Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 56608 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
RAZISKOVANJE SANJ
05.05.2003 at 18:53:40
 
Želim si, da tukaj vsak pove svoje.
Svoje lastne izkušnje o SANJAH...
Izkušnje, kako si je nekatere sanje RAZLAGAL, kako jih je RAZISKOVAL in SPOZNAV, kaj mu pomenijo.

Je bilo dobro, da je to sanjal ali slabo.

Kolikor veste so sanje RES ; sporočilo NOTRANJOSTI, vsi pa dobro vemo KAJ TO JE. In če si želimo poseči globje MORAMO UPORABITI RAZUM...

Rada bi vam v branje Svetovala knjigo, s katere vam bom nanizala neke odlomke, ki pripomorejo k boljši razlagi vaših sanj;

Maggie Peters; RAZISKOVANJE SANJ

V njej je zelo zanimivo napisano, kako si SAMI raziščemo s pomočjo svojega sanjskega Dnevnika - Svoje Sanje.
Ob tem pa Pisteljica opominja, da ZAVRŽEMO vse SANJSKE BUKVE.
Ker ne pomenijo vsi SIMOBOLI ENKO ZA VSE Osebe.

Življenje in odnosi v njem NAS gradijo...

Seveda pa sta kot veste veliko k sanjam in iskanju izvora v  NJIH - pripomogla

Utemeljitelja PSIHOLOGIJE Človeka.


...Carl Gustav JUNG,   ...Sigumd FREUD

-Roberto Assagioli ( pionir na področju raziskovanja sanj )

O.k....

Dovolj O njih - MI BOMO ISKALI in RAZISKOVALI Naše sanje naprej NAPREJ.  Wink


Kot Prvo mi je V oči Za SPODBUDO in LEPŠE sanje PADEL  TALE SIMBOL:

PAJEK , Iktome

...

" JE eden izmed velikih splošnih simbolov
iz dolge tradicije spominjanja in obdelave sanj. Je varuhinja sanj, pri nekaterih severnoameriških Indijancih znana kot " tkalka  sanj ". Iktome si plete mrežo, da nam z njo pomaga ujeti sanje. Nekateri pravijo, da nam Ulovi in shrani samo dobre sanje, slabe pa odstrani že med spanjem. Spet drugi verjamejo, da cele noči lovi sanje, dobre in slabe in jih shrani, da se jih Zjutraj spomnimo. Nekateri indijanci celo izdeljuejo lovilce sanj v obliki pajkove mreže, katere si obesijo v prostoru v katerem spijo. Na sredo mreže položijo posebno pero ali koraldo ; ta predstavlja Iktome, ki pazi in čaka, da pridejo sanje.

Če si lovilec sanj KUPITE sami, bodite pozorni nato, da ga boste nekaj časa pridržali v rokah in čutili njegovo energijo. Če vam ne ustreza, ga ne kupite.
Pazite le, ga boste z namenom po lepih sanjah namestili v spalnico. Pomagal vam bo, da si boste lažje zapomnili sanje...

Torej  - vsakodnevna doživetja nas bodo vodila do LEPIH ali MOREČIH sanj...

Želim vam predvsem LEPE in SLADKE sanje...

Raziskujte jih in razlagajte jih po naravni POTI.
Brskajte iz realnosti.


MALO NA SPLOŠNO O SANJAH

Zelo zanimivo je dejstvo, da se velika večina ljudi sreča s podobnimi temami sanj.

Najbolj pogoste teme sanj so letenje, izpadanje zob, beg pred neznancem, stati nag med ljudmi in podobno.
Skrivnostno in neverjetno dejstvo, da različni ljudje, z različnimi porekli, različnimi izkušnjami, deli enake oziroma podobne sanje. Človeški možgani so sposobni generirati, premetavati neskončno število slik in informacij in vseeno sanjamo podobno. To dejstvo nas lahko tudi spominja, da si vseeno nismo tako različni. Ljudje imamo podobne strahove, skrbi, upanja in konflikte. Nekateri psihologi celo zastopajo tezo, da sanje povezujejo človeško raso.




Back to top
« Last Edit: 11.05.2003 at 23:27:33 by Moonlight »  

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #1 - 05.05.2003 at 20:59:35
 
Simsi, si brala tele moje sanje?

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030503082232399


ljudje sanjamo različne sanje, sanj je več vrst, nekatere so prav sporočilne. V sanjah se včasih zgovarjam tudi s svojimi vodniki, duhovnimi vodniki, z zdravilci, in take sanje so popolnoma drugačne od tistih vsakonočnih...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #2 - 05.05.2003 at 21:26:09
 
Sanja vsakdo, še živali... Edina razlika je, da se eni sanj spomnijo, drugi pa spljoh ne... Menda, ker se shranijo v kratkoročni spomin in veliko ljudi zjutraj ni sposobnih prenest sanj v dolgoročnega..

Star12 kje se kupi oni Lovilec sanj? Vsaka sugestija/čudo se splača nabavit za take "raziskave", ne res?
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #3 - 05.05.2003 at 23:37:12
 
tomi - LAHKO si ga sam narediš ( ne vem kako se naredi) -  kupiš pa lahko v kakšni trgovini, kjer imajo Spiritualne predmete, gotovo imajo tudi to.

Ali pa preko spleta - http://www.agoon.si/prva_stran.asp

Jaz ga imam doma in sem si ga naredila sama;sestavljen je IZ:

tanke trtne vejice, katera je zavita v krog in na koncu sem jo zavezala z modrim sukancem, ter tako v krogu spletla pajkovo mrežo.
V krogu se vsaka nitka posamezno prelete.
Ta krog potem izgleda res kot pajkova mreža...

POSKUSI... Wink

Potem sem vzela majhen kamenček
Ga privezala na sukanec in na nitki katero sem pustila , privezala 6 mojih dragih ptičjih peres;
pero;
Goloba
Grlice
vrane
piščanca
kure
pava

Kamenček privežem na sredino kroga in pustim peresom da prosto padejo.

To sem nato obesila nad glavo, kjer spim...

Tako..
Vsak je drugače narejen - odvisno na energijo...

Verjetno prav od takrat nimam morastih sanj.




Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #4 - 06.05.2003 at 09:06:44
 
Kaj je v bistvu smisel tega lovilca? To da se ti več sanja in da si te sanje zapomniš, ali še kaj drugega?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #5 - 06.05.2003 at 19:00:46
 
Quote:
Nekateri pravijo, da nam Ulovi in shrani samo dobre sanje, slabe pa odstrani že med spanjem. Spet drugi verjamejo, da cele noči lovi sanje, dobre in slabe in jih shrani, da se jih Zjutraj spomnimo.


To sicer naj bi počela Iktome - ampak je značilno tudi za Lovilca sanj.
Odvisno koliko verjameš v To.


Sicer pa vse sanje izvirajo iz dnevnih dogodkov - lepši ko bodo občutki skozi dan - lepše sanje boš imela.

Lahko pa je tudi drugače...


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #6 - 07.05.2003 at 08:56:55
 
Moonlight wrote on 06.05.2003 at 19:00:46:
Sicer pa vse sanje izvirajo iz dnevnih dogodkov - lepši ko bodo občutki skozi dan - lepše sanje boš imela.

Lahko pa je tudi drugače...




To je znanstvena razlaga. Mislim, da dogodki, ki se ti zgodijo čez dan, dejansko lahko vplivajo na sanja, ampak je to prej izjema kot pravilo. Saj pri meni.
Imela sem že čudovit dan, pa me je pol po sanjah hudič lovil. Grin pa tako kot sem pod sanjam napisala, se mi je sanjalo o "vojni zvezd", pa ni bilo čez dan nobenega povoda za takšne sanje.
Tako je moje osebno mnenje, da je prej drugače kot pa tako. Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #7 - 07.05.2003 at 09:12:30
 
veronika wrote on 07.05.2003 at 08:56:55:
Imela sem že čudovit dan, pa me je pol po sanjah hudič lovil. Grin pa tako kot sem pod sanjam napisala, se mi je sanjalo o "vojni zvezd", pa ni bilo čez dan nobenega povoda za takšne sanje.


In ja;

Quote:
Lahko pa je tudi drugače...


Znanstvena ali ne...
Oboje je možno.
Ampak
Lahko pa se sanje izražajo tudi skozi tedne, mesece, leta, ko se naberejo občutja v tebi - v tvoji podzavseti še nekaj ni dodobra prečiščeno in potem kljub lepemu dnevu sanjaš te dogodke, kot si jih. Ne sedaj misliti, da bo Za vsakim dnem kateri bo lep, SIJALO sonce v sanjah. Neke obremenitve katere še nisi ali nismo dali skozi, pa bi jih morali, se odražajo na tak način, kot si napisla.
Da kljub lepemu dnevu sanjaš sanje o Hodiču in vojni zvezd...

Eno je - soočiti se in veliko govoriti o bremenih... Ali pa preprosto sanjati naprej. Sanje se v tem nadaljujejo.

A ni lepo sanjati o VESOLJU in v vedeti, da se v njem bojuješ...

Torej, boš raziskovala svoje sanje - Hudič pa - rada bi te vprašala - imaš koga, ki ne ceni tvojih pogledov? Ali kako drugače. Bi želel  nasprotovati tebi?

In sanje boš RAZISKOVLA naprej, kajne...
Prej ko jih boš definirala bolje bo...
In mi še kaj drugega sanjaš ali smo o tem...

Meni se naprimer veliko sanja o vodah, katere so mirne -kar mi pomeni, da trenutno preveč na mestu stojim in ne dam pravih čustev od sebe. Ja, preveč mirna čustva imam - voda je " morje čustev ".
Pa še čista je...

Torej, veronika...
Raziskovanje... Wink



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #8 - 07.05.2003 at 09:18:31
 
Quote:
V mladosti sem imel res grozne, slabe sanje, zadnjih 10. let imam same .



Vidiš, bilo je pogojeno s tvojimi čustvi, vsem kar se ti je dogajalo nazunaj, se ti je še znotraj. Moraste sanje si nekje pustil za seboj, ker SI se drugače ODLOČIL, spremenil način življenja in se POSTAVIL na lastne NOGE...
Ali ni to lepo.

Le kaj se ti je sanjalo, da je bilo tako grozno?
Zaupaš, če se še spomniš?

Je zelo poučno in gradljivo, ker ljudje s podobnimi težavami, kot si jih imel ti - so lahko isto sanjali - ali pa še sanjajo, pa ne vedno, kako postopati...

Lep dan vsem sanjlkam in sanjalcem - Tudi pri belem dnevu lahko sanjate... Wink
Če želite, je zelo dobro - boste ponoči manj... Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #9 - 07.05.2003 at 09:38:46
 
Osnove:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

4. Sanje in izpolnitev želje

Med tem obdobjem je Freud opazil, da so lahko tako kot simptomi tudi sanje razumljene povezano s spomini in vzgibi, ki so se pojavili v prosti asociaciji. V raziskovanju sanj pa je lahko uporabil tudi svoj primer. Tako je pričel s samo-analizo, s tem, da je na sebi uporabil interpretacijske tehnike, ki jih je uporabljal pri svojih pacientih. Ko je napredoval je Freud uvidel, da se njegova in Breuerjeva odkritja o simptomih bolje razumejo na modelu, ki ga je razvijal za sanje. Posledično je lahko zasnoval teorijo veljavno tako za sanje kot tudi za simptome, ki je bila relativno preprosta in poenotena, katero je nato objavil v Interpretaciji sanj (1900). Nadalje pa je lahko to teorijo še razširil na ostale izdelke uma, vključujoč spodrsljaje in napake, šale in umetniška dela.

Freudovo obravnavanje sanj pa je vzpostavilo paradigmo, s katero je utrdil svojo prvo fazo psihoanalitičnih raziskovanj. Nekaj glavnih potez lahko vidimo, če obravnavamo prve sanje, ki jih je Freud analiziral, njegove lastne sanje o Irmini injekciji....
 
Shematično je vloga želje, da P, v intencionalnem delovanju povzročiti situacijo, da P, ki tako zadovolji kot tudi pomiri željo, to je, povzroči, da želja preneha delovati. Delovanje na želji, da P, naj bi idealno zadovoljila željo, to je, naj bi privedla do tega, da P (do uresničitve). To naj bi po vrsti povzročilo, da bi posameznik izkusil in verjel, da P; in to bi, mogoče delujoč skupaj z zadovoljujočo situacijo, moralo pomiriti željo, da P, tako da preneha voditi delovanje. To je na grobo zaporedje rezultata, ki ga je Freud iskal v svojih sanjah o Irmi.

Primerjamo lahko vzročno vlogo želje, ki jo ima med intencionalnim delovanjem in tem, kar je Freud imenoval izpolnitev želje. V intencionalnem delovanju želja, da P, služi za to, da privede do situacije, da P, to pa (upravičeno in resnično) prepričanje, da p, tako, da je želja pomirjena. V Freudovski izpolnitvi želje, za primerjavo, želja, da P, povzroči želeno predstavo, da P, katera je, čeprav morda pretirana in nerealistična, podobna izkustvu ali prepričanju, tako da služi pomiritvi želje neposredno, vsaj začasno. Tako v praktičnem delovanju najdemo oboje: resnično zadovoljitev in pomiritev želje, s tem, da je zadnje vzročna posledica prvega; medtem, ko v izpolnitvi želje najdemo samo imaginarno zadovoljitev in pomiritev, ki je posledica le te.

Smiselno se zdi, da naj bi um (ali možgani) delovali v skladu z obema zgornjima vzorcema, zakaj v obeh je želja dokončno pomirjena s predstavo zadovoljitve. Po premisleku se vsekakor zadnji vzorec zdi tako domač kakor prvi. Zavedamo se, de je naše reagiranje na željo ali stisko pogosto samo predstavljanje, da je zadovoljena; in za ta proces se jasno zdi, da ima tudi druge oblike. (filmi, knjige, igre). V takih primerih govorimo o izdelovanju prepričanja, suspenzu neprepričanja in virtualni realnosti, s katerimi kažemo pot.

Neka duševna dejavnost je prebudila miselni tok v teku dneva in zadržala nekaj svoje dejavnosti, s čimer je ušla splošnemu upadanju zanimanja, ki prinese spanec in ustvari duševno pripravo za spanje. Ponoči uspe tej miselni sestavini najti povezavo z eno od nezavednih želja, ki so vse od otroštva vedno navzoče v duševnem življenju človeka, ki sanja, a so običajno potlačene in izključene iz njegovega zavestnega bivanja. Z močjo, ki jo misli – preostanek dnevnega dela – dobijo s to nezavedno podporo, lahko zdaj spet postanejo dejavne in se v zavesti pojavijo v obliki sanj.

Zgodilo se je torej troje:
1.      misli so doletele spremembe, prikrivanje in popačenje, kar je prispevek nezavednega zaveznika;
2.      mislim se je uspelo investirati v zavest v času, ko naj ne bi imele dostopa do nje;
3.      v zavesti se je pojavil del nezavednega, ki bi mu bilo to sicer nemogoče.«

Latentne sanjske misli se v ničemer ne razlikujejo od proizvodov naše običajne zavestne duševne dejavnosti. Zaslužijo si ime predzavestne misli in so dejansko lahko v nekem trenutku budnega življenja zavestne. Toda s tem, ko so se ponoči povezale z nezavednimi težnjami, so se asimilirale vanje, v določeni meri so bile potisnjene v stanje nezavednih misli in podvržene zakonom, ki uravnavajo nezavedno dejavnost. Tu se pokaže priložnost, da spoznamo nekaj, česar bi ne bi mogli uganiti na osnovi razmišljanj ali iz kateregakoli drugega vira empiričnega znanja, da se zakoni nezavedne duševne dejavnosti od zavestne zelo razlikujejo.


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #10 - 07.05.2003 at 10:00:02
 
Moonlight wrote on 07.05.2003 at 09:18:31:
Lep dan vsem sanjlkam in sanjalcem - Tudi pri belem dnevu lahko sanjate... Wink
Če želite, je zelo dobro - boste ponoči manj... Wink



A se je komu že naredilo, da se je tako zatopil v svoje "dnevne sanje" da ko je hodil po cesti, da je začel z rokami mahat? Grin Res sem velikokrat izpadla zelo fajn, ko sem hodila po cesti in se smejala sama sebi Grin

star12, daj mi povej, ali se ukvarjaš z raziskovanje sanj bolj intenzivno in že kaj dlje časa? Ker moram priznati, da je to ena izmed tem, ki me najbolj zanima.


Kreden, prebrala sem tvoje poročilo o otroških letih. Saj ni čudno, da si imel bolj hude sanje, glede na to kaj si vse šel čez. No, pa da si le šel skozi to obdobje. Želim ti prijetne sanje in pa še vsem drugim.

Podnevi in ponoči. le piva mi natoči Grin ne ne ne ne, pivo ni zame, je za druge, sanje pa so zame. Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #11 - 07.05.2003 at 13:06:56
 
veronika wrote on 07.05.2003 at 10:00:02:
star12, daj mi povej, ali se ukvarjaš z raziskovanje sanj bolj intenzivno in že kaj dlje časa? Ker moram priznati, da je to ena izmed tem, ki me najbolj zanima.


Pred leti sem zelo veliko sanjala.
Imela sem moreče sanje in skušala najti vzrok.
Potem sem iskala in v bistvu segala vase.
Knjige so mi bile sicer v pomoč - ampak se spoznavala, da JE moja osebnost tista - ki pove več kot razlage v knjigi.
Zapisovala sem si svoj sanjski dnevnik dan za dnem, tako da sem šele s časoma spoznala, zakaj sem v določenih dneh sanjala odseke kot sem jih.
S pisanjem je lažje.

Sanjati začneš že takoj ko se rodiš. In neke so simbolično pogojene ene pa so resnični odsev v katerem si.
Vse  je v simbolih, občutjih in čustvih, katere med sanjami nikoli nisem zavrgla, veliko pomenijo.
Sem pa veliko poslušala ko so mi drugi pripovedovali svoje sanje in jih povezovala z načinom njihovega življenja - spoznavala, da je temu res tako, kot je bilo.

Vsaka slika se zelo jasno pokaže, ni pa pri vseh enako.
Ne vem zakaj je temu tako.
Je pa zelo veliko ljudi, kateri imajo enake sanje a pomenijo čisto drugo...
To je verjetno način življenja...

Tako sem ti na kratko napisala.
Ne da se ukvarjam.
Zanima me zgolj - ker rada bere sanje drugih - tam se nekaj ODRAŽA - lahko celo osebo prebereš IZ njih...
Ampak na tem je potrebno veliko graditi.
Povezovati Simbole na več načinov, kot so zapisani v neki knjigi.
In
Rada kaj povprašam in ko vidiš določen simbol te lahko spomni na veliko stvari - lepo pa je če vse skupaj povežeš z realnostjo.

Verjetno, ampak ne bom trdila, moreče sanje premagaš tako, da se soočiš s tistim, kar te notranje " žre " ali te je pa nisi raziskal/a...

To je del mojega pogleda.
In SANJE ... RES... Vsem zanimiva tema...
Eni se jih želijo  spominjati, drugi ne...





Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #12 - 08.05.2003 at 15:32:48
 
Quote:
V mladosti sem imel res grozne, slabe sanje, zadnjih 10. let imam same prijetne sanje in si ji povečini tudi zapomnim.
Najlažje je takoj zjutraj, ko vstaneš vzeti pero in list in si zapisati sanje, to sem kar nekaj časa počel.
Sedaj se sanj zavedam tudi čez dan in vem kaj se mi je sanjalo čez noč.

???
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #13 - 08.05.2003 at 15:57:13
 
Nekdo nam hoče dokazati lažno stran svoje osebnosti. Nekaj prekriva. Le zakaj? Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: RAZISKOVANJE SANJ
Reply #14 - 08.05.2003 at 18:47:22
 
Quote:
Himi, zvit si, zvit, že veš kako, najbrž imaš dosti več izkušenj glede uporabe forumov,jaz sem začetnik, vendar se učim.

Izkušenj glede forumov? No ja, relativno. Izkušenj z ljudmi? Ja. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6