Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 15
(Read 38570 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

ČLOVEKOVE PRAVICE
08.12.2003 at 15:03:49
 
Slovenija ima najvec splavov (letno 8000) na stevilo prebivalcev v Evropi in v svetu.
Tisti, ki to zagovarjajo (LDS in ZL) pa so ravno sedaj najbolj glasni glede človekovih pravic izbrisanih...
???

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #1 - 08.12.2003 at 15:06:54
 




ja in...??
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #2 - 08.12.2003 at 15:10:43
 
Meni tale povezava ni najbolj jasna...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #3 - 08.12.2003 at 15:24:47
 
Pa kontracepcijo uporabljajo v ti Slovenci in Slovenke.
Ves koliko miljonov spermijev in na tisoce jajcec gre tako mimo bozje volje v izgubo iz katerih bi lahko se veselilo zivljenja na tem svetu veliko otrok.

(samo kdo in kako bi potem skrbel za te otroke, kaksno
zivljenje bi imeli, to se moralistov ponavadi nic ne tice)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #4 - 08.12.2003 at 15:51:55
 
vida wrote on 08.12.2003 at 15:03:49:
Slovenija ima najvec splavov (letno 8000) na stevilo prebivalcev v Evropi in v svetu.
Tisti, ki to zagovarjajo (LDS in ZL) pa so ravno sedaj najbolj glasni glede človekovih pravic izbrisanih...
???



Podoben argument, da je pravice izbrisanih treba pogojevat z denacionaliziranimi, po vojni pobitimi itd, je bilo zadnjič  slišat od mihe brejca. Se pravi: ker vladajoče  koalicije niso bile pripravljene popravit vseh  krivic  prejšnjim, pol ma opozicija moralno pravico nagajat zadnjim. 0z. če boste vi zrihtal ustrezen staus našim, bomo tud mi ne bomo vašim nagajl.  V pricipu nč narobej, če ne bi šlo za barantanje s temeljnimi človekovekovimi pravicami, ki pa ne morejo bit predmet barantanja.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #5 - 08.12.2003 at 16:18:27
 
titud wrote on 08.12.2003 at 15:51:55:
Se pravi: ker vladajoče  koalicije niso bile pripravljene popravit vseh  krivic  prejšnjim, pol ma opozicija moralno pravico nagajat zadnjim.
 

Kdo zdaj komu nagaja  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #6 - 08.12.2003 at 17:37:17
 
titud wrote on 08.12.2003 at 15:51:55:
0z. če boste vi zrihtal ustrezen staus našim, bomo tud mi ne bomo vašim nagajl.  V pricipu nč narobej, če ne bi šlo za barantanje s temeljnimi človekovekovimi pravicami, ki pa ne morejo bit predmet barantanja.  

Katerim našim?
Kateri so zdaj naši in kateri njihovi?

O katerih človekovih temeljnih pravicah se pa tukaj baranta?
Mogoče o "temeljni človekovi" pravici do dovoljenja za bivanje v državi?


Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #7 - 09.12.2003 at 08:14:30
 
Devi wrote on 08.12.2003 at 15:10:43:
Meni tale povezava ni najbolj jasna...


lej gre za odnos liberalcev do temeljnih vrednot, kot je življenje samo (nič ni sveto),
iz tega sledi tud odnos do družine nasploh,
se pa ta odnos prelevi v nasprotje samo sebi, kadar gre za njegovo volilno telo ...
Shocked

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #8 - 09.12.2003 at 08:35:12
 
Bardo_Thodol wrote on 08.12.2003 at 17:37:17:
Katerim našim?
Kateri so zdaj naši in kateri njihovi?

O katerih človekovih temeljnih pravicah se pa tukaj baranta?
Mogoče o "temeljni človekovi" pravici do dovoljenja za bivanje v državi?


Namesto barantan bi blo mogoče boljš rečt relativizira. Državljastvo je taka pravica, ki se ne da z ničimer zrelativizirat.  Enako kot se ne  da zrelativizirat življenja. Nč  od tega ti nobena država ne more vzet ne da bi se s tem zažrla v temelje, zarad katerih je vzpostavljena. Tista država, ki teh dveh stvari nima za svetih, ne jebe same sebe in zato ji tud jest ne priznam nobene legitimnosti.

Tist,  ki ne mislijo tko, so oni, tist ki mislijo tko, smo pa mi.

Abortus je zločin, ki ga država tolerira, zato ker nismo države sposobni organizirat tko, da bi bil vsak njen član zaželjen in ljubljen. Ker človeka pojmujemo kot  lastnino, ki jo, če je ne želimo ali ne rabmo  več, lahko odklonimo ali zavržemo. Ne samo embrio, tud odraslega človeka: ko ni več upraben se ga tretira podobno kot embrio, ki še ni uporaben. Zločin države ni v tem,  da je je legitzmizirala smrt zarodka, njen zločin je v tem, da mater sploh spravi v situcaijo, da se ji abortus kaže  kot sprejemljiva opcija. Še večji zločin pa bi bil, da materi, ki jo država spravi v tak položaj, abortusa ne bi omogočla realizirat. Če ga, samo zasluženo prevzame del   krivde nase. Podobno bi država morala legitimizirat  in omogočit evtanazijo kot dostojno smrt in  tem onemoglemu   človeku  prihranit spoznaje, da je v njenih  rokah le sredstvo za  cuzanje dnarja iz ene  malhe v drugo al pa sredstvo za financiranje pogoltnih privatnih 'skrbnikov'.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #9 - 09.12.2003 at 10:07:10
 
titud wrote on 09.12.2003 at 08:35:12:
Namesto barantan bi blo mogoče boljš rečt relativizira. Državljastvo je taka pravica, ki se ne da z ničimer zrelativizirat.  Enako kot se ne  da zrelativizirat življenja. Nč  od tega ti nobena država ne more vzet ne da bi se s tem zažrla v temelje, zarad katerih je vzpostavljena. Tista država, ki teh dveh stvari nima za svetih, ne jebe same sebe in zato ji tud jest ne priznam nobene legitimnosti.

Tist,  ki ne mislijo tko, so oni, tist ki mislijo tko, smo pa mi.      


Pod tole titud se pa takoj podpišem.
Pod skupino "mi" namreč, da ne bo pomote  Wink
Me pa zanima, kolk podpisov bi zbral.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #10 - 09.12.2003 at 10:38:07
 
titud wrote on 09.12.2003 at 08:35:12:
Abortus je zločin, ki ga država tolerira, zato ker nismo države sposobni organizirat tko, da bi bil vsak njen član zaželjen in ljubljen.

Ker človeka pojmujemo kot  lastnino, ki jo, če je ne želimo ali ne rabmo  več, lahko odklonimo ali zavržemo.

Ne samo embrio, tud odraslega človeka: ko ni več upraben se ga tretira podobno kot embrio, ki še ni uporaben.

Zločin države ni v tem,  da je je legitzmizirala smrt zarodka, njen zločin je v tem, da mater sploh spravi v situcaijo, da se ji abortus kaže  kot sprejemljiva opcija.


Prov težko  je mnenje glede na državo postavit. Država se vedno trudi ugoditi večini če se le da, tisti večini ki ji je neka resničnost kot prava resnica pokazana. Pa vendar, za tistih 8.000 nerojenih otrok, manjka podatek katere so tiste gospodične, ki so splav storile. Iz kakega okolja prihajajo, kok bi ti otroci težko preživeli.

Tle se gremo neko duhovnost, zaupanje v dobro in ne vem kaj še vse, po drugi strani pa v eni taki družbi, ki pridela več kg smeti na prebivalca na mesec, kot nekateri pojedo v celem letu govorimo o problemu in težavah pri financah. To so le izgovori.

Jest nisem nikol o splavu razmišljal.

Ni bilo vprašanja. Če bi upošteval pravila in neke pravilne logike, se noben moj otrok nebi nikol rodil.

Pa misliš, da je mela država kej besede pri odločanju. Ne. Dala pa mi je možnost, tako ali drugačno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #11 - 09.12.2003 at 11:03:07
 
Quote:
Država se vedno trudi ugoditi večini če se le da, tisti večini ki ji je neka resničnost kot prava resnica pokazana. Pa vendar, za tistih 8.000 nerojenih otrok, manjka podatek katere so tiste gospodične, ki so splav storile. Iz kakega okolja prihajajo, kok bi ti otroci težko preživeli.


no, ti si zgleda eden "onih", sem te mela ves čas na sumu  Grin
Resničnost kot prava resnica pokazana, kaj pa je to  ???
Katere so tiste gospodične ... obsojamo  ???

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #12 - 09.12.2003 at 11:04:59
 


Glede kakršnihkoli pravic še vedno velja staro latinsko reklo:

kolikor moči - toliko pravic



Zato se mi zdi govorjenje o nekakšnih človekovih pravicah in podobnih konstruktih predvsem metanje peska v oči. (čeprav jim vsekakor moram priznati tudi določen pozitivni naboj in rezultate)


Če se lotim tukaj konkretnega primera, naletimo tu na pravico ženske, da sama upravlja s svojim telesom in pravico zarodka (pravno gledano zarodek sploh še ni človek - ni še vpisan), da živi.
Če pogledam še naprej, se z izrecnim zagovarjanjem pravice zarodka, da živi (to je, samo ene pravice; le malokdo neposredno zagovarja pravico zarodka, da bi živel človeka vredno življenje - karkoli že to pomeni), krši osnovna človekova pravica do slobodnega ravnanja s samim sabo.

Najbolj slaboumno pa se mi zdi (v bistvu mi gre na bruhanje), ko o pravicah in svetostih življenja govore tisti, ki so so se že po defoltu odrekli ustvarjanju novega življenja in skrbi zanj, to so ljudje, ki življenje tako sovražijo, da so izvajanju in podarjanju novega življenja odrekli do konca življenja. Njim se zdi otrok samo naravna kazen za življenjski greh. Oni mi resnično ne morejo govoriti o svetosti življenja!



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #13 - 09.12.2003 at 11:06:27
 
vida wrote on 09.12.2003 at 08:14:30:
lej gre za odnos liberalcev do temeljnih vrednot, kot je življenje samo (nič ni sveto),
iz tega sledi tud odnos do družine nasploh,
se pa ta odnos prelevi v nasprotje samo sebi, kadar gre za njegovo volilno telo ...
Shocked


Pravice žensk pa so deveta briga, al kako Roll Eyes?
Če bi o družini sklepali po tem, da ima nerojeni otrok (al pa oče) več pravic od matere, pol bi nekaj hudo šepalo v odnosu do žensk...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: ČLOVEKOVE PRAVICE
Reply #14 - 09.12.2003 at 11:10:17
 
Devi wrote on 09.12.2003 at 11:06:27:
Pravice žensk pa so deveta briga, al kako Roll Eyes?
Če bi o družini sklepali po tem, da ima nerojeni otrok (al pa oče) več pravic od matere, pol bi nekaj hudo šepalo v odnosu do žensk...

verjem da če bi ženska v enem ljubečem okolju odraščala, na take stvari še pomislila ne bi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 15