Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5266 times)
saska
Guest




komunikacija
04.12.2003 at 11:32:04
 
Lep pozdrav,


S fantom se velikokrat skregava pri dnevni komunikaciji, za cist brezvezne stvari. Iz cistega mira imava ogenj v hisi.
Naj mal opisem zadevo:

Naprimer jaz zacnem govoriti, da sem se tko pa tko odlocila in on zacne meni govoriti da to ni ok ... v glavnem deli nasvete.
Imam celo obcutek da mi vsiljuje svoje mnenje.IN  udarim nazaj agresivno, ker cutim, da me nekaj sili ali pa kot da mi pride preblizu, vdor v mojo auro  ???, ne vem samo v meni se zacne dogajat vulkan. Kao, ker jaz popizdim se on popizdi, in da mi nic noce, da mi hoce samo dobro. Pocutim se kot "budalo", kakor da jaz sama ne vem kaj je dobro zame, N edobro bi moralo biti samo kaj on rece. On mi kao zatrjuje, da mi nic noce, da kaj mi je ...
Cutim se nekako ogrozena.
Zacaran krog. rabiva pa velik energije da prideva ven iz tega, najprej velik casa da se sploh zacneva normalno pogovarjat, potem pa da sprejmeva neko resitev, npr. da morava biti bolj strpna drug do drugega; da se kao samo ne razumeva ... potem drugic ko se zgodi na vse pozabiva.
Ce ima mogoce kdo kak nasvet kako naj se lotiva zadeve, bi vama bila zelo hvalezna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: komunikacija
Reply #1 - 04.12.2003 at 11:57:57
 
ko bosta nasla vajin vecen skupni interes in si pri doseganju tega vedno lahko spontano en drugmu pomagala bosta lahko vedno zivela v miru in sreci.

vsak "minljiv" skupni interes pa povzroci tocno to kar si opisala. in ne mislit da samo pri vama, pri vseh univerzalno...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: komunikacija
Reply #2 - 04.12.2003 at 12:09:41
 


Ogledalo sta si. Ti bi ga rada verjetno kot razumevajočega prijatelja takrat, ko mu govoriš, kakšne odločitve si sprejela, on pa čuti, da s tem, ko sprejemaš neke odločitve pri seb za v bodoče, dejansko ne sprejemaš dejanskega stanja, torej njega, ki je tam zraven in tega danega trenutka, in ti, jasno da, nasprotuje. Vsaj tako se reflektira. Zato je treba nekako že bit ta sprememba, ki jo želiš, in ne o tem govorit, ker ti bo pač ta drugost vržena nazaj, ker je zgolj intelektualna. Tud jaz mam probleme s to dvojnostjo. Važno se mi zdi, da se sfokusiramo bolj na to, kar je dobrega, da je dobro in nam naklonjeno na razpolago in iz tega vodnjaka vnadalje črpamo, kot pa da delujemo kot da nečesa ni in bi moralo biti, saj tako ustvarimo energetsko logični zastoj in eno zaciklanost. To se pač zmeraj zgodi, ko bi nekaj radi. Če sprejemamo stvari takšne kot so, ko ne želimo nekaj več kot je, takrat ponavadi prejmejo jasnejšo sliko za nadaljnje delovanje. Saj vemo, da več kot želimo kontrole nad življenjem, manj je imamo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: komunikacija
Reply #3 - 04.12.2003 at 12:41:01
 
Meni se to sliši bolj kot da te fant ne sprejema kot osebo, da te želi spreminjati. Tebe to logično ziritira, ko izbruhneš, pa se začne umikati, češ da ti hoče le dobro.

Ko te bo sprejel kot samostojno osebo, ki razmišlja s svojo glavo in je v življenju kompetentna, teh "komunikacijskih težav" ne bo več. Daj mu malo časa. Če ne bo boljše, pa razmisli, če je pravi zate oz. ali si v life-u res želiš nonstop dramo v hiši.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: komunikacija
Reply #4 - 04.12.2003 at 13:07:27
 
Draga Saška

Zmožnost in znanje komunikacije in komuniciranja je ena najpomembnejših prvin partnerskega odnosa in je žalostno in jako fest narobe, da nas tega ne učijo že v osnovni šoli. To je spretnost, ki se jo da naučiti in se jo je potrebno naučiti. Velika večina zvez gre v franže prav zaradi nepravilne komunikacije med partnerjema.
Obstaja ogromno literature in delavnic, kjer se da naučiti pravilne komunikacije.
Svetoval bi ti knjige od Gray-a za začetek, pa Najina ljubezen od Hendrix-a, ali pa katerekoli druge, ki jih je v knjižnicah in knjigarnah veliko.
Se splača...zagotovo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: komunikacija
Reply #5 - 04.12.2003 at 14:16:45
 
opazu sm, da ko nekateri na tem forumu svetujete zmeri nekak napeljeto na to, da je kriv nekdo drug kot izkljucno tisti ki ima problem. to ni v skladu z resnico, niti ne more nbenmu tak nasvet trajno pomagat.

po drugi strani pa opazim pri teh istih osebah, da ce jim hoce kdo drug karkoli svetovat da se za neposlusanje zmeri izgovorijo na to, da itak sami vejo zase najboljs in da sprejemajo popolno odgovornost za svoja dejanja. ko pa se kej neprijetnega zgodi pa so seveda takoj vsi drugi krivi. in to isto se opaz tud pr njihovem nadaljnem svetovanju.

"don't blame others for you own sufferings."
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: komunikacija
Reply #6 - 04.12.2003 at 15:27:48
 
Ogledalo si kažeta drug drugemu; on ne more v celoti sprejeti tebe, ti ne moreš v celoti sprejeti njega...

Stopita ven iz začaranega kroga. Najprej morata sprejeti vsak sebe, potem bo pa šlo tudi v obratni smeri.

Srečno!
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: komunikacija
Reply #7 - 04.12.2003 at 16:24:14
 
vse je v sprejemaju in dajanju
ampak
v sprejemanju drugega in dajanju prvega

drugi mora dajati najboljše kar ima, da bo prvi to čim lažje sprejel
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: komunikacija
Reply #8 - 04.12.2003 at 17:14:32
 
Quote:
zacnem govoriti, da sem se tko pa tko odlocila in on zacne meni govoriti da to ni ok ... v glavnem deli nasvete.
Imam celo obcutek da mi vsiljuje svoje mnenje.IN  udarim nazaj agresivno, ker cutim, da me nekaj sili ali pa kot da mi pride preblizu, vdor v mojo auro  ???, ne vem samo v meni se zacne dogajat vulkan. Pocutim se kot "budalo", kakor da jaz sama ne vem kaj je dobro zame, Cutim se nekako ogrozena.

Tak občutek sem dobila, da hočeš ti s svojimi odločitvami zadržat vmešavanja drugih vase in svoj lajf? Partner se na to seveda odzove, ker se počuti zavrnjenega, ostane zunaj vajinega skupnega odločanja in išče način, kako se ti približat. Ker je tvoja odločitev tako trdna, mu ne ostane druzga, ko da jo spodkoplje in te prisili, da, pa makar skoz prepir, zgradita nek kompromis, ki tud njega na nek način vsaj delno vkluči v tvoje odločitve in življenje. Sej lahko, da se to čist nezavedno dogaja med vama.
Praviš, da se čutiš ogrožena, da nekdo sili vate, verjetno sprejemaš odločitve sama zato, ker drugim ne zaupaš, da so dobronamerni in tebi naklonjeni? Se počutiš ogrožena od drugih, se ti zdi, da bi lahko blo sodelovanje z nekom pri odločitvah na tvojo škodo, da te slabijo, da te demoralizirajo in da bi zgubla kontrolo nad svojim življenjem? Si jo že kdaj?
Vsaj tako sem sama tole razumela. Da se moraš mogoče naučit sprejemat druge v svoje življenje pa ga občasno tud delit z drugimi ljudmi. Pa jim bolj zaupat. Ne se tolk bat... tisti vulkan zihr ima svoj vzrok, zarad katerega več ne zaupaš, sam to je fajn, da predelaš pa pustiš za sabo... sej nisi več nemočna in tud noben ti nič ne more... pa tud včasih je fajn slišat, kaj še kdo drugi misli (če se seveda preveč pametnega ne dela.. no, če pa se, pol je pa tak že v štartu oplel Wink Grin)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: komunikacija
Reply #9 - 04.12.2003 at 18:32:22
 
Ain’t what you do, it’s the way that you do it
Ain’t what you do, it’s the way that you do it
Ain’t what you do, it’s the way that you do it
That’s what gets results

tralala, hopsasa, Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
tadrug
Guest




Re: komunikacija
Reply #10 - 04.12.2003 at 18:50:56
 
hvala za odgovor  Smiley

sem ta drugi (njen partner); pa mislm, da si povedala prav tisto, kar je dogajalo.

hkrati bi omenil, da je lastna energija v telesu tudi pomembna, kajti ce je nekdo energetsko slab, je mnogokrat tudi preobcutljiv.
dejstvo o priblizevanjupa je point tistega kar se je dogajalo.

hvala

------------------
Devi wrote on 04.12.2003 at 17:14:32:
Tak občutek sem dobila, da hočeš ti s svojimi odločitvami zadržat vmešavanja drugih vase in svoj lajf? Partner se na to seveda odzove, ker se počuti zavrnjenega, ostane zunaj vajinega skupnega odločanja in išče način, kako se ti približat. Ker je tvoja odločitev tako trdna, mu ne ostane druzga, ko da jo spodkoplje in te prisili, da, pa makar skoz prepir, zgradita nek kompromis, ki tud njega na nek način vsaj delno vkluči v tvoje odločitve in življenje. Sej lahko, da se to čist nezavedno dogaja med vama.
Praviš, da se čutiš ogrožena, da nekdo sili vate, verjetno sprejemaš odločitve sama zato, ker drugim ne zaupaš, da so dobronamerni in tebi naklonjeni? Se počutiš ogrožena od drugih, se ti zdi, da bi lahko blo sodelovanje z nekom pri odločitvah na tvojo škodo, da te slabijo, da te demoralizirajo in da bi zgubla kontrolo nad svojim življenjem? Si jo že kdaj?
Vsaj tako sem sama tole razumela. Da se moraš mogoče naučit sprejemat druge v svoje življenje pa ga občasno tud delit z drugimi ljudmi. Pa jim bolj zaupat. Ne se tolk bat... tisti vulkan zihr ima svoj vzrok, zarad katerega več ne zaupaš, sam to je fajn, da predelaš pa pustiš za sabo... sej nisi več nemočna in tud noben ti nič ne more... pa tud včasih je fajn slišat, kaj še kdo drugi misli (če se seveda preveč pametnega ne dela.. no, če pa se, pol je pa tak že v štartu oplel Wink Grin)

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: komunikacija
Reply #11 - 04.12.2003 at 22:52:27
 
Quote:
hvala za odgovor  Smiley

sem ta drugi (njen partner); pa mislm, da si povedala prav tisto, kar je dogajalo.

hvala


Sem vesela Smiley Upam, da bosta (pa makar skoz ponovitve Tongue) sčasoma vse razrešila.

Mejta se dobro!
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: komunikacija
Reply #12 - 19.02.2004 at 03:25:27
 
Roll Eyesmislim da bi se vsi mi morali najprej naučiti poslušati...to je pgoj za komunikacijo...potem je na vrsti sprejemanje...vso srečo vama želim
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: komunikacija
Reply #13 - 19.02.2004 at 13:35:02
 
Quote:
Ce ima mogoce kdo kak nasvet kako naj se lotiva zadeve, bi vama bila zelo hvalezna.


Pozdravljena saska, Smiley
primer komunikacije v partnerskem odnosu, ki si ga opisala, je res zlo pogost. In seveda ne pelje daleč.

Moj nasvet:
1. Izražaj sebe, svoje občutke in misli.
Kaj to pomeni?
To, da izbruhneš, ko ti začne fant soliti pamet, no, to ni NI izražanje sebe, ampak obramba.
V takem primeru bi bilo zelo dobro razumeti svojga partnerja, da izraža svoja mnenja, ne pa ukaze, recimo. In tudi, če bi ti že ukazoval, to še zdaleč ne pomeni, da jih bi ti morala izpolniti. Ukaze, mislim. Saj nisi suženj, a ne.

Izražaj sebe, torej.
Kar neverjetno je, kako ljudje cenijo in upoštevajo iskreno izražanje.
Poskusi sama. Namesto, da stopiš v njegov ring, ostani kar se le da objektivna do njega in izrazi svoje občutke, mirno in njemu v oči.
Ne vem, recimo: "no, jaz sem se tako odločila, in te razumem, da ti misliš drugače, vendar moje odločitve ne nameravam spremeniti. In pa, hudo mi je in čutim se ogrožena, kadar me tako napadaš, veš..."
To mu izrazi, če res tako misliš in čutiš, seveda. Drugače izražanje nima učinka...

Izrazi sebe in potem vztrajaj dokler te partner ne razume. To vzpostavljanje razumevanja zna trajati 5 sekund ali pa 5 ur. Pri nekaterih ljudeh (takih, bolj zaprtih) pa tudi 5 dni ali 5 mesecev. Vztrajaj.
Ljudje pač živimo v svojih svetovih in mislimo, da je tisti naš svet edini pravilen.

No, ko smo že pri tem, vsekakor je kvaliteta komunikacije odvisna od tebe in popolnoma tvoja odgovornost, saska.
Če si zadovoljna s svojo (ne vajino) komunikacijo, potem je pač to to.. Če pa nisi, pa poglej pri sebi, kaj te dela tako, da partner očitno misli, da ti lahko pamet soli...

Tema komunikacije je zelo zelo obširna, toliko na kratko.

prav lep pozdrav, saska
Smiley
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1