Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 24842 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #15 - 29.06.2003 at 20:58:46
 
Amstel wrote on 29.06.2003 at 13:24:50:
... uh... Ego zdele trpi... Verjemi...
Da tako javno o njem govorim... sej ma rad pozornost, samo toliko.. pa ne... ker ga osvetljujem...

Grin

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

praska pa praska ... pa kr ne neha ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #16 - 29.06.2003 at 23:22:18
 
Amstel wrote on 29.06.2003 at 13:24:50:
V jogurtu smo že itak vsi potopljeni... ravno zato sem prišla na, zame, prekrasno idejo, da se dvignem iz njega, tako, da ga pokažem... uh... Ego zdele trpi... Verjemi... Wink  Grin


Si ga spravla v kot pa osvetlila, reveža Grin Zdej nej pa še mi isto delamo, al kako Tongue No, mojga si že ujela...

* KER SE OKLEPATE STRAHOV O SVOJI NEZADOSTNOSTI, se lahko izognete vsakršnemu tveganju. Takšno početje vam po preprečilo, da bi vpeljali spremembe, ki bi vas privedle v stik z duhovnim jazom. Dokler boste gojili dvom vase in za povrh kopico spremljajočih strahov, boste zagotovo ostali podrejeni lažnemu jazu.

Moj ego nima rad, da delam napake, ker napake pomenijo, da nisem dovolj dobra al pa da se lahko osmešim. Rajši ne tvega, kot da bi kej napačnega rekel ali naredil.
pa opažam, da je nujno potrebno napake delat in se včasih tud osmešit. Treniraš pogum, pa še dobro je za karakter Grin Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #17 - 29.06.2003 at 23:43:35
 
Ne služit, ne delat, ne ubogat, ne za druge se brigat, ne nič razen sam sebi vladati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #18 - 29.06.2003 at 23:57:00
 
Quote:
Ne služit, ne delat, ne ubogat, ne za druge se brigat, ne nič razen sam sebi vladati.


Kaj pa pomoč sočloveku, prijatelju itd...?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #19 - 01.07.2003 at 14:14:16
 

ja, tud moj ego je en mal razkrinkan Grin :

Amstel wrote on 29.06.2003 at 13:35:54:
* NEPRESTAN NOTRANJI SAMOKRITIČNI DVOGOVOR. Ego brez prestanka kritično žlobudra, da bi vas zaradi manjvrednostnih strahov imel v šahu.


Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #20 - 02.07.2003 at 08:59:16
 
Devi wrote on 29.06.2003 at 23:22:18:
Si ga spravla v kot pa osvetlila, reveža Grin Zdej nej pa še mi isto delamo, al kako Tongue No, mojga si že ujela...



Grin dragi gospod Devin Ego... se opravičujem, če sem sprožila tudi pri vas plaz. Vendar stagniranja je bilo že dovolj. MI GREMO NAPREJ.  8)  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #21 - 02.07.2003 at 09:00:47
 
gape wrote on 29.06.2003 at 20:58:46:


Grin  Grin a se tvoj tudi upira?

Eh, današnji ego je nekam tiho. Zatišje pred nevihto?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #22 - 02.07.2003 at 09:06:13
 
evo, sem prepoznala dva moja strahova:

se odpret, narediti korak proti nekomu, ker se bojim da bom zavrnjena

narediti spremembo v svojem življenju, ker se bojim da bo potem slabše kot je zdaj


vzrok: sama sebe ne sprejemam in si ne zaupam  Tongue
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #23 - 02.07.2003 at 13:06:55
 
Ego in strah:
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030626223945970

Ob vsem tem čiščenju rumene (kjer živi ego, a ne?) se mi dogajajo hecne stvari. Predvsem uspehi.
Opazila sem, da v bistvu ni tako velika težava, bit neuspešen, ego ima rad, če si ponižen pa se bojiš, takrat ti lažje vlada, ni nobene tenzije. Ampak ko ti nekaj uspe, uh, takrat se pa začne... šele to se mi zdi, da je (vsaj pri meni) najbolj riskanten del naloge... ego si želi vladati, čeprav za ta uspeh ni zaslužen (je pa pripomogel s sodelovanjem) in takrat ko se poskuša iz sodelavca prebiti v vodjo, se začnejo notranji boji za moč. Če prevlada, se napihne in pričakuje malikovanje in sedi na lovorikah ko sam Cezar Grin Se mi zdi, da moraš kar malo trenirati, da ti uspe v takih trenutkih čutiti več kot ponos. In spustiti ljubezen do sebe.

Quote:
Imeti rad bojazljivi ego, tudi v trenutkih, ko nam kot tehniko svojega preživetja ponuja sebe, utegne biti eden najzahtevnejših izzivov na duhovni poti.


Dolgo mi je bilo zanimivo, da se dobivala naklonjenost in pomoč vodnikov samo v trenutkih, ko sem bila na tleh. Takrat jih nikoli nisem klicala, pomagajte me, sami so prišli in pomagali. Sem jih pa vedno klicala, ko sem v čem uspela, pridite, veselite se z mano. In kot po pravilu ni bilo takrat nikogar. Bilo je kar malo prazno. Nekaj časa sem misla, da je to zato, ker si uspeha najbrž ne zaslužim... res sem to misla, ker zakaj bi me drugače pustili samo takrat, ko sem jih res želela v svojo bližino. Sčasoma sem dojela trik. Ego trik. Strah, ki je odganjal. Prepričanost, da si (ne) zaslužiš uspeh(a), je motnja, kot je prepričanost da si (ne) zaslužiš neuspeh(a) motnja, je prelaganje odgovornosti. Moraš pošteno pogledat v dogajanje, da motnja izgine. In ko gledaš pošteno, vidiš, da so vodniki vedno s tabo. Oni so posod, kjer je ljubezen in kjer je ljubezen, je vedno tudi širše sodelovanje. In zasluga za vse, kar se je zgodilo, se pošteno porazdeli na vse koščke in delce, ki so kot nosilci doprinesli neko vrednost k temu, kar se je zgodilo. Ego deluje sam, ljubezen pa nikoli.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #24 - 02.07.2003 at 13:51:30
 
m wrote on 02.07.2003 at 09:06:13:
evo, sem prepoznala dva moja strahova:

se odpret, narediti korak proti nekomu, ker se bojim da bom zavrnjena

narediti spremembo v svojem življenju, ker se bojim da bo potem slabše kot je zdaj


vzrok: sama sebe ne sprejemam in si ne zaupam  Tongue

Sta bila in sta gotovo še vedno tudi moja strahova, tako strah pred zavrnitvijo, kot strah pred neznanim. Pa ne majhna, ampak sta kar bistveno zaznamovala moje življenje. Se še pojavita, ampak v mojih boljših dneh jih pa ignoriram in se delam, kot da ju ni Smiley  In se celo uspem kdaj kam premaknit.

Občutek varnosti in zaupanje v lastne sposobnosti je gotovo dober način izognit se takšnim občutkom. Sem pa videl že tudi primere kompenzacije, pretiranega napihovanja lastne pomembnosti (lahko temu rečete tudi ego) kot način kako prekrit svoje strahove in s tem prekrit še tudi marsikateri drug del sebe.

Moj način spopada s strahovi je, da jih je treba včasih malo izzvat, da vidiš da niso takšni grozni bavbavi. Pri tem velja, da če me ni strah, pomeni predvsem to, da nisem šel zadosti daleč.

Skratka, še vedno čakata name za prvim vogalom, samo da smo zdaj že stari znanci in vem, da nista več tako strašna kot sta bila včasih in da lahko kakšnega zagrabim za nos in premagam Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #25 - 02.07.2003 at 15:33:11
 
Pa mislim, da je moj ego mešanica vseh teh egov. Pozabli smo še na ego žrtev in ego rešitelja, mam tega tud.

Recimo tale ego Quote:
* BREZČUTNOST IN NESPOŠTLJIVOST. Besede, s katerimi izražamo odpor do ljudi ali smo do njih osorni, izhajamo iz ega….«
, me hjaha zadnji teden, se sprašujem marsikdaj kako bi lahko komu kaj na lep način povedala, pa mi večinoma ne rata ravno v rokavičkah delat z ljudmi in pol se izrazi osorni del ega...

pa itak un kritični ego, ki je v bistvu pomanjkanje samozaupanja... pa še marikater...


Današnji ego pravi: Zakaj sploh se matram s pozitivkami za tistih 100 bralcev,... Sam ga višji jaz preglasi, ko mi reče, delaj še naprej kar delaš s srcem, počasi, naj se ti ne mudi, bralci bodo že še prišli...

Pa itak un ego, ki pravi kaj sploh zdaj pišeš kle gor o men? Grin

Sam ga bom razkrinkala do konca...

Čeprav se še vedno dostkrat sprašujem, kateri točno je ego in kateri višji jaz, je to bolj zajeban vedet kot zgleda. Roll Eyes Tongue
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #26 - 02.07.2003 at 15:40:03
 
Petra. wrote on 02.07.2003 at 15:33:11:
Čeprav se še vedno dostkrat sprašujem, kateri točno je ego in kateri višji jaz, je to bolj zajeban vedet kot zgleda. Roll Eyes Tongue

Kali, jest se tudi včasih sprašujem, ali ni tisti moj višji jaz v svojem bistvu ena taka majhna, zajebana in strahopetna pizda. Grin

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #27 - 02.07.2003 at 15:41:29
 

Jao bp, the number of the beast! Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #28 - 02.07.2003 at 15:44:57
 


Ja ego je hudič, višji jaz pa bog, oba sta pa zajebani, strahopetni pizdici  Roll Eyes






uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #29 - 02.07.2003 at 16:00:54
 
Ego, dragi, štekam, da boš zdele totalno zardel, zapihal, ko bom tole napisala. Ampak... veš... grem naprej.... in to direkt v največji strup, ki ga puščaš v meni, da me držiš pod kontrolo.... občutek, da nisem dovolj okej. Da sem preslaba, da bi bila ljubljena.
Sori, samo tole sem zdele zaštekala. To je iluzija.
Pravzaprav me nihče, ki je v egu, ne more imeti rad zares. Kot jaz nikogar ne. Kot niti sama sebe.
Sori, ampak vidim, da nisem pristna, ko te poslušam.
In ne mislim več kot si me učil, sebe ocenjevati na osnovi tega, koliko me imajo ljudje radi.....
A naj sebe ocenjujem na osnovi vedenja drugih do mene, ki izhajajo iz ega?
Ne hvala.
Včeraj sem prvič začutila v prsih ljubezen DO SEBE. Sem si velikokrat rekla, da sem imam rada, pa to. ampak to so ble bolj neke kao afirmacije.
Včeri sem pa tko začutla, da sem ok. Da se imam rada.
********************************************
Ste odrasla oseba, tukaj in v sedanjosti, in vaše preživetje ni odvisno od ljubezni neke zunanje osebe. Vendar vas ego zavede v prepričanje, da je ogroženo vaše golo preživetje, tako kot v vaših otroških dneh, če neka zunanja ljubezen ne bo poskrbela za vašo varnost.

Vir..
glej... link, ki ga je objavila že Devi na tej strani.
********************************************

Kali, Marjana, Devi, bp... a smem ploskati vašemu pogumu?
plosk, plosk  Cheesy
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6