Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16989 times)
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Slovo...
Reply #15 - 31.03.2003 at 11:47:16
 
gape wrote on 30.03.2003 at 23:41:10:
šele ko se odvežeš, postane ljubezen sploh mogoča ...


ta stavek pa mi se zdi zelo kontradiktoren


Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Slovo...
Reply #16 - 31.03.2003 at 11:52:33
 
Na splošno, pri odvezavi od vseh odnosov, kakihkoli, gre za odvezovanje od prepričanj, ne od ljubezni. Prepričanja, na katerih temeljijo odnosi te odnose usmerjajo in blokirajo. Bolj si svoboden, bolj si odprt, več lahko daješ, več lahko sprejemaš. Manj je strahu, več je ljubezni.
To se mi zdi ena dobra teorija, ki ji sledim, kolk sem pač sposobna Roll Eyes
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Slovo...
Reply #17 - 31.03.2003 at 15:52:11
 
Devi wrote on 31.03.2003 at 11:52:33:
Na splošno, pri odvezavi od vseh odnosov, kakihkoli, gre za odvezovanje od prepričanj, ne od ljubezni. Prepričanja, na katerih temeljijo odnosi te odnose usmerjajo in blokirajo. Bolj si svoboden, bolj si odprt, več lahko daješ, več lahko sprejemaš. Manj je strahu, več je ljubezni.
To se mi zdi ena dobra teorija, ki ji sledim, kolk sem pač sposobna Roll Eyes


to, da daješ toliko kot lahko en sprejme in lahko sprejmeš kar ti nekdo daje... no potem si na dobri poti k temu, da doživiš poln odnos

prepričanja in predvsem pričakovanja te pa pri tem res samo ovirajo

dobra teorija, ja  Roll Eyes

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Slovo...
Reply #18 - 31.03.2003 at 15:57:50
 
leonesa wrote on 29.03.2003 at 13:21:34:
Prvo kot prvo, vsak preboleva na svoj način. Drugo, četudi si ti pobudnik, da prekineta zvezo, jo b...


leonesa, zelo lepo napisano! in tudi zelo resnično
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Slovo...
Reply #19 - 31.03.2003 at 17:53:21
 
m wrote on 31.03.2003 at 11:30:17:
A to misliš z nekom, s komer hočeš bit, al tisto kar razpada?

kolkrkoli
če hočeš ostat skupi je dobro da delaš na odvezavah, da bo odnos polnejši.
če hočeš it narazen, je pa tkoitak najboljš čimprej odvezat se od navezav.
navezanost pač 'veže' ... drži na mestu ... ne dopušča spremembe ... včasih celo vleče nazaj in če v tem stanju hočeš it naprej je težko, ker te neki vleče nazaj. nitkica. čist tenka, nevidna, pa vseeno neverjetno močna.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Serenity
1
*
Offline

Don't try to figure me,
just love me!
Posts: 1
Maribor
Gender: female
Re: Slovo...
Reply #20 - 07.04.2003 at 09:27:10
 
tomi wrote on 30.03.2003 at 22:34:49:
Zahvaljujem se za odgovore in pomoč, mi pa je nekako nerodno da sem šel to objavit (afekt pa to) Embarrassed...

Nisem prepričan niti v eno niti v drugo, mi pa je postalo nekako pozitivno vseeno..


Afekt je bil to sigurno, ampak da še vedno nisi prepričan v RESNICO pa skoraj ne morem verjet (upam pa, da do zdaj že si). Zakaj se spuščaš v polemiziranje o nečem, za kar sploh ne veš, če je res? Hm, verjetno pač bolj zaupaš njemu kot pa meni.
Back to top
 
WWW WWW IIsexandcandyII  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Slovo...
Reply #21 - 07.04.2003 at 13:20:04
 
Preden bi se človek lotu vezi sekat, gape, bi se blo po moje dobr vprašat, kaj te vezi so. A so živa vez med dvema, po katerih se pretakajo njuni življenjski tokovi al pa so to vrvi, ki nekomu al pa clo nobenmu ne  pustijo dihat.

Vzemo da je taka vez  med dvema resnica. Pripravljenost za pretočnost resnice ju ne more prav nič ovirat, saj ju noben slpoh ne občut kot vez. Ko pa se vsaj z en strani ta pripravljenost za pretočnost omeji ali ukine,  ta vez zategne  drugega kot kamen za vratom. Valjda da  se bo skušal  rešit iz tega dušljivge objema, kakor se ve in zna, saj bo slej ko prej prišlo do tega, da tud zanj  resnica ne  bo predstavljala nobene žive vezi več. Da zmore  zaživet tud  brez tega pretoka resnice, ki je itak subjektivna. Pol živa vez postane mrtu štrek za oba in pol sploh ni vžn, kdo bo priklicov angela, da ga preseka.

Vez se začut po moje šele takrat, ko kakroli začne omejevat pa  blokirat  pretočnost. Odpravljanje vezi  je tem smislu odpravljanje ovir za totalno pretočnost v obe smeri. Šele ko pretok usahne v obe smeri in vez zakrni, je treba vzet meč in sekat. Takrat sekanje tud ne boli, ampak dobeseddno osvobaja. Tko da jest ne bi izenačeval ustvarjanje pogojev za pretočnost s sekanjem vezi, ker to se dost hitr napačno  razume. Tle hitr rata ploden teren za svobodno  ljubezen brez odgovornosti, ki za sabo hitr potegne konzervativno reakcijo in s tem potrebo po zpovedi tisoč ene nove vezi.

Tomi, poišči herbya, on je imel tud tle gor  ene grozne muke okrog razklepanja osebne zveze. Smo mu po moje dal dost dobrih nasvetov, samo ne vem, zakaj se zdaj nč ne oglasi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Slovo...
Reply #22 - 07.04.2003 at 14:51:55
 
Verjetno je zanimivo vedet, zakaj, ampak ni pa potrebno. NAjbolj splošen odgovor zakaj presekat vez bi bil, da ne moreš izkusit brezpogojne ljubezni, če si nekje privezan, ker te vez pogojuje, tebe pa tvojo "ljubezen". Ljubit karkoli ali kograkoli, pomeni: ničesar potrebovat od tega, zato je vez, po kateri naj bi kaj pritekalo odveč.
In sploh, zakaj se ne bi odvezal že zdaj, dokler je lažje - saj to ne bo zmanjšal tvoje ljubezni, to te osvobodi vseh pogojev, ki jih maš do nekoga torej "oplemeniti" tvojo ljubezen ( Roll Eyes). Bolj ko je ta Ljubezen "popolna" (sej se pomojem ljubezni ne da razdeljevat na take stopnje, temveč: al Je al pa NI). In v taki Ljubezni tud ko gre nekaj "narobe" (spet po resnici ne gre nikol nič narobe, samo dogaja se) bolečina ni tko močna, oz. je sploh ni.. in sploh ne jemlješ tega, kot da je šlo nekaj narobe, ampak razumeš, da ej blo pravzaprav vse zlo... dobrodošlo in prav, da se je prpetl.
Smiley  Undecided

Hm, kar se pa tiče resnice, pa zanjo ne rabiš vezi, po kateri se pretaka, ampak v resnici "plavaš" oz. "lebdiš"

Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Slovo...
Reply #23 - 07.04.2003 at 15:40:17
 
Zdaj vidiš kam te je pijača pripeljala  Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Slovo...
Reply #24 - 07.04.2003 at 17:34:36
 
Quote:
Hm, kar se pa tiče resnice, pa zanjo ne rabiš vezi, po kateri se pretaka, ampak v resnici "plavaš" oz. "lebdiš"

Dobr povedan,  resnica je skupno sugustevno polje, je kot gosta mreža, ki je niti ne čutiš in v njej kar 'lebdiš'. Šele, ko se začne izmikat, se začneš oprijemat posmeznih vezi, iz katerih je spletena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Slovo...
Reply #25 - 07.04.2003 at 20:29:27
 
Serenity wrote on 07.04.2003 at 09:27:10:
Afekt je bil to sigurno, ampak da še vedno nisi prepričan v RESNICO pa skoraj ne morem verjet (upam pa, da do zdaj že si). Zakaj se spuščaš v polemiziranje o nečem, za kar sploh ne veš, če je res? Hm, verjetno pač bolj zaupaš njemu kot pa meni.


To vse pove.!


Velik sonca
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Slovo...
Reply #26 - 11.04.2003 at 20:58:49
 
Seveda da ni nujno prekiniti vezi z osebo če ti to ne paše, pa če si rad v težjem stanju, kot bi sicer lahko bil.
Če ti je pa do tega, da bi rad lažje zadihal pol pa kar.

Vidim, da nekateri ugibate ali je to dobro ali ne.
Med dvema, ki sta v kakršnemkoli daljšem odnosu, se preplete več vezi, ene so pozitivne, prinašajo še večje povezovanje,...ene so pa take, ki energijo jemljejo, zahtevajo,...Zatorej je fajn, če te odstranimo.
Ni strahu, da bi pretrgal kar vse.  Za to je dovolj preprost stavek: Vse vezi ki niso primerne.
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Slovo...
Reply #27 - 11.04.2003 at 21:05:09
 
Če misliš, da je treba res prekinit, pol prekini. Poslušaj notranji glas. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Slovo...
Reply #28 - 17.04.2003 at 01:15:30
 
tomi wrote on 30.03.2003 at 22:34:49:
...
Situacija se je razpletla tako kot vedno
- spet sem noter, prestavljam prebolevanje in odvezave na kdaj drugič (ali pa tudi ne, upam kot vedno)..
...
Nisem prepričan niti v eno niti v drugo, mi pa je postalo nekako pozitivno vseeno..

Jao, sine, kakav blues ... I to baš ti!?   Undecided


Če bi me vprašali,
kaj pomeni ljubiti,
bi vam odgovorila,
da meni, ko vas poslušam,
največkrat pride na misel glagol kupiti.



Skupo češ ti ovo platiti ...

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Slovo...
Reply #29 - 17.04.2003 at 18:15:48
 
Quote:
Skupo češ ti ovo platiti ...

Grin

Eh, zdaj je že vse ok...

Plačujem itak vse sproti, sva se pa z žensko v 2 letih naučila tolko ko nekateri v 20 letih zakona.. Pa tudi prekregala...  Wink

Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3