Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3720 times)
Ajka
Guest




Oči - Kaj vam povedo
22.10.2003 at 13:58:20
 
Pred nedavnim sem se spraševala, kaj vse lahko preberem z oči prijateljev. Kot, da bi mi v trenutku povedali svojo zgodbo.
Vse je v njih - resnica - laž - žalost  jeza - veselje, celo tisto kar malokrat povedo " preteklost " je razvidna, ko jim pogledam dovolj globoko v oči.

Včasih berem njihove misli in strah me je tega, ker grem lahko skozi vsega tega - tako goloboko.

Sprašujem se, če se vam dogaja kaj podobno in kako to utišati.
In če nekaj veš - za prijatelja in mu ne smeš povedati...

lp

Ajka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Oči - Kaj vam povedo
Reply #1 - 22.10.2003 at 17:31:56
 
jst sm tud to pocel, dokler me ni začelo begati ko sem med pogovorim, namesto da bi poslusal sogovorca, opazoval globino njegovih oci

so pa različne finte kako se temu izognes, recimo tako da ne dajes veliko pozornosti njegovim ocem ali pa ga gledas v koren nosu (med oci) namesto direktno v oci...ali pa da gledaš v tla Grin Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Oči - Kaj vam povedo
Reply #2 - 22.10.2003 at 17:44:24
 
V očeh vidim svoj odsev in sem se nesmrtno zaljubil v njega.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oči - Kaj vam povedo
Reply #3 - 23.10.2003 at 00:30:34
 
exorcist wrote on 22.10.2003 at 17:44:24:
V očeh vidim svoj odsev in sem se nesmrtno zaljubil v njega.  Grin


Narcisek. Tongue Roll Eyes Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Oči - Kaj vam povedo
Reply #4 - 23.10.2003 at 09:30:11
 
Ja to je res, v oceh lahko vidis in razberes marsikaj, vendar le v primeru ko je oseba odprta oz. na primeru:

Ce nekdo skusa nekaj prikriti pred tabo, in ima pri tem slabo vest oz. tega nima namen prikriti bos to sigurno opazil.

Ce pa nekdo ki skusa nekaj prikriti in ima to dejansko namen narediti, pri tem pa je se samozavesten in preprican v svoje dejanje tega zal ne mores ugotoviti.

Se pravi skozi oci lahko zacutis staje oz. obcutke cloveka, ce se seveda temu posvetis na pravi nacin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Oči - Kaj vam povedo
Reply #5 - 26.10.2003 at 15:03:01
 
Quote:
.

Sprašujem se, če se vam dogaja kaj podobno in kako to utišati.
In če nekaj veš - za prijatelja in mu ne smeš povedati...

lp

Ajka



To se dogaja tistim, ki si vzamejo čas za sogovornika, ki ga "poslušajo" še kako drugače, ne le z ušesi. Vsi ne opazijo pestrosti pogledov, vsaj ne zavestno - na nezavedni ravni pa po mojem vsak, podobno kot ljudi "beremo" preko gestikulacije, govorice telesa... Nekateri to počnemo zavestno, ker želimo priti bližje bistvu, ki se večkrat skriva za besedami, namesto, da bi se preko njih razkrivalo.

Ne vidim pa smisla v tem, da bi poskušal preprečiti tako vrsto komunikacije. Globlje razumevanje sogovornika je po mojem samo plus. Lahko bi gledali v tla, to je res, vendar vsaj jaz težko zaupam človeku, ki me med pogovorom ne zmore pogledati v oči. Imam vedno občutek, da nekaj skriva. Tudi če gledaš v koren nosu je podoben občutek...kot da gledaš skozi mene, namesto mene.

Glede prijateljev pa mislim, da moramo z njimi biti odkriti - čeprav je to verjetno odvisno od zahtev dveh posameznih oseb, ki sta prijatelja. Človek je večkrat v situaciji, ko dobi informacijo, ki bi verjetno precej vplivala na situacijo, v kateri se je znašel nek prijatelj. Jaz zagovarjam mnenje, da lahko vedno posreduješ tako informacijo naprej, če to delaš z najboljšimi željami in plemenitim namenom pomagati prijatelju. Izbereš primeren način in poveš - so pa take situacije večkrat preskus prijateljstva...kar je lahko tudi dobro. Seveda pa je razlika v posredovanju svojega mnenja in vsiljevanju le-tega. Človek se mora pač sam odločiti, kako naprej.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Oči - Kaj vam povedo
Reply #6 - 26.10.2003 at 22:14:10
 
Quote:
Pred nedavnim sem se spraševala, kaj vse lahko preberem z oči prijateljev. Kot, da bi mi v trenutku povedali svojo zgodbo.
Vse je v njih - resnica - laž - žalost  jeza - veselje, celo tisto kar malokrat povedo " preteklost " je razvidna, ko jim pogledam dovolj globoko v oči.

Včasih berem njihove misli in strah me je tega, ker grem lahko skozi vsega tega - tako goloboko.

Sprašujem se, če se vam dogaja kaj podobno in kako to utišati.
In če nekaj veš - za prijatelja in mu ne smeš povedati...

lp

Ajka



eni pravjo, da so oči ogledalo duše ...

očitno 'vidiš' bolje kot marsikdo drug ...
to ni slabo, je dobro ... je pa tud velika odgovornost ... dokler nimaš zadosti izkušenj, zna bit težka nadloga, zaradi česar večina to vedenje iz preteklosti v sebi zatre, predvsem zaradi reakcij drugih, ko slišijo resnico o sebi, resnico katere niti pod razno nočejo slišat, vsaj trenutno.
zato je treba precej pazit kako podaš to 'videnje' ... dokler ga samo raziskuješ in na osnovi njega pridobivaš nove izkušnje - znanje - vedenje, je pa čist da best. včasih pa zna bit strašljivo. to je res, ampak, strah je znotraj votel, okrog ga pa nič ni ... in to je dobro ozavestit ... čim prej ...


to se dogaja vsem, nekaterim večkrat, nekaterim manjkrat ... kvaliteta videnja je precej odvisna od nivoja zavesti.

kar veš da ne smeš povedat, pač ne poveš ... sćasoma dobiš tud bolj izostren filing ... intuicija vedno pozna odgovor ... je treba samo zaupat ...

bom reku tko
če si z nekom v pogovoru in ti pade v glavo, da mu morš povedat to in to (in ne moreš takoj butnt vn, ker je treba vedno sogovornika poslušat do konca) tko in tko, mu to pač poveš, v mislih to že govoriš ... če vidiš znaš tud hkrati poslušat in mist odgovor nazaj ... ko to ni več pogovor ampak kanaliziranje, takrat pa itak nč dost ne morš narest ... lohka ustavš, ampak to ni gut zate ...

pač izkušnje ... začet je treba pa previdno ... pa pazt da ne sekaš ljudi preveč po egiču, ki je že razdražen in v reakciji ... to je včasih težko, ker ti pač veš da maš prov, ker vidš, ker vedno vidš prav (egič, tvoj, ki se moti ker...), nastane pa jeba, da ti vidiš prav samo na osnovi njega takega kot je, ne vidiš pa tega, kater vzorec bo on zdej zdej dropnu in kako se bo končni rezultat odrolu ... in ta bo definitivno drugačen od videnja.
če osebnost ne ozavesti nobenega vzorca, bo rezultat pak enak videnju.  

ko videc to vidi, zagleda tud vzorec, ki preprečuje pridet do tja, zato osebi poskuša pomagat ... ne da ga prepričuje da bo tko in tko, ker je on tko vidu, ampak da bi blo pametno uno in tisto ... to bi blo pametno se mal poment ... in ko se to sheka, se ne vidi več naprej ... se ne rabi ... naprej je svobodna volja.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Oči - Kaj vam povedo
Reply #7 - 27.10.2003 at 20:06:13
 
Quote:
Včasih berem njihove misli in strah me je tega, ker grem lahko skozi vsega tega - tako goloboko.

Sprašujem se, če se vam dogaja kaj podobno in kako to utišati.
In če nekaj veš - za prijatelja in mu ne smeš povedati...

lp

Ajka

Hm, verjetno se tudi drugim dogaja kaj takega. Včasih res prestrežemo kakšno prijateljevo (pa tudi ne-prijateljevo) misel, ki nam prihiti nasproti skozi slabo zaščitena vrata oči. Bi pa pri interpretaciji teh ujetih misli predlagal skrajno mero previdnosti, kajti zelo pogosto se zgodi, da izraz oči zelo napačno razumemo. Tako največkrat ne beremo prijateljevih misli, ki bi naj nas gledale iz njegovih oči, ampak mu v oči predrzno polagamo svoje lastne lahkomiselne sodbe o njem.

Ne rečem, da je to primer tudi pri tebi, vem pa, da se to dogaja večini ljudi.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1