Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5319 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Takoj za.
Reply #15 - 20.05.2003 at 19:14:40
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Takoj za.
Reply #16 - 21.05.2003 at 11:35:42
 
Quote:
A si lahko srečen, če trpiš, če te boli? A ni to nekoliko mazohistične izjava?

LP Harry

Da še jaz malo zakompliciram tole… Wink

Po mojem mnenju v trpljenju ne moreš najti sreče, torej ne moreš biti srečen, če trpiš ali če te nekaj boli. Ampak verjamem pa, da se spoznanje in rast tebe/mene/nje/njega lahko zgodi le skozi petek, soboto in nedeljo. Ali drugače povedano – le skozi trpljenje in negotovost lahko pride vstajenje...

In trpljenje je in verjetno mora biti. In ne – nisem srečna, če trpim. Mi je pa pomembno, če se tudi v trpljenju uspem usmeriti v to, da mi je to trpljenje »poslano« z nekim namenom. Da se nečesa iz tega naučim, da lahko rastem. Da poskušam tudi v trpljenju najti dobro. Da se uspem usmeriti v dobro. In je zato vstajenje, ki pride po trpljenju, toliko bolj sladko. Wink

In Harry, ne me zdaj matrat z zobom in česa bi se morala naučit, če me boli zob. Morda tega, da je še vedno bolje, če me boli en sam zob – kako bi bilo šele hudo, če bi me bolela dva, ali Bog ne daj – celo zobovje… Wink  Grin

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Takoj za.
Reply #17 - 21.05.2003 at 11:51:59
 
Te ne bom matral z zobom. Grin

Vidiš, to da nisi srečna če trpiš, to je dejstvo. In če te boli tudi nisi srečna. To sem hotel že zgoraj pojasnit. In ko se trpljenje neha, ko zagledaš svetlobo, potem je seveda tisto, kar se ti razodene, oz. tisto po čemer si hrepenel, še toliko slajše, ker si prej trpel. Tudi ko preneha bolečina je občutek še boljši, ker veš, kako izgleda in kaj čutiš kadar boli. To je to.

Ne morem pa se strinjati, da si lahko srečen v trpljenju in bolečini, razen če nisi mazohist. 8)

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
Re: Takoj za.
Reply #18 - 23.05.2003 at 21:06:36
 
Quote:
Kdor trpi, veliko pridobi, ker trpljenje nas najbolje uči.
Wink



Aha, hm... pol pa, ce mas otroke, je nujno da jih vsak dan vsaj enkrat pregarbas, ane. Naj se naucijo iz trpljenja, madona, k' je to najboljsa sola.  Wink

Ne, resno, a ni ze dovolj ta starih shem, da se ucimo samo z bolecino in da je samo to nekaj vredno? Poglej otroke;  ful stvari se naucijo skozi igro, samo nam, "odraslim", se ni kapnilo na pamet, da je morda res ze cas, da bi se zaceli uciti skozi igro, veselje itd. itd.
Dobr no, saj ne recem, da imam jaz vse to pocisceno ("najlazje" je videti, da delas nekaj narobe, ko te zacne boleti), ampak sori, da nas trpljenje najbolje uci se res ze slisi malo starinsko.

lp  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Takoj za.
Reply #19 - 23.05.2003 at 21:38:12
 
Človek se uči na bolečini, katero si prizadeja sam, ne katero mu prizadejajo drugi. Bolečina prizadejana od drugih ga le hendikepira. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2