Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 7807 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
visok/nizek pritisk
03.10.2003 at 19:44:24
 
Punca ima težave z nizkim pritiskom...

Kdo ima s tem izkušnje?

Ali je kdo že videl, zasledil kjerkoli kake fizične vaje ki ne samo da lajšajo problem temveč da ga "odpravijo"?

vem samo za roženca da mal zviša pritisk,  aja pa kava valjda isto 8) naredi - celo preveć


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: visok/nizek pritisk
Reply #1 - 03.10.2003 at 20:00:36
 
Redna aerobna vadba odpravi vse težave.

Moje izkušnje so sledeče: ko sem vsak dan pretekel 10 km, sem bil nadzdrav.

Kdor nima kondicije, naj začne postopoma, vzame naj si cca 6 tednov časa, da pride do takšne kondicije.

Rezultat: naspidiran si kt mina!

Res toplo priporočam vsakomur.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: visok/nizek pritisk
Reply #2 - 03.10.2003 at 20:15:00
 
hvala za ta nasvet  - dober ni kaj...se popolnoma strinjam   Wink
kaj pa ostali  a veste za kakšen bol "izi" način za "ta lene"  ???   Grin

tko kt recimo kristali... al pa kajjest vem ena mačka al pa  karkoli uglavnem
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: visok/nizek pritisk
Reply #3 - 03.10.2003 at 20:35:31
 
Ne vem, če je to odpravljivo Roll Eyes
Lahko blažiš z gibanjem, kavo, soljo itd.
Baje so najboljši čaji za usklajevanje pritiska tisti iz omele, sam še nisem probala.
Zame se mi zdi, da mi najbolj pomaga harmoničen ritem življenja, kjer se ravno prav dogaja in optimizem. Saj veš, kri=življenje=radost=ljubezen.

Ko smo že pri Loise Hay:
Krvni prtisk - nizek:
Kot otrok ste čutili pomanjkanje ljubezni. Vdanost v usodo. Zakaj bi se trudila, saj vem, da ne bo pomagalo.
Afirmacija: Odločila sem se, da bom odslej živela v vedno radostnem TUKAJ IN ZDAJ. Moje življenje je polno radosti.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: visok/nizek pritisk
Reply #4 - 03.10.2003 at 21:07:07
 
No, pa še malo Breussa  Grin

Proti prenizkemu krvnemu pritisku bi morali pojesti veliko solate iz gomoljev zelene in jagod (jagodne marmelade). Če dovoljujejo jetra, lahko uživamo tudi pravo kavo, celo malo rdečega vina pa tudi čebulni čaj. Dve kot jajce veliki čebuli skupaj z luščinami kuhamo 10- 15 minut v litru vode s 100g kandis sladkorja. Pijemo hladen napitek po požirkih. Poleg tega 3x na dan, vedno pred obrokom, zaužijemo po 15 kapljic iz gloga.

Pomembna je tudi dihalna gimnastika, kakšen krvni pritisk ima človek, pa pravi Breuss, da se da ugotoviti po nohtih leve roke.

Srečno Sneži in tebi, Magla  Cheesy
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: visok/nizek pritisk
Reply #5 - 03.10.2003 at 21:27:45
 
Hm, tud jest imam nizek pritisk... najnižjega do sedaj, je bil tam... 95/65. Medlela skor.
Kava pomaga le trenutno.

Glede gibanja, pa se strinjam.
Vsaj, vsaj 30 min dnevno hitre hoje. Pomaga.

Pa česna NE jest, k še bolj zniža pritisk. Sprobano....
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: visok/nizek pritisk
Reply #6 - 03.10.2003 at 21:30:22
 

se pravi, da me vsi tisti, ki imate nizek krvni pritisk, ne boste niti slučajno poskusili Roll Eyes
Grinse pišem česen Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: visok/nizek pritisk
Reply #7 - 04.10.2003 at 15:27:46
 
Devi wrote on 03.10.2003 at 20:35:31:
Ko smo že pri Loise Hay:
Krvni prtisk - nizek:
Kot otrok ste čutili pomanjkanje ljubezni. Vdanost v usodo. Zakaj bi se trudila, saj vem, da ne bo pomagalo.
Afirmacija: Odločila sem se, da bom odslej živela v vedno radostnem TUKAJ IN ZDAJ. Moje življenje je polno radosti.



Aiii!  Grin

Drugace pa bi naj tistim z nizkim pritiskom dobro delo gledanje v vrhove visokih smrek (neka tao modrost). Meni ful pase.  8)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: visok/nizek pritisk
Reply #8 - 04.10.2003 at 20:39:53
 
Enciklopedija komplementarne medicine
NIZEK KRVNI TLAK
Kadar krvni tlak pade, se arterije v odgovor ne skrčijo dovolj hitro. To pomeni, da se zmanjša dotok krvi v možgane, kar povzroči vrtoglavico in omedlevico. Vzroki nizkega krvnega tlaka ali hipotenzije so splošno slabo zdravje, nosečnost, sladkorna bolezen, pomanjkanje hrane, vročinska izčrpanost, antidepresivna zdravila ali prevelik odmerek zdravil, predpisanih za zniževanje krvnega tlaka. Nekatere študije kažejo, da so osebe z nizkim krvnim tlakom pogosteje depresivne, utrujene in brezvoljne, kot osebe z normalnim krvnim tlakom. Konvencionalno zdravljenje je odvsno od osnovnega vzroka.

KOMPLEMENTARNO ZDRAVLJENJE
Naturopatija krepi zdravje, hidroterapija pa spodbuja krvni obtok.

NATUROPATIJA
Terapevt bo morda svetoval dieto, ki bo temeljila na polnozrnatih izdelkih, in dovolj telesne vadbe na svežem, neonesnaženem zraku. To ugodno vpliva na dobro počutje in zdrav spanec.

HIDROTERAPIJA
Hladne prhe in kopeli pomagajo, da se krvne žile zožijo in nato razširijo, to bo omogočilo normalno oskrbo zgornjega dela telesa s krvjo in kisikom.
SEDEŽNE KOPELI
Sedežna kopel, pri kateri najprej sedimo v hladni vodi in namakamo noge v vroči, nato pa položaj zamenjamo, poživi krvni obtok.

Opozorilo: izogibajte se hladnim ali izmeničnim hladnim in toplim prham oziroma kopelim, če imate težave s srcem.

DRUGE MOŽNOSTI
Zahodno zeliščarstvo
Terapije s hrano
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: visok/nizek pritisk
Reply #9 - 04.10.2003 at 21:20:23
 
m wrote on 04.10.2003 at 15:27:46:
Drugace pa bi naj tistim z nizkim pritiskom dobro delo gledanje v vrhove visokih smrek (neka tao modrost). Meni ful pase.  8)


Aha, na to sem pa čisto pozabil!

Je potrebno še dodatno komentirati: gledanje morate opravljati v dvoje, obvezno z osebo, ki vam že na splošno povzroča dvigovanje določenih drugih organov. Čim dalj boste gledali in čim bolj se bodo vrhovi smrek majali, bolj se vam bo tudi pritisk dvignil.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Špela Hočevar
Guest




Re: visok/nizek pritisk
Reply #10 - 06.10.2003 at 08:53:29
 
Pri vsem skupaj je najslabše, da tako nizek tlak, v mojem primeru 60/95 blazno kvari življenje samo.
Imam dolgoletne izkušnje in poznam skorajda vse neprijetnosti v zvezi s tem.
Danes pa želim napisati predvsem to, da jaz osebno potrebujem ogromne količine vode. To pomeni do 3 litre VODE na dan, poleg ostale tekočine, ki jo dobim s sadjem, zelenjavo, kavo... Nekajkrat sem poskusila dvigovati tlak s soljo, kar pa nikoli ni prineslo željenega rezultata, prej dehidracijo. Sol me le še bolj dehidrira.
In vprašanje- čeprav sem ponavadi aktivna in živahna, sem pogosto zaradi slabega počutja že nevarno pasivna. Kako se vsak dan znova disciplinirati in se ne glede na vreme in počutje odpraviti ven na zrak in teči? To terja hudo disciplino...
Zanima me še ena stvar- ali kdo opaža, da se mnogo bolje počuti zvečer, oziroma takrat, ko ga ne obremenjuje sončna svetloba?

LP_Špela
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kamencek
Guest




Re: visok/nizek pritisk
Reply #11 - 17.04.2005 at 00:27:36
 
Špela!

Izpred dveh življenj nazaj imaš silno slabe izkušnje z moškim!!! Tudi zdaj tvoja zveza/e ne morejo biti niti pribljižno tako dobre kot bi lahko bile. Stiki z moškimi te energijsko zaprejo, ne črpaš dovolj prane, nimaš dovolj energije in pritisk je nizek.

Pomoč? Vlezi se, pokliči Svetlobo, Boga in počakaj da pride. Zaprosi za dovolj ljubezni, sprejemanja in moči, energije, da lahko odpustiš:

Moškim, ki so te prezirali in zlorabljali.
Moškim, ki so te spolno izkoriščali.
Sebi, ker si se počutila kurbo.
Sebi, ker te je bilo sram, da si ženska.
Sebi, ki si nisi dovolila, da bi te vsi cenili in spoštovali kot sebi enakovredno osebo.
Sebi, ker si se primerjala in tekmovala s sestro.
Sebi, ker si nisi dovolila ljubiti.
Staršem, ki so te omejevali.
Sebi, ker si se sama omejevala iz strahu pred starši (ponotranjila si njihov vzorec pritiska in ga še sedaj izvajaš nad seboj!!!).
Odpusti si privzete programe od staršev: Pusti se voditi drugim, nemočna si. Na nič ne moreš sam vplivati. Mi bomo poskrbeli za vse. Za vse si odgovorna (pretirani aspekt).

Potem se mu pa lepo zahvali.


Priporočam 5 g (5000 mg) C vitamina na dan, skupaj z vodo, porazdeljenega na več delov čez dan. Pij kot doslej dovolj. Tečeš lahko tudi zvečer. Priporočljive so tudi asane z glavo navzdol in asana »riba«. Kratka rutina vsaj dvakrat dnevno. Namočena žlička bele omele čez noč v kozarcu čiste vode.

Predvsem je treba one vzorce pošlihtati in tukaj ti zlepa ne bo zmanjkalo dela.  

Napisal sem na kratko. Če ti je v pomoč, ok, če ne- se tudi ne smem obremenjevati. Še kaj- lahko me kontaktiraš na entuzijast@email.si, ker sem tukaj gor redko.

Mir.

k.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: visok/nizek pritisk
Reply #12 - 25.04.2005 at 13:00:43
 
Poizkusite z mrzlo vodo Smiley

Je kar nekaj kneipovih priročnikov v knjižnicah Smiley

Sebastian Kneip Smiley

Poizkusite Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: visok/nizek pritisk
Reply #13 - 27.04.2005 at 22:40:02
 
ana wrote on 03.10.2003 at 21:30:22:
se pravi, da me vsi tisti, ki imate nizek krvni pritisk, ne boste niti slučajno poskusili Roll Eyes
Grinse pišem česen Grin

Bomo in te posolili z zdravo soljo, ker sam si zanič Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Samuel
1
*
Offline


Posts: 19
Okolica Ptuja
Gender: male
Re: visok/nizek pritisk
Reply #14 - 06.05.2005 at 21:46:18
 
kaj pa ce imas previsokega........?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1