Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2762 times)
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Nasilje nad ženskami v družini
24.07.2003 at 15:28:24
 
V zadnjem času, me pogosto iščejo ženske, ki so bile tako ali drugače telesno zlorabljene v otroštvu, ali v svojem partnerstvu... Iščejo pomoč popolne neznanke, ali po telefonu, ali osebno... V bistvu ne morem veliko narediti zanje, pogovor in še kakšno terapijo, da jih psihično okrepim... In res z njihovimi izjavami, se moram tudi jaz strinjati, da država na tem področju naredi bore malo. Kolikor pa bi lahko naredila zanje, se ženske v zadnjem hipu premislijo, ker se bojijo svojih partnerjev... In bo tudi držalo; če je ženska že kot otrok doživljala nasilje v osnovni družini, si tudi potem poišče partnerja, ki isto izvaja to, kar naj bi bilo pozabljeno iz otroštva...
Ne malokrat, me stranka, ki me poišče najprej vpraša, kdaj bo njen partner umrl, ker tega po 30 letih ne more več prenašati... Da je navkljub starosti še vedno "pesjanski" in razpadu jeter od alkohola - ima še vedno moč, da jo udari...
Trenutno imam dva zanimiva primera o nasilju v družini... Prvi je, da je gospa iz znane družine, kjer je bil na prvem mestu denar in pa ugled, ter da se za štirimi stenami že 35 let dogajajo pretepi, da o tem okolica sploh ne ve... In ker je to pač tabu, za visoki razred družbe, drugi pa primer, pa je ženska, ki je to že dala skozi otroštvo, pa se nadaljuje naprej v njeni družini. Ker ta mlada ženska ni nikoli urigirala pri organih pregona, in je želela uiti nasilnežu, ter je odpeljala otroke, jo je ta praktično prijavil za ugrabitev otrok in je zdaj kazensko odgovorna... Kako se bo zgodba odvijala ne vem, čutim pa, da se na stran pretepenih žensk, le malo kdo upa tako očitno postaviti, da bi pričal proti njemu, ker kot večina ljudi razmišlja; "Ne maram se vmešavati tja, ker me nič ne briga!"

Vem, da ta topic ne more rešiti ničesar. Notri je samo moje razmišljanje in pa o poslantvu, ki ga imam, da pomagam in ozaveščam ljudi...

Pozdrav

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #1 - 24.07.2003 at 16:20:31
 
gape wrote on 22.02.2001 at 22:52:24:
5. Nauči se zakone, da jih boš znal pravilno prekršiti.


čeprov jih ni nujno kršiti ... lahko jih samo obideš ... pomembno pa je da jih poznaš
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #2 - 27.07.2003 at 08:23:34
 
Ob takih zgodbah vedno postanem žalosna ali pa jezna. Moj dedek je vrsto let bil ali fizično ali psihično preganjal mojo babico in njene otroke ko sta ti še živeli z njima. In ko je umrl so se svi na pogrebu ful jokali, jaz pa sam si mislila da to ne more biti res, spraševala sam se zakaj zdaj jočejo ko pa vsi vejo kakšen pijan nasilnež je bil. No zvečer ko so vsi tuji šli in so ostali samo domači se je končno začel smeh, vsem nam je bilo lažje.

Če pa lahko pomagamo prej bi to bilo za vse tiste ki trpijo bistveno boljše.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #3 - 27.07.2003 at 09:43:49
 
Seveda obstajajo tudi primeri, ko se dogaja obratno. In takih primerov ni malo. Ženske se zavedajo, da imajo aduta v rokavu in to je zakon, ki je vedno na njihovi strani.

Je pa res, da je takšen moški, ki se znaša nad familijo pravi slabič. Kakor tudi tisti, ki pusti, da se ženska znaša nad njim.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #4 - 29.07.2003 at 18:12:35
 
Če si zasluži, naj jih dobi, zakaj bi jih potem zagovarjali? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #5 - 13.08.2003 at 19:24:01
 
exorcist wrote on 29.07.2003 at 18:12:35:
Če si zasluži, naj jih dobi, zakaj bi jih potem zagovarjali? Grin

Ja, pogosto jih krepko zasluži, pa vendar... Mar se ti zdi fizično obračunavanje primerna oblika? Saj bi jih lahko "dobila" tudi drugače.

Grin Te pesmice o nekakšnih nedolžnih žrtvah so pa včasih zares prenapihnjene ali celo povsem narobe obrnjene. Ko sem si včasih ogledal kak primer od blizu, sem spoznal, da je bil v mnogih primerih prava žrtev mož in ne žena. Zanimivo.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #6 - 13.08.2003 at 19:40:49
 
Nasilje SUX!!  Angry
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
milka
Guest




Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #7 - 17.08.2003 at 21:18:45
 
Nekoč se je moja znanka zatekla k zdravniku, ker jo je mož pretepel. Zdravnik, ji je rekel, da jo je še premalo, kar mu je na smrt zamerila. Kasneje ji je obrazložil svojo izjavo. Očitno jo je še premalo, da še vedno živi pri takem psihopatu. Ovedela se je. Prijavila ga je-moža, se ločila in ponovno zaživela z drugim-zdravim moškim, ki nima potrebe po nekakšnem"če jih zasluži, pa naj jih dobi" PA KAJ TAKI LJUDJE DELAJO NA POZITIVKAH.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #8 - 17.08.2003 at 22:20:18
 
Quote:
PA KAJ TAKI LJUDJE DELAJO NA POZITIVKAH.


Izganjajo hudiča iz nas. In pametujejo. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #9 - 17.08.2003 at 22:33:13
 
Ne saj tako grobo nisem mislil - smrt, jaz bi jo samo parkrat z leve in desne, da ne bi rabla make-upa za oci, pa se crna ocala si lahko nato nadene, bo bolj lepa-sik.  Grin Potem bi jo prijel za lase, in jo zacel hlastno brcat in pri tem pazil, da si ne izpahnem po nepotrebnem gleznja. Nek se vidi, ko je gazda pri hisi.
Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #10 - 17.08.2003 at 22:37:19
 
exorcist wrote on 17.08.2003 at 22:33:13:
Ne saj tako grobo nisem mislil - smrt, jaz bi jo samo parkrat z leve in desne, da ne bi rabla make-upa za oci, pa se crna ocala si lahko nato nadene, bo bolj lepa-sik.  Grin Potem bi jo prijel za lase, in jo zacel hlastno brcat in pri tem pazil, da si ne izpahnem po nepotrebnem gleznja. Nek se vidi, ko je gazda pri hisi.
Grin



Če obuješ vojaške škornje, si brez skrbi za gležnje. Pa boksarje na roke.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Nasilje nad ženskami v družini
Reply #11 - 17.08.2003 at 22:42:36
 
Quote:
Če obuješ vojaške škornje, si brez skrbi za gležnje. Pa boksarje na roke.


Weicheier!  Grin

Po nedolzen jih se nobena ni dobila.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1