Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10043 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: NAROBE SVET
Reply #15 - 11.06.2003 at 09:42:25
 
če si ti določene stvari navajen od majhnega, se ti ne zdi nič narobe.
veliko otrok, ki se uprejo, potem kaznujejo in svet zato še vedno stoji na glavi.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: NAROBE SVET
Reply #16 - 11.06.2003 at 10:20:38
 
veronika wrote on 11.06.2003 at 09:42:25:
če si ti določene stvari navajen od majhnega, se ti ne zdi nič narobe.
veliko otrok, ki se uprejo, potem kaznujejo in svet zato še vedno stoji na glavi.

ja sam kdo jih je navadu, pa kdo je njih navadu in tko naprej. kaj je tist k jih zene v tako pocetje in od kje to prihaja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: NAROBE SVET
Reply #17 - 11.06.2003 at 11:42:32
 
starši, in straše starši in od staršev strašev starši in greš dalje in dalje vse do časa, ko so ljudje živeli v gozdovih in so morali ubijati, da so preživeli. A človek ne bi bil človek, če ne hotel imeti več in je ubijal več kot je potreboval in je sovražil in ubijal, .... in na koncu teh treh pikic pirdeš do sodobne družbe. Ljudje mislijo, da so kot bogovi, da lahko delajo kar hočejo, ne vedo pa, da v resnici zidajo babilnoski stolp.

život ide dalje, život brzo prolazi,....
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: NAROBE SVET
Reply #18 - 11.06.2003 at 12:00:51
 
veronika wrote on 11.06.2003 at 11:42:32:
starši, in straše starši in od staršev strašev starši in greš dalje in dalje vse do časa, ko so ljudje živeli v gozdovih in so morali ubijati, da so preživeli.


sej so mel tud drugo hrano, ne sam tisto ki jo mors ubit. ce pa recmo res ni blo nic, je bilo pa to ubijanje iz "prezivetja" (ni tolk velik greh pol), ne pa iz nekontroliranih cutil in uzivastva sodobnih ubijalcev zivali in tistih ki podpirajo klavnice itd.

Quote:
Ljudje mislijo, da so kot bogovi, da lahko delajo kar hočejo, ne vedo pa, da v resnici zidajo babilnoski stolp.

tisto kar sejes, tudi zanjes.

zato pa inteligentni ljudje (ne osebe s cloveskim telesom in z le zivalsko al pa se nizje razvito zavestjo) povprasajo o Absolutni resnici in smislu vsega skp. ce pa smisla tko al tko ni, in Absolutne resnice ni, pol pa je res vseen ce se vsi med sabo cimprej pobijemo, sej v tem ne bi blo pol nbene skode (sicer ne vem kaksna bi bla korist, ampak ok).

katero moznost si bomo izbral je pa v nasih rokah. (ne mormo pa tud ignorirat nasvetov velikih oseb, vsaj iskreni ne)
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: NAROBE SVET
Reply #19 - 11.06.2003 at 12:58:00
 
Quote:
sej so mel tud drugo hrano, ne sam tisto ki jo mors ubit. ce pa recmo res ni blo nic, je bilo pa to ubijanje iz "prezivetja" (ni tolk velik greh pol), ne pa iz nekontroliranih cutil in uzivastva sodobnih ubijalcev zivali in tistih ki podpirajo klavnice itd.



imel ja, saj jo imajo še danes, pa vpraši enega mesojedca, če bi se odpovedal mesu?

najpogostejši odgovor je, moja najljubša zelenjava je meso
Grin

vprašanje, kako se je vse to spoloh začel, še večje vprašanje pa je, kako se bo to vse končalo.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: NAROBE SVET
Reply #20 - 11.06.2003 at 13:10:10
 
veronika wrote on 11.06.2003 at 12:58:00:
vprašanje, kako se je vse to spoloh začel, še večje vprašanje pa je, kako se bo to vse končalo.

zacel se je z nasim "neznanjem" o tem kaj je trajno koristno za "nas" pa kaj ni trajno koristno za "nas". (mogoce je kaj koristno za nasa zmotna-poistovecanja, sam to nismo "mi"). misidentifikacija sebe je izvor vseh problemov, vse ostalo so le posledice ali izrazanja tega neznanja. ena izmed teh je tudi jedenje mesa, pitje alkohola, jemanje drog, neprimeren seks, itd.

ampak ta nasa misidentifikacija oz. neznanje (iluzija o sebi) se lahko tudi konca (in s tem vsa "nepotrebna", nekoristna dejanja, ki nam le skodujejo) ce pridemo v stik z nekom ki ima polno znanje o sebi. takih ki se razglasajo (direktno ali indirektno) za "samospoznane"  je velik (tud na tem forumu jih najdes kr dost). vprasanje pa je ce je to res kar si domisljajo. poznati sebe, pomeni imeti brezmejno zadovoljstvo, ki ga lahko v vsakem trenutku in kjerkoli delis z vsemi ostalimi. pridt v stik s tako "zdravo" osebo pa je velika redkost in najvecji blagoslov Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: NAROBE SVET
Reply #21 - 11.06.2003 at 14:28:55
 

Quote:
pridt v stik s tako "zdravo" osebo pa je velika redkost in najvecji blagoslov Boga.


Pa ti res ne veš, da je ta zdrava oseba v tebi oz. si ti? Kako bi pol sploh vedel zanjo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: NAROBE SVET
Reply #22 - 11.06.2003 at 14:33:59
 
Quote:
Pa ti res ne veš, da je ta zdrava oseba v tebi oz. si ti? Kako bi pol sploh vedel zanjo?

jaz mam zaenkrat le potencial bit "zdrav", ampak ker sem bolan (se opaz po moje nezadovoljstvu in strahu in negotovosti), se sam sebe brez pomoci nekoga ki je žezdrav ne morm pozdravt.

a ti to res ni jasno? drgac pa vcasih probi iz teorije presaltat tud na prakso pa ti bo vse jasn. (za preverjanje uspesnosti katerekol prakse ti naj bo vodilo obcutenje zadovoljstva)
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: NAROBE SVET
Reply #23 - 11.06.2003 at 14:41:20
 
Quote:
jaz mam zaenkrat le potencial bit "zdrav", ampak ker sem bolan (se opaz po moje nezadovoljstvu in strahu in negotovosti), se sam sebe brez pomoci nekoga ki je žezdrav ne morm pozdravt.

a ti to res ni jasno? drgac pa vcasih probi iz teorije presaltat tud na prakso pa ti bo vse jasn. (za preverjanje uspesnosti katerekol prakse ti naj bo vodilo obcutenje zadovoljstva)


Daj poskusi se vzržat teh projekcij - saj ne veš, kakšno je moje življenje (praksa). Če ti čutiš nezadovoljstvo, strah negotovost, še ne pomeni, da se morš s tem poistovečat - praviš namreč, da si bolan. To nisi ti - to so bolezni današnjega človekovega uma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: NAROBE SVET
Reply #24 - 11.06.2003 at 14:46:43
 
Quote:
Daj poskusi se vzržat teh projekcij - saj ne veš, kakšno je moje življenje (praksa).

ok, sorry.

Quote:
Če ti čutiš nezadovoljstvo, strah negotovost, še ne pomeni, da se morš s tem poistovečat - praviš namreč, da si bolan. To nisi ti - to so bolezni današnjega človekovega uma.

in kako se naj resim te bolezni uma?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: NAROBE SVET
Reply #25 - 22.07.2003 at 01:39:44
 
O Italijanih in Evropejcih:


http://beta.xko.cz/danny/EUROPE-ITALY.swf






uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: NAROBE SVET
Reply #26 - 16.08.2003 at 19:34:46
 
NEDELJA, 24.08.2003 ob 21.30
POETSKI SPEKTAKEL:
NAROBE SVET (Sevnica, Ruše)
Literarni večer, začinjen z glasbo in videom o narobe svetu.
Druga stran resnice!
Tanja Planko, Sandi Ulbl, David Binder



Predlogi še vedno dobrodošli........
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: NAROBE SVET
Reply #27 - 08.09.2003 at 07:51:11
 
Zame je narobe svet to kar se dogaja danes oz sedaj.

Skarje in platno imajo v rokah ljudje, ki si tega ne zasluzijo oz krojijo svet po svojih lastnih potrebah za svoje lastno zadoscenje.

Pa vendar je tako da je potem do neke meje odlocitev na nasi strani in sami se bomo odlocili ali bomo poceli po njihovo ali pa se odlocimo za drugo pot.

Vsekakor pa se strinjam s tem kar je na zacetku napisal DylanDog

DylanDog wrote on 16.05.2003 at 19:44:43:
Narobe svet.  

Za mene je narobe svet, da nekateri imenujejo bombe - demokracija.
Za mene je narobe svet, da se mali ljudje igrajo Bogove.
Za mene je narobe svet, da je peace out in je vojna in.
Kaj je zate, narobe svet?
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: NAROBE SVET
Reply #28 - 10.02.2004 at 13:00:47
 
V bistvu ni pravega NAROBE SVETA. Je samo navidezni. Tisti, ki so najmocnejsi se ponavadi ne kazejo in le vlecejo niti iz ozadja. Ste brali umetnost vojskovanja ali pa mogoce poznate stavek: ko si mocen se delaj sibkega, ko pa si sibek lajaj na ves glas?
Recimo, kaj bi rekli ce bi napisal, da je bozji sin trenutno na zemlji a ga nobeden ne spozna, ker je prikril svoj prihod. Zakaj? Da spozna svojega nasprotnika brez "obrambe". In ko obramba spi un spoznava in poskusa razumeti, zakaj se to dogaja, ceprav ve, da vedno obstajata dve smeri, ki se istocasno privlacita in odbijata. Kaj pa recete potem?


Lp
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Pages: 1 2