Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 19048 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Greh in grešniki
26.06.2003 at 21:55:19
 
Zdaj, ko nam je Aryan že tako lepo začel pridigati o naših grehih, je pravi čas, da odpremo nov topic o grehu in grešnikih. Kaj je greh in kdo je v čigavih očeh grešnik?
Moj bratranec, ki ni bil vzgajan v nobeni religiji, se je na stara leta odločil postati katoličan. Opravil je vse rituale, ki so za to potrebni in postal ponosni katoličan.
Pred kratkim sem ga vprašal, če se zdaj kaj bolje počuti in odgovoril mi je da ne, ampak zdaj ve nekaj, kar prej ni vedel in sicer to, da je grešnik.
Kolikor se spomnim in sem proučeval mojstre ni noben mojster v zgodovini učil o grehu in grešništvu. Nasprotno.
Mojstri so ljudem vedno kazali njihovo angelsko podobo.
Torej dragi prijatelji, kaj vi mislite o tem?
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #1 - 27.06.2003 at 09:17:04
 
stoychi wrote on 26.06.2003 at 21:55:19:
Kolikor se spomnim in sem proučeval mojstre ni noben mojster v zgodovini učil o grehu in grešništvu. Nasprotno.
Mojstri so ljudem vedno kazali njihovo angelsko podobo.

"angelske" podobe ni mozno definirat brez da ljudem direktno ali indirektno pokazes se njihovo "gresnisko", kajne?

sicer pa lahko stojchi, nastejes nekaj teh "mojstrov", ki si jih prouceval, da lahko preverimo ce res niso govoril o "grehih" in "gresnikih".

ce recimo men mama rece naj ne hodim premalo oblecen zunaj na mrazu, ker se bom prehladil je to njen nasvet. lahko jo poslusam lahko pa je ne poslusam, in se prehladim in ob tem trpim.

na podobn nacin, ce narobe delujes bos obvezno scasoma dobil neprijeten rezultat takega napacnega delovanja. takemu napacnemu delovanju nekateri recejo "gresno". ce jim ta beseda ni vsec jo lahko zamenjajo s katero drugo ki jim bolj pase. torej vsako delovanje ki ni v skladu z nasim dobrobitom lahko oznacimo kot greh. ce "gresnikov" (izvajalcev) in "greha" (napacnih delovanj) ne bi bilo, potem tudi mojstrov ne bi potrebovali. Wink

zato stojchi, se enkrat te sprasujem katere mojstre si imel v mislih, ki s svojim specificnim nacinom zivljenja in v svojih naukih niso govorili o pravilnem in napacnem delovanju glede njegove/nase dobrobiti, ali bolj "prijazno" receno, kateri mojstri niso govorili o bolj ali manj pravilnem delovanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Greh in grešniki
Reply #2 - 27.06.2003 at 10:04:24
 
Vsi hinduistični mojstri od Brame Višnuja Šive preko Krišne, Bude in Jezusa da o novejših niti ne govorim so učili da je Bog ljubezen.
Prav nobena religija ne uči te ljubezni, vse učijo kaj ljubezen ni in to je grešnost vseh religij.
Najbolj pa je bosa in bedasta ta, da se predstavniki svetovnih religij prav vse spuščajo celo na spolnost, kot področje grešnosti.
Zame je tudi spolnost lepo in čudovito izkustvo in kot tako del Boga.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #3 - 27.06.2003 at 10:28:51
 
stoychi wrote on 27.06.2003 at 10:04:24:
Vsi hinduistični mojstri od Brame Višnuja Šive preko Krišne, Bude in Jezusa da o novejših niti ne govorim so učili da je Bog ljubezen.

Bog je poosebljenje ljubezni, ja.

Quote:
Prav nobena religija ne uči te ljubezni, vse učijo kaj ljubezen ni in to je grešnost vseh religij.

religije ponavad ucijo kaj ljubezen je, in za pomoc pri boljsi definiciji povejo tudi kaj ljubezen ni. torej direktno in indirektno govorijo le o ljubezni. o tem govori tud Brahma, Siva, Visnu, Sri Krishna, Jezus in Buda.

Quote:
Najbolj pa je bosa in bedasta ta, da se predstavniki svetovnih religij prav vse spuščajo celo na spolnost, kot področje grešnosti. Zame je tudi spolnost lepo in čudovito izkustvo in kot tako del Boga.

nepravilna spolnost je gresnost ja. tud ne-spolnost je gresnost. edino pravilna spolnost pa je "ljubezen" in tisto o cemer religije govorijo. vsaka ljubezen da se temu lahko rece ljubezen, ima za podlago zrtvovanje in sluzenje ljubljenemu, lih nasprotno od pozeljenja, kjer je cilj izkoriscanje in gospodarjenje.

ce je nekomu izmed nas, individualnih dus cilj zadovoljevat svoja cutila (tko groba kot subtilna) je to "pozeljenje" in ni v skladu z naso vecno naravo, pozicijo in dolznostjo. ce pa se individualna dusa odloci zavestno in prostovoljno zadovoljevat trancedentalna cutila Bogu, pa se temu rece ljubezen. in to je tista spolnost o kateri govorijo in jo predlagajo avtenticne/verodostojne religije.

genitalni seks in subtilno/mentalni seks spadata v prvo kategorijo, torej v greh, iz vidika Absolutne resnice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Greh in grešniki
Reply #4 - 27.06.2003 at 10:59:06
 
tudi jaz se pridružejm mnenju, da greha in grešnikov ni. Vse je odvisno, od človekovega gledanja na stvari. Seveda se ne strinjam, z določenimi ljudmi, ki delajo določene stvari, a vseeno ne verjamem, da jih bo pa sedaj Bog poslal v pekel. Ker po mojem mnenju, tako kot ni grehov, ni pekla.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #5 - 27.06.2003 at 11:15:57
 
veronika wrote on 27.06.2003 at 10:59:06:
tudi jaz se pridružejm mnenju, da greha in grešnikov ni. Ker po mojem mnenju, tako kot ni grehov, ni pekla.

kaj pa pol je, ce tega ni?

in kako to da pol obcutimo strah, trpljenje, neizpolnjenost, negotovost...?

a sem zgleda res samo jaz ta, ki to pr seb opazi al kaj? a ste drugi ze vsi popolnoma razsvetljeni, al si mogoce le zatiskate oci pred resnico? prvega se nisem dosegel, to drugo sem pa ze probu, pa dolgorocno ne rata.



Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Greh in grešniki
Reply #6 - 27.06.2003 at 11:48:08
 
zakaj religije ne učijo ljubezni?
Ker , če bi jo, ali bi bilo toliko njenih najvišjih predstavnikov, ki naj bi največ vedeli o ljubezni spolnih iztirjencev pedofilov itd, kar lahko vsak dan beremo po časopisih.
Pred nekaj leti se je po časopisih pisalo o spolni iztirjenosti predstavnikov društva za zavest Krišne, ki so v centru v Šiški posiljevali predstavnice tega gibanja.
To je posledica njihovega učenja o ljubezni a ne?
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #7 - 27.06.2003 at 12:12:05
 
stoychi wrote on 27.06.2003 at 11:48:08:
zakaj religije ne učijo ljubezni?
Ker , če bi jo, ali bi bilo toliko njenih najvišjih predstavnikov, ki naj bi največ vedeli o ljubezni spolnih iztirjencev pedofilov itd, kar lahko vsak dan beremo po časopisih.

med drugim gospoda M-ja?

Quote:
Pred nekaj leti se je po časopisih pisalo o spolni iztirjenosti predstavnikov društva za zavest Krišne, ki so v centru v Šiški posiljevali predstavnice tega gibanja.
To je posledica njihovega učenja o ljubezni a ne?

to bos mogu pa po moje njih vprasat. sicer pa ce kdo ne prakticira nauka kot ga predlagajo verodostojni sveti spisi in verodostojni "ucitelji/mojstri", pol se ponavad dostkrat tko zgodi ja. sam pr tem ni kriva religija, nauk ali ucitelj, temvec ucenceva trenutna nezmoznost sledenju nauka, malomarnost ali neiskrenost.

ker ce bi bil nauk zgresen, pol bi blo nemogoce najd koga ki bi mu uspel dosezt tist o cemer nauk govori. vprasanje pa je, ce smo preveril vse in vsakogar, preden lahko sklepamo o takih ali drugacnih zakljuckih.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Greh in grešniki
Reply #8 - 27.06.2003 at 13:28:10
 
svete knjige so kot kuharske knjige o receptih za pripravo hrane in tisti, ki se te recepte učijo na pamet, nikoli pa niso praktično poizkusili božjega kraljestva, ki je znotraj, so samo papige praznih besed in zlorabljalci naivnih človeških ovc.
Ponavljanje besed imen mojstrov kot svetih besed, so zame točno toliko svete, kot recimo ponavljanje besed trava, ali krava ali katera koli druga beseda po lastni izbiri.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Greh in grešniki
Reply #9 - 27.06.2003 at 14:15:33
 
stoychi wrote on 27.06.2003 at 13:28:10:
svete knjige so kot kuharske knjige o receptih za pripravo hrane in tisti, ki se te recepte učijo na pamet, nikoli pa niso praktično poizkusili božjega kraljestva, ki je znotraj, so samo papige praznih besed in zlorabljalci naivnih človeških ovc.

se strinjam.

Quote:
Ponavljanje besed imen mojstrov kot svetih besed, so zame točno toliko svete, kot recimo ponavljanje besed trava, ali krava ali katera koli druga beseda po lastni izbiri.

tud s tem se strinjam.

vsak sam pr seb pa ve in tud cuti izpolnjenost/zadovoljstvo "bozjega kraljestva". ta pa seveda naj ne bi uspuhtel pod vplivom casa.

eksterni simptom njegovega avtenticnega dozivljanja pa je  naravna, spontana, in neprisiljena odvezanost od "gresnih" aktivnosti kot so jedenja mesa, intoksiciranje (pitje alkohola, droge, kava itd.), kockanje v taki ali drugacni obliki, ali neprimerno sluzenje denarja, in seveda nepravilno spolno obnasanje.

zdej pa naj vsak najprej pri sebi preveri te simptome, potem pa naj to isto objektivno preveri se pri svojih "uciteljih".
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Greh in grešniki
Reply #10 - 27.06.2003 at 20:03:12
 
Pekel in nebesa

kot smo že rekli greha in pekla ni, ljudje so si ga v človeški zgodovini enkrat enostavno izmislili, da bi lažje manipulirali z drugimi.
Oziroma:
To kar bi lahko danes primerjali z nekim peklom ali nebesi, je stanje tvoje in moje zavesti, oziroma gostota vibriranja tvoje ali moje življenske sile znotraj vsakega od naju.
Kdor se razjezi na kogarkoli, ali ima negativne misli o čemerkoli, se mu vibracija življenjske sile zniža, ustvarjajo se notranje energetske blokade, njegovi hormoni pa mu začnejo ustvarjati določene strupe, ki se lepo nabirajo na energetsko blokiranih mestih in mu povzročajo vnetna stanja in razvoj posamenzne bolezni.
Huda jeza, oziroma negativno razburjenje lahko ceko povzroči trenutno smrt.
Torej temu stanju kontinuiranih negativnih misli, jeze dvomov in sovraštva mirno lahko rečemo pekel.
To je nekaterim od nas, že zelo dolgo jasno, da je tisto, kar nam je resnično potrebno preprosto:

dvig vibracije življenjske energije,

ki se nam itak že avtomatično dviguje z našim veseljem do življenja, deljenjem, dajanjem in sprejemanjem radosti.
To, ali ti kdo pri tem pomaga, ali ne, ali na kakšen način to ti počneš in kakšne uspehe imaš pri tem veš samo ti in izključno ti. Tvoji rezulati so tvoje zadovoljstvo.
Je pa zelo neumno svetovati nekaj nekomu, če ti sam v tem početju nisi srečen, oziroma, če ti ni uspelo dvigniti vibracije svoje življenjske sile do tega nivoja, da bi to bil.
Torej to so zame moja nebesa in če ti misliš, da to ni tako, imaš popolno pravico, da tako misliš, ko pa ti bo kdaj prišlo na misel, da bi kaj storil v smeri dviga vibracije svoje življenjske sile, boš pa itak storil na ustrezen način in naredil ustrezen korak, če ga seveda boš.
Torej zame sta moj pekel in moja nebesa stanje moje zavesti, oziroma gostota vibracije moje življenjske sile.
Svoj pekel že dodobra poznaš, zakaj ne bi še svojih nebes.  
Tvoja nebesa te čakajo zdaj.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Greh in grešniki
Reply #11 - 28.06.2003 at 13:10:35
 
Shocked

Grehi so  Roll Eyes


nedolžnih ni  Kiss


vsi mi smo grešniki  8)






vendar pa se zaradi tega še ni treba sekirati  Wink






uživajte!

(važn, da je vlažn, pa . . .)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Greh in grešniki
Reply #12 - 28.06.2003 at 15:34:28
 
ten-nej tele tvoje grešniške floskule so stare, ki ničesar nikomur ne povedo. Povedale bi, če bi povedal nekaj, kar tu še ni bilo povedano, ali naštel recimo neke svoje grehe in napisal zakaj se ti čutiš grešnika.
Moj novo-katoliški bratranec se je pohvalil, da zdaj pozna že več kot sto grehov in me vprašal, če me zanima, da mi jih lahko našteje, vendar sem mu blagohotno odvrnil, naj jih raje kar zadrži zase, ker jih jaz ne rabim. Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Greh in grešniki
Reply #13 - 28.06.2003 at 16:18:36
 
Dokler bo dobro in slabo, prav in narobe, višje in nižje, temno in svetlo, bo tudi greh.


Sekirati se pa ni vredno za grehe zato, ker tistih, ki jih še bomo storili, trenutno še nimamo na grbi. Za grehe, ki smo jih storili pa smo tako ali drugače, na tak ali drugačen način, že v kompenzaciji, oziroma:  po toči zvoniti je prepozno  Cheesy

nedolžnih pa itak ni, vsi smo tako ali drugače krivi (krivda pa je samo razkol med človekom in živaljo)


tako je to Stojči Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Greh in grešniki
Reply #14 - 28.06.2003 at 18:11:20
 
Quote:
Moje mnenje glede greha in grešnikov je tako.
Greha in grešnikov ni, so samo umi,bolje rečeno, bolani umi, kateri si predstavljajo greh in da so grešniki, vendar, ti umi so predvsem slabotni in hitro padejo pod vpliv še posebno greha, ki jim ga nekdo očita.
Zato pa v nekaterih verah posebno v katoliški tako povdarjajo greh in grešništvo in to samo zaradi tega, da se ljudje počutijo grešne in da hodijo v cerkev in k spovedi.
Kot takšno je pa prvo župnik in potem postopoma vsa katoliška vera grešna in zgrešena saj je svoje održavanje in preživetje održavala in še obdržuje na sistemu greha in zato je veliko ljudi, ki se počutijo grešne in so samo eni veliki grešniki,seveda samo v inštituciji cerkve.
Predvsem je zelo smešna trditev da je sex grešna stvar, katero nekateri tako radi propagirajo, seveda je grešna in je velik greh za njih, predvsem ker mogoče sami ne morejo ali pa se bojijo združitve z žensko in nato v vsem skupaj vidijo greh.
Brez tega tudi grešnikov ne bi bilo, samo je vprašanje, če se ti to sploh zavedajo.
Recimo katolištvo tako nasprotuje abortusu, da je že v tem prav bolano in Vatikan kjer je sveti sedež se bori proti temu, po drugi strani pa iz Vatikana izhaja največ ola gumijev saj imajo tovarno za le te proizvode.
Smešno, toda resnično.
Pač denar je pomembnejši od ljudi, seveda, moraš pa govoriti eno, delati pa drugo.
Zakaj bi se nekdo počutil grešnika ? Zato ker to paše neki veri in s tem vzdržuje vernike, ne gre se jim za resnično pomoč vernikom, gre se jim povečini za število in s tem posredno do denarja, ki ga le ti dobijo od svojih grešnikov.
Da ne bo pomote, tudi v katoliški veri je dosti dobrih župnikov vendar, do neke mere se morajo držati pravil katera jih obvezujejo.
Res je, da nisem nikjer zasledil, da bi mojstri govorili svojim učencem, da so grešniki in jim pridigali ter spovedovali.
Vsak je brezmadežno bitje polno ljubezni in dokler ne odpravimo slepila, ki nas slepi, tako dolgo bodo nekateri s prstom kazali in govorili, on je grešnik, drugi pa se bodo prepričevali, da so res grešniki.
Predvsem pa, vse je v naši zavesti in če se spustimo in pustimo prepričati, da smo grešniki, nam niti Bog ne more pomagati, in nam dopovedati, da nismo grešniki.
Tako, grešniki in grešnice, moje skromno mišljenje, ki pa seveda, ni še dokončno.

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6