Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3831 times)
jec
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

jecljanje-je možno odpravit?
26.04.2003 at 23:14:39
 
Zdravo
Jecljat sem začel v osnovni šoli v 5. razredu če se prav spominjam. Hodil sem k nekaj logopedom. Nehal pa sem hodit ko je zadnja logopedinja rekla da nikoli ne bom nehal jecljat in da bodo samo slabša in boljša obdobja. Do zdaj ko imam 24 let se ni nič izboljšalo.

Gotovo obstajajo kakšni načini s katerimi bi se to dalo odpravit. Mogoče hipnoza, mogoče reiki, mogoče magija…ne vem. Rad bi nehal jecljat in me zanima če mi lahko kdo od vas pomaga na daljavo. Z reikijem se da nekaj na daljavo delat. O magiji vem samo to da obstajata črna in bela, s črno pa nočem imeti veze ampak morda samo z belo magijo. Mogoče pa obstaja še kaj drugega ko bi mi pomagalo.


Zna kdo od vas pomagat pri tem ker s tem težko shajam


Hvala in lep pozdrav

Mučenik
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: jecljanje-je možno odpravit?
Reply #1 - 27.04.2003 at 00:31:04
 
če je jecljanje možno odpraviti ne vem, verjamem pa da je.

dvakrat (vsaj) smo tu govorili o tem ... upam da ti bo kej pomagalo, čene pa kr dopiši še kakšno ...

pomoč začetniku
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

jecljanje - hipnoza ?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

definitvno pa se boš moral spomniti kaj je bilo to pri petih letih kar ti je navleklo ot jecljanje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: jecljanje-je možno odpravit?
Reply #2 - 27.04.2003 at 11:16:12
 
jec wrote on 26.04.2003 at 23:14:39:
Zdravo
Jecljat sem začel v osnovni šoli v 5. razredu če se prav spominjam. Hodil sem k nekaj logopedom.

Se morda spomniš kaj je bil vzrok, da si začel?
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: jecljanje-je možno odpravit?
Reply #3 - 27.04.2003 at 22:38:05
 
Oj, nisem prebirala nič od zgoraj posredovanega, pa bi dodala le nekaj:

Tu gre za blokado med drugim tudi grlene čakre. In bi bilo dobro posvetiti temu več pozornosti. In odkriti vzrok. Kaj se je dogajalo v petem razredu, kar nisi mogel, hotel, se upal povedati. Definitivno je povezano s tem, in še naprej.  Ampak tu je potrebno začeti vrtati.

TOliko za začetek.

Lep dan
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: jecljanje-je možno odpravit?
Reply #4 - 27.04.2003 at 23:34:00
 
Tudi meni se je dogajalo podobno tam nekje od petega razreda dalje ali še malo prej. No izginilo je v srednji šoli, mislim predvsem zato, ker sem pridobil na samozavesti. Prej sem bil zadržan in bolj kot ne, otrok z tremo javnega nastopa. Kaj več ti na žalost ne morem povedat.

LP Harry

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: jecljanje-je možno odpravit?
Reply #5 - 27.04.2003 at 23:38:25
 
Quote:
Jecljat sem začel v osnovni šoli v 5. razredu če se prav spominjam. Hodil sem k nekaj logopedom. Nehal pa sem hodit ko je zadnja logopedinja rekla da nikoli ne bom nehal jecljat in da bodo samo slabša in boljša obdobja. Do zdaj ko imam 24 let se ni nič izboljšalo.


Haloooo. Katera logopedinja pa ti je to rekla? In sedaj te njene besede nosiš s sabo za popotnico. Morda bi poskusil z reikijem. Ali poznaš koga? Ob nedeljah zvečer imamo Reiki večere na chatu, pa pridi kdaj naokrog.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: jecljanje-je možno odpravit?
Reply #6 - 28.04.2003 at 12:50:44
 
Petra. wrote on 18.02.2003 at 11:49:42:
Sem gledala zadnjič na RTL prispevek o zdravljenju jecljanja, ki je 90% učinkovito. Je kazalo posnetke pacientov before, pa pol so sami povedal še mal kako je vse skupaj potekalo in bilo.

Ta tehnika zdravljenja pa se zaenkrat uporablja le v Holandiji (dober izgovor za tja iti Wink). Ker pač ta ženska ne želi razširiti ponudbe, čeprav je dovolj povpraševanja, zaradi ohranitve kvalitete postopka.

Fora je v tem, da te naučijo dihati in izgovarjati besede. Ko izdihneš, si obe dlani daš na vsako stran prsnega koša (reber) spredaj in z njima do konca iztisneš zrak ven iz pljuč. In medtem, ko potiskaš ven zrak, izgovarjaš stavke. Učinkovitost je res neverjetna! Tistih 10%, ki se jih ne da pozdraviti, je po mojem zaradi karmičnih vzrokov, al pa enostavno nočejo se pozdravit, nekateri.

Človečnjak, upam, da se še kaj oglasiš na forum, in le hitro poišči to kliniko na spletu svetovnem  Wink.

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: jecljanje-je možno odpravit?
Reply #7 - 29.04.2003 at 00:51:11
 
Quote:
Zna kdo od vas pomagat pri tem ker s tem težko shajam


Hvala in lep pozdrav

Mučenik

Jec,

ne vem, kako bi se sama lotila v tvoji koži. Si pa tako predstavljam, da je jecljanje vedno povezano z enim strahom "pred". Ta pa s prevelikimi zahtevami, ki jih imaš do sebe. Ker to pri tebi kar traja, je pravi/prvi vzrok jecljanja že zdavnaj odpadel. Zdaj te moti edino strah pred tem, da boš spet jecljal. Verjetno je najlažje odpravit te motnje takrat, ko se pojavijo, ne pa da jih skrivaš pred sabo.  Paniko, ki te iztiri, sprejmi izzivalno. Ne pa da spet in ponovno izvajaš nasilje nad sabo in naprej nekaj tlačiš in sebe krinkaš. Pri tem si mislim, da je sogovorniku praviloma malo/manj važno, ali boš ti jecljal ali ne.


Karmen



Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: jecljanje-je možno odpravit?
Reply #8 - 07.05.2003 at 02:08:28
 
Quote:
Prijatel je res smešno jecljal,vsi smo ga zafrkavali,ko smo šli kdaj napijačo,je preden je povedal kaj želi,cela gostilna bila v smehu.
Verjamem,da je to boleče.

Zakaj pa si ga potem zajebaval, če veš, da je boleče? Res znaš bit dober prijatelj, ampak jest tebe ne bi imel za prijatelja. Upam, da ne zameriš. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: jecljanje-je možno odpravit?
Reply #9 - 07.05.2003 at 15:24:27
 
Me veseli. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1