim v svoji koži" zadostuje.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #11 - 07.01.2004 at 11:57:38
 
Petra. wrote on 07.01.2004 at 10:48:59:
Mah to sploh ni fora, da so tudi drugi taki pa taki...Da so tudi drugi ksenofobični in nacionalisti dokazuje že število vojn po svetu, al pa če samo pogledaš kaj si ena država misli o svojih sosedah.

Saj o tem je prešeren že marsikaj lepega napisal. (o sosedih) Tongue

Sam  to ni bil namen tega topika, da ugotavljamo kako se zrcalimo v drugih. Wink  Ali pač? Grin


točno to, Slovenci imamo eno tako fletno lastnost, da se sodimo po tem kaj drugi mislijo o nas. Kod drugod takih anket sploh ne delajo (ne govorim za države ex juge)

In mene boli en $&@@˘$ kaj si drugi mislijo o Slovecih, zahtevam pa od njih, da se obnašajo spoštljivo, ko se nahajajo na našem teritoriju., ne prenašam pa tega da serjejo po nas ... ravno tako kot mi je ravno do kakšnih hinavskih komplimentov.
Da pa bo en anglež tupil o ksenofobizmu zaradi enega pretepa; naj pogleda svoje nogometne huligane in se ugrizne v jezik...pri njih to ni enkratno dejanje.

In če bi tebi in Valentini bilo vsaj približno jasno, kaj je ksenofobija, zaverovanost vase se sploh ne bi spravili v tale topik. Mirno bi živeli vsaka na svoji strani tipkovnice z zavestjo, da je dovolj da sta Slovenki.

Tko pa se vajino ščebetanje bere tule na forumu...
ali ste videli kaj drugi pravijo o nas...mi smo čist bad, nimamo biti za kej ponosni, da smo to kar smo...gremo se sramovat, pa prebičat...mogoče bo pa potem kaj boljš..nas bodo drugi imeli rajš

Kaj si mislim o zrcaljenju, projeciranju, ...in podobnih oslarijah, sem pa itak napisala že v nekem drugem topiku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #12 - 07.01.2004 at 12:00:53
 
Mi sami Slovenci imamo avtosterotipe in klišeje, češ da smo pokorni, miren in hlapčevski narod. Pa to ni res, odvisno s kom se primerjamo, ali s severnjaki ali pa z južnjaki. Mi smo nekje mezmes, tudi geografsko gledano, na stičišču večih kultur. Tipičnega Slovenca sploh ni, ker se že pokrajinsko preveč razlikujemo. Za primer, samo primerjajte Primorca, Štajerca in Krajnca, razlike so zelo velike: Primorec je bolj odprt, ležeren in komunikativen mediteranski tip človeka, Kranjec je neke vrste predalpski karakter, Štajerc pa zopet nekaj tretjega. Predvsem zgodovinska razkosanost je dodala
svoj prispevek, saj je skozi stoletja imela odločilni vpliv na nas, zato tudi bolj gravitiramo k nemškemu kulturnemo območju. (etno glasba, delavnost, mišljenje).

Slovenci smo veliko bolj zaprti, kot recimo Angleži, smo pa tudi bolj impulzivni in dokaj agresivni narod, kar botruje tudi k večji samomorilnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #13 - 07.01.2004 at 12:09:21
 
Sinjeoka, tako pač ti misliš, da jaz vidim in gledam na stvari.

Pač si totalno sfalila point mojega pisanja. Mene so ta mnenja zabavala in so se mi zdela zanimiva, zato sm jih podala na forum. Samo to... Ostalo je pač v glavah vas, ki berete. Tongue Roll Eyes
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #14 - 07.01.2004 at 13:00:06
 
Si lahko predstavljaš zavist Angleža, ko mu boš pokazala svojo delnico države Slovenije in ga povprašala, katera je pa tvoja država?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11