Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15579 times)
Vlad
Guest




Zasvojenost
12.09.2003 at 11:58:32
 
Po dolgotrajnem jemanju tablet Tramal retard, sem ugotovil, da sem postal odvisen od njih. Ni mi lahko priznati. Pa kljub temu iscem pomoc.  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Zasvojenost
Reply #1 - 12.09.2003 at 13:04:37
 
Tramal je kar močna protibolečinska varjanta.
Preden se boš lahko skinil z njega, je po mojem dobro, da odpraviš vzrok bolečin.
Operacija, fizioterapija... alternativa...?

Z zmanjševanjem doze, če bo šlo vse ok, boš počasi lahko živel brez.
Če ne bo šlo, pa je verjetno zasvojenost na telesnem nivoju, srečala potrebo po lajšanju psihičnih bolečin (imo).
Good luck.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Zasvojenost
Reply #2 - 12.09.2003 at 15:50:48
 
..namera, volja.  VOLJA.
Ce hoces - gre......

Kot ti je svetovala, ..poskusi odpravit vzrok, ..potem pa pocasi zmanjsuj kolicino tramala, po taksnih korakih da ne bo krize, in pocasi bos zunaj. Morda pa vzroka sploh vec ni in je ze tramal sam sebi namen?  Ja gremo, kaj pa cakamo?  Smiley  Zunaj sije sonce!!

Ce pa je to in tak too much pa kaksen obisk strokovnjaka ki obvlada te zadeve ne more skodovati.

LP in mehko ter uspesno akcijo
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Vlad
Guest




Re: Zasvojenost
Reply #3 - 12.09.2003 at 17:05:45
 
Težava je v tem, da imam še vedno bolečine, ki jih ne privoščim niti najhujšemu sovražniku.
Na obeh kolkih nimam hrustanca in s tem mi je zelo otežkočeni gibanje. To mi traja četrto leto. Kaj bi dal, da bi se topet kje znašel na kakšni gori. Pa se bojim, da je do tega še kar daleč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Zasvojenost
Reply #4 - 12.09.2003 at 17:10:44
 
huh,  hmmm, posvetuj  se in poskusi z svojem zdravniku zamenjat Tramal za kaksno drugo sredstvo proti bolecini, ..samo da ne bos stoplil iz dezja na - dez.

Hmm, tu nekje...
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Zasvojenost
Reply #5 - 12.09.2003 at 18:12:51
 
Obstaja kaka dobra alternativna varianta proti/pri obrabi hrustanca?

Zgolj informativno.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zasvojenost
Reply #6 - 12.09.2003 at 19:03:03
 
Terrania wrote on 12.09.2003 at 18:12:51:
Obstaja kaka dobra alternativna varianta proti/pri obrabi hrustanca?

Zgolj informativno.

yess! PRI
Enciklopedija komplementarne medicine / Woodham + Peters

Osteoartritis
...
Konvencionalno zdravljenje
Za osteoartritis ni zdravila. Analgetiki, protivnetna zdravila, fizioterapija in zdravljenje z ogrevanjem blažijo bolečino in vzdržujejo gibljivost sklepov. Ko bolezen napreduje, pomaga občasno vbrizganje kortikosteroidnih zdravil. Kirurška zamenjava sklepa je izhod v sili, ko je hrustanec že močno obrabljen.
Samopomoč
Shujšajte, če je treba, da zmanjšate pritisk na sklepe. Nezahtevna vadba, na primer plavanje, bo okrepila mišice, ki podpirajo sklepe. Izogibajte se dejavnostim, ki obremenjujejo sklepe, na primer dvigovanju bremen in hoji po neravnem terenu.
Terapije z dotikom in gbanjem
Osteoartritis sicer ni ozdravljiv, vendar je po prepričanju terapevtov  mogoče upočasniti proces degeneracije in ublažiti bolečine z masažo, manipulacijo in telesno vadbo.

Kiropraktika
Osteopatija
Terapevt bo z manipulacijo poskušal sprostiti okolišna tkiva ter izboljšati prekrvavitev in gibljivost prizadetega sklepa. V mišicah ob takšnem sklepu se lahko pojavijo sprožilne točke; te bo terapevt zdravil z natezanjem in obdelavo mehkih tkiv.

Akupunktura
Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije je osteoartritis ena od 104 bolezni, ki jih lahko uspešno zdravimo z akupunkturo. Terapevt stimulira ustrezne akupunkturne točke z iglami ali moksibustijo in tako omili bolečino in vnetje.

Joga
Učitelj vam bo pokazal položaje (asane) za počasno razgibavanje, s katerimi boste okrepili mišice, ki varujejo sklepe, izboljšali telesno prožnost in poživili krvni obtok. Položaj, pri katerem dvigujemo posamezno nogo, je na primer zelo koristen pri bolečinah v kolenu, položaj "Zarodek" pa pri bolečinah v kolkih

Druge možnosti
Masaža
Aromaterapija
Hellerjeva metoda
Akupresura
Šiatsu
Tajčičuan

Terapije z zdravili in zdravilnimi pripravki
Nekateri terapevti menijo, da prehrana pomembno vpliva na nastanek in napredovanje ost..Zato iščejo morebitne prehranske pomanjkljivosti in poskušajo pomagati premostiti ovire na poti do dobrega počutja.

Naturopatija
Da bi izboljšali način prehranjevanja, prebavo in izločanje, bo terapevt sestavil posebno dieto.V jedilniku je treba omejiti prečiščena in predelana živila, nasičene živalske maščobe, sladkor in sol, povečati pa uživanje polnozrnatih žit, svežega sadja in zelenjave.

Hidroterapija
Če ste sicer zdravi, vam bo terapevt svetoval, da oblagate prizadeti del 4-8 ur z mrzlimi povitki in tako omilite bolečino in vnetje, ali uporabljate izmenično vroče in hladne obkladke, kar spodbudi pretok krvi in zmanjša okorelost. Pomaga tudi razgibavanje v topli vodi.

Zahodno zeliščarstvo
Oteklino boste po nasvetih terapevtov zmanjšali s poparki semen zelene, gvajaka, brina in vražjega kremplja. Priporočajo tudi spodbujevalec krvnega obtoka, na primer cimet. Opozorilo: ne uporabljajte brina, vražjega kremplja ter zdravilnih odmerkov semen zelene in cimeta med nosečnostjo.

Terapije s hrano
Po trditvah nekaterih raziskovalcev naj bi esencialna aminokislina metionin uspešneje zdravila otelino kot zdravilo ibuprofen. Raziskave kažejo, da je učinkovit prehranski dodatek lahko glukozamin sulfat, glavna substanca sklepne tekočine. Za hondroitin, vitamina C in E (starostnikom ju pogosto primanjkuje) in pantotensko kislino velja, da ugodno vplivajo na hrustanec. Prav tako priporočajo dodatke vitaminov A in B6, cinka in magnezija, ki sodelujejo pri tvorbi beljakovine kolagena.

Druge možnosti
Homeopatija
Kitajsko zeliščarstvo

Terapije, ki temeljijo na umu in čustvih
Terapevti verjamejo, da bolečino lahko ublažimo z močjo duha.

Sproščanje in dihanje
Sprostitvene tehnike bodo ublažile mišično napetost, ki pogosto spremlja okorelost in bolečino v sklepih.

Druge možnosti
Vizualizacija


plus če koga kej od tega bolj podrobno zanima, nej pove, ker mam material še bolj podrobno zgovoren

Vse najboljš!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Zasvojenost
Reply #7 - 12.09.2003 at 19:22:39
 
Terrania wrote on 12.09.2003 at 18:12:51:
Obstaja kaka dobra alternativna varianta proti/pri obrabi hrustanca?

Zgolj informativno.

pa dosti sexa Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Zasvojenost
Reply #8 - 12.09.2003 at 19:46:37
 
Quote:
Terapije s hrano
Po trditvah nekaterih raziskovalcev naj bi esencialna aminokislina metionin uspešneje zdravila otelino kot zdravilo ibuprofen. Raziskave kažejo, da je učinkovit prehranski dodatek lahko glukozamin sulfat, glavna substanca sklepne tekočine. Za hondroitin, vitamina C in E (starostnikom ju pogosto primanjkuje) in pantotensko kislino velja, da ugodno vplivajo na hrustanec. Prav tako priporočajo dodatke vitaminov A in B6, cinka in magnezija, ki sodelujejo pri tvorbi beljakovine kolagena


Baje so glukozamin sulfat nehali delat. Ves mogoce kje se dobi hondroitin, al pa mogoce celo ta glukozamin sulfat?

Sicer pa ful hvala.  Kiss
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Vlad
Guest




Re: Zasvojenost
Reply #9 - 12.09.2003 at 21:15:27
 
Hvala za vse to. Pa žal sem v teh letih poizkusil že marsikaj, da bi se razvijajoča bolezen ublažila. Pogosto sem dobil občutek, da sem poizkusni zajec. Dokler je trajalo, mi ni bilo hudega. Vse pa se je začelo pred devetimi leti z napačno diagnozo. Sedaj že četrto leto čakam, da me pokličejo v bolnico. Vleče se. Tolažim se s tem, da nisem edini. Po drugi strani pa ne morem mimo tega, da so nekateri prej na vrsti in z manjšimi bolečinami.
Gibanje nisem opustil. Dokler je šlo, sem se gibal, ker imam določene obveznosti. Sedaj pa iz dneva v dan postajam vse bolj odvisen od soproge in svoje hčerke. Od kar pa sem prekinil s Tramalom, pa toliko bolj, ker se bolečine vračajo. S tem pa imam uničen spanec. Najhuje je to, da se ne morem sprijazniti, da nekatere stvari ne morem početi, ki sem jih še včeraj počel. Ne morem niti sprejeti, da se ne morem več sam obleči. Ravno tukaj je bila tista past za mene, da sem jemal Tramal. Lahko sem bil neodvisen od drugih: Sem pa postal suženj Tramala. Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zasvojenost
Reply #10 - 12.09.2003 at 21:26:41
 
Terrania wrote on 12.09.2003 at 19:46:37:
Baje so glukozamin sulfat nehali delat. Ves mogoce kje se dobi hondroitin, al pa mogoce celo ta glukozamin sulfat?

Sicer pa ful hvala.  Kiss

Undecided tuki ni nič tazga videt
sicer pa je za ušoštevat, da je toprevod ene angleške knjige
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Zasvojenost
Reply #11 - 12.09.2003 at 21:31:27
 
Quote:
Sedaj že četrto leto čakam, da me pokličejo v bolnico.

Ravno tukaj je bila tista past za mene, da sem jemal Tramal. Lahko sem bil neodvisen od drugih: Sem pa postal suženj Tramala. Sad


Vlad, pomeni, da čakaš na operacijo? Toliko časa?????
a ni tu nobene možnosti za zadevo pospešiti.. sploh, če so falili diagnozo?

Ja, štekam. Zagotovil si si neodvisnost od drugih in končno svoje "dostojanstvo". Neizogibno pa je bilo, da če toliko let jemlješ Tramal, da se zasvojiš.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Zasvojenost
Reply #12 - 12.09.2003 at 22:45:12
 
Tramal je analgetik in psihotik. Ma kar zmrazi, ko slišim zanj. In tudi to drži, da postaneš ful odvisen in dozo kar zvišuješ. Poznam takšen primer, ko je znanka kasneje pristala pri horsu in zdaj hodi v metadonsko ambulanto.

Poskusi bolečine lajšati z Naklofenom, ki je tudi bolj prijazen do želodca.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zasvojenost
Reply #13 - 12.09.2003 at 22:56:14
 
kaj pa si že poizkusil vlad?

alter sceno si že sprobu?


se mi pa zdi da bo treba vsaj sprejet stanje, da se bo le to lahko sploh začelo izboljševati.


res čudn ... od česa človk to faše sploh?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Zasvojenost
Reply #14 - 13.09.2003 at 08:11:00
 
gape wrote on 12.09.2003 at 22:56:14:
. od česa človk to faše sploh?
<vse ful prosim, ko tole berete, da nameravate>.

To je najpogostejša bolezen sklepov, saj prizadene 80 odstotkov ljudi, starejših od 50 let, predvsem ženske po menopavzi. Za ost. sta značilna degeneracija hrustanca, ki odeva sklepe, in nastajanje kostnih izrastkov. Simptomi so lahko različni: od blage bolečine, okorelosti otekanja in pokanja v sklepu do popolne negibljivosti sklepa. V hujših primerih slabijo tudi mišice v sklepu, kosti pa se deformirajo. Osteoartritis, prizadene tako velike sklepe, ki nosijo težo, na primer kolke in kolena, kot tudi manjše sklepe v stopalih, rokah in prstih ter vretenca v vratu in spodnjem delu hrbta.

Vzroki: Ost. je lahko posledica starostne obrabe, čezmerne obremenjenosti sklepa ali predhodne poškodbe. Lahko je tudi zaplet vnetja zaradi revmatoidnega artritisa ali protina. Začetno degeneracijo včasih sprožita tudi debelost in ponavljajoče obremenjevanje sklepov pri čezmerni telesni vadbi.

Taisti vir kot zgorej Enciklopedija...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3