Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 5910 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: GREMO V GORE
Reply #45 - 24.08.2003 at 02:08:53
 
Amstel wrote on 23.08.2003 at 17:29:17:
Sicer nisem šla tja, kamor sem začetno mislila.. pa vendar...

Iz Kranjske gore, proti Vršiču, pod Gostiščem Erika, je označena potka proti Koči v Krnici. Do tja je eno uro prijetnega sprehoda, po gozdu, čez posušeno rečno strugo...
Od koče pri Krnici, imate dve možnosti.. ali levo proti  Špiku ( Undecided), desno proti Križu...
Obe imata 4 h hoje...

No, ker sem v 33 letu, sem rekla, se spodobi, da grem na Križ... ali vsaj v tisto smer, hehe.  Tongue

No, hodila sem ene 2 uri, po dokaj urejeni poti. Vijugasta, med malimi dišečimi borovci, malo spet čez suho rečno strugo. Mimo izvira oz. potočka (polnjenje steklenic je pol-avtomatsko)... šumenje katerega prav olejševalno razbije tišino v tem zakotnem predelu sveta. Zakotnem, v smislu, da nisem srečala žive duše 2 uri.

Prispela sem do vznožja Kriške stene.
Pred menoj se v pol krogu razbohoti gola stena, po kateri naj bi, če bi želela priti do vrha.. plezati, po "lažji" zavarovani plezalni poti...  Grin ... kar me ni mikalo... čisto dovolj mi je bil ta cilj.

No, kdor si upa čež, pa na Križ (2400m), se spusti niže, 1 uro hoje, do Pogačnikovega doma, kjer se priporoča nočenje.. in gre še do Kriških podov... itd.


A veš, da ni priporočljivo, da sama hodiš po gorah. Vedno vsaj dva. Zaradi varnosti in če se ti kaj zgodi. Roll Eyes
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: GREMO V GORE
Reply #46 - 24.08.2003 at 11:06:37
 
Quote:
A veš, da ni priporočljivo, da sama hodiš po gorah. Vedno vsaj dva. Zaradi varnosti in če se ti kaj zgodi. Roll Eyes


Če vem, da ni priporočljivo hoditi sama po gorah? Ja.
Kot vem to velja za zahtevnejše pohode, ne za sprehode... Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4