Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11961 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: TEOZOFIJA
Reply #15 - 04.09.2003 at 11:31:21
 
Za cajt, v katermu smo, eni pravjo postmoderna. Jest ga razumem kot en cajt, v katerem so intucija pa  ljubezen pa mistika pa magija dobila legitimnost nazaj tko v religiji kot znanosti pa v običnem lajfu na enem višjem humanem in ne več tolk na animalnem/nagonskem/šamanskem   nivoju;  da je to cajt, ki je mentalno sposoben sproducirat kaj bolj osobajočega kot so idelogije pa -izmi. Več pa od njega že skor ne upam pričkaovat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TEOZOFIJA
Reply #16 - 04.09.2003 at 11:48:56
 
gape wrote on 04.09.2003 at 11:00:39:
aryan ... poblodeli aryan ... 25 let sm živel old age ... zdej živim new age ... it's all about THE COICE.

se reče izredno sm pod njegovim vplivom - celo - živim v njem. celo - dobil sem malo morje biserov ... in z njimi delam kaj ???

sorry, ce sem te sele zdej mal bolj posteku.

res je, lahko se odlocas med tem kaj bos delu, kaj bos mislu itd. ampak vseen so moznosti izbire omejene, torej nasa svobodna volja ni absolutno neomejena. svobodna volja je, ampak nasa je relativna.

me veseli, da si dobil bisere od tu ali tam, in da nekaj delas z njimi. upam le, da so ti biseri taki, ki ti bojo koristili pri tvojem vecnem dobrobitu.

men je recmo boljs "old age common sense" biser, kokr "new-age nonsense" biser. s tem sm hotu povedat sam to, da ni nujno, da je blo "vcasih" vse slabo, in iz tega zakljucit da vse kar je "novo" je pa nujno dobr. ce so vcasih kej pravilno zastekal, se tistga ne bi smel zavrzt za ceno "nove dobe". in tud ce so v tej novi dobi kej prav postekal, se tega ne bi smel zavrzt za ceno "stare dobe". izkljucujoca logika nas bo v koncni fazi pokopala.

ampak tko kot si reku. it is a matter of choice and experience.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: TEOZOFIJA
Reply #17 - 04.09.2003 at 13:42:35
 
nova doba vsebuje vsa spoznanja stare dobe

sm glih včeri pisu o zavesi pred očmi ...
najprej se je zaveš ...
pol jo začneš odstranjevat ...
pol ... bomo pa vidl ... ko jo bomo odstranl ... od tam naprej je pa večnost ... do tja ... je pač čas ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TEOZOFIJA
Reply #18 - 04.09.2003 at 13:58:43
 
gape wrote on 04.09.2003 at 13:42:35:
nova doba vsebuje vsa spoznanja stare dobe

ni nujno. odvisn je od predstavnikov tega "novo dobnega gibanja" kolk so zares realizirani, al vejo le mal vec kot drugi.

Quote:
sm glih včeri pisu o zavesi pred očmi ...
najprej se je zaveš ...
pol jo začneš odstranjevat ...
pol ... bomo pa vidl ... ko jo bomo odstranl ... od tam naprej je pa večnost ... do tja ... je pač čas ...

lej,

eni vejo mal, drugi vejo vec. redki so tisti, ki so spoznal Vse (Absolut). dostkrat tisti, ki vejo velik (in njihovi sledilci) mislijo, da vejo Vse.

odstranjevat in enkrat za vselej odstrant zaveso (iluzijo) ni eno in isto, ceprav v zacetnih fazah zgleda kot da je.

dokoncno odstrant iluzijo izkljucno z nasim trudom in sposobnostmi se ne da. vecina novodobnikov v katere zgleda spadas tudi ti, pa se s tem najbrz ne bi lih strinjal. ampak vsak ima moznost poskusit in poskusat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: TEOZOFIJA
Reply #19 - 04.09.2003 at 14:08:44
 
dej ne blod no aryan ... če jest neprestano ne poudarjam tega da je vse kar se dela itak služenje bogu, ker je zame to privzeto ... še ne pomen da na delujem v to smer.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TEOZOFIJA
Reply #20 - 04.09.2003 at 14:45:51
 
gape wrote on 04.09.2003 at 14:08:44:
dej ne blod no aryan ... če jest neprestano ne poudarjam tega da je vse kar se dela itak služenje bogu, ker je zame to privzeto ... še ne pomen da na delujem v to smer.

pri ljubezni (podlaga katere je sluzenje) nic ni privzeto, vsiljeno ali prisiljeno ali avtomatsko.

ce ti delujes v smeri direktnega sluzenja Bogu, sem jaz zelo vesel, zraven pa seveda imas tud rezultate, katerih simptomi se vidjo navzven, notranje obcutis jih pa ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: TEOZOFIJA
Reply #21 - 05.09.2003 at 11:39:28
 
gape wrote on 04.09.2003 at 13:42:35:
nova doba vsebuje vsa spoznanja stare dobe

sm glih včeri pisu o zavesi pred očmi ...
najprej se je zaveš ...
pol jo začneš odstranjevat ...
pol ... bomo pa vidl ... ko jo bomo odstranl ... od tam naprej je pa večnost ... do tja ... je pač čas ...


Tko na slepo po moje spet ne gre. Ni treba, smo po moje to prerastl, so nam  zadeve tud teeozofi  dobr naslikal. Po moje se da dost natančn pred-videt, kaj je odzad. V bistvu veš, kaj boš ugeldov, ampak ne  moreš zares videt, dokler  ne verjameš, da je kaj za videt. Tud če vidiš, v bistvu ne veš, kaj gledaš, ker vidiš samo informacijo o tem, kaj naj bi vidu. Treba se je naučit gledat, mali princ bi temu reku, da je treba naučit gledat s srcem. Se ti pol začne  odpirat v globino kot  pr tistih h 3 d račualniških  slikcah, ki zgledqjo kot eni zrnati barvni zmazki in ti dostkrat ne pomaga niti to, če ti opišejo kako jih glej in tud to ne, da ti na koncu knjigce naslikajo informacijo/rešitu, kaj bi se ti ob pravilnem gledanju moral prikazat.  

Kaj sem že hou rečt? Tezofi s v svoj špeh ziher zapisal dost tega, kako gledat in kaj je za videt za fernki. Niso pa po moje v svojmu cajtu premogli  dost močnega naboja, da bi se folku odprl srce, da bi to lahko tud ugledal. Je folk še preveč verjel v odrešilnost zanosti  pa tehnike, vključno s teozofi samimi. Novodobniki pa dons, ko sta nas zanost pa  tehnika nasankla,  verjamejo  prevsem  v podobe, ki jim jih slika  srce, a so v svoji globini zlo  nejasne, zato svoj  naboj pogosto praznijo na slepo.

Vsakega malo, srednja pot... al kako že?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: TEOZOFIJA
Reply #22 - 05.09.2003 at 12:38:15
 
titud wrote on 05.09.2003 at 11:39:28:
Vsakega malo, srednja pot... al kako že?

Smiley

eni pravjo dvoje, eni pravjo eno, eni pravjo vsakega malo...

eni pa pravjo dvoje v enem hkrati. dvojnost, a ne za ceno enosti, in enost, a ne za ceno dvojnosti. ljubezen. je to mogoce, al ni mogoce? je logicno potrebno/zazeljeno, a hkrati logicno nemogoce/neizvedljivo?

ljubezen. brezpogojna? neomejena? univerzalna? kozmicna? absolutna? samo prazne besede/zelje in imaginacije ali "oprijemljiva" realnost?

Gouranga! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: TEOZOFIJA
Reply #23 - 22.11.2003 at 22:55:26
 
ljubezen. brezpogojna? neomejena? univerzalna? kozmicna? absolutna? samo prazne besede/zelje in imaginacije ali "oprijemljiva" realnost?  

Veliko besed za isto stvar - če jo človek čuti, udejanja, živi je vseeno kako se ji reče, če ne se sprašuje o realnosti.  Shocked
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2