Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10
(Read 54188 times)
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #90 - 14.05.2003 at 22:10:19
 
Andres wrote on 14.05.2003 at 14:49:46:
Gape!

To se je zazdelo vam. Samo vam.  Podpore nimate veliko. Če se nam vsem po vrsti zazdi, da bi bilo nekaj kar nam paše delat kao frej in to, da nas nebi noben nadziral, bi vsi Jankoviči padli, ker noben nebi plačeval davkov in to. (Že itak jih bolj mal).
Pa ne  gre se samo za davke. Vmes so skupine ki jim je normalno, da bi moralo bit frej posilit vsako drugo žensko, če se sam mal nasmehne. In če bi oni začeli iskat svoje pravice v slogu, da so to ženske ki rabijo preobrazbo in zato obenem rabijo tudi višji nivo in posiljene morajo biti, ker zazdelo se jim je, da so na pravi poti. Kaj bi pol rekli vsi puhači?  Točno to kar eni tu govorimo tebi.  No way.

Andres


Dobro napisano Andres
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #91 - 14.05.2003 at 22:12:54
 
gape wrote on 14.05.2003 at 14:24:25:
in točno to delamo ... dvigujemo stopnjo zavesti ... ozaveščamo ... to delamo ... ko bo marihuana ozaveščena gremo naprej ... pač to smo si izbrali kot prvo nalogo, se nam je zazdelo, da bi to lahko bila prava pot.


Uzaveščate marihuano?? Bolj bose še nisem slišal. Mogoče v začetni fazi pomaga, ampak potem te pa bolj zavre in omejuje. Ne me prosim tko smejat Wink Grin
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #92 - 14.05.2003 at 22:14:46
 
tomi wrote on 14.05.2003 at 11:18:09:
Anarhija je v začetku super delovala in bo tudi na koncu, če bomo prišli do njega ...
Tud jaz ne verjamem v noben sistem, še najbližji pa mi je Marxov ... Ampak tudi za komunizem je potrebna zelo visoka zavest, tako da prej ko slej odpade tudi ta ...

Je pa "evolucija" izbruhnila prav zaradi teh pohlepnežev, ki so si prigrebli dovolj, da so začeli postavljat svoja pravila... Takrat se je začelo vse trpljenje človeka in verjetno tudi ta intenzivni duhovni razvoj...
"Dvig človeške zavesti" si pa predstavljam, da bomo prišli do tam, kjer smo že bili v začetku... V naravnem stanju..
Tako kot v začetku, tako zdaj in na vekomaj, amen.  Smiley


Anarhija je lahko le kratko prehodno obdobje in hitro prisili osebke da se spet oblikuje nekakšen red
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #93 - 14.05.2003 at 22:22:27
 
tomi wrote on 14.05.2003 at 20:59:57:
x 100!

Komu kaj škodi javno kajenje trave? Zavrtim omikam, ki neprestano iščejo nekaj, nad čemer bi se lahko zgražale še mogoče... Otrokom? S dobro vzgojo ziher ne...

Komur ni za gledat zadete čupave in vtrgane mladine v parku, naj se strpa domov gledat mehiške nanizanke in nahranit otroke v akvariju ...

Če "javnost" ne bo sposobna sprejemat že takšnih osnov, kako se bo kdorkoli sploh kdaj dvignil na kako višje zavedanje?! Hlapčevski slovenčki si itak ne upajo niti mafijske vlade zamenjat, ker se tako bojijo sprememb; če oni nočejo sprejemat, kdo pravi, da se jim ima manjšina zato dolžnost podrejat in jih upoštevat?

Vsak se naj pri sebi spopada s svojimi omejitvami, ne da druge gnjavi, kaj smejo in kaj ne smejo ...

Je bila v socializmu, ko je bilo proti zakonu šlogat v javnosti, tudi ta legalnost legitimna?


Torej sem zavrt in omikan. Okej ti itak vse veš.
Pa se sam strpi domov in se tam zakajaj. Če že tko znaš sprejemat. Mogoče pa ti nisi sposoben sprejemati javnosti.


Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Marijuana Marš 2003
Reply #94 - 14.05.2003 at 22:36:40
 
Dej Tomi sam to mi povej zakaj bi se morala večina manjšini zadevačov prilagajat.  Vi bi še podporo radi. Torej. Najprej prilagajanje, potem ta narod ki vas podpira še zadenete, da na koncu v najslabšem primeru od njega samo še pleša ostane.  
Sam veš, smo še ena kategorija ljudi. Smo tisti ki se prilagajamo, toda ne vsakomur in ne za vsako stvar.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #95 - 14.05.2003 at 23:23:32
 
Andres wrote on 14.05.2003 at 14:49:46:
To se je zazdelo vam. Samo vam.  Podpore nimate veliko.

v bistvu se niti ne gre za podporo, da bi nas drugi podpiral pri uživanju marihuane in to, gre se za to da se ljudje ozavestijo. tko kot ti naprimer. imaš morje napačnih informacij na to temo (si sprogramiran, izkušnje ki bi ti govorila drugače nimaš) meni ne verjameš ... tumbaš mi klel neki kar so ti u glavo tekom let natumbal in to je vse.

pa kako mi lahko dekriminalizacijo primerjaš s posilstvom ... bog se te usmil ... mislm ... štala ... res ...

jao X 10.000

očitno b5 ti ni jasno za kaj stoji beseda ozaveščanje poleg besede marihuana.
jest na ozaveščanje gledam kot na ... kako bi reku ... pridobivanje novih informacij na neko temo, v tem primeru je tema rastlina po imenu konoplja, ne bom ponavlju za kaj vse je dobra in ne rabite mi pisat da je slaba zato ker se ljudje zadevajo in grejo potem na hors ko jih ganja premal zadeva.

te bom prašu drgač ... če bi ti imel nalogo dvignit zavest sebi in čimširši okolici ... kako bi se ti tega lotu ???
kje bi začel ???

andres recimo je začel pri teorijah zarote.

mi ni jasno zakaj tomi noče sprejemat javnosti. javnost ne sprejema njega. javnost ga marginalizira zaradi njegovih izbir, ki, mimogrede niso nujno slabše kot pa 'ovčje' / 'čredne' izbire.


predvsem si pa ti andres poznan po sprejemljivosti in prilagodljivosti drugim ... večini bom reku rajši.


upam da se teh črk tuki ne jemlje osebno, pač eni zagovarjamo eno stran (zaradi svojih izkušenj) in drugi drugo stran (verjamem da tudi zarad tega ker vaše izkšnje govorijo tako) ... taka je pot ozaveščanja ... ko se sestavimo skupaj vemo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Marijuana Marš 2003
Reply #96 - 14.05.2003 at 23:35:00
 
Gape!

Kadilci cigaret uživamo po enih virih najbolj močno drogo na svetu. Nihče še ni rekel, da uživamo to snov zaradi dvigovanja zavesti. Prosim lepo.

Primere sem ti pa dal samo zato, da bi videl, da je slojev še več in vsakdo ki je v eno nepravo stran prtegjen,  (zanj zagotovo pravo stran), bi lahko zahteval legalizacijo nedel v imenu tega in onega početja. Izgovorov je pa itak toliko kolkor je nedel.  

Daj mi rajši povej, če ti ni dovolj, da te pustijo namir rolat skoraj povsod.  Vi bi šli v porodnišnice al kaj?

In mimogrede.  Ker se mi je zapisalo porodnišnica, bi te na tem mestu tudi vprašal, če matere ki so kadile v času nosečnosti na svet prinesejo višje razvite otroke?  Niti pod razno.  Nisem še videl tiste, ki bi rekla, da je otroku to pasalo. In seveda. Vprašanje je tudi kakšno bi zdravje tega otroka bilo če mati nebi kadila v času nosečnosti, saj če te zadevajo, ko si že v trebuhu,  je potem nekje normalno, da zadet tudi ostati hočeš.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Marijuana Marš 2003
Reply #97 - 14.05.2003 at 23:39:15
 
gape wrote on 14.05.2003 at 23:23:32:
.

pa kako mi lahko dekriminalizacijo primerjaš s posilstvom ... bog se te usmil ... mislm ... štala ... res ...

jao X 10.000


Ni štala. Zadnjič smo pisali o Ruglju. On ve, on pozna on se pogovarja z ljudmi in verjamem, da bi ravno tu on lahko postregel s podatki kakšni odštekanci živijo med nami.   Verjetno je tudi nekaj takih, ki bi si zaželeli prosto pot pri njegovi izbiri nedel. In to je isto kot beseda legalizacija.  

Andres


Quote:
upam da se teh črk tuki ne jemlje osebno, pač eni zagovarjamo eno stran (zaradi svojih izkušenj) in drugi drugo stran (verjamem da tudi zarad tega ker vaše izkšnje govorijo tako) ... taka je pot ozaveščanja ... ko se sestavimo skupaj vemo.



Hja. Saj če bi mene recimo vsak dan zadeval s kakim opojem bi se vam normalno pridružil in v vašem krogu bi postal vaš družabnik, čemur bi sledilo pristaštvo in na koncu seveda anti propaganda sodržavljanov. Izgovora pač ne bom še enkrat ponavljal.
Ampak priznam, Gape, da ni slabo biti zadet.  Samo stil te zadetosti mi dosmrtno ne ustreza.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #98 - 14.05.2003 at 23:58:23
 
ne da se mi ... grem rajši programirat ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Marijuana Marš 2003
Reply #99 - 15.05.2003 at 00:05:14
 
Men se tud ne da. Grem rajš, kaj drugega delat.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #100 - 15.05.2003 at 08:36:17
 
Jutro, dan, lahko noč kakor kdo hoče... Wink



Quote:
mi ni jasno zakaj tomi noče sprejemat javnosti. javnost ne sprejema njega. javnost ga marginalizira zaradi njegovih izbir, ki, mimogrede niso nujno slabše kot pa 'ovčje' / 'čredne' izbire.


Prvo ni govora da se ga sploh ne sme pohat, predvsem pa je govor kje. To je tko čez cesto lahko gremo (zebra, podhod, semafor...), ne pa povsod.

Tudi sam v večji del živim takoimenovano življenje izven okvirov čredne izbire, ampak to še ne pomeni da to kjerkoli počnem. Znam izbrati pravi čas in kraj. Predvsem pa spoštujem svobodo drugih. Je že tako da lahko doma, v družbi svojih somišljenikov več svobode, kot pa v centru mesta, restavraciji...



Quote:
očitno b5 ti ni jasno za kaj stoji beseda ozaveščanje poleg besede marihuana.
jest na ozaveščanje gledam kot na ... kako bi reku ... pridobivanje novih informacij na neko temo, v tem primeru je tema rastlina po imenu konoplja, ne bom ponavlju za kaj vse je dobra in ne rabite mi pisat da je slaba zato ker se ljudje zadevajo in grejo potem na hors ko jih ganja premal zadeva.

te bom prašu drgač ... če bi ti imel nalogo dvignit zavest sebi in čimširši okolici ... kako bi se ti tega lotu  
kje bi začel  

Poskrbel bi za pozitivno promocijo, brez negativnih učinkov. Če se zagovarja uporabnost trave (uporabnost za industrijo tekstila, papirja..... kozmetike) naj se to zagovarja z dejstvi prestavitvami. Ne pa z ležanjem v travi......


Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #101 - 15.05.2003 at 09:50:22
 
b5 wrote on 15.05.2003 at 08:36:17:
Prvo ni govora da se ga sploh ne sme pohat, predvsem pa je govor kje.
To je tko čez cesto lahko gremo (zebra, podhod, semafor...), ne pa povsod.

ne smemo povsod čez cesto to je res
kot veš tega še ni 100 let, ko si lahko šel čez cesto kjerkoli.
predstavlji si da bi ti takrat en tumbu da greš lahko čez samo tam kjer je prehod (njega pa nikjer vajda).
če rabmo prehod, si ga mormo narest ... očitno.


mi je žel da vas je ležanje v travi tko zlo zmotlo, ampak tud to je marihuana ... in to je bil million (1.000.000) marijuana (MARIHUANA) march (marš) ... kaj bi šele blo če bi šli marširat tko kt smo šli za mir.


ko bo pa million konoplja marš, takrat pa verejtno ne bol tolk ležanja, ampak za konopljo bo še manj ljudi prišlo na trg ... če razumeš.



definitivno pa se strinjam z vsemi da bi bil lahko MMM bolje izveden.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Marijuana Marš 2003
Reply #102 - 15.05.2003 at 11:36:37
 
Spremljam tole debato, ki teče že nekaj dni, pa sem se zdej, ko se je nabralo kar nekaj materiala odloču, da se mal oglasim.

Kot prvo: Nobena navezanost ni dobra – tukaj mislim, da ni potrebno razširjat razmišljanja, s tem pa mislim, na vse navezanosti, kot so cigareti, alkohol, marihuana, in seveda, pomemben vidik, navezanost na svoje mišljenje in svoj zorni kot gledanja.

Tu v tej debati pa se širokost le te precej izgublja, ker vsak vleče v svoj kot, v svojo navezavo.

Nadalje, bi rad poudaril, da se spremembe odvijajo počasi, ampak dejstva kažejo, da ozaveščanje pri marihunani naleti na mnoge predsodke, še preden se vsak posameznik prepriča v neka osnovna dejstva.

Se strinjam, da se postavijo neke smernice, neka pravila, pa vendar, pravila za alko so že davno postavljena, pravila za cigarete tudi in nebi jih bilo prav težko prirediti še za marihuano.

Velik problem tiči tudi v mnogih glavah, ker ko vidijo nekoga z jointom, takoj sledi klasifikacija, da je ta oseba džanki, narkoman, brezdelnež...

No sam sem se gibal, se še gibljem v mnogih družbah, v mnogih različnih okoljih, in prav zanimivo je da se med kadilci ali uživalci trave najdejo tudi politiki, predstavniki oblasti, uspešni podjetniki in še bi lahko našteval. Vendar za resnico se noben od teh »uspešnežev« ne poteguje, ali le skrivoma. Preveč je tu nekih vzorcev, in poistovetenja s pojmom narkomanija, droga. Zelo podobno se dogaja na področju alkohola. Imamo mnogo zgoraj omenjenih oseb, ki poleg svoje poslovne, karierne uspešnosti, tudi uspešno skrivajo svojo navezanost alkoholu.

Zatorej, je potrebno da se o čim več stvareh odprto, javno govori. Zapiranje v samo intimo, posledično privede, do stanja ki ga imamo danes in je značilno predvsem za zahodni-civilizirani svet. Vsi so pametni, vsi vse vedo, vsi se skrivajo po kotih, po drugi strani pa vidimo v glavah totalen nered in že majhen pritisk na pokrov ega jih totalno iztiri.

Moje mnenje, da je da se o vsem javno diskutira in debatira. Ne pa da se z direktnim obsojanjem zapira vrata novim miselnostim in idejam.

Dejstvo je, da marihuana, niti cigareti, niti alkohol ne sodijo v parke – igrišča pred vrtci, ampak v zato izbrane prostore.

Človek je s svojim »demokratičnim« pristopom, omogočil da alhkohol pride na police, na domet roke za vsakdanjo uporabo. Enako se dogaja s tobakom. S prepovedanimi drogami niti ni veliko razlike, razen v tem, da so zakonsko preganjane.

Če malo pogledamo v zgodovino, so dostop do takih in podobnih substanc imeli zaupanja vredni osebki, imenovani šamani, in da so uživanja le teh striktno uporabljali v obredne namene, ne pa v vsakdanjiku. Tudi poznali so zelo dobro, vsako od rastlin, in nadalje pripravkov, ki so bila del njihovega okolja.

In obredno uživanje je imelo in še vedno ima svoj namen.

Prav hecno mi je bilo gledati eno oddajo, ki jo je naredila ena afriška televizija in primerjala, njihove plemenske običaje, z običajem veselice nekje v Nemčiji. Kako se razlikuje dojemanje takih ritualov: v plemenih skorajda nikoli ni prišlo do pretepov, ali kroničnih utrujenosti, naslednji dan so sposobni normalno funkcionirat, medtem ko bavarski primer kaže na primitivni pristop že pri muziki »aus tirol« in bruhanjih po vseh kotih, pretepih, da o mačku naslednji dan ne govorimo.

Moje mnenje je, da bi se morale vse substance (prepovedane in legalne) raziskat (to že v precejšni meri že so), postavit na mizo rezultate in dovolit uporabljat le v primerih večjih zabav, s kontroliranim jemanjem odmerkov.

Ampak ker je to že takoj nasprotje demokracije, in svobodne izbire človeka, bo to ostalo zgolj pri teh napisanih vrsticah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #103 - 15.05.2003 at 13:40:37
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Marijuana Marš 2003
Reply #104 - 15.05.2003 at 14:01:30
 
gape wrote on 15.05.2003 at 09:50:22:
ne smemo povsod čez cesto to je res
kot veš tega še ni 100 let, ko si lahko šel čez cesto kjerkoli.
predstavlji si da bi ti takrat en tumbu da greš lahko čez samo tam kjer je prehod (njega pa nikjer vajda).
če rabmo prehod, si ga mormo narest ... očitno....

mi je žel da vas je ležanje v travi tko zlo zmotlo, ampak.


Sam ne mi rečt da ni v tem primeru prehoda, problem je da bi oni (vi) po celi cesti čes hodil. Tu pa so še drugi udeleženci v prometu. In zaradi tega bi bila varnost v prometu zelo okrnjena.

Lahko grem na drug primer. Osebi A se  ljubi in rabi za svoj razvoj navijanje motorja ob 03.00 pred blokom...

In še bi lahko naštevali. Wink
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10