Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 25970 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #75 - 31.03.2003 at 10:59:28
 
titud wrote on 31.03.2003 at 07:46:59:

V tem smislu se mi zdi a. jeva reakcija zdrava: z gusom je reagiral na gnus!  Gnus le tako doseže svoj namen.



...meni taka reakcija ne deluje zdravo, prej bi rekla kot "beg od realnosti" ... !  

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #76 - 31.03.2003 at 11:24:15
 
Quote:
ali je to A. jev in Gapetov privatni peskovnik, v katerem sicer prijazno tebi ali pa še komu drugemu dopustita, da kaj pove, če jima je to seveda všeč.

men se pa zdi da useen mal pretiravaš ...


kar se pa tiče enga administratorja, si ga pa lohka kr nekam utakneš moj predragi himi ... nared forum, naj bo odprt in bodi administrator takega foruma ... sam ... in pol k ti bo dopizdil prid nazaj sm s skrušeno glavo in pritrjuj bp-ju v njegovih jadikovanjih da kolk smo grozni, k si ne dovolmo, da nam teži z raznoraznimi maščevalnimi nadimki ipd, ipd ... kratek staž imaš himi, zato ne govor kar ne veš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #77 - 31.03.2003 at 11:49:47
 
gape wrote on 31.03.2003 at 11:24:15:
men se pa zdi da useen mal pretiravaš ...

Ja.

Z razlogom.

Nemesis Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #78 - 31.03.2003 at 11:54:33
 

Pozdrav vsem!    Smiley


Kot jaz vidim stvari tukaj ne gre več za sliko. Zdaj gre le še za bitko premoči in kontrole. To pa ni več dobro, ane? Toliko je bilo povedanega o egu in ravto to se tukaj dogaja.

Slaba energija ne bo koristila nikomur.

Predlagam, da zadevo začasno prekinemo (to temo) in ko se glave pohladijo se vedno najde tudi razumna rešitev.

Prav vsi smo člani tega foruma in prav vse potrebujemo za rast in učenje.

[/color]Naj zmaga ljubezen, sočutje[color=Yellow] in predvsem [color=Blue][/color]modrost.

Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #79 - 31.03.2003 at 12:02:15
 
me sploh ne čudi zakaj je tolko vojn po svetu,če se še prijatli kregate med seboj Sad
Če mislte nadeljevat si rajši pošiljajte privat sporočila,ne pa si ustvarjat vtisa pred vsemi na tak način.
Mejmo se radi Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #80 - 31.03.2003 at 12:02:28
 
soncnica wrote on 31.03.2003 at 11:54:33:
[/color]Naj zmaga ljubezen, sočutje[color=Yellow] in predvsem [color=Blue][/color]modrost.

Kiss


Cheesy se popolnoma strinjam  Cheesy
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #81 - 31.03.2003 at 15:24:02
 
Sem se težko pretolkla skozi vse tole, slikice nisem vidla sploh, sem pa vidla linke. In nisem mižala. Grozljivk ne gledam, realnost pa sprejemam. To je naš svet, ki smo ga mi takega naredili. Ljudje, časa ni več. Treba se bo odločit in se izjasnit. Vsaj tako sem razumela Mirota. Svet se spreminja, povratka v včeraj nikoli več ne bo. Pripravimo se. Če bo kdo od nas mogoče jutri umrl od kake bombe ali virusne pljučnice, pa tudi če ga avto povozi... mu bo prekleto žal, da ni bil na ulicah tisti dan, ko so ljudje celega sveta izrekali svojo podporo miru in da ni sodeloval v mogoče edini dobri in pomembni stvari, ki se v tem času še dogaja. Ljubimo globalno.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #82 - 31.03.2003 at 15:38:21
 
gape wrote on 31.03.2003 at 11:24:15:
kar se pa tiče enga administratorja, si ga pa lohka kr nekam utakneš moj predragi himi ... nared forum, naj bo odprt in bodi administrator takega foruma ... sam ... in pol k ti bo dopizdil prid nazaj sm s skrušeno glavo in pritrjuj bp-ju v njegovih jadikovanjih da kolk smo grozni, k si ne dovolmo, da nam teži z raznoraznimi maščevalnimi nadimki ipd, ipd ... kratek staž imaš himi, zato ne govor kar ne veš.

U, uau. Tega si pa nisem mislil, da bo kaj rečenega iz moje strani gapea tako po egu usekalo. Ti si meni še nedavno govoril, da se je treba naučiti poslušati in ego ignorirat. Zakaj tega še sam ne počneš? Ti je mal težko tisto delat, kar pridigaš sam, a? Saj pravi pregovor: Those that can, do. Those that can't, teach. Pa še glede samega staža, mislim, da si bom kar pridržal pravico do svobode govora in povedal kar mislim. Plus tega ti ne veš, koliko časa sem že tukaj kot neregistriran uporabnik, kajne? Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #83 - 31.03.2003 at 15:39:50
 
Odrivanje problema vstran, ne pomaga nikomur, ampak ga le potisne v zimsko spanje. Problem je potrebno ozavestit in razrešit, seveda s kar se da veliko mero ljubezni, sprejemanja in razumevanja.

Sam imam take in podobne bitke na različnih področjih. In odrivanje, ni nikoli prineslo rezultatov, kvečjemu težje preizkušnje so sledile iz istih nabojev.

Jest v temu threadu, kar berem vidim veliko pucanje. Res veliko. Sej prijatelji se tudi kdaj skregajo. Še nisem srečal prijateljev, ki bi brez prepira bili prijatelji.

Ne mi zdej bluzit o srčkih, pa da je vse lepo fino in prav.

Če ni. Ni fino in prav, in mnenja se krešejo. Vsak odmik in umik iz problema, le začasno vzpostavi mir. Toda ta problem še vedno čaka na preži.

Ne bo šlo na silo. Pa četudi to silo imenujete "ljubezen" in ne vem še kaj. To vam dragi prijatelji jamčim.

Naslednjič bo bitka še trša.

Zatorej, iz tega potegnit eno pametno odločitev za naprej, en skupni imenovalec in končno tudi pravila igre glede samega foruma.

Vsak lahko pojasni svoje stališče, ni pa potrebno v to še vpletati žaljivk in podobnih neslanosti.

Je lepše, kot so omenili predhodniki pred menoj, izhajat iz ljubezni, sočutja in razumevanja.

se ve
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #84 - 31.03.2003 at 16:00:47
 
Prvinska dejavnost foruma je v tem naslovu in vsebini dobro pociljana. Z vestjo, da gre za odprt prostor.

Miro je do vojne kritično nastopil, koliko je s tem prizadel nekogaršnja čustva mene bistveno manj briga. Govorit o naših prizadetih čustvih ker smo neposredno deležni grozljivih prizorov ali o stopnji sprejemljive estetike ob tem je najmanj neokusno.

Kaj pa je naš narod naredil proti tej vojni in posredno naša vlada se je nujno spraševat. Nič konkretnega. Verjetno še največ pred leti  z osamosvojitvijo. Bil pa je to tudi določen beg. Neposredno pred našimi očmi so se dogajale vse najhujše grozote. Če bi mi takrat kdo rekel, da ne bo gledal fotografije mučenega otroka, iznakaženega trupla ženske in da je to samo propaganda, bi mi zenice iztiril. Vojna ni običajno stanje in reakcije nanjo imajo  posledice. Kaj in kdaj se zatakne da si v vojni, ki lahko samo je ali ni?! Vmesne poti ni in tudi časa ne. In najmanj se človek takrat sprašeuje od kako "visoke ali nizkotne" manipulacije leži ob njem truplo.

Teh vzorcev nismo sami sproduciral. Že Antigona se je dala živa zazidat preden je pristala, da ne išče ubitega brata. Res da jim orožje tedaj še ni dovoljevalo na tak način izmaličit telesa. Bila pa so razmesarjena.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #85 - 31.03.2003 at 17:49:16
 
himynameis wrote on 31.03.2003 at 15:38:21:
Plus tega ti ne veš, koliko časa sem že tukaj kot neregistriran uporabnik, kajne? Smiley

očitno ne prav dolgo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #86 - 31.03.2003 at 18:08:56
 
gape wrote on 31.03.2003 at 17:49:16:
očitno ne prav dolgo ...

Po čem sklepaš? Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #87 - 31.03.2003 at 19:39:59
 
po (ne)vedenju ... ali pač pretvarjanju (s pomočjo ironije predvsem).

sicer pa ... povej številko in je ... al se rad igraš skrivalnice?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #88 - 31.03.2003 at 19:45:41
 
gape wrote on 31.03.2003 at 19:39:59:
po (ne)vedenju

Nevedenju česa? Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: VEST SLOVENSKEGA NARODA
Reply #89 - 31.03.2003 at 19:51:14
 
??? Mene pa neki zanima... a tiste, ki kle pravte, da gre za manipulacijo, nič ne moti manipulacija CNN, ki vojno prikazuje kot "nedolžne ognjemete" sredi Bagdada in uničevanje bunkerjev kot neko video igro. To je mnogo hujša manipulacija, kot pa prikaz žrtev (glede na to, da podobne fotke prikazujejo tudi američani, mislim, da žrtve civilov niso manipulacija). Jah, eni so res šli z enim delom telesa v pralni stroj  Angry
Kar se vesti tiče, pa vas razen gapeta na demostracijah proti vojni nisem videl, med tem, ko naša vlada sprejema "pomoč" za vojno. Na žalost so demonstracije edina stvar, s katero lahko zaustavimo vojno, pa še za to smo zelo zelo pozni.
Kajti, danes, prav danes, sem videl na TV SLO ameriške (plačane in s strani Bele hiše podprte) pro vojne demostracije (med tem, ko zapirajo nasprotnike vojne). Spomnijale pa so me na mitinge v Srbiji v prejšnjem desetletju, ki so pripeljali do masakrov v Srebrenici, na Kosovu. Na žalost črni dobro izkoriščajo medije (na googleu so tudi uvedli blokade vsaj dela teh slik, saj jih je konec koncev nemogoče najti s tem iskalnikom, med tem ko sem jih s slovenskim  najdi.si takoj našel), moč ki jo imajo. Zato predlagam, da z nenasilnimi, Gandhijevskimi demonstracijami nasprotujemo vojni in s tem vršimo pritisk na vlado, da ne popušča USA tam, kjer jim ne sme popuščati - pri podpori vojni.
O tem, kdo je bel in kdo je črn, pa najlepše priča dogodek, ki se je zgodil prejšnjo soboto na koncu demonstracij: Ko smo na koncu demonstracij zaplesali kolo po kongresnem trgu, sta 2 jati golobov nad nami zaokrožili, in to le nekaj sekund za tem, ko sem pomislil, da je čas, da pride angel miru. Bog me je uslišal !!! In upam, da bo pomagal tistim otrokom, ki morajo sedaj živeti pod ameriškimi bombami.
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9