Quote:Kaj pa srce ???
Znaš z njim gledat in poslušat ???
Srce je ritem, enakomerno ponavljanje istega, pumpanje življenske tekočine po telesu do onemoglosti.
Prispodobo o gledanju in poslušanju s srcem razumem kot ujetost v rutiniranost (navidezni red) vedno istega ponavljanja.
Ritem torej ne sme zastati in ko začne trokirati, je motor potrebno nemudoma servisirati z mehanskimi nadomestki ali z mlajšim in zmogljivejšim motorjem nesrečno preminulega darovalca.
Življensko pomembno se zdi, da vedno enako se ponavljajoči ritem ne zastane, od tod tudi velika fasciniranost mnogih nad srcem, tem generatorjem mehanskega reda.
Mene bolj fascinirajo možgani, ki so v svoji neizmerni zapletenosti s kaotičnim delovanjem zmožni v naši zavesti vzbuditi občutek vseobsegajoče skladnosti. (tu vidim eno navezavo na Grabnarjevo misel o redu in neredu, ki jo je predstavil Edi)
Zanimivo, a javnosti manj znano je tudi dejstvo, da je v ECG zapisu zdravega srca mogoče razbrati kaotične in nepredvidljive vzorce, medtem ko pri bolnem srcu postanejo ti vzorci urejeni in monotoni.
Nekaj podobnega, a na mnogo bolj kompleksnih nivojih se dogaja tudi z bolnimi možgani, ki svojo bolnost kažejo navzven tudi kot nekakšno ujetost v vsiljeno in torej nezdravo urejenost, najpogosteje povzročeno z od zunaj vnešenim, torej tujim kemizmom (katatonija, vedno enaki, ponavljajoči se gibi, zaprti krog (simbol reda!) iz katerega ni izhoda, ..).