Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8744 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #30 - 04.05.2003 at 11:38:31
 
Frittzy

Tudi spominom lahko pustiš, da Gredo.
Saj veš - DODAJAŠ vsak DAN lepe POGLEDE in SAMO LEPE HRANIŠ. In LEPI SO lepa SMERNICA ZA naprej.

In ko se rane zacelijo - tudi bolečina zbledi.
Sva že o tem, da Lahko ohranjaš spomine - Predvsem lepe, to je zelo pomembno.
In res je, da ti je Oče na nek Način " dajal svojo Ljubezen", seveda.
Saj si zrasel preČUDOVITO osebo, polno čustev in brez strahov.
To je najbolj pomembno.


Tvoja samostojnost je ODRAZ, da lahko v vsem ZMOREŠ in tudi BOŠ.

Tvoja POT je LEPA - ZA Vnaprej.
Dovolil si OČETU in Mu Odpustil...
To je ZELO lepo.

Sedaj PA LEPO NAPREJ...

Ljubezen TE Gradi -  Ti se BOŠ Gradil Ob njej in Ustvaril Svoj Svet, ki ne bo Enak otroštvu, skozi katerega si čutil pomanjkanje le - te.

Rada te imam... Kiss
Pogumno naprej...

In TVOJE AMBICIJE SO ... Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #31 - 06.05.2003 at 10:24:40
 
Star12

Quote:
Tudi spominom lahko pustiš, da GREDO. Saj veš  - DODAJAŠ vsak DAN lepe POGLEDE in SAMO LEPE HRANIŠ. In LEPI SO lepa SMERNICA za naprej.


Lepo si mi napisala.

Ampak glede SPOMINOV ti bodo za zmeraj ostali v meni v mojem srcu. Saj so spomini na moje otroštvo na moje čudovite trenutke, ki sem le bil delež nekakšne pozornosti nekakšnega občutka prejemanja in oddajanja LJUBEZNI.

V bistvu niso ravno spomini ampak so POGLEDI pogledi na moje preteklo otroštvo te želim zazmeraj obdržati v mojem srcu.

To so in so bili moji najlepši trenutki mojega otroštva.


Quote:
Tvoja POT je LEPA - ZA vnaprej. Dovolil si OČETU in MU odpustil... TO je ZELO lepo.


Seveda sem dovolil mojemu očetu saj navse zadnje je le on moj resnični OČE. Sedaj vem da je gojil do mene nekakšno LJUBEZEN na žalost je nikoli ni znal izkazati.
Nikoli ni niti malo namignil da mu kaj pomenim ampak globoko v njegovem srcu je pa le bil prostor kjer je gojil ljubezen do mene. Ljubezen ki mi je sedaj SMERNICA da uberem pravilno pot v svojem življenju in da se veselim vsakega preživetega trenutka z LJUBLJENO osebo.
Resnično sem mu odpustil.

Sedaj moje srce ne čuti več zamere do njega, ne čuti več tistih bolečin.

Star12

Veliko razmišljam veliko vračam poglede v moje preteklo otroštvo.

In sedaj vidim oziroma čutim da vse kar sta moja dva starša naredila v preteklosti sta me s tem samo gradila.

Gradila in utrjevala sta mi uteho po boljšem življenju veliko bolj prijaznim z več razumevanja in izkazovanja čustev.

Sedaj vem da sem izjema in da se vedem kot moja starša.

Pripravila ste me tako dobro na moje samostojno življenje tako ali drugače oziroma z takimi ali drugačnimi metodami.

Vem da sem popolnoma pripravljen zaživeti na novo zaživeti svoje življenje .

Neredil bom vse kar je v moji moči pokazal se bom iz najboljše plati postal bom razumevajoč izkazoval bom veliko čustev ne bom jih držal zase ne bodo ostala zaprta v meni vsa moja spoznanja bom in želim deliti z svetom.

Predvsem bom veliko veliko postoril naredil se še veliko naučil da bo moje življenje lepše boljše veliko bolj harmonično in predvsem želim uživati v moji sreči.

Zadal sem si cilj ki ga imam zmeraj pred seboj in vem da mi BO USPELO tudi vem kaj me žene do tega in tudi se zavedam kako bo če tega ne dosežem.

Ven da zame sreča ni denar vema da zame ni sreča če so izgovorjene samo besede.

Čeprav sem po naravi takšen da ogromno želim vlagati v svoj dom skupen dom mi denar res ne pomeni toliko, pomeni mi samo določeno razkošje in nujo za preživetje.

Malo sem zgrešil iz teme:

Da se vrnem na mojo temo.

Moj OČE je tisti , ki se mu lahko sedaj zahvalim za vse kar si tako želim da mi je cilj uspeti zaživeti v harmoničnem življenju.


Moji mami gre pa vsa zahvala za vsa ta leta, ki mi je nesebično stala ob strani. Zaradi nje gledam drugače na svet kot moji prijatelji moji kolegi. Mama je bila tista, ki me je dolge ure in ure mirila mi govorila, da bo vse bolje da naj najdem naberem moči in da si naj ustvarim življenje po mojih idealih. In naj ne iščem ideale po njuni zvezi.
Naučila me je gledati skozi njene oči na svet, čeprav moja mama ni imela toliko moči da bi uslišala in delala po svojih idealih po svojih merah življenja.

Je pa meni pokazala in me s tem naučila da naj zmeraj bom jaz tisti, ki naj narekujem odvijanje mojega življenja.

Zato sem ji resnično hvaležen.

Malo mojih vrstnikov ima priložnost toliko odnesti iz svojega otroštva toliko dobrih nasvetov toliko znanja v svoje novo nastalo življenje.

Tudi jaz se tega nisem določen čas zavedal SEDAJ se tega zelo dobro zavedam in zato sem oba staršem odpustil "KAR je BILO ne bo VEČ, ČESA še ni PA ŠE BO"

Ogromno informacij ogromno nasvetov sem imel pred nosom podanih in sem se pritoževal kako naj speljem moje življenje da bo harmonično, da bo življenje pisano po mojih idealih.

Morda je ravno sedaj pravi čas, da sem spoznal kaj mi je bilo vse servirano na srebrnem servirnem krožniku.

Oba starša sta mi pričarala svet kakršnega si nikoli ne želim in mi s tem podala tudi odgovore na vsa moja zastavljena vprašanja.

Vem da je vse v mojih rokah, da si ustvarim harmonično življenje po mojih idealih.

Pa ne mislit da imam visoke ideale.

Moji ideali so izključno imeti čudovito izvoljenko tako po srcu kot po duši razumevajočo in predvsem mora me imeti RADA.

In seveda streho nad glavo, in s tem urediti družino nekje dva prečudovita otroka ( želim si fantka in punčko ) da izravnam harmonijo v mojem življenju. Da imam dva prečudovita razloga da naredim da delam da bo moje življenje polno ljubezni in harmonije.






Quote:
Ljubezen TE Gradi - TI se BOŠ Gradil Ob njej in Ustvaril Svoj Svet, ki ne bo Enak otroštvu, skozi katerega čutil pomanjkanje le - te.



Nato sem ti že odgovoril odzgoraj.


Prečudovito je lahkko življenje, če le človek ve kaj želi in tudi ni potrebno veliko postoriti da se lahko dva odločita za skupno življenje le pristop mora biti pravilno izpeljan.

Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #32 - 06.05.2003 at 11:00:34
 
Ja, Frittzy

Lepim spominom pustiš, da še vedno valujejo s taboj naprej, TI so sedaj v Tvojem Srcu. Menila sem za tiste Bolj temačne. Tiste skušaj nadomestiti Z lepimi - ampak zate že Vem, da si tega sedaj SPOSOBEN.
Tvoja nenadna sprememba, ki se je sedaj PREBUDILA v tebi, ti JE Dala Krila, ki te nesejo naprej - do tja kamor si želiš - Uspeha Polno življenje.
In MOČ tvojih TRDNIH MISLI - to je Že USPEH.
In
Tvoja Svobodna volja IMA TOLIKO MOČI, da Uspešno Tlakuješ naprej...
Lepo pot si SI ustvaril In Zadal...
Sedaj si Sledi...

Saj vem...
Tisto, kar je bilo v otroštvu - dodajaj - ne samo podoživljati, ker s podoživljanjem lahko sam ponavljaš kakšen vzorec staršev, katerega ne želiš...

No, pri meni se je sedaj ko sem nekaj dni nazaj pisala neko temo - odvil cel film iz mojega otroštva. Spoznala sem, kje sem jaz delala napake in ne KJE SO JIH DELALI DRUGI, predvsem moji starši.
Ko že mi nekako odrastemo, tudi starši ZAČNEJO živeti svoje življenje. Morajo tako.
Skozi otroštvo se mi Učimo od njih - so naši učitelji. Seveda pa " dodajamo " sami, ko malo odrastemo.
Zato sem mnenja, da TISTO, kar je bilo v Otroštvu, pustiš za seboj in Delaš na SVOJEM bolj SVETLEM Ustvarjalmen življenju - Izoblikuješ svojo Osebnost in tudi na tej Poti svoji Izvoljenki pokažeš, da Je vredna Življenja - S teboj...
In Ljubil boš drugače Kot So se tvoji starši medseboj.

Torej frittzy -  Menim, da Odraslost zahteva neko notranjo spremembo - DA SI TI in nisi VEČ otrok.
Čustva in hrepenenja se spremenijo - TI se spremeniš...

Je pa res ZANIMIVO eno - danes sem opažala.
V določenih delih sebe, ko opazujem otroke, kako se mirno igrajo, ali pa jokajo - VIDIM sebe V njih.
In res je - takrat se spomnim svojega otroštva.
Vendar je na menim kaj si bom IZ njega dovolila obuditi¨!

Sedaj sva/smo dovolj stari, da SAMI KROJIO SVOJO prihodnost - svojim staršem pa pustimo, da ŠE NAPREJ SVOBODNO DIHAJO...

Za kakšen nasvet kdaj pa kdaj - le povprašaj svojo mamo, tudi jaz svojega očeta...
In dobivaš!
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #33 - 18.05.2003 at 20:35:34
 
Ja, Star12

Quote:
Lepim spominom pustiš, da še vedno valujejo s taboj naprej, TI so sedaj v Tvojem Srcu. Menila sem za tiste Bolj temačne. Tiste skušaj nadomestiti Z lepimi - ampak zate že Vem, da si tega sedaj SPOSOBEN.
Tvoja nenadna sprememba, ki se je sedaj PREBUDILA v tebi, ti JE Dala Krila, ki te nesejo naprej - do tja kamor si želiš - Uspeha Polno življenje.
In MOČ tvojih TRDNIH MISLI - to je Že USPEH.


Tudi temačni spomini naj ostanejo v meni nekje globoko v mojem srcu naj počivajo in naj pridejo na plan, ko bom jaz storil kakšno napako v mojem življenju.
Le takrat se jih bom spominajl in vedel bom kaj sem naredil narobe in kaj naj storim da popravim moje zmote moje napake.

Ti spomini bodo tisti ki mi bodo pomagali premagovati še tako brezupne primere tako težke napake, ki jih bom morda po pomoti nevede storil.

Temačni spomini bodo kazalo kaj se lahko zgodi, če se ne bom dovolj potrudil v življenju če ne bom dovolj samozavesten.
Vrnili mi bodo samozavest, ki jo bom takrat krvavo potreboval.

Sedaj pa naj počivajo in naj se spremenijo samo v čudovite spomine na moje otroštvo moje življenje.

Srečen sem da lahko vdihujem isti zrak kot ga vsi ostali, hvaležen sem da lahko spoznavam življenje z moje plati.

Temačnih spominov trenutno ne nosim s seboj ampak vem da so in da ko jih bom najbolj potreboval bodo priplavali na površje in mi pokazali pravilono izbiro poti mojega življenja.

Quote:
Tvoja Svobodna volja IMA TOLIKO MOČI, da Uspešno Tlakuješ naprej...
Lepo pot si SI ustvaril In Zadal...
Sedaj si Sledi..


Moja Svobodna volja ima res moči.
Moči ki jo jemlem iz vse izkušenj, ki sem jih doživel prestal z njimi svoje otroštvo svoje želje, ki se niso venomer uresničile in so ubrale drugačno pot POT, ki ji je jaz nisem znal slediti.

Hvaležen sem da želja po uresničitvi mi pokazala svoje nabrušene ZOBE in koliko več moram delati na sebi koliko izkušenj sem moral znova in znova prestati koliko noči sem moral doma prejokati koliko bolečin sem moral nositi s seboj da lahko sedaj rečem VSE TO JE LE BILA MOJA PREIZKUŠNJA NA MOJE SAMOSTOJNO ŽIVLJENJE.

Sedaj se zelo dobro zavedam da vso življenje je samo nauk nauk da mi oljajšuje pri izbiri svoje POTI srečenga in harmoničnega življenja.

Trudim se in iz vsake negativen izkušnje pridobim ogromno znanja ogromno naukov se naučim veliko nasvetov sem deležen le prisluhniti jim moram dovolj dobro.
In ko se bom še naučil zelo dobro prisluhniti bom pripravljen da zaživim HARMONIČNO ŽIVLJENJE.

IN TO BO MOJE ŽIVLJENJE.




Quote:
Je pa res ZANIMIVO eno - danes sem opažala.
V določenih delih sebe, ko opazujem otroke, kako se mirno igrajo, ali pa jokajo - VIDIM sebe V njih.  
In res je - takrat se spomnim svojega otroštva.
Vendar je na meni kaj si bom IZ njega dovolila obuditi¨!


Tudi jaz sem ravno pred dvema dnevoma iz mojega okna na dvorišču opazoval brez skrbne majhne otroke, ki se veselo igrajo in veselijo svoje še tako mladega otroštva.
V njihovem srcu so še zmeraj tako nedolžni toliko stvari kot lepih in manj lepih jih še čaka v njihovem življenju.

Tudi jaz sem za trenutek pomislil na čas ko sem jaz bil majhen poln smeha nikakršnih skrbi bil sem poln čudovitih stvari vse okrog mene je bilo kot v pravljici.

In naj ti povem med temi spomini ni bilo temačnih bili so le spomini na brezskrbo otroštvo polno žarečih majhni obrazkov. Enostavno čudovito.

In nekako sem že opazil med njimi in si predstavljal kako bo ko bodo moji otroci se igrali in njihovi prečudoviti obrazki bodo izžarevali njihovo naivnost in na licih  jim bo izžarevala starševska ljubezen moja ljubezen do njih.

ČUDOVIT občutek.


Quote:
Sedaj sva/smo dovolj stari, da SAMI KROJIO SVOJO prihodnost - svojim staršem pa pustimo, da ŠE NAPREJ SVOBODNO DIHAJO...


Sem dovolj star in krojim si prihodnodt po moji presoji po mojih izkušnjah in če bom vse nauke in nasvete upošteval, ki sem jih bil deležen me čaka prečudovito življenje.
In takrat bom lahko izrekel čarobne besede " SREČEN SEM , DA IMAM KAR SEM SI SAM USTVARIL" in takrat se bom zahvalil vsem bolečinam vsem storjenim ranam saj zaradi njih sem se gnal si želel boljše življenje se enostavno zavedal da lahko tudi moje življenje zacveti v popolno harmoniji in razumevanju.


Quote:
Za kakšen nasvet kdaj pa kdaj - le povprašaj svojo mamo, tudi jaz svojega očeta...


Veliko se posvetujem z mojo mamo in tudi cenim vse njene pogovore, ki sem jih lahko deležen z njene strani.
Tudi iz njenih napak se učim in poizkušam narediti največ kar je v moji moči.

Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Otroštvo - Ljubezen V NJEM
Reply #34 - 18.05.2003 at 20:59:54
 
Brezskrbo otroštvo zmeraj polno nasmejanih lic.

To so spomini, ki mi bodo zazmeraj ostali v srcu in imajo poseben prostor kjer jih varujem pred bolečinami.

...

Spomini na prečudovito brezskrbno otroštvo.

Otroštvo kar se ti zgodi v obdobju odraščanja ti naj zazmeraj bo kot vodilo za brezskrbno življenje.
Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3