Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 27845 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #30 - 07.01.2002 at 09:26:23
 
aha se pravi da prodajaš hiško, ne pa da imaš hišo (ki stoji na zemlji valjda) na razpolago za začet z delom.

sicer pa a ravne pri zdolah je naseljena vas?

škoda
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #31 - 22.01.2002 at 07:38:28
 
..nekaj v zvezi z vasjo. jutri v sredo ob 11 h dopoldne bo v Caffe teatru (hotel Union) v Ljubljani srečanje z Sholo Birgitt Starr, priznano nemško umetnico ter rebirthing in reiki terapevtko, ki si v Sloveniji želi odpreti duhovni center na podeželju. V ta namen je že dobila na voljo nekaj hiš v vasi Dobje blizu Šentjurja pri Celju. Odprta je tudi za druge ideje (npr. ekološka pridelava hrane itd) in tudi za druge lokacije. Vabljeni !
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #32 - 23.01.2002 at 17:34:49
 
mi ni ratal ... kaj so povedal lepga ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #33 - 24.01.2002 at 14:22:41
 
..nič, srečanje je odpadlo !  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #34 - 24.01.2002 at 14:41:49
 
še dobr da nism šu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #35 - 24.01.2002 at 16:39:39
 
skupina okrog lučke in shole dela na tem

dobil se bomo skupaj, da vidmo če se, da ustvarjat skupi
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #36 - 25.01.2002 at 13:32:54
 
Sem šel tvojo vas pogledat, gape, ki si jo v zvezi s težavami na prvem nivoju v enem drugem threadu omenu.

Imaš ene zapuščene vasi v kočevskem rogu v mislih. Jest sem tu bliz doma, pa takih vasi tukaj skorajda ni. So jih tukajšnji nemci italijanom prodal pa se '41 odselil (jih je hitler dobro nategnu), italijani so jih pol v eni ofenzivi '43 dost požgali, da se ne bi tardeči not skrival. Do konca so jih pa veliko še maček pa njegovi porušel, ko so tle eno cono za svoje riti pred atomsko bombo  skriti  pa  medvede loviti ogradil. Kar je ostal, je zob časa naglodal, da so zdej samo jase ostale, ki jih gozd zarašča.

Z zemljo je dolg časa ena velika državna firma upravljala, ki je v nekaterih bivših vaseh samo ene velike štale postavla, ki jih je pa pol začela privat v najem dajat. Je bil ravno v času mojega študija okrog tega en velik boom, sem se tud jest na tej firmi pozanimal, če bi blo kaj zame. Pa so me najprej vprašal, če mam kak traktor pa kaj keša, ker je v kmetijsko proizvodnjo že za samo preživetje treba še dost vložit. Živali bi zrihtal pa kaj pomagali, amak jest sem ucvikov pa se rajš študija držov.

Ampak eni so zadeve res v  najem vzeli, jih par poznam, ki so ful garali: ograjevali, les sekali, poslopja krpali, ves čas kmetijsko firmo nekaj fehtali pa ene konflikte z njo zganjali. To je bilo vse skupaj bolj en masaker nad naravo pa družbo, en boj za preživetje za vsako ceno, tle ni blo za nobeno eko pa bio pa kakšno drugo  romantiko zganjat placa. Imam en intervju s tako družino, ti gredo lasje pokonc.

Če boš hotu tukaj kje kaj  najt pa v tistem živet, nimaš kaj dost  na kočevsko divjino pa folk računat. Je tukaj sicer dost koč, ki jih gozdarji dajejo v najem, ampak so brez elektrike, jih majo lovci pa mulci za žurat.

Par kilometrov ven iz kočevja proti rogu je eno vikend naselje, v katerem dost ljudi vsak dan živi in se v kočevje vozi. Ampak to je tko kot vsako vikend naselje, edino parcele so cenejše kot kje okrog ljubljane. Evo, jest še zmerej v bloku živim, rajše  kot pa da bi se v eno ciganijo sred gozda živet spravu. Je tle dejansko tud ciganov dost, majo ob robu mesta cela naselja, zato te folk v kakšni bajtori ne gleda kot na bohema, amapk kot na cigana.

Če češ, se bom kaj bolj natančno pozanimal, če kdo kje kaj prodaja. Šenkuje sigurno ne.

Najpleše je pa po mojem ob kolpi, osilnica  pa kostel pa to, rabiš od tam do lj uro pa pol vožnje po sorazmerno prazni cesti. Ampak tam je dražje, so jo že turisti odkrili.

Če sem iskren, sem tud jest imel ene ideje, da bi se kje v rogu en tak center iz lesa naredu, v katerega bi se lahko imele ljubljnanske družine z majhnimi otroci za zatečt. Tko v obliki ene komune, magari samo čez vikende, da bi blo pocen, da bi si skupinsko hrano pripravljal, kakšne predstave za otroke delal, predvsem pa mulce v eno zeleno okolje iz ulic pospravil. Jest sem se v lj najbolj vikendov bal, ker nisem imel denarja, da bi družino za dva dni imel kam odplejat, ne da bi en kup ljudi na ta račun zaslužilo. Zdej so me te ideje mal minile, sem se iz lj odselu pa tud vem, da je poleg ideje treba imet dost keša odzad. Če ga nimaš, lahko sicer kakšnega investitorja pridobiš, ampak on bo hotu dnar nazaj dobit pa dobiček pobrat, pol pa od dobre ideje ne ostane več dost drugega kot eno novo bungalovsko naselje, ki je zato tam, da bo od folka čim več dnarja potegnu. Takih je pa drugje že dost.    


Brez veze, da naprej nakladam, vprašte kaj,  se bom pozanimov pa odgovoru.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #37 - 25.01.2002 at 20:43:07
 
Q
Sem šel tvojo vas pogledat, gape, ki si jo v zvezi s težavami na prvem nivoju v enem drugem threadu omenu.
Q
katero vas to

Q
Če češ, se bom kaj bolj natančno pozanimal, če kdo kje kaj prodaja. Šenkuje sigurno ne.
Q
dej, prosim, do 3 miljone dam, mora bit hiša, s številko, po možnosti elektriko (da je bla kdaj pač napeljana, ni nujno da zdej deluje, sam da je napeljava do bajte), mora bit zemlje kr neki

velik ljudi je imel te ideje, pa so jih redki uresničili.
damahurjanci so uresničili recimo, sicer mal drugač kot bi jest zastavu ampak so. oni so itakmel že v začetku zadost keša, da so začel.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #38 - 25.01.2002 at 20:52:10
 
Pa gremo živet k Bušmanom Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #39 - 25.01.2002 at 21:15:40
 
Robi wrote on 25.01.2002 at 20:52:10:
Pa gremo živet k Bušmanom Grin Grin

no pa pejte, nam je v sloveniki še kr ušeč zaenkrat  Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Absolutely_free
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Gender: male
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #40 - 19.02.2002 at 23:49:39
 
[pre][/pre]

Back to top
 
 
IP Logged
 
Absolutely_free
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Gender: male
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #41 - 19.02.2002 at 23:59:36
 
madona sm ga že usrou pa tko lepo sm napisu
bom še enkrat

Tale stvar me zlo zanima. Zanima me tako zelo, da sem si jo izbral za diplomsko nalogo. Ker se bom sedaj na veliko ukvarjal s tem, ni hudič da bom izbrskal kaj, ki bi pripomoglo k realizaciji Eko vasi. Če bom izbrskal kaj koristnega vas bom obvestil.
Prosil pa bi vse, ki imajo o tej temi (eko vas, eko hiša,...) kakršne koli podatke, da mi pošljejo naslove knjig, člankov, internet naslove,..., ki bi mi pomagali pri izdelavi diplomske.

Lepo vas pozdravljam in se vam za sodelovanje zahvaljujem.

prej je blo bolš pa bo že
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #42 - 20.02.2002 at 00:10:19
 
kej materiala se bo že našlo

kakšen pa je naslov diplomske?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Absolutely_free
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Gender: male
Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #43 - 20.02.2002 at 21:20:40
 
Za enkrat imam še delavni naslov Eko-hiša/vas. Bomo še vidl kako se bo stvar razvijala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vas ... kjer se bo vse začelo
Reply #44 - 20.02.2002 at 21:29:56
 
Pocakaj se malo na liniji. Poslal ti bom v emailu diplomsko ti pa jo uporabi ce zelis.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7