Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 19007 times)
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Polži (ta rdeči...)
22.05.2003 at 22:16:56
 
Kako se rešit rdeče slinaste nadloge na čimbolj naraven način?

Zemlja je bila dve leti zapuščena, pa so se ful razmnožili, pa hočejo vse pojest, kar sem na vrtu posadil...

Neko vabo je mati že natresla okoli gred, samo jaz ne maram umetnih svinjarij..

Vem, da vas je tukaj polno vrtičkarjev, pa vas prosim za nasvet.. sem zdaj Apprentice Vrtičkar™ in nimam kaj dosti razčiščeno glede teh zadev.. Smiley

Slišal sem, da je dobro imet krastačo na vrtu... Kaj polže tudi je? Kako jo sploh priženeš gor (brez da jo šlataš kaj preveč  Wink ) ?

Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #1 - 23.05.2003 at 00:18:49
 
LOL Tomi Grin Grin Grin

Nisem še slišala, da bi krastača polže jedla, vem pa da to zelo dobro dela pekinška patka. Sam to najbrž ne pride v poštev...?

Jaz kar posipam tu pa tam z uno svinjarijo... Undecided je še en kup receptov proti polžem samo so vsi kruti pa ne vem kolko so uporabni... Da zakoplješ v zemljo plastičen kozarec napol poln piva, ker imajo rajši pivo kot solato, pa da jih kuhaš pa potem polivaš to vodo okoli grede Embarrassed Homeopatski recept je, da jih ene par skuriš pa potem s tem poškropiš okoli...
Moja kombinacija je da jih kar odstranim od solate, pa nekam daleč nesem, dokler jih je še malo... ko je pa invazija, pol smo pa mi al pa oni Tongue

Če boš pa kako krastačo našel, pa bo kako sestro imela, pa javi, ji nudim topel dom Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #2 - 23.05.2003 at 09:53:20
 
Najbolj naraven način je da okrog vrta posiplješ sol, problem pa je v tem, da moraš po vsakem dežju postopek ponovit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #3 - 23.05.2003 at 11:52:39
 
Heh, hvala. Jaz jih drugače itak na kup zmečem, pa posolim.. Okoli vrta pa bo to kr najboljše posolit in najbolj naravno ...

Kuhat pa jih res ne mislim - FUUUJ  Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #4 - 26.05.2003 at 22:38:18
 
tomi wrote on 23.05.2003 at 11:52:39:
Heh, hvala. Jaz jih drugače itak na kup zmečem, pa posolim.. Okoli vrta pa bo to kr najboljše posolit in najbolj naravno ...

Kuhat pa jih res ne mislim - FUUUJ  Grin


Mogoče bi bla pa dobra juhica. Poskusi in javi. Grin Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #5 - 28.05.2003 at 10:30:29
 
Quote:
Mogoče bi bla pa dobra juhica. Poskusi in javi. Grin Grin


Ti bom poslal eno vrečko... Polžov je dovolj, da niti vode ne bi rabil dolit, bi zgledala kot paradižnikova... Smiley

Quote:
Če boš pa kako krastačo našel, pa bo kako sestro imela, pa javi, ji nudim topel dom  


Grin Cheesy
Itak ti mora gospodična sama blagovolit prit na vrt, drugače je užaljena.. Povej svoj naslov, bom rekel morebitni sestri, da imaš ful ščurkov na vrtu...  Wink
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #6 - 28.05.2003 at 10:54:20
 
ko sem poležavala zadnje tedne na terasi in nabirala sonce na kožo in kosti, je pri sosedih, nekaj metrov stran od mojih ušes, tako lepo prepevala žaba. Sosedi imajo bazenček z ribcami in lokvanji pa takimi stvarmi in sem mislila, da se jim je vanj vselila še ena kvaka. Zadnje dni pa je ni več slišat. Pa smo včeraj pile sosede kavo pa vprašam Siolo, če so žabo spodili z vrta, ker je ni več slišat. Pa pravi ona: "Pa nema baterije." Čudno gledam in rolam po glavi, če Hrvatje uporabljajo za žabo kak drug izraz. In zopet ona:"Mora da se menja baterija." ??? Pa ona spet:"Kod žabe."

Potem mi je kapnilo - imajo žabo na baterijo in senzor: če gre kaka živa stvarca mimo , se zadeva oglasi (naša mačka hodi tja mende na ribolov Grin)

tko de za prehodni čas, dokler si ne nabavite živih žab, lahko nastavite polžem v opozorilo kar tisto na baterije. Mogoče bodo polži razumeli namig in pobegnili. Sam, prosim, ne na moj vrt Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #7 - 28.05.2003 at 11:12:08
 
Quote:
Potem mi je kapnilo - imajo žabo na baterijo in senzor: če gre kaka živa stvarca mimo , se zadeva oglasi (naša mačka hodi tja mende na ribolov )


Grin Hehe, SVAŠTA!!!
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #8 - 28.05.2003 at 16:06:35
 
ana wrote on 28.05.2003 at 10:54:20:
Potem mi je kapnilo - imajo žabo na baterijo in senzor: če gre kaka živa stvarca mimo , se zadeva oglasi (naša mačka hodi tja mende na ribolov Grin)

Hahahah. Še bolj glupo od tiste govoreče ribe. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #9 - 28.05.2003 at 18:31:34
 
Jaooo, toča pada!!!
Kaj pa zdaj?  Undecided

Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #10 - 28.05.2003 at 18:38:49
 
tomi wrote on 28.05.2003 at 18:31:34:
Jaooo, toča pada!!!
Kaj pa zdaj?  Undecided

A pri vas šele zdaj? Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #11 - 28.05.2003 at 20:07:37
 
Pozna je bila, ja.. Upam da ni vsega pomorilo na vrtu (polže naj kr)..
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #12 - 02.06.2003 at 21:32:11
 
ana wrote on 28.05.2003 at 10:54:20:
Mogoče bodo polži razumeli namig in pobegnili. Sam, prosim, ne na moj vrt Grin



a sem lepo rekla: prosim, ne na moj vrt Angry

zgleda, da so od vseh forumovcev polži prišli k moji solati na obisk.  Angry

poleg vseh kumar, ki so jih požrli, zelo uživajo pri žretju vrtnega maka - sam štible so še od njega. A se drogirajo al kaj? Angry
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #13 - 02.06.2003 at 21:46:19
 
ana wrote on 02.06.2003 at 21:32:11:
A se drogirajo al kaj? Angry

They wanted to make a party, but then they got high. Grin

Pazi, da te polžji policisti ne opazijo gojit drog. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Polži (ta rdeči...)
Reply #14 - 02.06.2003 at 22:27:42
 
Grin  Grin

Ana, jaz sem sol okoli natrosil, pa ni več nobenega blizu...
Samo sem slišal, da lahko to zemljo pokvari; je res?

Quote:
poleg vseh kumar, ki so jih požrli, zelo uživajo pri žretju vrtnega maka - sam štible so še od njega. A se drogirajo al kaj?


mogoče bi za te tvoje res pomagal kaki kozarec pira, da bi pustli droge na miru.. al pa kr rakije jim daj, bojo dalj časa veseli.. Smiley

Zadnjič sem pometal enega stopljenega polža s terase... se je razmazal kot topljeni karamel po ploščicah.. res ne vem, kje je Arhitekt™ pobral idejo za te nesrečne živali..  Undecided
So mu dali nalogo, naj ustvari najbolj nagravžno stvar v vesolju..  Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Pages: 1 2