Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3764 times)
Lance
Ex Member




Vsi na telo za zdravo kolo
08.05.2003 at 22:46:29
 
Ne, ne se bati, da bi pisal o lenarjenju ob pogledu na kolo ali o razglabljanju tehničnih podrobnosti kolesarjenja.

Samo nekaj misli, utrinkov...

Verjetno vas je veliko, ki se ukvarjate s kakšno športno dejavnostjo: dnevno, tedensko ali mesečno. Pri meni je ta dejavnost fizično sestavljena iz ogrodja z dvema kolesoma, kakšno verigo in par ostalih malenkosti.
Kaj še potrebujem? Nekaj volje, nekaj časa in ščepec vzpodbude.

Par let nazaj je kazalo je, da se optimalno razvijam v klasično osebo sedanje družbe: služba, familija, časopis, kakšno pivo s kolegi, neukvarjanje z mislimi o višjih pomenih življenja, sveta...
Nekaj pretresljivih dogodkov, nekaj življenjskih lekcij, malo zavedanja... in tako sem med drugim pristal v sedlu tega stroja, ki se imenuje TGS (teslo goni sam).
Ne znam si več predstavljati življenja brez delčka dinamičnosti, ki jo najdem sam tudi v tem.

Ni lepšega, kot stopiti na pedale, uiti mestnemu smogu in se z lastnim potom pripeljati na kraje, ki ti ponujajo čudovite poglede, tišino, ki je v mestu nisi vajen (razen ob nedeljah). Ugotovil sem, da ne gre le za fizični napor. V tem času premlevam probleme in naloge, ki se v meni nalagajo v službi, težave, skrbi, spomine... Kot ena mala regresija trenutkov, ki jih je dan prinesel.
Meni pomeni kolesarjenje ene vrste čistilni postopek. Vzameš krpo in očistiš prah, ki se je nabral v emocionalnem delu duše; stvari, ki so raztresene spet postaviš na svoja mesta. Ob tem, da začutiš bližino z naravo, ki te obdaja pa tudi lastno zadovoljstvo, ko ti uspe prigoniti do v mislih zastavljenega cilja.

Osho je govoril o dinamični meditaciji, kjer se v prvi fazi prisiliš do naporov, potlačenih in nepotlačenih emocij, kjer ustvarjaš v sebi napetost do čim večje stopnje. Zato, da se kasneje v fazi sprostitve um umiri, dialog med raziščujočim otrokom in razumskim odraslim v nas potihne.
Tudi s šport je lahko začetna faza te meditacije, ustvarjanja tega ''kaosa'' v nas. Nisem še poskusil meditirati, ko se vrnem s ture, imam pa vsekakor namen poskusiti to.

Kako ostali doživljate svoje dinamične dejavnosti? S kakšnimi razlogi vse se ukvarjate s športom ali kakšnim drugačnim gibanjem? In tudi s čim se ukvarjate?



Pa še ena resnična zgodba:
Verjetno vas je veliko slišalo za kolesarja Lancea Armstronga. Ko je bil mlad, je veljal za arogantnega, brezkompromisnega kolesarja, z velikimi fizičnimi sposobnostmi (ogromnim % prenosa kisika v krvi), vendar z manjšimi psihično-taktičnimi odločitvami v daljših dirkah. Lahko bi rekli, da je imel zelo izražen EGO.

Ko se je zdelo, da je vstopil na vrhunec svoje šprtne poti, je zbolel za rakom na modih. Ko so zdravniki to ugotovili, je imel metastaze že v pljučih in možganih. S svojo močno voljo, optimizmom in tudi z zdravnikom, ki nanj ni gledal kot na številko, je premagal to bolezen. Vendar je postal drugačen. Drugačen odnos do življenja, do trenutkov, do ljudi.
Ustanovil je tudi fundacijo, kjer zbirajo sredstva za medicinske raziskave v zvezi z rakavimi obolenji.

Leto in pol po ozdravitvi je zmagal na najtežji kolesarski preizkušnji na svetu - Tour de France (cca. 3600 km, 3 tedne). Od takrat je nepremagljiv vsako leto na tej dirki (4 zmage).
Če bi koga zanimalo več podrobnosti o njem, naj prebere njegovo knjigo z naslovom: Ne gre samo za kolo - Moja vrnitev v življenje. Čudovita knjiga.


To je dokaz, da je življenje šola. Učimo se in nekaj tudi naučimo, če le znamo prepoznati lekcije, ki so nam postavljene na to pot.

Smiley Smiley


 




Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #1 - 09.05.2003 at 09:15:48
 
Do u want to marry me?

Ful hvala za to temo.  Kiss Superca si!
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #2 - 09.05.2003 at 09:18:27
 
U Mariborcan, cestno kolesaris predpostavljam. Verjamem da sma se ze srecala na cesti, ko bo cas pa grema skupaj kam, velja? Super si! Smiley Smiley Smiley Men se kr smeji uiiiiiiiiii hvala!
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #3 - 09.05.2003 at 10:42:50
 
Lance

Hvala ti za to prelepo, izpoved in pripoved.
Zelo me je ganila.
Pripoveduješ o Padcu IN nato Velikem VZPONU Lance Armstronga, take zgodbe me vedno ganejo - HVALA ti, ker si jo podelil Z nami.
To je nekaj vredno. Hvala.

Vsi smo po Duši Zmožni premagati vse. Močni kot smo - imamo vse Zmogljivosti, in Lance je SAM DOKAZ ZA ta Uspeh.
Vsaka Borba je Odvisna od Nas - MOči vlagamo sami.
Tudi jaz jih moram na določenem področju mojega življenja.
Zato mi LEPOTA, ko jo opisuješ tukaj, POMENI toliko kot nekomu - Zdravilo. In je , je moje Zdravilo.
Hvala, Lance.

In sem skoraj enaka tvojemu duhu - kolo mi pomeni svobodo, da grem in se zedinim z vetrom, ki me nosi naprej.
Preprosto, čudovito je Uživati to svobodo in jo čutiti.
Lahko voziš ure in ure, po gozdnih poteh, gorskih višavah, pri tem pa čutiš Sebe.


Ko smo blizu narave - Duša igra svojo pesem - naše telo pa ji prisluhne, in smo polni. Misli in čustva valujejo v skladu z VSO NJO.
Lepo je, ko se tako svobodno gibljemo in umaknemo od vsakdana...

Hvala Lance...
Polepšal si mi dan.
Sedaj razumsko - še naredim sama delček tega koraka.
Sonce vabi, narava enako...

Lep dan vsem, ki Čutite SVOBODO dihanja v njej in v dnevu, ki se še prebuja IN bo prečudovit - ČAR meseca MAJA...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #4 - 09.05.2003 at 11:45:27
 
Star12: me veseli, da občutiš podobno svobodo. V bistvu me je tvoj odgovor ganil.
Bomo se potrudili pa še kdaj kaj napisali. Smiley


Terrania:
1. odgovor: maybe - u never know
2. odgovor: kolesarim po cesti in tudi po hribih,  
   kolovozih... Odvisno od terena imam različne gume.
   Sem takoj za to, da kdaj kakšno skupno turco
   izpeljeva. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #5 - 09.05.2003 at 17:45:51
 
ko sem brala začetek kredenove zgodbice, sem mislila, da je v živo doživel tisti vic:

biciklaš na Gorenjskem postane žejen in prosi pri eni domačiji za kozarec vode. Pa so se domač nekaj ven zvijal, poj je pa le eden zinu: Ti, a ti ne bi šel k sosedu po vodo, tam nimajo števca, ker imajo lasten vodovod?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #6 - 10.05.2003 at 14:00:23
 
Quote:
Grin  Ti, Ana, a veš kako se po Savinsko črkuje " škrt " ??

Cheesy Cheesy


Si moreš mislit - ne vem!
Pa ja ne: Gorenjc?
Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #7 - 11.05.2003 at 08:04:04
 
ne vem, ti kar povej Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #8 - 14.05.2003 at 16:05:43
 
Quote:
Vsi na telo za zdravo kolo

Na čigavo telo pa? Grin
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #9 - 14.05.2003 at 16:32:00
 
Danes je malo turoben DAN.
Pada dež ( pri nas ) in mraz je... Cry
Včeraj sem si želala,da bi malo odkolesarila - pa je bilo prevroče - sedaj pa je premraz...

In komaj čakam, da bo Znova jutrijšnji dan, ko nam obetajo sonce.  KOLO, NARAVA, OKOLICA kjer so mesta za kolesarjenje PRAV imenitna  - me vabijo.

NA kolo ZA zdravo telo - Jutri pa odkolesarim v Hribe in se naužijem svežega gorskega zraka.  Wink

Lep dan vsem želim.
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #10 - 14.05.2003 at 16:38:23
 
Star tu te morem pa malo popravit. NIKDAR ni prevroce za na kolo- bolj ko je vroce, vecji je uzitek.

No sam pazi da ne bom jaz kriva ce dobis soncarico, jaz sem ze imuna na to.  Grin
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #11 - 14.05.2003 at 17:01:03
 
himynameis wrote on 14.05.2003 at 16:05:43:
Na čigavo telo pa? Grin


Naslov je samo ena besedna premetanka, brez posebnega namena. Malo za šalo in malo za res.
Himi, lahko pa napišeš kaj o svojem dinamičnem preživljanju prostih trenutkov.
Samo ne o sexu  Grin, ker bo potem pisalo moved to spolnost.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #12 - 14.05.2003 at 18:02:56
 
Smeha polno kapo tole. Cheesy

Jaz tukaj kakšnih velikih uspehov nimam.

Želje so pa bile, ja.

Sva s frendico rezervirale dopust v Puli. In obe hude športnice, takrat sva v telovadnicah visele tudi 3 ure na dan, ja še na tv sem bila parkat... fitness, body pump,... itd, sva se odločile da greve na morje s kolesom. Vsem sva se morali pred odhodom še pohvaliti, kakšen namen imave in kok sva midve polne kondicije. Ko se vsaj nebi. ???

Tisti dan, ko je bilo treba odriniti, sva ugotovile, da sve malo preveč zmatrane. Pa da greve ke z vlakom, nazaj pa sevede z biciklom. In sva šle, tam seveda za bicikel ni bilo cajta, je bilo bolj pomenbno sončenje, pa še kaj... Grin

Po 14 dneh počitnikovanja, sva bile sevede že zelo zmatrane, pa je spet zmagal vlak.

Ampak, štejeve medve kune, ki so nama še ostali. Pa bolj štejeve, bolj vidve da za bicikel karte ne bova mogli kupiti. Kaj zdaj, ali z biciklom domov ali ali pa jih pustiti tukaj v varnem zavetju Pule, kjer so ljudje prijazni, pošteni,.. Seveda sva jih fino priklenile, se od njiju še poslovile, jima obljubile, da pridemo ponje čez en teden in se odpeljale stran, prav hudo nama je bilo, ker bosta sama, samo saj bo.

Pa se je ta teden prelevil v 1 mesec in ko smo šle po njiju, po vseh mukah, ki sva jih pretrpeli, ob poslušanju hvalnic najinih prijateljev, sva prav zgroženi ugotovili, da je na ograji ostalo priklenjeno samo še po 1 kolo od najinih koles, in to sredi Pule, kako morejo,...
Odklenili sve najini kolesi, šle bentit not na postajo, po petih minutah prideve nazaj, pa tud koles ni bilo več. Grin

Tako, da ne, kolesarjenje ni moj najljubši šport.

Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Vsi na telo za zdravo kolo
Reply #13 - 14.05.2003 at 22:01:59
 
Ja ne vem, Velenje pa to?! Roll Eyes

Cheesy Angry Cheesy Angry Cheesy Grin
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1