Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15707 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: vprašanje
Reply #45 - 10.12.2003 at 09:58:56
 
Jaz sem malo zmedena...kaj misliš s podpiranjem moškega??

oz. zakaj misliš, da bi komu od vas krona z glave padla, če bi morali kdaj skuhati in se z otroci poubadati? Da ne rečem kdaj za sabo pospraviti?



Andres wrote on 09.12.2003 at 21:30:39:
Mnoge ženske nimajo neke samoorganiziranosti za življenje.  Vse naj bi se vrtelo okrog ene in iste stvari.  Rože, recepti, tisto o plenicah bo sčasoma itak postal tabu.  

Ker nimajo te samoorganiziranosti pomeni, da jih je še vedno ogromno, ki vnaprej ne mislijo. Mimogrede, mislim, za več let vnaprej kaj bo in kako naj bi bilo najbolje.  Pri ženskih kaj podobnega najdeš s težavo.
No, Lola al katera si že ti od te množice tule. Naj ti samo še dodam. Na starost, če bo katera sama ostala naj se ne boji, temveč naj se samoorganizira.  Moški se mora že stoletja, pa ga ženska po večini le še ovira.  Na srečo vedno manj, saj veliko je namreč ločitev.
Na srečo so tudi tiste, ki moške podpirajo, verjamem, pa da so to ponavadi dobre mame, čeprav mi še ni jasno ali to počno  iz egoizma, strahu  (kaj na stara leta, ko otroci gredo) ali pa iz resnične ljubezni in ponosa do svojega "prečaščenega princa na belem konju, svojega moža"Cheesy:D:D:D:D.

Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: vprašanje
Reply #46 - 10.12.2003 at 21:49:05
 
Andres!

Privoščim ti, da bi se v naslednjem življenju rodil kot ženska s to pametjo, ki jo imaš sedaj.  Lips Sealed

Kok sem zlobna  Grin

Bacaj natrag  Grin    ...že tečem v zaklonišče!!"  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: vprašanje
Reply #47 - 10.12.2003 at 22:11:32
 
lola wrote on 10.12.2003 at 08:07:29:
Ja ubogi Andres, katera pa se je tebi tako zamerla? Tolko gneva, jeze, odpora, zaničevanja?



To ni odpor, jeza, zaničevanje.  Sam pokazat sem vam hotel, da ste se brez kurca rodile.  

Kar utegne biti privilegij:D:D:D

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: vprašanje
Reply #48 - 10.12.2003 at 22:13:33
 
sinjeoka wrote on 10.12.2003 at 09:58:56:
Jaz sem malo zmedena...kaj misliš s podpiranjem moškega??

oz. zakaj misliš, da bi komu od vas krona z glave padla, če bi morali kdaj skuhati in se z otroci poubadati? Da ne rečem kdaj za sabo pospraviti?



A je kdo rekel da tega ne počnemo? Gre se za ženske, ki so se spremenile v moške. Žensko žensko že zelo težko dobiš, tistih, žensk, moških je kot Kitajcev, največ torej.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: vprašanje
Reply #49 - 10.12.2003 at 22:15:41
 
soncnica wrote on 10.12.2003 at 21:49:05:
Andres!

Privoščim ti, da bi se v naslednjem življenju rodil kot ženska s to pametjo, ki jo imaš sedaj.  Lips Sealed

Kok sem zlobna  Grin

Bacaj natrag  Grin    ...že tečem v zaklonišče!!"  Grin


Hvala ker mi to vse tako lepo privoščiš. Mislim, da je  nepotrebno. Prehitel sem te za celo življenje. Že sedaj delam tudi vse tisto kar delate ženske. Pomisli! Celot tipkam, medtem ko si večina žensk dnevno rit razgibava, zaradi preveč sedečega dela in zato toliko večje razširjenosti ritje. Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: vprašanje
Reply #50 - 10.12.2003 at 22:24:38
 
Andres wrote on 10.12.2003 at 22:13:33:
A je kdo rekel da tega ne počnemo? Gre se za ženske, ki so se spremenile v moške. Žensko žensko že zelo težko dobiš, tistih, žensk, moških je kot Kitajcev, največ torej.

Andres


Živimo v času, ko se tudi moški spremenijo v "ženske" ali z operativnim posegom, ali pa zato, ker je treba pomagat v gospodinstvu, oz. čedalje je več samskih moških gospodinstev... Torej, je vsaj enkrat prevlada na tem področju;) A, ni to lepo?

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: vprašanje
Reply #51 - 10.12.2003 at 22:30:13
 
sinjeoka wrote on 10.12.2003 at 09:53:35:
Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

joj Anders, da te ne sliši kaka zaribana karieristka, da se ne zna samoorganizirat

Moje osebno menje je, da se nas vas tipe pač ni za zanašat, da nam boste vse življenje stali (tudi finančno ob strani) med tem ko bomo me vse predena vašim (in našim) smrkolinom brisale riti. In da je potrebno zmeraj imeti tudi zavarovalno polico v obliki kolikor tolikor perspektivne službe, ki bi v primeru, da nas moški dumpne, zagotavljajla preživetje meni in takrat samo še mojim otrokom. (na žalost statistika govori proti vam, kar se tiče doslednega plačevanja preživnine)




Saj karieristka je lahko. Samo zaribana karieristka je verjetno tista, ki tudi žena ni zmožna biti, kaj šele mamai. Ravno o tem sem že sinoči napisal nekaj.

Praviš da se na nas ni za zanašat, da vam bomo stali finančno ob strani.   Daj no. Gdo išče bogate moške?  Moški al ženske? Vseeno če je zapacat, enkrat v mesecu skopan, sam da je bogat.  Mam dve take sodelavke, ki ne jebeta drugih kot pa ta bogatih. Kapiraš?  Takih je še veliko ne samo dve sodelavki in vse take ter podobne rabijo tisto finančno pomoč, ker se ne znajo samoorganizirat.  Aha, gospo pa bi na vsakem koraku špilale, to pa ni problema.
In glede preživnine.  Obstojajo zakoni ki le to določajo, tako da se moški le tej ne more izogniti, saj na koncu ga lahko orubi država. Otroci so pač na prvem mestu. In če bi ti mislila tako, mislim, da so otroci na prvem mestu, se ti nebi zapisalo. "med tem ko bomo me vse predena vašim (in našim) smrkolinom brisale riti."
Dokler imaš otroka mu moraš tudi to brisat.  Ravno danes sem jo.  Pa ne samo mojo.  Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: vprašanje
Reply #52 - 11.12.2003 at 09:34:03
 
Anders,

včasih imam občutek, da za tvojim pisanjem stoji ena grenka izkušnja.
In ti dam tudi čisto prav ženske iščejo bogate tipe, samo ali si ziher, da so to karieristke? Jaz imam namreč to izkušnjo, da karieristke za finančno plat poskrbijo same in se ne zanašajo na srečo pri ulovu.
(da ne rečem, da živijo v krogih takih finih loaded samcev, pa nekako vidim/jo kakšna porkamizerija od moških so.

Če dajem prednost otrokom, jaz zadevo postavljam drugače...otroci ne bodo nikoli edina okupacija v mojem življenju, bom pa morda nekoč, če mi bo sreča mila pri iskanju kolikor tolikor uredu moškega, imela to srečo, da bom lahko svoj ritem življenja prilagajala potrebam in ritmu moje družine. Nikoli pa ne bom pristala na vlogo vseodpovedujoče in odpoščujoče cankarjanske matere in žene.

Aja pa ko smo že pri zakonih...zakoni v Sloveniji so sicer dobro napisani samo slabo izvrševani. Kar 2/3 strašev (ne samo očetov, čeprav ste v večini), s katerimi otroci ne živijo NE PLAČUJEJO preživnine. Rubež...tisti ki zajo in hočejo se temu tudi izognejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: vprašanje
Reply #53 - 11.12.2003 at 23:01:25
 
sinjeoka wrote on 11.12.2003 at 09:34:03:
Anders,

včasih imam občutek, da za tvojim pisanjem stoji ena grenka izkušnja.
In ti dam tudi čisto prav ženske iščejo bogate tipe, samo ali si ziher, da so to karieristke? Jaz imam namreč to izkušnjo, da karieristke za finančno plat poskrbijo same in se ne zanašajo na srečo pri ulovu.
(da ne rečem, da živijo v krogih takih finih loaded samcev, pa nekako vidim/jo kakšna porkamizerija od moških so.

Če dajem prednost otrokom, jaz zadevo postavljam drugače...otroci ne bodo nikoli edina okupacija v mojem življenju, bom pa morda nekoč, če mi bo sreča mila pri iskanju kolikor tolikor uredu moškega, imela to srečo, da bom lahko svoj ritem življenja prilagajala potrebam in ritmu moje družine. Nikoli pa ne bom pristala na vlogo vseodpovedujoče in odpoščujoče cankarjanske matere in žene.

Aja pa ko smo že pri zakonih...zakoni v Sloveniji so sicer dobro napisani samo slabo izvrševani. Kar 2/3 strašev (ne samo očetov, čeprav ste v večini), s katerimi otroci ne živijo NE PLAČUJEJO preživnine. Rubež...tisti ki zajo in hočejo se temu tudi izognejo.


No, si kar uganila. Imam zelo veliko izkušenj. Več kot si kdo lahko misli. Te izkušnje so raznolike, dobre, slabe, srednje, boli mene. Smiley
Ampak nisem nikjer napisal niti rekel, da karieristke iščejo bogate moške. Napisal sem, da se ženske ne znajo samoorganizirat in potem iščejo bogate moške.
Veš kaj ti predlagam Sinjeoka. Vseeno pristani na kot si se sama izrazila,  vlogo vseodpovedujoče in odpoščujoče cankarjanske matere in žene. Daj no, boš videla da boš imela potem otroke bolje vzgojena kot je to današnja mestna otročad, torej bolje kot so mlade mamine riti, ki že v najstniških letih kadijo, ne le cigarete, tudi droge.  
V trenutku ko boš pristala na vlogo cankarjanske matere in žene boš videla, da si v prednosti, saj ta je neponovljiva.  Takšne matere niso imele pralnega stroja, niso imele plenic za enkratno uporabo, niso imele pomivalnega stroja,  po vodo so k reki hodile zato je bila ta omejena. Imele so vrtove ki jih je bilo treba obdelat in tudi niso imele laka za nohte in potrebe po karieri, ker nekako so bile povezano s tisto svojo spolno naravnanostjo, biti ženska.  
Danes žensk skoraj ni več. So le še moški in po večini ženske moški. Trohici neizgubljenim ženskam ženskam  želim veliko lepega v življenju, veliko otrok in tako družino ki jim pripada.  


Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: vprašanje
Reply #54 - 12.12.2003 at 07:31:24
 
Andres wrote on 11.12.2003 at 23:01:25:
No, si kar uganila. Imam zelo veliko izkušenj. Več kot si kdo lahko misli. Te izkušnje so raznolike, dobre, slabe, srednje, boli mene. Smiley
Ampak nisem nikjer napisal niti rekel, da karieristke iščejo bogate moške. Napisal sem, da se ženske ne znajo samoorganizirat in potem iščejo bogate moške.


Tvoje izkušnje so zgleda kar omejene ali pa gledaš nanje preveč subjektivno.

Ženske se znamo samoorganizirat, znamo ohranit svojo ženskost in znamo preživet brez moških (takšnih in drugačnih, tudi bogatih), če je to potrebno. Če pa takšnih žensk še nisi videl, pa bolje odpri oči in opazuj okrog sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: vprašanje
Reply #55 - 12.12.2003 at 21:27:17
 
lola wrote on 12.12.2003 at 07:31:24:
Tvoje izkušnje so zgleda kar omejene ali pa gledaš nanje preveč subjektivno.

Ženske se znamo samoorganizirat, znamo ohranit svojo ženskost in znamo preživet brez moških (takšnih in drugačnih, tudi bogatih), če je to potrebno. Če pa takšnih žensk še nisi videl, pa bolje odpri oči in opazuj okrog sebe.


Izkušnje vsakogar so omejene. Ne menjam recimo gum na avtu, te izkušnje nimam.   

Ženske povečini ne znate ohraniti svoje ženskosti razen v fizični obliki. Preveč žensk moških  je med vami, da bi lahko rekla, da znate ohranjati svojo ženskost.   Samorganizacija pa je možna pri ženskah, ne pa pri ženskah moških. In ti si??

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ZZ
Guest




Re: vprašanje
Reply #56 - 13.12.2003 at 16:00:11
 
Kaj so to ženske ženske in ženske moški?

Anders, glede na to, da se spolnih vlog naučimo in tako dobimo  neko predstavo o tem kako naj bi se nasprotni spol obnašal, bi rekla, da je s tvojimi pričakovanji nekaj narobe, ne pa z ženskami.


Andres wrote on 12.12.2003 at 21:27:17:
Izkušnje vsakogar so omejene. Ne menjam recimo gum na avtu, te izkušnje nimam.   

Ženske povečini ne znate ohraniti svoje ženskosti razen v fizični obliki. Preveč žensk moških  je med vami, da bi lahko rekla, da znate ohranjati svojo ženskost.   Samorganizacija pa je možna pri ženskah, ne pa pri ženskah moških. In ti si??

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: vprašanje
Reply #57 - 13.12.2003 at 16:11:38
 
Quote:
Kaj so to ženske ženske in ženske moški?

Anders, glede na to, da se spolnih vlog naučimo in tako dobimo  neko predstavo o tem kako naj bi se nasprotni spol obnašal, bi rekla, da je s tvojimi pričakovanji nekaj narobe, ne pa z ženskami.





Kaj češ zdaj?  Moja pričakovanja so v redu, samo v okolici vidim cel kup žensk, ki to ne morejo, biti saj so navznoter moški.  
Malo bolj ta topic preberi pa boš videla kaj je ženska moški.  Sicer pa, ZZ, registriraj se, da bo bolj pregledno koliko rednih članov sem piše tudi kot gost.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: vprašanje
Reply #58 - 13.12.2003 at 19:38:07
 
Andres wrote on 12.12.2003 at 21:27:17:
Izkušnje vsakogar so omejene. Ne menjam recimo gum na avtu, te izkušnje nimam.   

Ženske povečini ne znate ohraniti svoje ženskosti razen v fizični obliki. Preveč žensk moških  je med vami, da bi lahko rekla, da znate ohranjati svojo ženskost.   Samorganizacija pa je možna pri ženskah, ne pa pri ženskah moških. In ti si??

Andres

Andres, nima smisla, da ti karkoli govorim, kaj sem jaz. Glede na tvoje omejene  izkušnje in subjektiven pogled mi tako ali tako ne bi verjel in bi našel svojo (najbrž nasprotujočo) razlago.

Sem, kar sem.  In s tem živim, kakor pač znam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4