Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 36215 times)
kreden.
Guest




Re: Biče bolje.
Reply #75 - 05.06.2003 at 08:56:51
 
Valentinaa wrote on 04.06.2003 at 13:42:36:
Hja, Kreden, če si se naučil samo to, potem se nisi naučil nič novega. Taki pač ljudje smo, taka je realnost. Ostalo je utopija. Nerealno je od ljudi pričakovati, da so idealni, potem pa jokcat, kako so slabi.

Ok, če ti tako praviš, je to potem tako. Itak je bila to ena hipoteza, v smislu "nikoli ne veš...", ker ljudje niso idealni.

Samo, zakaj si pa pobrisal, mi pa ni jasno. A nam ne privoščiš, da bi se napajali iz tvoje vložene energije?



To, kar ti pišeš, sem že jaz vedel pri sedmih letih, vem ja, da je to realnost in predvsem, da je vse to velka utopija, ma jaz nič ne jokam, da so slabi, ker od ljudi tak ne moreš pričakovati kaj boljšega, vsi smo mi egoisti, ko gre za nas.

Te zanima zakaj sem pobrisal, ja zakaj bi se pa ti napajala s te moje vložene energije ? vidiš, to je moj egoizem, samo nisem pobrisal zaradi tega, ker naj bi bil nek egoist.
Drugič pa, zakaj prej, ko je bila ta energija vložena nisi uporabila napajanja ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Biče bolje.
Reply #76 - 05.06.2003 at 09:01:36
 
Morm rečt, da pa je zdaj men tud na ego vdarlo malo vse skupaj. Enkrat kar hitro na začetku, ko si prišel, si se že poslavljal, pa si koj prišel nazaj, zdaj sem tud mislila, da boš stal za tem, če si že hotel vse 'vzet nazaj' pa še kr pišeš dalje
Zarad mene piši, samo v čem je sploh fora ?
Na tu maš eno pesmico:

Quote:



Kdo, če bi kričal, bi me pa slišal med trumami


angelov? A recimo, da bi me eden od njih


kar na lepem objel: skoprnel bi ob njem,


ki biva močneje. Kajti lepota je le


strahotnega ravno še znosni začetek


in občudujemo jo, ker se ji sploh ne zdi vredno,


da bi nas pokončala. Vsak angel je strašen.





                                                   
Rainer Maria Rilke
(iz knjige Angeli - Lidie in Alana Aste)







Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: Biče bolje.
Reply #77 - 05.06.2003 at 09:04:09
 
Moonlight wrote on 02.06.2003 at 23:48:38:
Jaz bom tud priznala in šele sedaj opazim, kaj se dogaja.
Enkrat sem opazila, da je v temi, kjer sem jaz pisala o Strahu on " namalal " neke mantre o Ljubezni. Kar 10 x enako, vsako v drugi vrsti pisano enako -  pa še Z ZELO MOČNO RDEČO osvetljeno.
Pisala sem mu, da to ne spada pod temo, kjer  se piše o STRAHU in je Svetovalnica.
In izrazila željo, če lahko to zbriše...
Takoj je šel in Zbrisal post, katerega je podal.

Mogoče se je od takrat naprej tako zvesto tega loteval -vsaj ČE SI MU POLOŽIL na Srce, da naj to naredi.

Tako, da Kreden - če sem takrat kaj v tebi prebudila se Opravičujem in seveda vsem, če nisem kje tako pisala kot bi morala.

Vesela pa sem, da vsi izražate svoje mnenje in nam DAJETE SLIKO SEBE.

Kreden  - razumem te!
Oglasi se še kaj In nam Povej svojo Zgodbo, tudi meni se zdi vse skupaj malo " čudno ".

Res, da sem sama se že večkrat ujela v past in kaj " brezvezenga napisala " a so UČNE ure zelo potrebne za razvoj  - NAPREJ.

Torej pridruži se nam v Učenju in seveda; enkrat si v vlogi UČENCA, spet drugič v vlogi UČITELJA.

Hvala, ker si ISKREN...

Simona



Ubogam pa, ane star12.
Star12,  sploh me ne razumeš, v tem je štos, to si ti samo misliš.
Iskren ? in kaj VAM iskrenost pomeni ?   Roll Eyes

Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Biče bolje.
Reply #78 - 05.06.2003 at 09:08:02
 
ja folk.

Jaz doma vedno zmečem proč stare stvari, ki jih več ne potrebujem. Počistim prah, ki se je nabral in umijem okna, da bolje vidim ven. Naredim prepih in takoj se lažje živi.

Prav tako prevetrim tudi svoje "podstrešje".

Kar naenkrat je povsem novo ozračje in lažje se živi.

Na srečo je tudi na tem forumu nekaj novih "metel" in njihovi učinki so prav blagodejni.

Vsem vse ne paše in prav je tako.  

Priznam, da včasih tudi sama nisem razumela "reka":
""Vsaka sprememba je dobrodošla, pa čeprav se zdi, da je na slabše.""

Osebno mi je najhuje kadar stvari "stagnirajo" in se ponavljajo z dneva v dan. Dolgčas. Roll Eyes

Bo bolje? hm.....  predvsem drugače


akobane Smiley

lumpy

Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: Biče bolje.
Reply #79 - 05.06.2003 at 09:24:15
 
Quote:
Ja, Kreten. Veš, če bi hotel iz novodobnega "duhovnega" sveta zradirat vse tovrstne duhovne prijazneže, bi to spominjalo že na genocid.

Kadarkoli pridem v takšno družbo, ima ta pasma najštevilčnejše zastopstvo.

Sluzasti nevretenčarji, bi temu rekel Darij Zadnikar.


Ja, Miro, pa še prav imaš in predvsem je interesantno kako hitro se žačnejo oglašat in branit, če drezneš v njih.
Ja, pa veš kaj je še bolj interesantno pri nekaterih egotrip duhovnežih, recimo, tukaj pišejo tako, hja, kje drugje pa malo drugačne izjave puščajo.
Dvoličnost današnjih egotrip duhovnežev.
Interesantno.
Tema za razmišljanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Biče bolje.
Reply #80 - 05.06.2003 at 09:32:29
 
Quote:
Ubogam pa, ane star12.
Star12,  sploh me ne razumeš, v tem je štos, to si ti samo misliš.
Iskren ? in kaj VAM iskrenost pomeni ?   Roll Eyes



kreden:

Sam veš - DA SI, jaz sem samo tebi vrnila predstavo.
No, ko pa si se začel spraševati - pa menim, da še sam sebe ne razumeš.

Iskrenost mi pomeni, da se z vsemi in vsem, ne glede na nastalo situacijo, vedno odzivam v s svojim BITJEM (toplim in dobrosrčnim ).
TISTA ISKRENOST -  ima velik pomen pri OSEBNI DUHOVNI RASTI.

" Kdor laže sam sebi LAŽE VSEM " .

Oglasi se še kaj - ker vem, da v sebi veliko NOSIŠ-  moraš dat ven JA Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Biče bolje.
Reply #81 - 05.06.2003 at 11:18:09
 
Quote:
To, kar ti pišeš, sem že jaz vedel pri sedmih letih, vem ja, da je to realnost in predvsem, da je vse to velka utopija, ma jaz nič ne jokam, da so slabi, ker od ljudi tak ne moreš pričakovati kaj boljšega, vsi smo mi egoisti, ko gre za nas.


Ja potem pa ni problema. Če v neki skupini ljudi (kar recimo tale forum je) naletiš na ene in druge, ni treba iz skupine bežat. Ni treba, lahko pa!


Quote:
Te zanima zakaj sem pobrisal, ja zakaj bi se pa ti napajala s te moje vložene energije ? vidiš, to je moj egoizem, samo nisem pobrisal zaradi tega, ker naj bi bil nek egoist.
Drugič pa, zakaj prej, ko je bila ta energija vložena nisi uporabila napajanja ?


Sem se napajala, in se še napajam. Forum je pač tak medij, da kar napišeš, ostane shranjeno, pusti odtis. Če svoje odtise zbrišeš, ostane samo še rahla sled, v spominu ljudi, ki so tvoje poste prebrali. Če si se pač odločil brisat, je OK, to je pač tvoja volja. Sled je pa ostala, in tudi iz te sledi se napajam.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
formless
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Biče bolje.
Reply #82 - 05.06.2003 at 11:47:38
 
Res je, da sem popolnoma nov na forumu in ne razumem vezi, ki so se med nekaterimi spletle preko njega in tudi ne navezanosti nekaterih na ta forum. Pa je res tako pomembno? Presenečen sem nad tem, kako nekateri branijo svojo podobo tukaj gor in kakšna bitka egov se včasih odvija. Morda pa se na forumu lahko človek uči podobno kot v življenju  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: Biče bolje.
Reply #83 - 05.06.2003 at 12:35:11
 
Moonlight wrote on 05.06.2003 at 09:32:29:
kreden:

Sam veš - DA SI, jaz sem samo tebi vrnila predstavo.
No, ko pa si se začel spraševati - pa menim, da še sam sebe ne razumeš.

Iskrenost mi pomeni, da se z vsemi in vsem, ne glede na nastalo situacijo, vedno odzivam v s svojim BITJEM (toplim in dobrosrčnim ).
TISTA ISKRENOST -  ima velik pomen pri OSEBNI DUHOVNI RASTI.

" Kdor laže sam sebi LAŽE VSEM " .

Oglasi se še kaj - ker vem, da v sebi veliko NOSIŠ-  moraš dat ven JA Wink


Star12 :

Kreden z pikco piši, vidiš, da imam na koncu piko.
Jaz sem, to je res, mogoče se res še ne razumem, če bi se me sigurno ne bi blo tukaj gori, bi najbrž meditiral v kaki skalni votlini in se smehljal, no sej smejem se tudi že zdej.
Hočem ti samo nekaj povedati, da me ne razumeš, ker me ne moreš, tisto malo, kar sem tukaj napisal o sebi, kar pa seveda ne veš, ker nisi prebrala, tisto je bolj kot ne lepa stran mojega življenja, če bi me poznala od malih nog, tako kot me frendi s katerimi sem rasel, potem bi lahko rekla, da me razumeš, jaz vem in frendi vemo kolk sem se spremenil v zadnjih letih, kaj sem bil prej in kaj sem zdej in sem zelo vesel, da mi uspeva, tudi tukaj gori sem našel kaj za sebe in si s tem še bolj izboljšal kakovost življenja.
Res se odzivaš z bitjem toplote in dobrosrčnosti, vendar, snemi masko in napiši tisto kar resnično misliš, vidiš, to bo potem resnični jaz, no jaz pa pri tem ne nosim nobene maske in napišem kar mislim, včasih res bolj grobo, vendar se ne skrivam za nečem.
V meni je vse, dobro in slabo in res je da že dobro zmaguje, prevladuje, je še pa dosti slabegain to včasih tudi udari in se tega ne sramujem, boljše, da spravim ven, pa si naj bilo kdo misli, da sem slab, ne, jaz vem, da nisem, s tem spoznavam sebe in začenjam delati na tistem, če pa samo tlačiš in tlačiš in se zadržuješ, da ne bi drugi mislili, da je kaj slabga v tebi, potem pa pride do raznoraznih psihičnih motenj, bolezni in še hujšega trpljenja.
Vem, ker sem večino mladosti preživel v tem sranju, samo tlačil sem in tlačil, ko pa več ni bilo kam za tlačit sem pa enostavno ponorel in delal pizdarijo za pizdarijo, in krog se je ponovno zasukal, spet so prišli policaji, me shoblal, potem sem fasal od staršev na koncu pa še od ostalih, katerim sem pač v tistem efektu naredil probleme, seveda mi niso ostali dolžni.
Zato je bolje spravljat to ven iz sebe, pa čeprav te drugi ne razumejo.
Včasih mi keri reče, mater, ti pa si pravi duhovnež, ko me sliši, ko se zaderem kakšno grdo besedo, ja normalno, jaz vem, da me on trenutno ne zastopi, vendar je bolje, da se tisti trenutek razjezim in zavem tega, kot pa da tlačim in da kdaj poneje naredim kakšno bedarijo.

Poglej, pravijo, imej je lepo življenje, dobro službo, dobro ženo in pridne otroke, veliko lepo hišo, nobenih finančnih ali kakšnih drugih težav, na koncu pa je ponorel in pobil celo svojo familijo in še sebe.
To dela to, če tlačiš v sebi celo življenje in se ne upaš tega spraviti ven iz sebe.
Enkrat to mora ven in več je tega, bolj krut je ta izhod.

Vse je iskrena duhovna rast, tudi, če ti nekdo trenutno pokaže in pove slabe stvari, ne samo lepe in prijetno slišne na uho, tudi če me pošlje nekdo v pm je duhovna rast, samo moraš videti vzorec, zakaj te je nekdo poslal v pm in ga razbiti, spraviti ven, drugič te ne bo poslal, ker te ne bo mel zakaj.

Ala sem se razpisal, Star12, ne jemlji tega osebno, to sem sedajle napisal trenutni izbruh svoje notranje jeze, katero pa bom čez dobro urco tako našeškal z eno dobro meditacijo, da si ne bo več niti pomislila priplavat še kdaj na površje.

Vsi smo samo ljudje, z takšnimi in drugačnimi napakami, vsi se učimo, eni tako, drugi drugače.
Enkrat bomo spoznali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: Biče bolje.
Reply #84 - 05.06.2003 at 12:49:04
 
Valentinaa wrote on 05.06.2003 at 11:18:09:
Ja potem pa ni problema. Če v neki skupini ljudi (kar recimo tale forum je) naletiš na ene in druge, ni treba iz skupine bežat. Ni treba, lahko pa!

Sem se napajala, in se še napajam. Forum je pač tak medij, da kar napišeš, ostane shranjeno, pusti odtis. Če svoje odtise zbrišeš, ostane samo še rahla sled, v spominu ljudi, ki so tvoje poste prebrali. Če si se pač odločil brisat, je OK, to je pač tvoja volja. Sled je pa ostala, in tudi iz te sledi se napajam.



Ni treba, lahko pa, to je res.
Naletiš na ene in druge, tudi tukaj se strinjam.

Ja, to je lepo, da se napajaš, res je, da vsak post pusti delček tistega gori, ki ga je napisal in spomin nanj ostane.

Kot pa sem nekje nekoč že napisal sem mislil, to je forum, tukaj lahko napišeš vse, pa sem se grdo zmotil, napišeš lahko samo vsakodnevne čveke in kakšna mišljenja, o sebi pisat, tist je bumbar in jaz sem bil bumbar ker sem tisto malo kar sem pač napisal, sploh napisal.

Zdej mi je tak al tak vseen kar sem napisal sem, tudi z tem, da sem zbrisal se ne obremenjujem več.

Poglej, ko sem napisal kaj takšnega, kar bi lahko bilo uporabno za marsikoga, skoraj nihče ni pogledal, redki, pa še tisti so napisal taprave komentarje, ne pozitivne, ko pa človek napiše kaj takega kot sva imela z Himijem, debatno temo namreč, tam so pa vsi gledal in pisal.
Se pravi, ni važno kaj človek napiše za duhovnost, za korist nekoga, važno je kaj napiše v smeri, ki se bo potem odvijala dobra debata v nevem kakšnem nizkem merjenju.

Zato ne zastopim, od čega se nekateri napajajo ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: Biče bolje.
Reply #85 - 05.06.2003 at 12:53:01
 
formless wrote on 05.06.2003 at 11:47:38:
Res je, da sem popolnoma nov na forumu in ne razumem vezi, ki so se med nekaterimi spletle preko njega in tudi ne navezanosti nekaterih na ta forum. Pa je res tako pomembno? Presenečen sem nad tem, kako nekateri branijo svojo podobo tukaj gor in kakšna bitka egov se včasih odvija. Morda pa se na forumu lahko človek uči podobno kot v življenju  ???


Ti, le tako glej, da neboš padel v kakšno takšno bitkov egotov, ti ne privoščim.
Ker potem boš dobil vso pozitivno duhovno izobrazbo, ki jo potrebuješ, da boš postal prava ovčka z opranimi možgani.
Po eni strani pa, bolje, da ne razumeš.
Moj mali zapis tebi, odločitev je tvoja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Biče bolje.
Reply #86 - 05.06.2003 at 14:02:49
 
Quote:
Kot pa sem nekje nekoč že napisal sem mislil, to je forum, tukaj lahko napišeš vse, pa sem se grdo zmotil, napišeš lahko samo vsakodnevne čveke in kakšna mišljenja, o sebi pisat, tist je bumbar in jaz sem bil bumbar ker sem tisto malo kar sem pač napisal, sploh napisal.
...
Se pravi, ni važno kaj človek napiše za duhovnost, za korist nekoga, važno je kaj napiše v smeri, ki se bo potem odvijala dobra debata v nevem kakšnem nizkem merjenju.


Tukaj se najina pogleda razlikujeta, ker jaz pač ne gledam na ta forum tako.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Biče bolje.
Reply #87 - 05.06.2003 at 18:43:26
 
formless wrote on 05.06.2003 at 11:47:38:
Morda pa se na forumu lahko človek uči podobno kot v življenju  ???

upam ...
nekako je bila to namera pri njega ustanavljanju ...


kreden.* Kot pa sem nekje nekoč že napisal sem mislil, to je forum, tukaj lahko napišeš vse, pa sem se grdo zmotil, napišeš lahko samo vsakodnevne čveke in kakšna mišljenja, o sebi pisat, tist je bumbar in jaz sem bil bumbar ker sem tisto malo kar sem pač napisal, sploh napisal. *
nisi se zmotil, to je tak forum kjer je zaželjeno da pišeš o sebi in iz sebe.
jest sm bral tvoje 'doživljaje' in sm skozi njih uggotovu, da dejansko obstajajo tudi taki ljudje. neverjetni.
sploh ne vem zakaj se obremenjujete s tem, da vam nihče ne odgovori, al pa da vam odgovori neki kar vam ni všeč ...



phuck ... morm it ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Mali intermezzo
Reply #88 - 05.06.2003 at 18:50:09
 
Zgolj in samo intermezzo:

nisem prebrala vseh postov. Nimam prave želje.

Imam pa željo napisati nekaj.

Vsakdo ima drugačen pogled. In to je krasno.

Iskrenost? Iskreni smo lahko zgolj do sebe, je ena od misli, ki jih je Gape objavil na "vhodu" na gape.org. In to je to. Iskrenost do sebe. Več ne moremo podariti.

Kreden, eno vprašanje imam zate. Mi je pač padlo v glavo v temle trenutku. Odgovora bom vesela, četudi je vprašanje, kdaj me bo "pot" ponovno zanesla tule gor.

Kaj iščeš? Ne mislim, kaj iščeš v življenju ali na splošno, temveč, kaj si želiš najti tu? Na forumu?

Zakaj to sprašujem? Verjetno zato, ker jaz še vedno ne znam odgovoriti na vprašanje, zakaj me kdaj pa kdaj prime, da uletim tule gor in preberem zadnjih nekaj postov.

Wink

Zgolj intermezzo...

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Mali intermezzo
Reply #89 - 05.06.2003 at 19:14:55
 
Susi13 wrote on 05.06.2003 at 18:50:09:
Iskrenost? Iskreni smo lahko zgolj do sebe, je ena od misli, ki jih je Gape objavil na "vhodu" na gape.org. In to je to. Iskrenost do sebe. Več ne moremo podariti.

Huh? Iskreni smo lahko le do sebe? Tega pa ne razumem. Jaz sem pa mislil, da smo vedno in do vsakogar iskreni takrat, ko povemo točno resnico, kot se je zgodilo oz. kot se stvar v resnici dogaja, to. Zakaj s tem ne moremo biti iskreni tudi do drugih? Lahko razložiš? Smiley

Btw, *off topic*, kaj predstavlja tvoj avatar? Me prav spominja na testise. Grin Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7