Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 60620 times)
ViSiON
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #45 - 27.02.2005 at 15:23:43
 
za torrent stran sicer ne vem, lahko pa ti 100% zagotovim da ga najdeš na e-Mule  Wink

Zavedati se je treba nečesa in sicer, da je npr. samo za letos na IMDBju 4299 različnih naslovov filmov in TV nanizank ki si ali bodo izšli v letošnjem letu (2005), in to zagotovo niso vsi ki so ali bodo posneti.

Zato je nemogoče narediti bazo, ki bi vsebovala vse filme za recimo 20 let.

Zato ti lahko zagotovim da je se največja baza zagotovo nahaja na e-Mule

Najbolj up-to-date pa so zagotovo Torrent strani, ki imajo nekatere izide filmov še pred uradnimi izidi v kinih.  Shocked seveda te strani zahtevajo registracijo (to je tudi v povezavi s S/L)

Še enkrat pa povdarjam, da  Angry Angry Angry Angry programe, ki mi po nepotrebnem obremenjujejo CPU in ostale komponente, zato takšni programi pri meni odpadejo kot gumb na hlačah  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #46 - 27.02.2005 at 16:29:03
 
Ne razumem, kaj ima to veze z obremenjevanjem CPU, če si dandanes kupiš računalnik z 2.000 Hz in s 500 Mb RAM-a?  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #47 - 27.02.2005 at 17:27:16
 
če maš še kakšno vprašanje te narave si pomagaj s stranjo:

ask.com


ker bo šlo tole OffTopic počas.

Wink
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #48 - 27.02.2005 at 18:27:17
 
ni panike   Wink


1. Kako povečam download?  (ker včasih je majhnost le tega že nevarna za moje duševno zdravje)  Grin

Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #49 - 27.02.2005 at 19:43:41
 
exodus wrote on 27.02.2005 at 16:29:03:
Ne razumem, kaj ima to veze z obremenjevanjem CPU, če si dandanes kupiš računalnik z 2.000 Hz in s 500 Mb RAM-a?  Lips Sealed



imam računalnik z več kot 2000 MHz in 2Gb duall RAMa in ti lahko zagotovim da to nima nobene veze s hitrostjo hercev  Undecided

Žal so nekateri (preveč) programov pisanih tako da obremenjujejo CPU tudi če imaš 4Ghz frekvenco.

Odpri si task manager in malo opazuj koliko ti obremenjuje CPU osnovni explorer od windowsov medtem ko pregleduješ datoteke in odpiraš myComputer.

Vendar pustimo zdaj to, oz. če bi bili tudi Windowsi Open Source, se bi to verjetno dogajalo manj pogosto  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #50 - 27.02.2005 at 19:54:52
 
Quote:
ni panike   Wink


1. Kako povečam download?  (ker včasih je majhnost le tega že nevarna za moje duševno zdravje)  Grin




če govorimo o torrentih ti priporočam da se prijaviš na kakšno stran z registracijo, vedno moraš gledati kakšno je razmerje seed/leech(oz peer), več kot je seed-ov in manj peer-ov hitrejše poteka zadeva.

Vendar je še ena zadeva: na raznih straneh, kjer registracije ni, in smo gor recimo reveži s povezavami, ki nam jih SiOL omogoča (sedaj omejitev 512kbit UL) so zadeve bolj počasne in se zelo navezujejo na zgoraj omenjeno zadevo.

Če pa si na strani kjer je potrebna registracija, pa so razni modeli ki priskrbijo datoteke z UL tudi nad 10Mbit - se pravi več kot 2.5x večja hitrost UL kot imamo mi največji možen DL (4Mbit)  ???

tole spodaj je naketa iz ene izmed strani ki ima cca 50 000 uporabnikov (7053 jih je oddalo glas za anketo)

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #51 - 27.02.2005 at 20:08:43
 
( uf...  spet te registracije   Grin  Wink )

Hvala za info.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #52 - 27.02.2005 at 22:04:41
 
Quote:
če govorimo o torrentih ti priporočam da se prijaviš na kakšno stran z registracijo, vedno moraš gledati kakšno je razmerje seed/leech(oz peer), več kot je seed-ov in manj peer-ov hitrejše poteka zadeva.

Vendar je še ena zadeva: na raznih straneh, kjer registracije ni, in smo gor recimo reveži s povezavami, ki nam jih SiOL omogoča (sedaj omejitev 512kbit UL) so zadeve bolj počasne in se zelo navezujejo na zgoraj omenjeno zadevo.

Če pa si na strani kjer je potrebna registracija, pa so razni modeli ki priskrbijo datoteke z UL tudi nad 10Mbit - se pravi več kot 2.5x večja hitrost UL kot imamo mi največji možen DL (4Mbit)  ???

tole spodaj je naketa iz ene izmed strani ki ima cca 50 000 uporabnikov (7053 jih je oddalo glas za anketo)

img195.exs.cx/img195/8752/anketaul8xo.jpg


Tile programčki, sploh kot je DC++ je tak na easy naret, da ti verjetno sam IE 2x ali 3x bolj obremeni CPU, da bi po moje še brez težav špilal na win95/98. Ampak procesorska moč je pomembna predvsem, če bi imel doma recimo spletni strežnik, ki bi bil 24 ur na dan online, ali pa da si ponudnik spletnega prostora, kjer bi si recimo člani inštalirali različne skripte, denimo phpBB forum in podobno - v času inštalacije, tistih par sekund se najbolj pozna na obremenitvi procesorske moči, kjer bi znale nastopiti težave - ne vem, to govorim na pamet......  Pa zdaj čeglih bi ti obremenilo CPU, da bi imel za nekaj stotink  sekunde počasnejšo odzivnost?

Glede windows/unix OS pa je itak tako, da je zagotovo za povprečnega uporabnika priporočljivejši Windows, ker že večina programov je pisanih za njega, pa predvsem pri igricah prednjači pred linuxom - recimo, ker *nix sistemi že niso bili mišljeni kot neki posebej userfriendly OS, to se sicer spreminja, ob bog windowsu sew lahko postavi linux, ampak kot  spletni strežniki, za programerje.... Za mene kot laika pa je windows povsem OK in v vseh merah zadostuje in celo presega moje zahteve.  No, ampak tukaj bi se lahko zopet prerekali, kaj ej boljše kaj je slabše - gledati bi morali predvsem na potrebe, kaj sploh rabiš in eč dobiš vse to....


Skratka, ko si omenil druge p2p programe, je DC++ boljši v tem, ker če mi recimo maksimalno z neta vleče 60Kb/s, kot je recimo primer pri meni pri kabelski povezavi, lahko to pri userjih, ki imajo izjemno hitre povezave, v 95 - 100% izkoristim, ko si nalagam datoteke z njihovega računalnika - torej v par urah je film snet z interneta. Pri eMule, Kazaa, Torrent, pa taki output (download) nikoli ne boš dobil, vsaj po mojih izkušnjah ne, ker je že v programu nastavljena upload/download blokada oziroma ratio (razmerje), koliko lahko dobiš in koliko lahko daš ven v kbps  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #53 - 28.02.2005 at 12:36:31
 
exodus wrote on 27.02.2005 at 22:04:41:
Skratka, ko si omenil druge p2p programe, je DC++ boljši v tem, ker če mi recimo maksimalno z neta vleče 60Kb/s, kot je recimo primer pri meni pri kabelski povezavi, lahko to pri userjih, ki imajo izjemno hitre povezave, v 95 - 100% izkoristim, ko si nalagam datoteke z njihovega računalnika - torej v par urah je film snet z interneta. Pri eMule, Kazaa, Torrent, pa taki output (download) nikoli ne boš dobil, vsaj po mojih izkušnjah ne, ker je že v programu nastavljena upload/download blokada oziroma ratio (razmerje), koliko lahko dobiš in koliko lahko daš ven v kbps  Wink


No meni recimo z Bit Comet-om  al pa s kerimkoli drugim torrent programom vleče pri 1MB povezavi  cca. 110 KB, seveda pred
downloadom gledam na seeder/leecher razmerje kot je omenil Vision mal prej, naj poudarim še,da imam na teh straneh
status leecherja  na žalost zaradi stiske s placom Embarrassed

aja film je dol u dobrih dveh urah  Smiley

LP
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #54 - 01.03.2005 at 00:21:10
 
Mikron wrote on 28.02.2005 at 12:36:31:
No meni recimo z Bit Comet-om  al pa s kerimkoli drugim torrent programom vleče pri 1MB povezavi  cca. 110 KB, seveda pred
downloadom gledam na seeder/leecher razmerje kot je omenil Vision mal prej, naj poudarim še,da imam na teh straneh
status leecherja  na žalost zaradi stiske s placom Embarrassed

aja film je dol u dobrih dveh urah  Smiley

LP



Ja, če imaš ful hitro povezavo, potem ti je verjetno vseeno, katerega od teh programov pravzaprav uporabiš.  Ampak to ti hočem povedati, da bi recimo na DC++ lahko film pretakal s hitrostjo 100 ali celo 110 kb/s, se pravi maksimalno, kar ti download vod dopušča.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #55 - 02.03.2005 at 19:36:29
 
exodus wrote on 27.02.2005 at 22:04:41:
Tile programčki, sploh kot je DC++ je tak na easy naret, da ti verjetno sam IE 2x ali 3x bolj obremeni CPU, da bi po moje še brez težav špilal na win95/98. Ampak procesorska moč je pomembna predvsem, če bi imel doma recimo spletni strežnik, ki bi bil 24 ur na dan online, ali pa da si ponudnik spletnega prostora, kjer bi si recimo člani inštalirali različne skripte, denimo phpBB forum in podobno - v času inštalacije, tistih par sekund se najbolj pozna na obremenitvi procesorske moči, kjer bi znale nastopiti težave - ne vem, to govorim na pamet......  Pa zdaj čeglih bi ti obremenilo CPU, da bi imel za nekaj stotink  sekunde počasnejšo odzivnost?

Glede windows/unix OS pa je itak tako, da je zagotovo za povprečnega uporabnika priporočljivejši Windows, ker že večina programov je pisanih za njega, pa predvsem pri igricah prednjači pred linuxom - recimo, ker *nix sistemi že niso bili mišljeni kot neki posebej userfriendly OS, to se sicer spreminja, ob bog windowsu sew lahko postavi linux, ampak kot  spletni strežniki, za programerje.... Za mene kot laika pa je windows povsem OK in v vseh merah zadostuje in celo presega moje zahteve.  No, ampak tukaj bi se lahko zopet prerekali, kaj ej boljše kaj je slabše - gledati bi morali predvsem na potrebe, kaj sploh rabiš in eč dobiš vse to....


Skratka, ko si omenil druge p2p programe, je DC++ boljši v tem, ker če mi recimo maksimalno z neta vleče 60Kb/s, kot je recimo primer pri meni pri kabelski povezavi, lahko to pri userjih, ki imajo izjemno hitre povezave, v 95 - 100% izkoristim, ko si nalagam datoteke z njihovega računalnika - torej v par urah je film snet z interneta. Pri eMule, Kazaa, Torrent, pa taki output (download) nikoli ne boš dobil, vsaj po mojih izkušnjah ne, ker je že v programu nastavljena upload/download blokada oziroma ratio (razmerje), koliko lahko dobiš in koliko lahko daš ven v kbps  Wink



Mislim da ne razumeš namena tega topica,
tukaj sem odprl topic s tem namenom da si izmenjujemo informacije predvsem o torrent-ih in pa seveda ostalih p2p protokolih, ter s tem pomagamo ostalim - če so nam že glavce to omogočile in so pripravljene deliti z nami  Open Source - Znanje za vse ali ne?.

Nikakor pa ni namen tega pregovarjanje z modeli kot si ti, žal ti bom povedal da nimaš pojma predvsem na osnovi zadev, ki si jih napisal in ne govori mi o tem kako easy je napisat program - kolk si jih pa že napisal predvsem pa nov protokol prenosa podatkov?  Cheesy

Spadaš v skupino ljudi ki ste povprečni uporabniki, svojega računalnika ne uporabljaš za delo od katerega živiš (razen to da pišeš poste), vse to se vidi iz zgoraj napisanega in žal ti ne pomaga če si prebereš kakšen članek in potem misliš da si kar rač. ing.

Prosim še enkrat si preberi zgoraj omenjene poste in določenih stvari ne bo potrebno več ponavljati.

Drugače pa lepo da si omenil DC++, za katerega sem sicer slišal že prej, nisem pa ga poznal dokler nisem prebral tvojega posta, ga naložil, preizkusil v praksi in povedal svoje mnenje.

ps. moj rekord je bil z BitCometom pri liniji 2Mb/756Kbit - 5Mb/2Mb - preko fizičnih možnosti ??????

Hvala in lep pozdrav vsem skupaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #56 - 02.03.2005 at 20:07:09
 
Ja, to sem jaz pač povedal iz svojih izkušenj, ker prejle sem uporabljal kar nekaj časa torrenta, pa me je DC+ zelo navdušil, moram poudariti, da gre v glavnem za prenašanje filmov, ko sem skapiral njegovo delovanje in sposobnosti. Vsak pa se itak sam odloči, kar mu najbolj odgovarja. Mislim pa, da je torrentu poularnost nekoliko usahnila zaradi ukinitve strani suprnova.....

Mislim, da masikateri najstnik (13-18) let zna uporabljati in izkoristiti možnosti interneta kot marsikateri računalničar, ki je pač ozko usmerjen v svoji stroki in ga morebiti te stvari ("špilarije") sploh ne zanimajo, tako da to ravno ne more biti merilo, kaj kdo zna in kaj kdo ne... (to tudi govorim iz svojih izkušenj, ker sem doživel to)
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #57 - 02.03.2005 at 20:17:37
 
tole se pa dobi isti ali naslednji dan na torrent straneh z registracijo http://www.nforce.nl/
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #58 - 02.03.2005 at 20:49:01
 
Quote:
tole se pa dobi isti ali naslednji dan na torrent straneh z registracijo http://www.nforce.nl/
Grin


ja, fajn stran.... ampak verjetno zavisi od posameznika, kaj si dejasno želi (igre, filme, programe, drugo...). Jaz še vedno pravim, da je DC+ zakon za filme pretakat z neta - najdeš enostavno skoraj vsak film, pa bodisi je bil posnet izpred 30 let. Tujkaj 1/2 filmov ni bilo v bazi, ki sem si jo želel....
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Peer to peer - Bittorrent
Reply #59 - 02.03.2005 at 21:50:35
 
exodus wrote on 02.03.2005 at 20:49:01:
ja, fajn stran.... ampak verjetno zavisi od posameznika, kaj si dejasno želi (igre, filme, programe, drugo...). Jaz še vedno pravim, da je DC+ zakon za filme pretakat z neta - najdeš enostavno skoraj vsak film, pa bodisi je bil posnet izpred 30 let. Tujkaj 1/2 filmov ni bilo v bazi, ki sem si jo želel....



tukaj, zdaj!

tukaj so najnovejši DVD-ripi, DVDji, prog... in ne baza za nazaj!Shocked Shocked Shocked

Beri EXO, Beri, mislim da sem ti enako ponavljal že pred leti, zato ponavljam beri!

Če bi si z razumevanjem prebral enega izmed prejšnih postov tega nebi pisal, zato ponavljam BERI. Shocked Shocked Shocked Shocked
in ne iskati teme za brezvezne debate, ki sva jih že predelala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6