Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8427 times)
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Čas za spremembe
30.04.2003 at 10:14:48
 
Sprašujem se kdaj smo sposobni za spremebe k boljšemu, srečnejšemu življenju.Kaj nas ovira, da bi živeli življenje kot si ga želimo, zakaj ne začnemo živeti svojih sanj.Za sprembe je potrebno precej poguma, da se osvobodimo starega življenja, navad, ustaljenega ritma v katerem stagniramo in životarimo.Kako postaviti nove temelje za novo življenje?Človeka lahko prepričujemo kolko hočemo pa če sam ni prišel do sklepa da ne dela prav se lahko po trepalnicah mečemo pa ne bo nič pomagalo.Šele ko je učenec pripravljen pride učitelj, ki pa ni nujno da je iz fizičnega telesa, lahko je tudi v podobi kakega dogodka ki se nam je zgodil in dal lekcijo za naprej.Problem je predvsem prepoznati lekcijo in jo razumeti.Strah pred spremembami je lahko tudi posledica nezaupanja v sebe,v svoje sposobnosti prilagajana novim okoliščinam ki jih prinaša life.Večina ljudi se raje ustali in prepusti bivanju v poznanih okvirjih in se zavarovati pred neznanimi izzivi in preiskušnjami.Ko v življenju naletiš na oviro se je treba usavit, si jo v miru odgledat in v njej poiskušaš najti sporočilo ki ti jo prinaša.Najslabše je jamrat, da nam gre vse nerobe in na vsak način uničiti oviru ki se nam je postavila na poti, če pa jo lahko v miru obidemo in se od nje marsikaj naučimo.
Pravijo da kar se spremembam ni sposobno prilagoditi, prej ali slej propade.

Lp,
Matej:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Čas za spremembe
Reply #1 - 30.04.2003 at 12:16:19
 
Stagnacije ni.
Kar ne napreduje, nazaduje.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Čas za spremembe
Reply #2 - 30.04.2003 at 15:38:07
 
Ziby2 wrote on 30.04.2003 at 10:14:48:
Sprašujem se kdaj smo sposobni za spremebe k boljšemu, srečnejšemu življenju.

Tudi jaz se to sprašujem, veliko, skoraj preveč. V bistvu imamo mogoče na tem delu vsi nek zadržek...Ali...

Quote:
Kaj nas ovira, da bi živeli življenje kot si ga želimo, zakaj ne začnemo živeti svojih sanj.


Moje mnenje, ki ni Tvoje ; Strah pred Neuspehom, da sanje niso mogoče, Niti ne uresničljive. Sanje so pogosto velik, razkošen cilj, ki ga dodamo k svojemu delu življenja. Moja ovira - prepustiti se uresničitvi sanj in jih Živeti. Živet po njih. Ko pa vem, ali pa joj, si samo mislim, da jih ne bom zmogla uresničiti.
Uresničitev pride sama od Sebe, seveda, ko Začnemo delati na svojem Cilju. A je strah vedno pristoten, vsaj, ko opazimo majhen spodrsljaj - ampak to je Zgolj v Poduk  - neka izkušnja, katera nam da še večja krila. Koneckoncev imamo vsi svoje sanje - in jih živimo, kajne.

Quote:
Za sprembe je potrebno precej poguma, da se osvobodimo starega življenja, navad, ustaljenega ritma v katerem stagniramo in životarimo.


Pogum je Ena in Edina Smernica, ki nam Kaže pot, pot K uresničitvi sanj. Torej POGUM VELJA, kajne. Seveda ga imaš/imam.. Wink Preteklost delno moramo ohraniti, vsaj en košček, in se na tem Graditi, prepričana sem, da je vso ne smemo pustiti za seboj. Osvobajamo se iz dneva v dan - delimo in Krepimo svoje sposobnosti Po novem in Lepšem - Boljšem.



Quote:
Kako postaviti nove temelje za novo življenje?


E -  Pogum....  Velja... Vedno.... Wink In seveda Trdne odločitve, da BOMO v VSEM USPELI, kar si bomo zadali. Postavljamo temelj za temeljem in Gradimo na lepši in bolj polni Prihodnosti.

Quote:
Problem je predvsem prepoznati lekcijo in jo razumeti.


Se pravi - Dovolj dobro poznati SEBE. Lekcija  - nove prepoznave - spoznanja. Življenje nas Uči Iz Dneva v Dan. Vsi pa smo ZA vse Sposobni.  Cheesy

In Okvirje - sami si jih DELAMO. Kar pa bo v njih, je Odvisno od NAS, samih. Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Čas za spremembe
Reply #3 - 30.04.2003 at 19:23:38
 
Se strinjam s tabo Ziby da je strah največa ovira za spremembe k boljšemu življenju pri večini ljudi. Vedno ko nam kaj pride nasproti se sprašujemo: Kaj bo..? Zakaj..? In ta vprašanja ki se porodijo večino njih ustavi in se vrnejo v znano, sigurno, čeprav mogoče neprijetno, ampak oni vejo plivat v tem da se ne potopijo.
Srečen je on človek ki si upa in ki je odprt za spremembe.

Osebno me ni strah sprememb, čeprav se tudi meni zastavljajo vprašanja v takih trenutkih. Mene ponavadi bolj skrbi kako bojo moje odločitve vplivale na ljudi ki so zraven mene.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Čas za spremembe
Reply #4 - 30.04.2003 at 23:46:54
 
Moonlight wrote on 30.04.2003 at 15:38:07:
Uresničitev pride sama od Sebe, seveda, ko Začnemo delati na svojem Cilju.

ko začneš delat, je že narejeno, če je le namera prava. u bistvu se je treba samo odločt kaj delat (če sploh kej).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
seytan
Guest




Re: Čas za spremembe
Reply #5 - 01.05.2003 at 03:29:27
 
[font=Verdana][/font]

satan  satan  satan  satan  satan  satan  satan
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Čas za spremembe
Reply #6 - 02.05.2003 at 13:57:15
 
Kdor se zna dovolj močno pretvarjati, da ne opazi, kako lajf kliče po spremembi, se bo upiral odločitvi. Kot opažam, življenje nikogar ne pusti pri miru. Seveda se da obstati na mestu, ali pa nazadovati, cena za to je občutek nesmisla, izguba življenja v sebi. Pojavi se potreba po nečemu, kar nas zaziba v pozabi.
Ker če se želimo pretvarjati, moramo nujno del sebe odrezati. In odrezati del sebe, boli.
Lagodje, varnost, površinskost, nepristnost, gredo z roko v roki.
V bistvu je sprememba tista, ki  izbere nas. In izbere tudi to, kar moramo pri sebi spremeniti, da izvedemo spremembo v lifu Wink.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Čas za spremembe
Reply #7 - 02.05.2003 at 13:59:38
 
Quote:
[font=Verdana][/font]

satan  satan  satan  satan  satan  satan  satan



Satan je blazn zmatran 8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Čas za spremembe
Reply #8 - 03.05.2003 at 00:06:10
 
Devi wrote on 30.04.2003 at 12:16:19:
Stagnacije ni.
Kar ne napreduje, nazaduje.


Ni rečeno. Odvisno od poti.

Banalen primer:

Če kotališ žogo v hrib, jo spustiš, se ta skotali nazaj v dolino. Če jo kotališ po ravnem, jo spustiš, ostane na mestu.


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Čas za spremembe
Reply #9 - 03.05.2003 at 00:10:05
 
Quote:
Lagodje, varnost, površinskost, nepristnost, gredo z roko v roki.


Varnost nekako ne paše zraven. Varnost je širok pojem.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Čas za spremembe
Reply #10 - 03.05.2003 at 21:27:52
 
Quote:
Varnost nekako ne paše zraven. Varnost je širok pojem.


Popravljam = varnost --> občutek varnosti... potreba po varnosti, ki pomeni stagnacijo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Čas za spremembe
Reply #11 - 03.05.2003 at 21:44:32
 
Ziby2 wrote on 30.04.2003 at 10:14:48:
Sprašujem se kdaj smo sposobni za spremembe k boljšemu, srečnejšemu življenju.


Hm, sem še enkrat prebrala tvoj post in sem se ustavila na tem prvem vprašanju.
Kdaj smo sposobni za spremembo?
Trentuno vem tole; na spremembe sem pripravljena, ko vem, da grem proti nečemu, kar je skladno z menoj, z nečim, kar je zame vrednost, smisel, kar je zame pomembno. Iz tega črpam pogum in vero.
Če sreča, zadovoljstvo, izpolnjenost, napredek, stik s seboj in drugimi ni cilj, ni sprememb.
Ovir je tisoč in ena. Vendar, pomemben je namen, cilj, smisel.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Čas za spremembe
Reply #12 - 05.05.2003 at 12:18:56
 
Varnosti oz. občutka varnosti ne potrebujemo, kadar zaupamo.

Vsaj računam s tem. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Čas za spremembe
Reply #13 - 05.05.2003 at 12:47:48
 
varnost je največja iluzija ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Čas za spremembe
Reply #14 - 05.05.2003 at 12:52:08
 
gape wrote on 05.05.2003 at 12:47:48:
varnost je največja iluzija ...


Zakaj tako misliš? Lahko malo razložiš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2