Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 30307 times)
exorcist
Ex Member




Punce, tahometer ne laže
03.12.2003 at 13:13:23
 
Kako gledate na punce, da se malo karikirano izrazim, z veliko "prevožene kilometrine". Tu ciljam predvsem na te, ki so že zelo zgodaj začele zbirat tako imenovane raznovrstne dragocene "življenjske izkušnje", ki so že po naravi bolj raziskovalnega duha, take kot moja siamska muca, da če jo že malce požgečkam po glavi, se razkomoti in začne prest, se valjat po podu, smukat okoli mojih nog, da moram zares biti previden, da se ne spotaknem in padem čeznjo. Včasih niti ni potreben dodaten stimulans z žgečkanjem, ampak sama od sebe pride do mene, ko bi se rada crkljala z mano, nastavlja se mi z "zlomljeno" hrbtenico in se šopiri red mano.

Jaz osebno nimam nič proti takim "vročekrvnicam", saj cenim zgolj karakter človeka. Komot jo sprejmem kot vsako drugo osebo. Zapletlo pa bi se pri tej stvari, če bi čutil kaj do te osebe, kajti razum in zdrava "kmečka pamet", bi me takoj upozorila - stop, tukaj nekaj ni v redu, da se taka zakonska zveza po vsej verjetnosti ne bi odnesla na daljši rok, razen, če bi si bila zelo podobna, imela enako življenjsko pot za sabo ali pa da bi bila ljubezen nadpovprečno močna.

PS: Tudi avtomobilu pade cena glede na št. prevoženih km. Lahko si privoščiš generalko, ampak avto ne bo nikoli več nov, v začetno stanje ga ni več mogoče spravit, pa če še ga tako loščiš in poliraš, lahko tudi prebarvaš celotno karoserijo, ampak "motorja" se ne da izdrt/menjat.

Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #1 - 03.12.2003 at 13:30:05
 


exorcist wrote on 03.12.2003 at 13:13:23:
Kako gledate na punce, da se malo karikirano izrazim, z veliko "prevožene kilometrine". Tu ciljam predvsem na te, ki so že zelo zgodaj začele zbirat tako imenovane raznovrstne dragocene "življenjske izkušnje", ki so že po naravi bolj raziskovalnega duha

Zapletlo pa bi se pri tej stvari, če bi čutil kaj do te osebe, kajti razum in zdrava "kmečka pamet", bi me takoj upozorila - stop, tukaj nekaj ni v redu, da se taka zakonska zveza po vsej verjetnosti ne bi odnesla na daljši rok, razen, če bi si bila zelo podobna, imela enako življenjsko pot za sabo ali pa da bi bila ljubezen nadpovprečno močna.


Ti bi se rad poročil, exo? Grin Grin Pa da bi se na daljši rok obneslo? Grin Grin Z neomadeževano?  Grin Grin Res si si zadal eno fajn pot... 8) Boš zmogel? Mislim, a mislil romati brez svoje sence? Grin

FORGIVE YOURSELF ALLREADY!! Grin

Quote:
* * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Zgodba o odpuščanju 'Iz Srečanja' P.L.Travers:

zgodba se odvija v mračnem začaranem gozdu naše podzavesti. Njena junakinja na robu zavedanja ves čas čuti žensko, ovito v dolgo modro tančico, ki nenehno nekaj išče; nikoli je ne more jasno ugledati, nikoli pa tudi ne izgine iz njenega zornega kota. V nenadnem trenutku odločitve ji gospa v modrem zapre pot. Od nje si prizadeva dobiti priznanje, ki si ga je vedno želela in ga potrebovala.

Tako sva si stali nasproti, tišina je drhtela od pričakovanja, petje gozdnih ptic je na lepem utihnilo. Nato si je segla pod tančico in si odkrila glavo. Pojavil se je njen obraz, kot luna, ki se prikaže izza oblaka. ... To je bil moj obraz. ... In zavedla sem se, da sem zmeraj vedela. ... "Odpusti mi," je rekla. "Sem, kar sem." Medtem ko je govorila, ji je tančica zdrsnila na tla, pod njo pa se je pokazalo belo spodnje oblačilo, zmečkano, nagubano in polno madežev, ki jih je na njem pustilo življenje. In ko sem pogledala po sebi, sem videla, da je tudi moja obleka ravno tako zmečkana, nagubana in zamazana. ... Isti obraz, ista oblačila, drugi vidik mene - in jaz sem ga zavračala, ker sem v svoji nevednosti verjela, da lahko nadaljujem romanje sama, brez svoje sence.

Z razprostrtimi rokami sva se objeli. In angel, ki je letel mimo, je za breztežen trenutek obstal v zraku, priča najinega objema. "Kjer sta dva, tam so trije!" Dobrohotno se nama je nasmehnil: "Naj Tretji, Tisti, ki pomirja sprte, neizrekljivi, ki ga ni moč videti ne spoznati, v svoji milosti obema odpusti!"

* * * * * * * * * * * * * * * * * * *



Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #2 - 03.12.2003 at 13:37:36
 
Quote:
Ti bi se rad poročil, exo? Grin Grin Pa da bi se na daljši rok obneslo? Grin Grin Z neomadeževano?  Grin Grin Res si si zadal eno fajn pot... 8) Boš zmogel? Mislim, a mislil romati brez svoje sence? Grin

FORGIVE YOURSELF ALLREADY!! Grin




Se mi je zdelo, da že od 14-ega leta nisi več devica.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #3 - 03.12.2003 at 13:47:35
 
exorcist wrote on 03.12.2003 at 13:13:23:
Zapletlo pa bi se pri tej stvari, če bi čutil kaj do te osebe, kajti razum in zdrava "kmečka pamet", bi me takoj upozorila - stop, tukaj nekaj ni v redu, da se taka zakonska zveza po vsej verjetnosti ne bi odnesla na daljši rok, razen, če bi si bila zelo podobna, imela enako življenjsko pot za sabo ali pa da bi bila ljubezen nadpovprečno močna.

Kake strahove imaš ti Roll Eyes Wink
Kako boš ti sploh kdaj lahko verjel, da je tvoja zveza vredna celega tebe in najboljšega v tebi in drugem, če boš veš čas razmišljal o preteklosti in raznoraznih možnih prihodnostih, ki se mogoče nikol ne bodo zgodile?

Včasih morš mal tud zaupat.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #4 - 03.12.2003 at 13:48:32
 
exorcist wrote on 03.12.2003 at 13:37:36:
Se mi je zdelo, da že od 14-ega leta nisi več devica.  Grin


Čas (leta) je/so iluzija Grin, prostor pa tudi 8). (p.s.: wrong guess)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #5 - 03.12.2003 at 13:52:12
 
Quote:
Čas (leta) je/so iluzija Grin, prostor pa tudi 8). (p.s.: wrong guess)

kaj je pa pol tisto kar ni iluzija? da lahko neki oznacis za iluzijo moras poznat tud resnico. torej kaj je resnica, tisto kar ni iluzija?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #6 - 03.12.2003 at 13:59:58
 
Ja, več je prakse, več je izkušenj, tako pri ženskah kot pri moških. Ljudje pač nismo kot avti, ki se iztrošijo, ljudje nabiramo izkušnje.

Vprašanje pa je, kakšen nauk  pridobiš iz izkušnje. Mogoče pa je ženska z bogato preteklostjo prišla do spoznanja, da je več vredno imeti enega ljubečega moža kot več ljubimcev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #7 - 03.12.2003 at 14:06:08
 
lola wrote on 03.12.2003 at 13:59:58:
Ja, več je prakse, več je izkušenj, tako pri ženskah kot pri moških. Ljudje pač nismo kot avti, ki se iztrošijo, ljudje nabiramo izkušnje.

 


No, hvalabogu, da smo si ljudje različni. Zakaj pa bi rabil "picološke"izkušnje, jaz imam raje duhovne in intelektualne podvige, za katere se je treba tudi malce potrudit?

Potrošniška logika konzumacije: več ni bolje/boljše, ampak ravno nasprotno. Raje kvaliteto kot pa kvantiteto.

???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tjazy
2
**
Offline


Posts: 50

Gender: male
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #8 - 03.12.2003 at 14:07:09
 

Ne vem zakaj si izpostavil punce s prevozenimi km? Kaj pa tipi? Oni imajo pa lahko neomejeno kilometrino?

Sploh pa.. tudi pod razni mi ni jasno... kako drugace bi moral gledati na nekoga, ki ima vec km? Na kaj ciljas? Je treba spet seks obsojat?  Zacni v Vatikanu!!!
Back to top
 

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #9 - 03.12.2003 at 14:07:28
 
Quote:
Čas (leta) je/so iluzija Grin, prostor pa tudi 8). (p.s.: wrong guess)


Morda si ti iluzorična podoba device Marije? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #10 - 03.12.2003 at 14:08:04
 
exorcist wrote on 03.12.2003 at 14:06:08:
No, hvalabogu, da smo si ljudje različni. Zakaj pa bi rabil "picološke"izkušnje, jaz imam raje duhovne in intelektualne podvige, za katere se je treba tudi malce potrudit?




kaj pa so zate duhovni in intelektualni podvigi ???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #11 - 03.12.2003 at 14:09:03
 
m wrote on 03.12.2003 at 14:08:04:
kaj pa so zate duhovni in intelektualni podvigi ???



Bukvice, učenje, razmišljanje, branje.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #12 - 03.12.2003 at 14:09:44
 
Tjazy wrote on 03.12.2003 at 14:07:09:
Ne vem zakaj si izpostavil punce s prevozenimi km? Kaj pa tipi? Oni imajo pa lahko neomejeno kilometrino?

Sploh pa.. tudi pod razni mi ni jasno... kako drugace bi moral gledati na nekoga, ki ima vec km? Na kaj ciljas? Je treba spet seks obsojat?  Zacni v Vatikanu!!!


Vsi enaki, vsi enakopravni!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tjazy
2
**
Offline


Posts: 50

Gender: male
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #13 - 03.12.2003 at 14:27:14
 
exorcist wrote on 03.12.2003 at 14:09:44:
Vsi enaki, vsi enakopravni!



RES????
Back to top
 

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #14 - 03.12.2003 at 14:38:55
 
Tjazy wrote on 03.12.2003 at 14:07:09:
 Zacni v Vatikanu!!!
Grin...

...svašta, ..sam, ..naš exo bo tudi tam težko našel kar išče Wink

Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9