Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 34893 times)
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Castaneda šarlatan?
12.09.2003 at 20:53:12
 
Hey  vsi

Prav gotovo poznate dela Carlosa Castanede...

No, na dan so počasi pricurjale kar zanimive informacije o ozadju vsega, kar je Castaneda pisal in baje doživel.

Stran je v Angleščini, vsekakor vredna temeljite "obledave":
www.SustainedAction.org

m.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #1 - 17.09.2003 at 23:38:00
 
strni sicer nisem temeljito obdelal

ampak moje mnenje, Castaneda je napisu fenomenalne knjige v katerih se skrivajo (al pa tud ne) take življenske resnice da kr res ni. Plus napisane so v zelo berljivem slogu, ne pa kot ene zakomplicirane znanstvene knjige. Če si je pa vse skupi zmislu pol je pa še tolk bol superioren. Jest sem se iz njegovih knjig tolk nauču.
Med tem, ko sem bral njegove knjige so se mi v življenju dogajale stvari, ki si jih nisem znal razlagat pa so se mi s Castanedo razjasnle, ampak to tko: dobiš nalogo in pol iščeš rešitve, jo rešiš in spet dobiš nalogo, no takih nalog sm meu jest ene par ki so se ujemale s tem kar se je pač trenutno dogajalo s carlitosom v knjigi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #2 - 17.09.2003 at 23:49:40
 
1723 wrote on 17.09.2003 at 23:38:00:
strni sicer nisem temeljito obdelal

ampak moje mnenje, Castaneda je napisu fenomenalne knjige v katerih se skrivajo (al pa tud ne) take življenske resnice da kr res ni. Plus napisane so v zelo berljivem slogu, ne pa kot ene zakomplicirane znanstvene knjige. Če si je pa vse skupi zmislu pol je pa še tolk bol superioren. Jest sem se iz njegovih knjig tolk nauču.
Med tem, ko sem bral njegove knjige so se mi v življenju dogajale stvari, ki si jih nisem znal razlagat pa so se mi s Castanedo razjasnle, ampak to tko: dobiš nalogo in pol iščeš rešitve, jo rešiš in spet dobiš nalogo, no takih nalog sm meu jest ene par ki so se ujemale s tem kar se je pač trenutno dogajalo s carlitosom v knjigi.


Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #3 - 18.09.2003 at 00:16:05
 
hodo dobre texte je spisu ... that's a fact
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #4 - 18.09.2003 at 00:19:38
 


Ma sem predelal vse te strani

in šele zdaj mi je jasno,

da je vse res.



Castaneda ni car


don Juan je tisti car carjev


(lulčki ubogi niso mogli don Juana (ker je car carjev in se z lulčki ne ukvarja) poiskat in so raje Castanedo za šarlatana razglasili)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #5 - 18.09.2003 at 12:51:26
 
aja glede castanede se mi zdi še to:

enim ljudem pač ni usojen, da bi razumel tisto ker tm notri piše, mogoče pa to pač ni njihova pot  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #6 - 18.09.2003 at 12:55:35
 
1723 wrote on 18.09.2003 at 12:51:26:
aja glede castanede se mi zdi še to:

enim ljudem pač ni usojen, da bi razumel tisto ker tm notri piše, mogoče pa to pač ni njihova pot  ???



imaš prav


razumevanje zahteva precej več, kot samo poznavanje abecede


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #7 - 18.09.2003 at 13:12:40
 
se kdo spomni Lobsanga T. Rampe? Njega tud šarlatanstva vseskoz obtožujejo.

Kar men use dol maha. Kar mi je blo všeč, pri Castanedi al pa pri Rampi, sem usvojila, drugo sem pa za druge pustila. Tko kt pri gobah v gmajni. Ne zbrcej vse po vrst, če jih že glih ne poznaš. Bo pršu drug pa bo znal porabit, kar ti pač ne znaš. Al pa se boš drugič celo sam vrnil, pa boš znal sam porabit... Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #8 - 19.09.2003 at 09:44:32
 
sedaj pa prosim navedite enega pisatelja, ali pisateljlico, ki je pisal/a podobne stvari, pa da ga niso razglasili za šarlatana.

Saj za mene je v končni fazi, čist vseen, al je al ni, pomembno mi je le, kaj sem jaz odnesla od njegovih "naukov"
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #9 - 19.09.2003 at 11:56:20
 
Se popolnoma strinjam z veroniko!

Jaz sem vedno jemal Castanedo z veliko skepse in zadržkov, brati sem ga začel šele kak mesec od tega. Kar sem dotlej slišal o njegovem pisanju se mi je zdelo, da možakar popolnoma pretirava.

Potem pa sem, na priporočilo drugih in tudi zato ker me res zanima o čem točno je pisal, začel brati njegova dela (Umetnost sanjanja, trenutno Orlovo darilo) in se malo bolj zanimati v zvezi z njim.

Prvo kar sem opazil je bilo to, da sem nekatere »njegove« tehnike tudi sam že uporabljal v sanjah in jih (zelo podobne) videl opisane na straneh, ki s Castanedo nimajo nikakršne veze. Lepo. Njegove sanjalne tehnike naj bi torej delovale. Potem pa sem v mojih raziskavah naletel na osebe, ki že dolgo uporabljajo njegove sanjalne tehnike, kar je še dokončno potrdilo njihovo dejansko praktično vrednost in učinkovitost. Njegove tehnike in nauki torej zares delujejo.

Eni pravijo, da si je izmislil to in ono in tretje in ne vem še kaj. To mene nič ne zanima. Pomembno je to, da so njegove sanjalne tehnike učinkovite. Če je zamešal imena trav in mogoče celo indijance ali pa sploh, če si je vse skupaj popolnoma izmislil ali celo sanjal in potem zapisal, ne igra zame nobene vloge. Kar je meni pomembno glede Castanede je to, da njegovi nauki učinkujejo in se jih da tudi v praksi uporabljati.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #10 - 19.09.2003 at 12:42:57
 

Vse ste že rekli
Vse o pravem času Smiley
Castaneda..
Vsekakor moram skoraj to brati, sem imela v rukah eno njegovo knjigo in vse pozabila
ker svojčasen nisem še imela LD-s, seveda sem bila navdušena ampak se on ni smatral kot 'resen' pisatelj
Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #11 - 19.09.2003 at 19:20:06
 
Strawin wrote on 19.09.2003 at 11:56:20:
Potem pa sem, na priporočilo drugih in tudi zato ker me res zanima o čem točno je pisal, začel brati njegova dela (Umetnost sanjanja, trenutno Orlovo darilo) in se malo bolj zanimati v zvezi z njim.




men se zdi, da je treba castanedo cačet brt od začetka (Učenje pri Don Juanu), ker je vse skupi eno delo. Men sigurno knjige ne bi dale vsega kar so mi če bi jih bral pomešano. Tudi ene par ljudi, ki jih poznam in so brali pomešano, pravi da jim ni bilo čist jasno o čem se je šlo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Castaneda šarlatan?
Reply #12 - 19.09.2003 at 20:17:00
 
veronika wrote on 19.09.2003 at 09:44:32:
Saj za mene je v končni fazi, čist vseen, al je al ni, pomembno mi je le, kaj sem jaz odnesla od njegovih "naukov"


Yes.
Se strinjam 100%.

e.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Castaneda šarlatan?
Reply #13 - 26.09.2003 at 08:10:32
 
t wrote on 18.09.2003 at 00:19:38:
Ma sem predelal vse te strani

in šele zdaj mi je jasno,

da je vse res.



Castaneda ni car


don Juan je tisti car carjev


(lulčki ubogi niso mogli don Juana (ker je car carjev in se z lulčki ne ukvarja) poiskat in so raje Castanedo za šarlatana razglasili)



Ja Ten-nej res imas, tisti ki smo brali knjigo se je dalo vidt da je bil Castaneda clo mal bolj kako bi reku - tezko je dojemal stvari, oz vse si je prevec casa skusal razlagati z materialnim svetom, sej zarad tega je tud tolk casa pretekl med vsem tem.

Castaneda je bolj samo prenesel zadeve bljizje nam.

Tud men je ta knjiga dala ogromno enih stvari, oz sem si v dolocenem obdobju v zivljenju z njo full pomagal.

Mislim da bi si to knjigo moral prebrat Exorcist - tisti ki ste jo brali in pa poznate Exorcistove poglede, ze veste zakaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lunna
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 6

Re: Castaneda šarlatan?
Reply #14 - 04.10.2003 at 17:13:58
 
Pozdravljeni vsi. Sem se pravkar prjavla, pa ne vem, kako mi gre. No, če bo ratalo, vam povem, prjavla sem se prav zaradi Castanede. zdej bom najprej preverla, če gre.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4