Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 24976 times)
GregaJ
Guest




Wing Tsun
25.08.2003 at 23:48:56
 
Opazil sem, da sta kluba v mb in na primorskem in me zanima, ce obstaja to kje v lj in kako to sploh izgleda (bruce ti ziher ves), ker se nisem videl v zivo, ampak naj bi bil edini "pameten" nacih kung fuja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Wing Tsun
Reply #1 - 26.08.2003 at 14:42:31
 
O.Š. Trnovo (ne vem pa, če je še tam).
Ne vem kaj smatraš pod "pameten" način kung fuja, ker to je čista, zelo agresivna pretepaška varianta.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Wing Tsun
Reply #2 - 27.08.2003 at 12:05:29
 
Sicer je moje mnenje da se človek nebi smel omejevati s tem kaj trenira.Bolj kot ime je pomembno znanje, ki ga ima.Vsa ta imena wing tsun,karate,boks,judo,rokoborba imajo skupno stvar.Borbo.
Borba je vedno samo borba in vedno nekaj novega, ter jo je nemogoče ukalupiti v neko stalno obliko.To velja tako za športno kot za realno borbo(samoobrambo).Principi so univerzialni.Gib je gib.Batina je batina.Treba je dajati prednost vsebini in namenu zakaj sploh treniraš nek borilni šport.Ali so tvoji cilji špotne zmage, rekreacija,šopanje ega,druženje ali pa resen in poglobljen študij borbe kot celote.
Kar se tiče wing tsuna gre danes tu predvsem za denar.Vsekakor lahko s pravim pristopom k treningom odneseš koristno znanje.Zadeva izgleda zelo atraktivno in nekaj drugačnega vendar v svojem bistvu ni nič drugega kot samoobramba v svoji direktni obliki(udarci v vrat,oči,noge,vlečenje za lase..).Tehnike udarcev se izvajajo malo drugače kot smo navajeni(ne uporablja se gibanje bokov in ramen)-poznani verižni udarci.Poudarek je na zaščiti centralne linije ter na napadih nanjo.Gibanje je za v napad vedno naravnost,tudi krožni udarci se izvajajo kot udarci v središčno linijo.Kasneje se veliko trenira lepljive roke(chi sao).To je trening namenjen izboljševanju refleksov,čeprav ga mnogi napačno razumejo kot trening za realno borbo.Gre predvsem za udarjaško veščino ki ti nudi tudi nekaj osnov "dirty grapplinga".
Moje mnenje je da je v 80-ih ko je je bila ta vescina na pohodu nudila nekaj novega in niti ne tako slabega,danes pa imaš že celo vrsto za samoobrambo bolj primernih novejših borilnih veščin(krav maga,systema,hobat,kempo,kombinacije med boksom rokoborbo ter ostalimi kontaktnimi veščinami z dodatki določenih nedovoljenih tehnik ala ufc).Mah že sam boks z nekaj dodatki ti omogoča visoko stopno znanja iz borbe tudi na psihičnem nivoju.
Wing tsun je povozila nekreativnost,zaprtost, ego predvsem pa požrešnost za denarjem ter slabi kadri po klubih.Lahko bi še naprej posploševal vendar nima smisla.
Kot bi rekel moj prijatelj pojdi in sam poglej. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Wing Tsun
Reply #3 - 27.08.2003 at 12:37:08
 
natural wrote on 27.08.2003 at 12:05:29:
Treba je dajati prednost vsebini in namenu zakaj sploh treniraš nek borilni šport.Ali so tvoji cilji špotne zmage, rekreacija,šopanje ega,druženje ali pa resen in poglobljen študij borbe kot celote.

a ti treniras kej natural? in ce ja, kaksen je tvoj namen uzadi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Wing Tsun
Reply #4 - 27.08.2003 at 13:03:15
 
Treniram borilne veščine že kakih 12 let čeprav zadnja leta manj intenzivno zaradi drugih obveznosti.Namen je predvsem užitek ter učenje realne borbe in spoznavanje samega sebe.Pomagajo mi pri duhovnem razvoju ter obratno.Enostavno uživam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Wing Tsun
Reply #5 - 27.08.2003 at 14:30:56
 
natural wrote on 27.08.2003 at 13:03:15:
Treniram borilne veščine že kakih 12 let čeprav zadnja leta manj intenzivno zaradi drugih obveznosti.Namen je predvsem užitek ter učenje realne borbe in spoznavanje samega sebe.Pomagajo mi pri duhovnem razvoju ter obratno.Enostavno uživam.

kaj pa si treniral? ime me zanima, sam tok da se lazje orientiram. vem, da samo ime ne pove vsega, ampak nekaj pa le. jaz sem treniral karate 2 leti, neki casa wing tsun, najvec pa nanbudo 8 let. bil tud na ene parih treningih tae kwon do-ja, vale tuda itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
GregaJ
Guest




Re: Wing Tsun
Reply #6 - 27.08.2003 at 18:09:59
 
Natural hvala za info, ampak a v lj poucujejo kje krav maga,systema,hobat,... Za edine, ki vem so Ryukyu kempo iz novega mesta, ki naj bi ene tehnike vkljucevali v svoje treninge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Wing Tsun
Reply #7 - 28.08.2003 at 07:53:31
 
Quote:
kaj pa si treniral? ime me zanima, sam tok da se lazje orientiram. vem, da samo ime ne pove vsega, ampak nekaj pa le. jaz sem treniral karate 2 leti, neki casa wing tsun, najvec pa nanbudo 8 let. bil tud na ene parih treningih tae kwon do-ja, vale tuda itd.

Treniral sem karate,wt,boks,full contact,nekaj vale tuda.Sedaj me zanima predvsem samoobramba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Wing Tsun
Reply #8 - 28.08.2003 at 08:05:38
 
Quote:
Natural hvala za info, ampak a v lj poucujejo kje krav maga,systema,hobat,... Za edine, ki vem so Ryukyu kempo iz novega mesta, ki naj bi ene tehnike vkljucevali v svoje treninge.

Mislim da imaš prav glede tega, da so edini.Sicer pa če imaš možnost pojdi v NM na kak trening,ker zadeva seka.Borut(trener) je do konca odprt in ima veliko znanja,smisla ter idej.Meni njegov način razmišljanja glede borilnih veščin ter treniranja zelo ustreza. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Wing Tsun
Reply #9 - 28.08.2003 at 12:34:46
 
kako pa zgleda ta ryukyu kempo brez tistih zivcnih tock pa to. navadn karate? osnovni udarci, kombinacije, kate, bunkai (aplikacija kat), kumite? a kdo kej ve o tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Wing Tsun
Reply #10 - 28.08.2003 at 13:22:52
 
Quote:
kako pa zgleda ta ryukyu kempo brez tistih zivcnih tock pa to. navadn karate? osnovni udarci, kombinacije, kate, bunkai (aplikacija kat), kumite? a kdo kej ve o tem?

Takole ti bom rekel.Ryukyu kempo brez živčnih točk je kot krščanstvo brez biblije.Izgleda načeloma podobno kot navadni karate.S to razliko da gre tu bolj za razumevanje giba, kot pa da bi dejansko blokiral npr. z gedan barai blokom.Za ta gib je možnih cca 150 aplikacij Kate nakazujejo točke ali primerne tehnike.Kate zajemajo ves repertoar mogočih v borbi uporabnih biomehanskih gibov.Sicer pa Borut uči realno in to je pomembno.Seveda se je priravljen učiti in deliti tako, da si vabljen na trening aryan. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Wing Tsun
Reply #11 - 28.08.2003 at 13:36:58
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Wing Tsun
Reply #12 - 28.08.2003 at 14:10:45
 
natural wrote on 28.08.2003 at 13:22:52:
Takole ti bom rekel.Ryukyu kempo brez živčnih točk je kot krščanstvo brez biblije.Izgleda načeloma podobno kot navadni karate.S to razliko da gre tu bolj za razumevanje giba, kot pa da bi dejansko blokiral npr. z gedan barai blokom.

ja kaj pa pol nardis, ce ne gedan barai k pride mae geri?

jz vem, da so zivcne tocke del originalnega karateja, pr udarjanju, ampak vseen more bit neko zunanje gibanje, in sem zato spraseval, kako zgleda ryukyu kempo na ven, za oci? a tko kot klasicn karate al kako?

Quote:
Za ta gib je možnih cca 150 aplikacij Kate nakazujejo točke ali primerne tehnike.Kate zajemajo ves repertoar mogočih v borbi uporabnih biomehanskih gibov.Sicer pa Borut uči realno in to je pomembno.

ja sam kate se zmeri uci in se jih izvaja, al ne? al kaze sam izseke iz kat, in tam kaze aplikacijo?

Quote:
Seveda se je priravljen učiti in deliti tako, da si vabljen na trening aryan. Wink

ne da se mi v NM. drgac pa bi zihr kdaj prsu pogledat. pa ne zarad "mistike" okol zivcnih tock al pa skoncentiranga uma, ampak ker so mi na splosno vsec borilne vescine, in vsaka v sebi nosi eno posebnost, in zihr jo tud ryukyu kempo ima.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Wing Tsun
Reply #13 - 28.08.2003 at 14:35:05
 
Quote:
ja kaj pa pol nardis, ce ne gedan barai k pride mae geri?

Lahko narediš tudi to,ali pa umik,lom noge,gležnja,rušenje,umik z udarcem v živ.točko,zlomiš vrat...
Quote:
jz vem, da so zivcne tocke del originalnega karateja, pr udarjanju, ampak vseen more bit neko zunanje gibanje, in sem zato spraseval, kako zgleda ryukyu kempo na ven, za oci? a tko kot klasicn karate al kako?

Ker se uči poleg karateja še druge borilne veščine je trening zelo dinamičen in ne spominja na treninge drugih veščin.Pomembna je spontanost ter kreativnost.Delaš npr. kato naslednji moment pa že borbo z nožem nato pa npr. uriš naravne gibe.Tehnike so naravne in bolj kot ne individualne,gradi se predvsem na principih.

Quote:
ja sam kate se zmeri uci in se jih izvaja, al ne? al kaze sam izseke iz kat, in tam kaze aplikacijo?

Kate se učijo cele, aplikacije pa nastajajo skozi borbo.So kot nekakšne črke(elementi kate)Iz katerih sestaviš besedo in nato stavke,odstavke,spise...skozi borbo.

Quote:
ne da se mi v NM. drgac pa bi zihr kdaj prsu pogledat. pa ne zarad "mistike" okol zivcnih tock al pa skoncentiranga uma, ampak ker so mi na splosno vsec borilne vescine, in vsaka v sebi nosi eno posebnost, in zihr jo tud ryukyu kempo ima.

Škoda, ker bi imel marsikaj za videti.Sicer pa tu ni nobene mistike le nekaj, kar ti omogoči preživeti na ulici.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Wing Tsun
Reply #14 - 28.08.2003 at 14:49:36
 
natural wrote on 28.08.2003 at 14:35:05:
Ker se uči poleg karateja še druge borilne veščine je trening zelo dinamičen in ne spominja na treninge drugih veščin.Pomembna je spontanost ter kreativnost.Delaš npr. kato naslednji moment pa že borbo z nožem nato pa npr. uriš naravne gibe.Tehnike so naravne in bolj kot ne individualne,gradi se predvsem na principih.

to mi je vsec, da je raznolikost. torej udarjanje, metanje, borbe, individualne kate itd. vse te stvari so dobri instrumenti.

pravis da se uris naravne gibe? kasn pa je po njihove "naravn" gib recmo pr udarcu z roko. a pol ne delajo navadnih gyaku al pa jun tsukijev (kizami)? ker ves, da boksarji delajo drgac roke k karatejci. pr karateju mas un "hikite", da das drugo roko v balans prvi (na bok ali prsa). in vsak bo trdil da je njegova naravna. kaksno rocno tehniko majo recimo pr ryukyu kempo, ki ji pravjo "naravna", kermu je se najbl podobna, kokr pac lahko to opises, ce se ti da?

Quote:
Kate se učijo cele, aplikacije pa nastajajo skozi borbo.So kot nekakšne črke(elementi kate)Iz katerih sestaviš besedo in nato stavke,odstavke,spise...skozi borbo.

to razumem.

a ma ryukyu kempo ksne prav svoje kate, pa kolk jih je, al furajo bl te tradicionalne shotokanske al pa shito ryu kate?

Quote:
Škoda, ker bi imel marsikaj za videti.Sicer pa tu ni nobene mistike le nekaj, kar ti omogoči preživeti na ulici.

jah prezivetja (obrambe) ti nbena vescina ne more zagarantirat 100%. lahko pa ti velik pomagajo.

recimo ene vescine se specificirajo na eno razdaljo v kateri so pol eksperti (recmo WT na pol razdalji in klincu), eni se bl ukvarjajo z udarjanjen, spet drugi bl z metanjem itd. pol mas pa se "hibride" k bi se radi ukvarjal z vsakim mal. ampak v obeh primerih ne mors dosezt ideala, vsestranskosti, univerzalnosti itd. to ti nben ne more garantirat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4