Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4862 times)
GregaJ
Guest




Steroidi in borilne vescine
24.05.2003 at 20:00:02
 
Ko tako malce gledam k1 variante in vse cez 100kg modele, se mi malce nenavadno zdi, da nekdo, ki trenira 2x na dan ima lahko toliko misic, torej verjetno se cisto vsi lepo spikajo, ker ze pri nas poznam ene par ljudi, ki se zaradi karateja spikajo (kar se mi zdi itak bedarija leta, ampak ok, njihovo telo, naj delajo kar hocejo). Drugace pa se eno vprasanje za vse entuziaste, koliko je pomemna teza pri razlicnih borilnih vescinah, npr. a lahko en 60kg boksar razbije nekoga z 80kg, ker npr. pri karateju sem videl 65kg cloveka, ki je razmeteval 90-100kg (oba crn pas seveda). No malce se razpisite:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Steroidi in borilne vescine
Reply #1 - 24.05.2003 at 21:12:10
 
spet dobra tema....ja steroidi res nardijo sportnika boljsega.... hitrejsega mocnejsega....ampak ce je masa prevelika...in to v velikih primerih je tako da so zadeve tko kt na K1 ....do te mere da rabjo borci steroide samo za povecanje agresivnosti in za cimhitrejso regeneracijo telesa....razen ce prej ne skoagulirajo tko kt se je to nardil Andy Hugu (Kyokunshinkai), ko je kri postala ena cela pena...in je dobesedno zaribou.....
Ampak ce poznavalec pogleda trebusne misice Tomaza Barade pa hitro vidi da je pojedu dost kranjskih klobas in naredu 180.0000 sklec vsako jutro ....to je jasno.....he, he.....eto to je pa pameten trening.....ne gres prevec v sirino ampak specializiras telo samo na enem delu....tip bi mogu dobit nobelovo....za kemijo? he, he.....hec......
ampak zlo hitr se po laseh vidi pa po rasti hrustancev kdo je take stvari ali pa jih pika v rito da punca slucajno ne bi vidla .....he, he
kar se pa karateja tice....bl mal jih vidm takih mladcev...med tekmovalci....razen enga sem meu mal na sumu k je zlo hitr plesast ratou ....Stanovnika.....ampak ne dam roke u ogenj.....mislm da je karate na zalost ali sreco se zmeri mal dalec od sodobnosti....ce take stvari sploh pomenijo sodobnost....

kako pa en z manjso tezo raskopava tezjega ...ja to je ponavad le v karateju.....v boksu je mal drgac...pa sem gledou tut Motusica ki je bil prej boksar pa kasneje karateist na CRO sceni.......ampak realni udarci zahtevajo realne teze.....in SIZE MATTERS cist po statistiki....pa bi tut jest raj vidu da ne ...ampak dec d fekt it is.....nimamo si kej pomagat......al pa zatekat v mistiko....fora je samo da pac sprejmemo dejstva ki nam sluzijo kot en opomin zakaj se bolje nabirat izkusnje ki premoscajo potem take razlike......

in mi je kr vsec da tkole mal o karateju poves Grega....povej mas kksne tejpe od zadnjih svetovnih al pa evropskih....bi jih iz veselam pogledou....

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
GregaJ
Guest




Re: Steroidi in borilne vescine
Reply #2 - 26.05.2003 at 20:09:35
 
hehe Andy Hug, verjetno edini karateist, ki ga cenijo tudi vsi "sovrazniki" karateja (v vecini primerov ljudje, ki so sli 10x na trening in doma s cipsom gledajo K1 in povedo to kar ze vsi vedo, da so tajski boksarji ultimativna zadeva). Meni pa je osebno to eden najvecjih bedakov in to zato, ker zal v glavi ni imel vsega razciscenega in je zajebal neverjeten talent. Bil je eden redkih, ki so ze pri 18 se tepl na Japonskem in pri 24 letih bil idol marsikaterega japoncka. Potem pogledas sliko iz leta 1990 in vidis res pravega borca, pogledas sliko cez 2 leti, se vedno pravi borec, sam sment kako je pa dobil tistih 25kg misic. To kar je on dobu, bi mu zavidal vsi Mr. Olympia v BB, ampak ce vemo, da se gospodje zeljeni misic gibajo po Arnijev reku (ce lahko hodis, hodi, ce lahko stojis, stoj, ce pa lahko sedis, pol pa najboljse se malce zadremat), ker pac vsaka aerobna aktivnost ubija misice in Andy ob svojem treningu je mogu jest in spikat proteine zelo zelo posteno, seveda se je zato zelo pospeseno razvil tumor, malce spenla kri in umrl. Zalostno, zalostno, to sam lepo pokaze, da je ta K1 iz ljudi, ki so imeli talent in pridno trenirali na koncu naredila le lutke za biznis, ki se kar posteno igrajo s svojim zdravjem (da ne govorimo o cro copu, ki bo cez 10 let itak na invalidskem).
Lepo si povedal tudi o agresivnosti, samo pogledas en intervju in izpade in ti je vse jasno. Da ne bo vse zvenelo prevec slovensko (fausija itd), jaz cenim njihov talent in so res nekateri izmed njih neverjetni, ampak lahko bi kdo pomislil tudi kaj bo delal pri 50. Pac biznis, kot povsod.
Od karateistov pa opazam, da eni mladi, kot vecina zeli biti lepa za plazo in potem filajo sranja, ki jim dela sam - v karateju in v zdravju.
Ker si omenil ze hrvate, a si videl kaj njihovega vele opevanega boksarja, posusen u nulo, rekel neki, da je spremenil prehrano, ampak saj je vredu.
Glede posnetkov pa imam jaz samo ene stare mojstre, ki delajo kate, imel pa sem tudi polno tekmovalnih kaset (sportn karate), ker moj stric (zdej se vec ne razumem prevec dobro in ne morem dobit kaset:)) je nek hud sudija in v bistvu sem od njega veliko izvedel (precem zgodbic o fighterjih iz juge, takashiju ter kazeju, ker takrat so bli res malce nori, pac full contact tekmovanja v shotokanu (brez vseh rokavic, scitnikov...)  in ker se noben ni prevec umikal so imeli cisto vsi pocene zobe, nosove, celjusti itd.) in ko kaksen pride pogledat na treningu mu v oceh ze vidis tisto figtersko kri. Zanimivo je pa to, da ko sem bil mlad (12 let) in sem sel gledat v mb striceve treninge sem rekel, da tega ne bom nikoli treniral, ker je blo zalost od zalost (trdost, pocasnost..), na sreco sem potem videl trening takashija ter se mojega trenerja (res, da 10 let kasneje, ampak jebat ga:)) in videl, da je karate kar lepa in zanimiva zadeva ter kot borilna vescina dobro izhodisce za naprej (samo ne smes pa nujno sprejet filozofije, ala poslusnost, trenirat 30 let, da lahko kaj znas ipd jajca, kar samo omejuje talente in lahko ti se slabo rata od aziatskih sranj, tipicen primer je tisto, da je na prvem mestu spostovanje do ljudi, ampak tko za info, vsi najhujsi mojstri so sli prostovoljno v vojno na kitajskem in tam vadili svoje smtrnonosne udarce, vsak ma trimestno stevilo na svoji grbi) in tako potem zacnes se kaj drugega trenirat, da dobis malce obcutek za razlicne zadeve (boks, kickboxing), to bom jaz zacel, ko se pozdravim:). Drugace pa v bistvu zelo malo casa treniram (let pa pol) samo sem pa treniral po 5x na teden pa zacela me je zanimata celotna borilna scena tako v slo, kot kje drugje in za karate lahko recem, da sta mi poleg shotokana v mojem klubu zelo zanimiva uechi ryu v kranju (tudi na okinawi nekaj zmagoval, prijatelj treniral) ter eni modeli iz NM, kjer tehnika temelji na akupunkturnih tockah (cist hudo).
Malce sem se razpisal, tako, da ne bomo samo o tai chiju prical:). Uzivajte..
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Steroidi in borilne vescine
Reply #3 - 26.05.2003 at 22:35:51
 
zdravo grega....ja mark kline....so imel seminar z njim u NM...to je ena vrsto kempo karateja....ampak kaj nej recem...biu sem na tajskem in vidu sem kaj delajo akupresurci, predvsem kitajski....zato bi reku da je to super za na stara leta ko je gib bolj rafiniran, izkusnje velike, brzina pa manjsa. Itak te stvari delajo ....samo vsi bi imeli bliznjice...treba pa je najprej it cez anatomijo....tko kt mehanik cez enga straga jugota. Eto...take finte bi mogl znat policisti pa ne nekih judov pa aikidov pa takih blefov....al orng ...rokoborba al pa neki mehkega kot je akupresura.....ne pa neki vmes kt so te bosonoge igrce japonskih kiklicarjev - kiltarjev. Svaka cast jim ...ampak mene je dost bl ob tla ruknu en rokoborc kt pa judoist. Itak u bok met ne verjamem.
Aha Andy HUg...ma ja ...a ves kaj je bistvo k1....americani se ze ves cas skrivajo kot tihi botri za japonskim karatejem (japonska je kolonija USA). In zakaj bi si Japonc pluvou u lastno skledo...da bi ga premagoval steroidarji ...razen ce ne sluzi steroidnemu bratu ki ni v casu svoje kratke zgodovine na indijancevem ozemlju uspel razviti noznih tehnik, ki jih je pa evropa ves cas poznala....v franciji recimo savate, v Grciji Pankration...itd....pa galske igrce brcanja v golenice itd, ja USA-jcek je rabu nogase in jih je pateentiral v aziji jim dal mero potrebne mistike in jih izvozil v USA in po svetu po 2 svetovki ko jih je natepu se z bombo - etomsko. No in ta bogi Jiponc igra u nasih mejhnih majndih enga favorita k te ubije k krojacek hlacek ...pet na en mah....itak ....pa ja de.....he, heta mejhn jiponc....pa ne ga srt...pa pol zgodbe o japonski kjer usi delajo karate....ja to se lahko gres u eni zameketakani Sloveniji kjer itak razsaja mnenje uno k ga das na porocila....mislm pa na zgodbe o jiponcih k se tepejo po usaki vasici....in k brus-li pred neki leti pohara tam....vidi da sploh noben madrfa**** ne pozna karateja....ampak baseball to pa ja.
No USA-jcek tko dobi noge....ma pa ze itak najboljsi boks na svetu....pa rokoborbo....in kaj cs lepsga....najboljsi, najpametnejsi , najlepsi narod na svetu je se najmocnejsi....tut pretepejo te ce hoces...no sej to itak nardijo za malco ...ampak itak. In tkjo njihova zgodba tut na tem podrocju rata. God bless ameriko....res so carji...mi evropejcki smo pa ene opicke....male naivne.,..k se kregajo za vsak drek.

Razvoj karateju podobnih sportov se je zacel ze zlo zgodi ...2700 let nazaj ...vsej tam nam jih vbelezijo prve olimpijske igre....in to je tapravo in najstarejse....ce bi pa reku da ne....in da je japonc najspretnejsi...ja pol bi se pa res spet mogu zlagat. Itak je tezko govort o enem razvoju ampak sem pa zagovornik opcij da se je use mesal pa vplival pa tko dalje....ampak vseen...jest sem evropejc in upam da bom lahko na to en dan ponosen....in upam tut da bom lahko ponosen na evropsko zgodovino in evropske vrednote...uni orientalski kulti so mi pa zanimivi ...rad jih pogledam ...ampak niso pa del moje kulturne tradicije....tko kt ti jazbecarja ne bos nkol terou na pasje dirke...k ti bo revez umru takoj za ta prvim ovinkom ko se bo s ticem zataknu u ta prvo mozno krtino.

Kua pravs na to teorijo zarote...he, he
lp
brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
GregaJ
Guest




Re: Steroidi in borilne vescine
Reply #4 - 27.05.2003 at 15:37:24
 
hehe nov Watergate. Moznost je tudi ta, da so se japoncki ustrasil svojih sosedov, ker jih je pac 8x vec in kljub svoji hudi tradiciji in masakriranju pred stoletjem, so opazili, da mirni kitajci rajsi kupujejo obveznice USA in tako pocasi rastejo z idejo, da prerastejo sosede. Japoncki tuhtal kaj bodo naredil, ker edino kar jih ven vlece je bil njihov dotocomo in mljone odvisnikov od mobitelov in ker pac negativnih obresti si niso moral privoscit se je en veleum spomnu, da bodo spustil Amerote na njihovo podrocje in jim dal moznost, da se nauciju tudi njihove kvazi misticnosti in da bi videli rezultate so odprl K1 in sedaj jih ameroti "tepejo", oni pa upajo, da se bodo na to darilo spomnili, ko jih bodo obiskali njihovi sosedi. Niso pa dobro premislil, ker s tem, ko so amerote opogumil, da so naj fighterji jih je se vec zacelo trenirati, kupovat sportne zadeve, poceval trg, vec dnarja zapravil, vec obveznic, ergo kitajska se posredno veca. Torej cez 30 let bo k1 v istem mestu, sam pod kitajsko... 8)

p.s. Upam, da ne dobim kaksne bombe v nabiralnik:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Steroidi in borilne vescine
Reply #5 - 27.05.2003 at 16:04:55
 
sem se z enim japoncem skuliranim pogovarjou (taki so redki) in je reku da clo razmislja japonska o mini atomskih vojnah......americani hocjo nardit zdraho u tej regiji......kosooki se tepejo mi pa dalje sa dva pistolja , sesirom i konjem......stori abaut kauboj džimi.......

Itak je tut kickboxing nastal na Japonskem pod okriljem karateja....drgac si ga pa lastijo americani.......Francozi temu itak recejo Boxe Americane , tajskemu boksu pa Boxe Thai, angleskemu boksu pa Boxe Anljouzsoius itd.........he, he.......tko da se vid da so vse to eni boksi k majo ene in iste zapredke .......razen savata.....to je pa boks fronsez-----he, he......no roke so pobral iz angleskega ..........noge so pa sami razvijal.......ucasih ze 1830 prvi uradni fajti ......dokumentirani s slikami......takrat je kaubojc se indijanca pobijou po ameriki.........no in francoski boks imenovan savate je naredu hud preboj ker je do takrat deloval kot ene vrste mornariska capoeira......

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
shorty
Guest




Re: Steroidi in borilne vescine
Reply #6 - 01.02.2004 at 09:46:29
 
ma zihr da je velikost pa teža važna. v glavnm sam to šteje
Back to top
 
 
IP Logged
 
GregaJ
Guest




Re: Steroidi in borilne vescine
Reply #7 - 02.02.2004 at 23:45:42
 
Ce bi stela samo velikost in teza, bi bili kaksni bodybuilderji nevarni, tako pa ... je pa pri dobri tehniki obeh borcev in podobni ekplozivnosti, seveda teza in velikost mocna prednost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
surla17
1
*
Offline


Posts: 15

Re: Steroidi in borilne vescine
Reply #8 - 14.03.2004 at 18:16:43
 
Steroidi po moje najbl dišijo u borilnih športih. U borilnih veščinah najbrž kr mal smrdijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tyne
1
*
Offline

don't worry, be happy!!

Posts: 37
ljubljana
Gender: male
Re: Steroidi in borilne vescine
Reply #9 - 29.09.2004 at 21:11:18
 
nikjer niso stereoidi taka bedarija kot v borilnih vescinah!!!!! ljudje mislejo da so borci pa ne razumejo niti najosnovnejsega pomena in filozofije borilnih vescin
takih ljudi ne moremo imenovati borci ampak kvecjemu navadni pretepaci oz. navadni sportniki, ki jim gre le za slavo in denar
obup!! Angry
Back to top
 

SHAOLIN 4EVER
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1