Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4860 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Vojna in denar
25.03.2003 at 20:03:19
 
Quote:
Ameriški predsednik George Bush je v torek v Pentagonu potrdil, da je uradno zaprosil ameriški kongres za 74,7 milijarde dolarjev za pokritje uvodnih stroškov vojne proti Iraku. V vsoti 74,7 milijarde dolarjev za pokritje uvodnih stroškov vojne proti Iraku je za Pentagon in vojno predvidenih 62 milijard dolarjev, 3,5 milijarde dolarjev bo šlo za notranji boj proti terorizmu, do osem milijard dolarjev pa bo namenjenih za humanitarno pomoč Iraku, utrditvi varnosti za ameriška predstavništva v tujini in pomoč zaveznikom, kot so Izrael, Egipt, Jordanija, morda pa tudi Turčija.


Kolk lačnih bi nafutral s tem denarjem?  ??? Undecided
To je samo za uvodne stroške.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
TULA
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 14
maribor
Gender: female
Re: Vojna in denar
Reply #1 - 25.03.2003 at 20:18:51
 
Grin

POLITIKA IN SRCE NE GRESTA SKUPAJ!

MORDA PA JE KRIVA KARMA IN KOLEKTIVNA ZAVEST???
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Vojna in denar
Reply #2 - 25.03.2003 at 22:25:43
 
Quote:
Kolk lačnih bi nafutral s tem denarjem?    


Haha...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Vojna in denar
Reply #3 - 25.03.2003 at 22:32:30
 
Quote:
Kolk lačnih bi nafutral s tem denarjem?  ??? Undecided

Pa tud to se je za vprašat, kolk od teh nafutranih bi Sadam še kasneje pobil. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Vojna in denar
Reply #4 - 26.03.2003 at 09:15:22
 
Himi: Kaj ti še vedno samo odmevaš zahodna trobila?
Te logika res ne prepriča v nič  ???
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Vojna in denar
Reply #5 - 26.03.2003 at 09:40:52
 
itak je že splošno znano dejstvo da imamo tehnologijo in znanje da bi lahko nafutral 3x več folka kokr ga pa je zdej na zemlji...

sam dokler bo keš u igri bo to dost težje... celo vojne se delajo zaradi keša...

vojna je najboljši biznis.... za tiste k jo hočejo....
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Vojna in denar
Reply #6 - 26.03.2003 at 10:55:57
 
..med prejemnicami pomoči zaveznicam je bila omenjena tudi Slovenija.
To pa ne gre skupaj s trditvijo vlade, da naše države ni na seznamu držav, ki podpirajo vojno v Iraku... ???

Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Vojna in denar
Reply #7 - 26.03.2003 at 11:27:25
 
Grin
Dobro so te nagnili...
Še zdaj, ko so se morali opredelit zaradi nezadovoljnosti javnosti, so na seji podali izjavo, da slovenija le "obžaluje" vojno, ne pa da jo "obsoja", saj bi to bilo pregrobo in bi se lahko zamerili Američanom..
Veš da bodo nekaj dobili, ampak to ne bo šlo nikamor drugam kot v žepe vodilnih lopovov.
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Vojna in denar
Reply #8 - 26.03.2003 at 13:01:56
 
..mene  ???   ...  kar vse nas !!! Angry

Pa še sami sebe, al kaj ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Vojna in denar
Reply #9 - 26.03.2003 at 13:38:25
 
"Kako vladajo svetu in ga pripeljejo do vojne?
Diplomati lažejo novinarjem in verjamejo objavljenim lažem."
         Karl Kraus

Ne verjami ničesar kar vidiš v medijih ...
Ali je laž ali pa prikrojeno na tak način, katerega bi afčice morale verjeti, da bodo povšeči Pastirjem.
Dokaz za to je zdajšnje, vojno poročanje naših televizij in cnn-a, ki je res ena ogromna komedija oz. satira. Katere sem se že tako nagledal, da se več ne smejem ampak jočem zraven. Cenzura in propaganda sta neumni bolj kot v 2.sv.vojni!

Še en izjemno dober citat, ki pove ogromno o slobodi govora/poročanju medijev (niti slučajno samo v ZDA):

"The Pentagon recently justified its’ position on censorship by insisting:
‘If we let people see that kind of thing, there would never again be any war.’ "

- from ‘Military Blunders’ – article by Geoffrey Regan in ‘Night and Day’ (Mail on Sunday supplement) 23rd January 2000


Še en:

"If the public knew the truth, the war would end tomorrow. But they don't know and they can't know."

- Former British Prime Minister David Lloyd George, to Manchester Guardian editor C.P. Scott, 1914



Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Vojna in denar
Reply #10 - 26.03.2003 at 16:03:24
 
tomi wrote on 26.03.2003 at 09:15:22:
Himi: Kaj ti še vedno samo odmevaš zahodna trobila?

Kaj pa ti, ki vedno samo odmevaš vzhodna trobila? Drugače pa jaz podajam resnico iz obeh strani, medtem ko je ti ne. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Vojna in denar
Reply #11 - 26.03.2003 at 16:27:05
 
Grin
Resnica pa je v splošni politiki lahko samo ena... Sloni pa le in samo na zgodovinskih dejstvih in logičnem sklepanju..
Tako da, res lahko zagovarjaš svojo ("zahodno") resnico, ampak moraš za to imet pripravljene dobre (veljavne in verjetne) argumente katere lahko dopolnjuješ, če ti jih drugi ovržejo.. Tako se lahko razvije konstruktivna debata...

Ni pa nobene debate, če se eden na drugega derejo:
"Vojna mora bit, ker je Sadam diktator in je pobil veliko ljudi!!!"
ali
"Ne sme bit vojne, ker je Buš bedak in bi samo rad nafto požr!!!"

Tak da naslednjič ko šimfaš Husota, poglej še enkrat oni moj mali spis in ugovarjaj argumentom ...   Wink

Sploh pa iz vzhoda nimam kaj dosti za pobrat, večinoma se zanašam na zahodne vire, ker ti ponavadi še najbolj sami sebe v drek tiščijo z izjavami, ki jim kot driska uidejo  Grin

P.S. Čestitam glede napredovanja... Si pa hitro pridobil višji čin, v dveh tednih si me totalno prehitel  Wink
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Vojna in denar
Reply #12 - 26.03.2003 at 16:30:43
 
Tomi, dejstvo je, da si pristranski do Huseina. Lahko meni rečeš, da sem pristranski do Busha ali Huseina? Kateregakoli? Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Vojna in denar
Reply #13 - 26.03.2003 at 16:40:35
 
Hehehe, kaj misliš da mi Husein stric, ki ga zagovarjam za vsako ceno...
Kot človek ni nič boljši od kapitalističnih vodij, je pa prekleto boljši politik in se bolj zavzema za svoj narod od večine zahodnih, od naših (slovenskih) Teletin pa itak.
Njegova marginalizacija me jezi, ker je izključno propagandni produkt in ne temelji na resnih argumentih.

Na grbi pa ne dvomim, da imata tako Buš kot Huso svoj konkretni tovor packarij, pa morda tudi kakšnih dobrih zamisli, ki ostajajo v odzadju. Ampak to je že druga, tretja tema...

Si zelo pristranski, saj si jih brez argumentov a priori sataniziral, in verjetno te ne bi bilo mogoče prepričat v nasprotno.
Saj ne, da nimaš prav.. je pa vseeno pristransko  Wink
Pa ne pravim, da sem jaz kaj boljši, da ne bo pomote.
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Vojna in denar
Reply #14 - 26.03.2003 at 18:30:49
 
Pregovor pravi: človek obrača, bog obrne  Grin
Bush je namenil sloveniji za podporo vojne v iraku 4,5 milijona dolarjev, danes ob 16h pa je bila pred parlamentom mirovna manifestacija z naslovom ; Nočemo krvavega denarja,
tudi 75% anketirancev SMS smatra, da bi denar morali vrniti Bushu, v katerih žepih pa bo ta denar v resnici končal pa itak ni važno  Shocked
gospod peče iz sns je zaprosil gospode iz vlade za pojasnilo glede porabe denarja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2