Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6055 times)
exorcist
Ex Member




Jerry Springer
20.10.2003 at 18:04:42
 
Zanima me, kakšno je vaše osebno mnenje o Jerry Springer show-u? Namreč meni se zdi, da tale človek s svojim vedenjem in v odnosu do svojih gostov krepko pretirava in presega mejo dobrega okusa, predvsem s svojim arogantnim, vzvišenim, hipokratskim, norčavim in šikanirajočim posmehovanjem. Ponavadi si izberejo ljudi iz družbenega oziroma socialnega roba - periferije (klošarje, prostitutke, eksibicioniste, psihično labilne osebe, odklonske posebneže, spolne iztirjence, egocentrike), nakar poskrbijo za senzacijo s hujskanjem publike; publika brijejo osle iz teh gostov, sami pa se vedejo kot trop pobesnelih "šimpanzov" in kolektivno vzklikajo navijaške in ponavljoče se fraze (teorija množic) in se pri tem neizmerno zabavajo.

Sprašujem se, če je že kdo od teh slišal za besedo humanizem in človečnost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Jerry Springer
Reply #1 - 20.10.2003 at 18:15:21
 
Jerry je vsekakor genijalec da taksno odajo uspe strzit in prodat TV hisam po celem svetu.   O vsebini odaje in o njeni globini  Grin  ...pa ravno nimam nekih jakih idej. Vsi so tam prostovoljno, torej sprejmejo pravila igre, torej ni ponizanih in ni vzvisenega provokatorja Jerrya.  Sicer pa itak vedno ko letim cez vesolje TV kanalov in naletim na ta shit,  pac,  odajo,  letim dalje...   ...ful redko da se ustavim.

Humanizem in clovecnost? Grin    ..seveda smo slisali.
Ej, TV pac, posebej kriza ce zacnes gledat ob dnevniku Undecided  ...pa potem se za zaklucek overdose Holivudskih briljantnih filmov .......
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Jerry Springer
Reply #2 - 20.10.2003 at 20:45:46
 
Se pridružujem Dylanu. Komercialno uspešna finta, vsebinsko pa ''podn od podna''.

Saj večina talk showov živi od provokativnih tematik, ljudi iz obrobja družbe, prepirov, spletk...
Kar je čudno, privlači.

Je pa vsem skupno: poneumljanje ljudi in zabijanje časa pred TV-jem.

Je tudi vzporednica s glasbo: dandanes so povsod neki talent-showi, popstarsi... Komercialna uspešnost za določeno populacijo (odjemalce), brez visoke kvalitete glasbe, brez pristnih odnosov v bandu, brez kaljenja ob večletnem igranju v garaži, brez lastno napisanih skladb....

Skratka: komercialna kultura za komercialno populacijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Jerry Springer
Reply #3 - 21.10.2003 at 00:14:56
 
Jerry Springer, je človek, ki je pokazal kaj je Amerika. Torej, genij, ki zna zaslužit denar, gosti, pa so temu primerno plačani, da se izpostavijo javnosti. Jerry, torej dela reklamo za Ameriko... jo kaže takšno kot dejansko je... Kaj bi še radi?  Grin Mogoče kako oddajo pri nas? Tongue

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Jerry Springer
Reply #4 - 22.10.2003 at 12:16:51
 
reklama za ameriko  Grin

zanč je mela ena ženska na modrcu napisan george w bush in pol je začela množica vzklikat USA, USA, USA...
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Jerry Springer
Reply #5 - 22.10.2003 at 18:12:30
 
zadnjič je pa ena ženska vsake 5 sek joške kazala

kakor koli, gledam jo 1x na let ker se mi zdi, da mi ne more nič pametnega povedat, sam poneumlja.

seveda za zabavo, in smeh je pa priskrbljeno.

ne vem le, od kod jim take glupe ideje.  ???
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Jerry Springer
Reply #6 - 23.10.2003 at 00:24:09
 
Bogo. Že od daleč se vidi, da je vse skupaj nepristno in zaigrano. Jerry je pa AS, da mu uspeva to sranje tako dobro prodajati.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Jerry Springer
Reply #7 - 23.10.2003 at 09:34:48
 
Zal se ena brezvezna oz. americanom na kozo pisana oddaja, ob kateri se zal nicesar ne naucijo, rezijo se svojim neumnostim in se obnasajo kot najstniki (od Jerrya do gledalcev), norcujejo se iz napak in nesrece drugih pri tem pa se neizmerno zabavajo.

Skratka povzetek: se en dokaz da americani (povprecje oz vecina) zal ne uspejo povleci iz nicesar bistva ali se ob tem karkoli nauciti, skratka oddaja za ljudi brez domislije in lastne volje za presojanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jerry Springer
Reply #8 - 23.10.2003 at 11:43:23
 
Quote:
Skratka povzetek: se en dokaz da americani (povprecje oz vecina) zal ne uspejo povleci iz nicesar bistva ali se ob tem karkoli nauciti, skratka oddaja za ljudi brez domislije in lastne volje za presojanje.




s tem dodatkom, da oddaja doživlja precejšen uspeh tudi drugje (tudi pri nas)  Grin



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Jerry Springer
Reply #9 - 23.10.2003 at 13:28:13
 
Televizija je bila od začetka namenjena tistim ljudem, ki imajo beden lastni doživljajski svet.

Ker je te bede čedalje več in čedalje hujša je, je potrebno uporabnikom ponuditi vedno bolj intenzivne dražljaje in Jerry Springer Show je takšne sorte oddaja. Ni naključje, da so jo sproducirali Američani, kjer je največ čustvene, mentalne in duhovne bede.

Tragikomično je pa to, da je res večina stvari v showu igranih, po drugi strani pa iz lastnih izkušenj vem, da je vse lahko res...

Drugače so pa na njegovi oddaji že dva človeka ustrelili. No, ne na oddaji, pač pa po njej. Nekateri prizori namreč niso igrani...

Po mojem njegovo oddajo gledajo največ tisti, ki nimajo jajc, da bi podobne zadevščine probali sami...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Jerry Springer
Reply #10 - 23.10.2003 at 14:07:15
 
Oddaja je za bruhat!

Namesto, da bi se ljudje učili sprejemati sočloveka, hodijo na špringerja in tam sproščajo presežke energije preko norčevanja, vpitja in podobnega početja. Dejstvo, da je oddaja uspešna tako v Ameriki kot drugod, pove veliko o stanju duha zahodne "civilizacije".

Gledal sem jo samo prvič, ker me je zanimalo, kaj hudiča je lahko tako "fajn", da vsi kar norijo za tem. Prvič, zadnjič in nikoli več!

Na TV Slovenija baje prihaja oddaja najšibkejši člen - eden od kvizov, zopet po licenci itd, kjer igralci ponižujejo soigralce. Podpihovanje egoizma ipd. Mislim, kam to pelje?!

Bog pomagaj!
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Jerry Springer
Reply #11 - 23.10.2003 at 14:10:11
 
bogglefreak20 wrote on 23.10.2003 at 14:07:15:
Oddaja je za bruhat!

Namesto, da bi se ljudje učili sprejemati sočloveka, hodijo na špringerja in tam sproščajo presežke energije preko norčevanja, vpitja in podobnega početja. Dejstvo, da je oddaja uspešna tako v Ameriki kot drugod, pove veliko o stanju duha zahodne "civilizacije".

Gledal sem jo samo prvič, ker me je zanimalo, kaj hudiča je lahko tako "fajn", da vsi kar norijo za tem. Prvič, zadnjič in nikoli več!

Na TV Slovenija baje prihaja oddaja najšibkejši člen - eden od kvizov, zopet po licenci itd, kjer igralci ponižujejo soigralce. Podpihovanje egoizma ipd. Mislim, kam to pelje?!

Bog pomagaj!


no, oddaja najšibkejši člen je že na tv. Sem jo gledala ko je bila prvič. Nimam jo pa namena komentirat, ker nimam mnenja o njej.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Jerry Springer
Reply #12 - 23.10.2003 at 14:45:40
 
bogglefreak20 wrote on 23.10.2003 at 14:07:15:
Oddaja je za bruhat!

Namesto, da bi se ljudje učili sprejemati sočloveka,




a se samo meni zdi da nisi najbolj konsistenten?  Undecided
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Jerry Springer
Reply #13 - 23.10.2003 at 14:50:29
 
Le zakaj naj bi bila oddaja za bruhat?

Primitivna je res, ampak po tej logiki bi lahko bruhal tudi, če se sprehajam po Ljubljani, ali pa če se pogovarjam s svojim šefom...

Ljudje so kakršni pač so, tudi oni so za to na svetu, da slavijo nebeške svetnike... Na svoj primitiven način...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
jst
Guest




Re: Jerry Springer
Reply #14 - 23.10.2003 at 18:34:02
 
Oddaja je za bruhat, zato ker ta za kuzlat Jerry
isce zabite americane, da se grejo prostituirat za
denar na TV.
Folk pa itak isce po ulicah, ker vsak normalen in v mozgane zdrav clovk pac ne bo sprejel nastopa v tem showu.

Oddaja je najbolj izprijena mesanica moralnega prostituiranja, kretenizma in samozanicevanja kar sem jih do sedaj uspel videti.

Zadeva je samo nasprotna skrajnost npr. Talibanov, s pomembno razliko, da so Talibani verjeli v svojo stvar. Jerry pa to pocne samo zaradi denarja in lastne perverzije in perverzije zdolgocasenega folka.

Nekaterih stvari nam res ni treba sprejeti.
Take modele edino seriatsko pravo ozdravi.



Lp
Osama bin Laden
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2