Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 21514 times)
Miro
Ex Member




Re: naturizem
Reply #15 - 18.06.2001 at 10:31:10
 
Lep pozdrav vsem!

Pravkar sem se vrnil iz Monsene pri Rovinju, kjer je bilo mednarodno srečanje naturistov. Organizacija je bila zanič, kot se to rado dogaja v tistih krajih. Po internetu so mi zagotovili, da rezervacije niso potrebne, ko pa sva z Vesno prišla tja, pa seveda nisva mogla dobiti sobe. Tako sva šla v privatno sobo v bližini in se vsak dan vozila v Monseno. Ljudi je bilo ogromno, da bi se pa kaj dogajalo, nisva videla. Nikjer letakov s programi, ničesar. Le na glavni terasi je bil napis 'Mednarodno srečanje naturistov' in iz slabih zvočnikov je hreščala muzika. Saj vem, da se je nekaj dogajalo, pa se nama ni dalo po vsej Monseni iskati človeka, ki bi kaj vedel o tem.
Sicer pa se ljudje niso pustili motiti in so prav uživali v lepi naravi in vsem drugem. Tisti del obale med Monseno in Limskim kanalom (po moje okoli 10 km) je čista nudistična cona, kjer se lahko porazgubi veliko folka.

Vidim, da se pogovarjate o otrocih in nagoti. Ko so bili moji otroci majhni, smo vedno hodili na FKKje in lahko rečem, da se niso čisto nič čudili ali bili kakorkoli prizadeti. Pozneje, ko sta zrasla (17 in 21 let sta zdaj), pa sta padla pod vpliv splošne miselnosti in nista hotela več z nama (in ju tudi nisva silila), no, zadnje čase pa se mi zdi, da vsaj starejša hčerka s fantom hodi na FKKje, čeprav o tem nič ne govori. Sklepam po tem, da naturizem spet lepo sprejema. Obdobje pubertete je pač sramežljivo, ko pa mine, je spet ok.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: naturizem
Reply #16 - 19.06.2001 at 02:48:05
 
Jaz sem resno začel misliti, da bi se tudi sam kopal pred hčerko tudi, ko bo nekoliko zrastla. Morda pa je vseeno v meni zavora v tej smeri.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
DJmucomir
1
*
Offline

Pijte vise mljeka a manje
nafte (Iz Alana Forda).

Posts: 36
Cjele
Gender: male
Re: naturizem
Reply #17 - 19.06.2001 at 23:40:47
 
Sharon Stone je bla v Basic Instinktu brez spodnjic. Pa sem mislil, da tudi Marjana  Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #18 - 20.06.2001 at 09:33:16
 


Glede na to da sem ponavadi v kavbojkah, ce pa je ze krilo mora biti dolgo vsaj do gleznjev, se mi zdi da niti ni vazno. Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #19 - 22.06.2001 at 09:30:16
 

Miro, a slucajno ves za kaksno nudisticno plazo v Sloveniji? Ni nujno na morju, mislim bolj na kopalisca. Vem, da imajo v Radencih kos travnika za 'nagce' ograjen, samo ce hoces it se v bazene kopat, se moras oblect.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: naturizem
Reply #20 - 22.06.2001 at 12:59:24
 
Ja vem, ampak je v Sloveniji bolj šit.
Ena divja je pri Strunjanu, ampak če prideš že do tja, se ti splača skočit čez mejo do Kanegre, je zelo blizu.

V Ljubljani je en kos na bazenu Ilirija. Tam še nisem bil, sem pa slišal pravit, da imaš tam ful enih obsedencev in da je precej neprijetno.

V Ljubljani je tudi za Savo v Črnučah klub naturistov 'K naravi', kjer zahtevajo članarino 3000 SIT letno. Ob Savi je sicer še več divjih plažic, vendar so oblegane od vojurjev, tako da je lahko neprijetno, če nisi navajen. Z Vesno sva precej hodila ne eno, pa sva opazila, da se vojurji plazijo okoli po grmovju in snemajo s kamerami.

Baje imajo nekaj prostora v Moravskih toplicah, pa tudi v Mariboru je baje nekaj, to boš bolj ti vedela.

Sicer je pa z naturizmom pri nas velik šit. Mogoče se kdo še spomni, ko so se na plaži v Piranu kopali nagi (izven mesta, pod steno, na kateri je cerkev). No, takrat je poblazneli župnik s kamni z višine 30 m bombardiral ljudi in sreča, da ni koga ubil. Zgodilo se mu ni nič, ni bil kaznovan, čeprav je prišla policija in novinarji in je sploh bil cel cirkus.

Aja, pozabil sem še na en prostor ob Kolpi in pa baje nekaj pri Radovljici, pa še ob Savinji pri Celju imajo baje tudi nekaj.

To bi bilo vse, kar vem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #21 - 22.06.2001 at 14:09:52
 

Hvala. Za Maribor bom pa morala preverit, vem da je blo pred casom na Mariborskem otoku, ampak prav tako divja plaza.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: naturizem
Reply #22 - 07.09.2001 at 14:58:40
 
Jest sem za naturizem in tako bi moglo biti na vseh plažah, saj ravno bolestno vojagiranje izvira ravno iz tega našega bolestnega skrivanja intimnih organov.
In pred lastnimi otroci imeti strahove, hm,,, le zakaj.

Živela svoboda slačenja!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: naturizem
Reply #23 - 23.09.2001 at 18:59:40
 
Pravkar sem se vrnil z dopusta (3 tedne) na otoku Hvaru. Z Vesno sva bila v campu 'Nudist' pri kraju Vrboska. Bilo je super.

Občutka svobode in sprejemanja ni zmotil niti nori napad na New York.

Ne glede na vse smo si privoščili uživanje na plažah in kje bolj na samem kak dober kavs.

Ljudje moji, to je življenje. Ko bom velik, bom živel na nudističnem otoku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: naturizem
Reply #24 - 24.09.2001 at 01:03:37
 
Dobrodosel domov Miro. Dopust glede na stil pisanja sta imela res fanatsticen. Tako je tudi prav, kaj drugega kot gate dol pa na sonce.
No, ko bos velik in ko se bos preselil na nudisticni otok nam bos pac zaupal naslov.  Morda pridemo se mi na kakseno srecanje tja.
Smo te pa nekateri tukaj pogresali, saj je vse vec ali manj prazno. Kot bi bili vsi forumovci nudisti se mi je zazdelo.

Pa lep pozdrav zagoreli Vesni seveda Smiley

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: naturizem
Reply #25 - 24.09.2001 at 10:31:36
 
Veš Andres, sem že razmišljal, da bi kupil kak otok in ga naredil za nudističnega, pa nisem imel drobiža...
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #26 - 24.09.2001 at 15:23:46
 

Vsem nudistom globoko odsvetujem Malto. Wink

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: naturizem
Reply #27 - 25.09.2001 at 11:09:07
 
Za naturizem je verjetno še vedno najboljša Hrvaška, čeprav je slabše, kot npr. 20 let nazaj. Na nekaterih divjih plažah so namreč postavili table s prekrižanim FKK (verjetno so si gospod župnik tako izmislili). Večina divjih plaž pa je še vedno 'clothing optional', pa tudi FKK kampov in naselij imajo veliko, po enakih cenah kot so tekstilni. Drugje po svetu je to bistveno bolj restriktivno urejeno.
No ja, opazil sem, da se je na divjih plažah na Hrvaškem zaredilo bistveno preveč tekstilcev in bi bilo dobro uporabiti pantakan  Angry

Marjana, ali lahko poveš malo več o Malti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: naturizem
Reply #28 - 25.09.2001 at 12:29:29
 

Hja, ko ste ravno o otokih govorili. Veliko bi vam moralo povedat ze dejstvo, da je na Malti 98% prebivalstva bojda katolikov. Zal tega prej nisem vedla, drugace bi se mogoce kljub temperaturam odlocla za Hrvasko. Smiley

Se na obicajnih plazah je topless prepovedan - oziroma je bil, table sicer se vedno imajo, ampak ko sem povprasala kako je s tem, so rekli, da so nekateri kljub tablam topless (zelo redki, verjemite) in da se nic ne zgodi, ce se razgalis.

Sicer pa imajo tudi eno neuradno nudisticno plazo, ampak tam sva bila s fantom samo enkrat in nikoli vec. Prvi problem je pravzaprav to plazo najt, tako da ne zagotavljam, da sem sploh bila na pravi. Nas vodic nama je sicer priblizno povedal, ko pa sva hotela natancneje zvedet od soferja na avtobusu, besede 'nudist' sploh ni poznal - ali pa se je sprenevedal. (Podobno se mi je zgodilo tudi, ko sem sprasevala za vegetarijanske sendvice - pa Maltezani sicer kar dobro znajo anglesko. Smiley )

No, nasla sva en konec ene plaze, kjer je bilo par golih ljudi in se namestila tam blizu. To, da so do naju prihajali ljudje in se hoteli pogovarjat, sva vzela za (odvecno) prijaznost.

Cudno se nama je zazdelo, ko sva opazila tipa, ki je prihajal na to 'nudisticno' plazo, saj je zgledalo, da je precej blizu naju, prakticno na odprti potki, odtocil. In po oceni mojega fanta je 'otresal' kake sestkrat predolgo... ampak prav.

Cez nekaj casa pa sem na drugem koncu opazila drugega moskega (vsi ljudje na tej nudisticni plazi so bili moski in to v starosti cca 50 let in vec, ce to kaj pomeni?), ki je cisto ocitno in na odprtem masturbiral. Stvar se mi je sicer zdela zabavna in sem povedala tudi fantu. Ko je tip videl, da sem ga opazila, mi je celo zacel mahati in kazati naj se mu pridruzim (ali morda celo oba?).

No, ker nama za take stvari ni bilo in nisva zaradi njih prisla tja, sva jo raje pobrala in se na tisto 'nudisticno' plazo vec nisva vracala, ceprav naju je prijazen 'otresajoc' gospod vabil. Ni je cez uradno nudisticno plazo, pravi moj fant po tej izkusnji. Cheesy
Back to top
« Last Edit: 25.09.2001 at 14:37:20 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: naturizem
Reply #29 - 25.09.2001 at 17:11:50
 
Miro, ko boš kupoval otok, se prislinim zraven, mam še neki bankovcev po 10 SIT.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3