Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5991 times)
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: TITOVE MLADINKE IN MLADINCI
Reply #15 - 01.12.2003 at 17:08:05
 
  Cheesy Valentina, HVALA! Smiley  Zdaj sem se tudi jaz spomnila, tudi mi smo se tako igrali. Je bilo, ja. 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: TITOVE MLADINKE IN MLADINCI
Reply #16 - 02.12.2003 at 09:04:38
 
Ja, to so bili res časi ....
Spominjam se pogreba moje matere. Takrat sem bila stara sedem let. Umrla je še mlada za tuberkulozo. Zbolela je zarad težkih razmer. Med vojno ji je Titova  revolucija vzela oba starša, domačijo pa požgala. Poročila se je še mlada, vzela je komunista. In tako je očetovo sorodstvo na dan pogreba razobesilo na hišo zastavo z rdečo zvezdo, medtem ko jo je materino snemalo ... na koncu je seveda obveljala prava stran,  "zvezda" ...
No, čez nekaj dni pa sem na šolski proslavi že prepevala v pevskem zboru "lepo je v naši domovini biti mlad" ...
Res kakšni časi, o Bog usmili se naših duš !!!



Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: TITOVE MLADINKE IN MLADINCI
Reply #17 - 02.12.2003 at 17:14:41
 
Verjamem Vida, da tvoji spomini na Titove čase niso lepi. Pri vsem tem si bila ob tragičnem trenutku še v brezveznem mišljenjsko-fajterskem precepu levega in desnega sorodstva.  Cry

Uh, kam brezumna ideologija lahko pripelje. Taaakkooo daleč od sprejemanja drugače mislečih, ampak predvsem v stilu: ''mi smo boljši, mi imamo prav, to je edina resnica...''.

Moji spomini na čase SFRJ so drugačni in otroško brezskrbni in ne preveč ideologizirani. Takrat mi je bilo pomembno predvsem to, da čimprej pridem iz šole in se grem igrati s sosedi in vzganjati raznorazne norčije.
Se spomnim, da sem imel od kičkanja čisto zguljene členke prstov.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: TITOVE MLADINKE IN MLADINCI
Reply #18 - 03.12.2003 at 10:23:13
 

Mi smo bili takrat otroci in mladina, to je bila doba našega otroštva in mladosti, zaradi tega je za nas tako dragocena in polna spominov, lepih predvsem, vsaj zame. Nismo se obremenjevali s komunizmom, naše duše so bile (še) čiste.

Kako danes gledam na to? Ne morem soditi, nočem soditi. Enega dedka so ta beli poslali v Dachau, nikomur  ni storil žalega, je imel srečo in je preživel, drugega dedka so ubili komunisti med informbirojem, ker je bil na napačnem kraju ob napačnem času, storil nikomur nič. Kaj je dobro, kaj narobe, kdo je dober, kdo slab? Vem samo, da je bilo trpljenje, za vse.

Moja mladost je bila pa lepa, kot pravi Lance:

Quote:
Moji spomini na čase SFRJ so drugačni in otroško brezskrbni in ne preveč ideologizirani. Takrat mi je bilo pomembno predvsem to, da čimprej pridem iz šole in se grem igrati s sosedi in vzganjati raznorazne norčije.
Se spomnim, da sem imel od kičkanja čisto zguljene členke prstov.  Grin

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2