Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 17183 times)
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #45 - 22.02.2003 at 14:51:01
 
Quote:
Tole Miškino vprašanje je tudi meni všeč. In če sklepam iz poimenovanja terapije, potem naj bi človek iz terapije odšel z zavedanjen svojih vzorcev. Torej oni niso več nekje globoko potisnjeni, ampak so na površju. V zavesti. In ali potem vsak sam opravi s sabo še čiščenje teh vzorcev?


Ne.
V SEANSI se vse to opravi. V seansi se najde realin cilj, ovire, ter tudi v seansi se te ovire odstrani.
Klient/ka gre domov ne le z  zavestjo o svojih problemih in ovirah, temveč tudi z jasno zavestjo, da se sama omejuje s temi ovirami, in da ji tega ni več treba delat, če tako izbere.

Ključ do vsega tega je izražanje stvari, ki mu/ji ni uspelo zares drugim povedati o sebi, in se je zato raje varno spravil/a v kompromis, demimo, Sem ničvredna...

See?
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #46 - 22.02.2003 at 15:22:28
 
>>>Tega pri terapiji Clearinga ni? Ali temu rečete razlaga? In če je temu tako, kaj potem tebi recimo pomeni analiza, ki je ne uporabljate pri Clearingu? <<<


Ne, v clearingu se tega ne počne, KER NI BISTVENEGA POMENA. Dejstvo je, da ima klient v sebi občutek, da ni ok, in to ga ovira pri izražanju, recimo.
To je golo dejstvo + vse ostalo je le opisovanje ter alaliziranje tega dejstva, ki ne pelje nikamor.

Hmm. Veš koliko ljudi poznam, ki NATAQNČNO vedo VSE o dinamiki svoje osebnosti, ki se dokaj dobro spomnejo travm iz otroštva - pa še vedno ne morejo živeti brez teh vzorcev, ki jih sicer razumejo? Malo morje!
Razumevanje vsega okrog vzorca seže premalo daleč. V bistvu tega niti ne rabiš, lahko pomaga, nujno pa ni.

Alora, analiza, kakor jo uproablja klinična psihologija, tranmsakcijska analiza in podobni pristopi, v clearingu totalno odpade.

In ne, ne razlagamo stanja v katerem se nahaja klient. Kaj mu bo to sploh? Da se bo lahko hvalil okoli in razlagal, hey, jst mam pa manično depresijo, a nisem kul!
Z vsem tem se ne ukvarjam, ker je izguba cajta.


>>><sm skrajšu>  Ampak jaz sem pri tem načinu – pri prepoznavanju situacije - uporabila analizo. Za to, da prepoznaš, kaj se v točno določeni situaciji dogaja. Kako to rešujete pri Clearingu? <<<


Ja, to kar si opisala je ok, vendar ne seže dovolj daleč.
Tke si opisala klasično analizo problema, mentalna razlaga začinjena z nekaj vpogledi v ozadje mehanizma, ki obvladuje to sceno glede zaupanja, to pa je tudi vse...

Vendar pa, kaj pa je spodaj?
Kateri občutki te delajo tako, da ne zaupaš?
Kaj tlačiš dol s tem vzorcem, "ne smem zaupati"?
Kaj je tisto, kar bi rada povedala drugim o sebi, s tem ko zavzemaš ta vzorec?

Kaj je um? Oziroma, kako je sestavljen?
Moja razlaga in moje videnje je, da je um en velik kompromis, ki ga delamosami s sabo.
Sestavljen je iz nešteto malih kompromisov, vzorcev, s katerimi smo poistoveteni in s katerimi sami
sebe omejujemo.

Vzorci v umu (kompromisi) so pravi in zlo močan pokrov. Pokrov, ki onemogoča prost pretok ljubezni, življenja, radosti, žalosti... in predvsem izražanja našega neomejenega potenciala.

Ko in če klient ponovno vzpostavi ta pretok (natančno, glede nezaupanja), ko se izrazi do te mere, da sam vidi, da vzorca ne potrebuje več, potem je to to. Potreba po uporabi vzorca odpade.

Štos torej ni le v temu, da zna sedaj skokodakati tiste občutke ven, ampak v temu, da je voljan soočat se z realnostjo BREZ vzorca.
Izražanje je le orodje, ki to omogoča.

Povedano simpl:
namesto, da se soočas z reakcijo drugih z "ničvredna sem", se soočaš odprta in taka, kot si.

See?



>>> Ker mene osebno recimo analiziranje prav nič ne moti, ravno tako nimam problemov s soljenjem pameti ali svetovanjem – dokler je to samo pogovor in dokler je to povedano na način, ki ga sama lahko sprejmem – dokler sva torej enakovredna, dokler me noče nekdo zato postaviti v vlogo »žrtve«, dokler je to samo posredovanje znanja in strokovne usposobljenosti, ki je ima terapevt v tem primeru več kot jaz, recimo. <<<


Seveda. Tudi mene svetovanje niti malo ne moti. Vendar, zakaj ne bi nekomu pomagal, da si sam pride na čisto in da sam zaživi po svoji vooji, brez takih in drugačnih etičnih in ne-toliko-etičnih svetovalnic?

Jaz, recimo nočem take pomoči. Jaz imam rad, da mi nekdo pomaga da sam vidim kje ga lomim in da sam najdem tisto, kar me dela neizpolnjenega in da sam naredim nekaj, kar me potem na daljši rok zares izpolnjuje.

Svetovanje tega ne omogoča, pa naj bo še tako etično.
Zakaj recimo pravi mojstri (ala Buddha, Sri babaji) NE svetujejo?
Hja zato, ker je prejamanje nasvetov le en od načinov bežanja pred prevzemanjem odgovornsoti v življenju...in trajno ne pomaga.

Yihhhaaaa!!!

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Otroci so tega vredni
Reply #47 - 22.02.2003 at 15:42:14
 
Quote:
Lahko odvračaš ljudi od sebe, preden oni utegnejo tebe. Zakaj? Nekoga ljubiš, vendar ga odvračaš. In če on to odvračanje sprejme, torej se umakne, bolečina ostane. LP Harry


Še tako nelogično vedenje ima svojo logiko.
Razne manevre uporabimo z namenom, da bi manj bolelo. A ravno fora sabotaže je v tem. Da v resnici nič manj ne boli, če sami nekaj sprožimo. Le mislimo si, da bo bolje, če sami sprovociramo.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Otroci so tega vredni
Reply #48 - 22.02.2003 at 21:41:29
 
Huh, sta mi dala za misliti… Kje naj začnem? Evo, tole mi je najtežje razumeti:

Amstel wrote on 22.02.2003 at 12:16:24:
Lahko povem pa to, da gre predvsem za to dogajanje: moje izražanje, moj cilj, moje doživljanje, izkušanje sebe, razumevanje, tudi sabotiranja. In pridem do točke, ko ne obstaja vzorec, ne problem. Obstaja samo "klient", sam s seboj, da poišče to, kar resnično rabi in je rabil nekoč. Povezava v sebi s to potrebo, izražanje le te, "raztopi" vzorec. (tko jest to razumem in opažam) Oziroma, ko se povežem s sabo v resnici, lahko razpoznam, da me vzorec do tega ne bo pripeljal.
Spoznam absurd uporabe vzorca. In potem je le še odločitev, ali bom ta vzorec prenehala uporabljati, glede na to, da me ne približa moji potrebi.


e. wrote on 22.02.2003 at 14:45:31:
Ne gre toloko le za prepoznavanje samega sebe, svojih problemov, ampak predvsem za ozaveščanje ovir, ki so prisotne v umu klienta/ke in predvsem za odstranjevanje teh ovir in tako za trajno rehabilitacijo sposobnosti, voljnosti klienta/ke živet po svoji lastni izbiri...


e. wrote on 22.02.2003 at 15:22:28:
Vzorci v umu (kompromisi) so pravi in zlo močan pokrov. Pokrov, ki onemogoča prost pretok ljubezni, življenja, radosti, žalosti... in predvsem izražanja našega neomejenega potenciala.

Ko in če klient ponovno vzpostavi ta pretok (natančno, glede nezaupanja), ko se izrazi do te mere, da sam vidi, da vzorca ne potrebuje več, potem je to to. Potreba po uporabi vzorca odpade.

Tole mi je najtežje razumljivo: kako, hudiča, vzorec kar odpade. Ga ni. Ga prenehaš uporabljati, samo odločiti se je treba...

Meni je vse razumljivo in z vsem se strinjam tam do ozaveščanja vzorca. Do prepoznavanja tega, kaj in kdo v resnici si, kaj se skriva v tebi, zakaj reagiraš tako, kot reagiraš, zakaj se pojavi bolečina itd. itd. Prepoznavanje in ozaveščanje vzorca torej.

Ampak potka, kako vzorec pri Clearingu odpade, mi je pa nerazumljiva. Kako jaz vidim in kako jaz rešujem tele zadeve pri sebi, sem napisala v prejšnjem postu. Z zavedanjem v dani situaciji in z zavednim novim reagiranjem – novim zapisom vzorca torej. Kako pa se to zgodi pri Clearingu, mi pa res ni povsem jasno.

Zakaj? Ker se mi zdi, da sta zavest in podzavest dva ločena dela. Zavest je tisti del, ki se ga zavedamo, v podzavest pa spravljamo vse, česar ne potrebujemo, kar boli, česar nas je strah, česar se izogibamo… Naše reakcije ponavadi izhajajo iz podzavesti in so zato tudi nekontrolirane, zgodijo se v hipu, še preden lahko nanje vplivamo z zavestjo. Zato je vzorce tako težko prepisati. Zgoraj praviš, Maxix, da gre pri Clearingu predvsem za ozaveščanje ovir, ki so prisotne v umu klienta/ke in predvsem za odstranjevanje teh ovir. Nadaljuješ, da v trenutku, ko tvoja zavest spozna, da tega vzorca ne potrebuje več, potreba po uporabi vzorca odpade. Ampak, kako? Vzorec po mojem mnenju izhaja iz podzavesti in ne iz zavesti. Če in ko recimo ozavestiš, da je nezaupanje (da ostanemo pri tem primeru) tisto, česar pa ti ne želiš, to še ni konec potke. Je treba ta vzorec (ki še vedno tiči v podzavesti!!) na novo zapisat. Res mi ni jasno, kako lahko s tem, ko vzorec ozavestiš in ko ugotoviš, da ga ne potrebuješ in želiš več, ta kar odpade…

Eh, se bom morala najavit na eno seanso ali pa dve. Si bom izbrala kakšnega od mojih vzorcev, takšnega luštnega in simpatičnega, ki ga ne želim več uporabljati, pa se ti najavim, Maxix. Wink Da na svoji koži ugotovim, kako bo ta vzorček odpadel… Je po mojem mnenju res samo lastna izkušnja tista, ki te edina popolnoma v nekaj prepriča… Bom razmišljala v tej smeri. Ti se pa vseeno lahko še malce potrudiš in mi še kako drugače razložiš, kako vzorec z ozaveščanjem kar odpade. Morda na kakšnem konkretnem primeru?

Uf, evo, sem našla še en delček o tem:
e. wrote on 22.02.2003 at 14:45:31:
Ljudje si izbirajo cilje na podlagi svojih lastnih želja, seveda, kaj pa drugega. In tudi ovire najdejo sami, v sebi. In potem jih tudi sami (z pomočjo tehnike ter terapevta), odstranijo.

S pomočjo kakšne tehnike?
Kakšna je vloga terapevta pri tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Otroci so tega vredni
Reply #49 - 22.02.2003 at 21:42:13
 
e. wrote on 22.02.2003 at 14:45:31:
Ne, ničesar svojega ne projeciram na kliente/ke. Kako naj jst recimo vem, kaj je zate v določeni situaciji najbolje?! Sej nism Lord Buddha, a ne. Imam svoje omejitve in zaredi tega clearing ni svetovalnica.
Sploh pa, kakšna pomoč bi to bila, da bi nekomu govoru, naj dela nekaj, kar jaz mislem da je prav? Bolj slaba pomoč, bi reku. Totalno bi povozu njegovo svobodno voljo in zaniku njegov potencial.

Zato se pri clearingu vedno podpira svobodna volja klienta/ke in se mu/ji pomaga, da SAM/A najde cilj, SAM/A svoje ovire, in da SAM/A dvigne svojo sposobnost živeti brez kompromisov, ki ga/jo ovirajo na poti do njegovega/njenega cilja. Le tako lahko trajno napreduje. Če ne, bo vedno rabu nekoga, ki ga bo vleku vn iz dreka, a ne... To zame ni pomoč.

Ne, nisi Lord Buddha. No, ja – upam vsaj Wink Bom morala pri Amstel preverit. Wink

Ne vem, če sva se razumela. Ne gre za to, da bi ti govoril, kaj naj nekdo dela, kako naj se nekdo obnaša, kaj je za nekoga dobro, kako naj nekdo živi itd. Gre pa za to, da s tvojo pomočjo klient lažje odkrije (ON SAM!!), kaj in kdo v resnici je, kaj se skriva v njem, katere vzorce bi rad presegel, kako želi živeti.

Meni se vsaj zdi, da mnogo ljudi niti ne ve, kaj se skriva v njih in kakšne so njihove omejitve. In vloga terapevta bi po mojem mnenju bila samo v tem, da jim pomaga pri tem. Da jim torej pokaže na neko njihovo reakcijo, katere se oni niti ne zavedajo (ogledalo), da jih opozori na neko njihovo obnašanje, ki je prehitro vzniknilo iz njihove podzavesti, pa ga morda niti ne opazijo. Ali pa sploh ne razmišljajo o tem. In če človek, ki nima pojma o vsem tem, govori o sebi – hja, po mojem mnenju to še ni dovolj. Saj ne zmore prepoznati, kaj se sploh dogaja. In tukaj jaz vseeno vidim vlogo terapevta.

Seveda vse to dela klient SAM/A. Ampak ob pomoči terapevta, ki mu pri tem pomaga, ga usmerja, ga opozarja… Ali kaj ???

Ker drugače lahko sedem pred ogledalo in si začnem govorit. Ampak kaj mi to pomaga, če so vzorci tisti, ki govorijo in ne jaz? Vsaj jaz bi od terapevta pričakovala, da mi pomaga odkrivati (MENI SAMI, da se razumeva), kaj mi pravi vzorec in kaj mi pravi moje srce.

Je to to?

No, ja, sicer se mi pa zdi, da si mi nekako tako tudi odgovoril s temle:

e. wrote on 22.02.2003 at 15:22:28:
Seveda. Tudi mene svetovanje niti malo ne moti. Vendar, zakaj ne bi nekomu pomagal, da si sam pride na čisto in da sam zaživi po svoji vooji, brez takih in drugačnih etičnih in ne-toliko-etičnih svetovalnic?

Jaz, recimo nočem take pomoči. Jaz imam rad, da mi nekdo pomaga da sam vidim kje ga lomim in da sam najdem tisto, kar me dela neizpolnjenega in da sam naredim nekaj, kar me potem na daljši rok zares izpolnjuje.


Daj, povej mi še nekaj: seansa traja dve polni uri. Pred vrati te čaka naslednji klient, takoj za njim imaš napovedana še dva. Polno dela te torej še čaka. Ta prvi klient, s katerim imaš recimo seanso v tem trenutku se ti tik pred koncem seanse odpre. Pride torej tisti pričakovani trenutek, s katerim se da lahko marsikaj naredit. Kaj narediš? Potegneš seanso in s tem pustiš vse ostale naročene, da čakajo (če se ti to zgodi dvakrat zaporedoma, te bo tretji klient recimo čakal že debelo uro), se posvetiš klientu, ki se ti je v tem trenutku odprl ali počasi zakljuš zadevo, umiriš »duhove«, zaključiš seanso in se posvetiš naslednjemu? Ali pa takšno možnost upoštevaš že pri samem oblikovanju svojega urnika?

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Otroci so tega vredni
Reply #50 - 22.02.2003 at 22:03:55
 
Miska wrote on 22.02.2003 at 21:41:29:
Nadaljuješ, da v trenutku, ko tvoja zavest spozna, da tega vzorca ne potrebuje več, potreba po uporabi vzorca odpade.


Spet .. kot jaz razumem... ne odpade sam od sebe... še vedno je odločitev, da tega vzorca ne bomo več uporabljali... ali pa še kar. In če ga še uporabljam, nisem odstranila ovire in nisem dosegla cilja. Žal ni čudežev.
Al pa so?  Roll Eyes
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #51 - 23.02.2003 at 09:57:44
 
Quote:
Še tako nelogično vedenje ima svojo logiko.
Razne manevre uporabimo z namenom, da bi manj bolelo. A ravno fora sabotaže je v tem. Da v resnici nič manj ne boli, če sami nekaj sprožimo. Le mislimo si, da bo bolje, če sami sprovociramo.


Ali ni tule tudi malo EGOTA, ki nekje globoko v notranjosti pošilja signale na površje in sicer v smislu, če že zavrnitev, bolje jaz njega-njo, kakor on-ona mene? Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #52 - 23.02.2003 at 10:42:53
 
>>>Tole mi je najtežje razumljivo: kako, hudiča, vzorec kar odpade. Ga ni. Ga prenehaš uporabljati, samo odločiti se je treba... <<<

Ja, to je težko razumet brez izkušnje, veš. Clearing je povsem izkustvena metoda, ne rabiš nobenga predznanja, rrazumevanja delovanja uma al kej tazga...

Stvar je pa v temu, da vzorec ne odpade (ker je tko al tko neobstojen brez tvoje pomoči, brez tvojga interesa po njegovi uporabi), ampak klient/ka preseže potrebo po uporabi le-tega, ker je dvignila svoj nivo oz. svojo sposobnost živeti v stiku z stvarmi, takmki kot so...drugi majo izbiro.



>>>Ampak potka, kako vzorec pri Clearingu odpade, mi je pa nerazumljiva. Kako jaz vidim in kako jaz rešujem tele zadeve pri sebi, sem napisala v prejšnjem postu. Z zavedanjem v dani situaciji in z zavednim novim reagiranjem – novim zapisom vzorca torej. Kako pa se to zgodi pri Clearingu, mi pa res ni povsem jasno. <<<

Te razumem, ja.
No, pr clearingu se ne gre za re-programiranje uma, osebnosti ali pa vzorcev. Sploh ne! Taka rašitev je (zame) glih en tolk učinkovita, kukr da bi nekoga na smrt obsojenega na elekt. stolu obvestili, da mu bodo kazen zmanjšali...iz 60 000 voltov na 45 000 voljto - tip bo vsen umru...  LOL
See?

Pr clearingu je štos v temu, da se klientu/ki pomaga, da trajno odstrani svoje vzorce, ki ga ovirajo na poti do njegovih/njenih ciljev. Globalni cilj clearinga je trajna svoboda in neodvisnost klienta/ke od vzorcev, drugih ljudi in predvsem mene, kot terapevta...
Tak je moj namen, pri vodenju teh seans; pomagat klientu/ki, da postane res trajno srečen/a in neodvisen/a od vsega, kar ga sedaj omejuje...



>>> Zakaj? Ker se mi zdi, da sta zavest in podzavest dva ločena dela. Zavest je tisti del, ki se ga zavedamo, v podzavest pa spravljamo vse, česar ne potrebujemo, kar boli, česar nas je strah, česar se izogibamo… Naše reakcije ponavadi izhajajo iz podzavesti in so zato tudi nekontrolirane, zgodijo se v hipu, še preden lahko nanje vplivamo z zavestjo. Zato je vzorce tako težko prepisati.<<<

Zakaj pa bi jih morala prepisati?
Zakaj se jih raje ne bi rešla, enkrat za vselej, in živela spontano, tko kot ti hočeš?




>>> <sm skrajšu> Je treba ta vzorec (ki še vedno tiči v podzavesti!!) na novo zapisat. Res mi ni jasno, kako lahko s tem, ko vzorec ozavestiš in ko ugotoviš, da ga ne potrebuješ in želiš več, ta kar odpade… <<<

Ja, to je bistvo tehnike, ja.
Ne boš verjela, ampak vzorcev ne "piše" zavest, niti podzavest, AMPAK TI SAMA.
Mi vsi imamo v umu vzorce, s katerimi se obdajamo samo zato, ker imamo od uporabe teh vzorcev nek intimen interes.
Ko ti štekne, kakšen je ta interes in ko s pomočjo izražanja potelačene življenske energije presežeš potrebo po uporabi teh vzorcev, je to to...

Ampak to je le suhoparna razlaga postopka, potke. Izkusit moraš sama...




>>> Eh, se bom morala najavit na eno seanso ali pa dve. Si bom izbrala kakšnega od mojih vzorcev, takšnega luštnega in simpatičnega, ki ga ne želim več uporabljati, pa se ti najavim, Maxix. Da na svoji koži ugotovim, kako bo ta vzorček odpadel… Je po mojem mnenju res samo lastna izkušnja tista, ki te edina popolnoma v nekaj prepriča… Bom razmišljala v tej smeri. Ti se pa vseeno lahko še malce potrudiš in mi še kako drugače razložiš, kako vzorec z ozaveščanjem kar odpade. Morda na kakšnem konkretnem primeru?
S pomočjo kakšne tehnike?
Kakšna je vloga terapevta pri tem? <<<


Konkretni primeri odpadejo, ker se držim tistega, kar povem vsakemu/vsaki klientu/ki:
vse ostane med nama.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #53 - 23.02.2003 at 11:06:36
 
Miska wrote on 22.02.2003 at 21:42:13:
Ne vem, če sva se razumela. Ne gre za to, da bi ti govoril, kaj naj nekdo dela, kako naj se nekdo obnaša, kaj je za nekoga dobro, kako naj nekdo živi itd. Gre pa za to, da s tvojo pomočjo klient lažje odkrije (ON SAM!!), kaj in kdo v resnici je, kaj se skriva v njem, katere vzorce bi rad presegel, kako želi živeti.


Ja, pa sej to se itak dogaja. Ampak ne na ta način, da mu/ji jaz povem in da ga/jo jaz posiljujem s tem in onem, ampak, da SAM/A ugotovi, kaj je zanj/o dobro, kaj sam/a hoče, kaj se skriva v njemu/njej, kako želi živeti...
Se ti ne zdi, da se lahko človek zares osreči le tako, da sledi SVOJIM ciljem, in ne ciljem nekih tujih ljudi?


Miska wrote on 22.02.2003 at 21:42:13:
Meni se vsaj zdi, da mnogo ljudi niti ne ve, kaj se skriva v njih in kakšne so njihove omejitve. In vloga terapevta bi po mojem mnenju bila samo v tem, da jim pomaga pri tem. Da jim torej pokaže na neko njihovo reakcijo, katere se oni niti ne zavedajo (ogledalo), da jih opozori na neko njihovo obnašanje, ki je prehitro vzniknilo iz njihove podzavesti, pa ga morda niti ne opazijo. Ali pa sploh ne razmišljajo o tem. In če človek, ki nima pojma o vsem tem, govori o sebi – hja, po mojem mnenju to še ni dovolj. Saj ne zmore prepoznati, kaj se sploh dogaja. In tukaj jaz vseeno vidim vlogo terapevta.

Seveda vse to dela klient SAM/A. Ampak ob pomoči terapevta, ki mu pri tem pomaga, ga usmerja, ga opozarja… Ali kaj


Ne, brez opozarjanja, usmerjanja. Usmerjanje je subtilni način igranja nevrotičnih igric: avtoriteta-lolek oz. vsevedni terapevt-ubogi klient/ka.

Jst se tega ne grem, ker nikamor ne vodi.
Take so moje izkušnje: dokler sem iskal vodstvo (svetovanje, usmerjanje ipd...) zunaj sebe, sm bil v dreku do amena, ko pa sem se začel sam truditi in iskati svoje cilje, izpolnjevati svoje želje, se je moje stanje hitro izboljšalo...in tudi povsem duhovne realizacije (samadhi, recimo) so bile precej bolj globoke ...

Je pa ogromno ljudi, ki tako "etično" usmerjanje z odprtimi rokami sprejmejo. In to samo zato, ker se sami počutijo ne dost sopsobne, ne zrela, uboge, žrtve okoliščin (to so vse vzorci v umu), da bi sami vodili svoje življenje...



Miska wrote on 22.02.2003 at 21:42:13:
Ker drugače lahko sedem pred ogledalo in si začnem govorit. Ampak kaj mi to pomaga, če so vzorci tisti, ki govorijo in ne jaz? Vsaj jaz bi od terapevta pričakovala, da mi pomaga odkrivati (MENI SAMI, da se razumeva), kaj mi pravi vzorec in kaj mi pravi moje srce.
Je to to?


Yes, that's it.
Well said.




Miska wrote on 22.02.2003 at 21:42:13:
Daj, povej mi še nekaj: seansa traja dve polni uri. Pred vrati te čaka naslednji klient, takoj za njim imaš napovedana še dva. Polno dela te torej še čaka. Ta prvi klient, s katerim imaš recimo seanso v tem trenutku se ti tik pred koncem seanse odpre. Pride torej tisti pričakovani trenutek, s katerim se da lahko marsikaj naredit. Kaj narediš? Potegneš seanso in s tem pustiš vse ostale naročene, da čakajo (če se ti to zgodi dvakrat zaporedoma, te bo tretji klient recimo čakal že debelo uro), se posvetiš klientu, ki se ti je v tem trenutku odprl ali počasi zakljuš zadevo, umiriš »duhove«, zaključiš seanso in se posvetiš naslednjemu? Ali pa takšno možnost upoštevaš že pri samem oblikovanju svojega urnika?


Nikoli ne naročim klientov/k zaporedoma, ker je to zame prezahtevno. Vedno imam vmes vsaj debelo uro prosto.
Da se malo umirim, dam možgane na pašo, kej pojem, mal reikija spustim v sebe in tko naprej...

Praviloma seans ne podaljšujem in jih tempiram tko, da se proces zaključi pred koncem seanse. So pa izjeme, v obe smeri: eni zaključijo ciklus izražanja prej in nekareri pa ne. V obeh primerih, praviloma, seanso ne krajšam niti jo ne podaljšujem. Praviloma, pravim.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Otroci so tega vredni
Reply #54 - 23.02.2003 at 14:33:33
 
e. wrote on 22.02.2003 at 14:51:01:
Ključ do vsega tega je izražanje stvari, ki mu/ji ni uspelo zares drugim povedati o sebi, in se je zato raje varno spravil/a v kompromis, demimo, Sem ničvredna...



Mhm, tko to delamo. Raje kot se izraziti, raje se varno spraviti nekam, v kompromis. Celofan. In pol vprašanja... "le od kod vse to nezadovoljstvo?"

Zares drugim povedati o sebi.
Miška, greva skočit z letala?  Grin

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Otroci so tega vredni
Reply #55 - 23.02.2003 at 14:37:49
 
Quote:
Ali ni tule tudi malo EGOTA, ki nekje globoko v notranjosti pošilja signale na površje in sicer v smislu, če že zavrnitev, bolje jaz njega-njo, kakor on-ona mene? Wink

LP Harry


Hm, sem morala praw pošteno to razmislit.
Ko ne zmorem biti odprta in pristna, ko se želim čemu izogniti... , potem se poslužujem tudi kake igrice. Polzavedno. Krajšnica, ki je v resnici daljšnica.

Sabotaža sebe ... s provociranjem nekega izida situacije ... nosi v sebi.. drugo sporočilo v resnici.
V resnici govorim ... "želim ....  , pa me je strah, da tega ne bo".

Strah, podzavest . /. ljubezen, zavest, luč.
Back to top
« Last Edit: 23.02.2003 at 15:59:27 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #56 - 23.02.2003 at 15:00:47
 
Amstel wrote on 23.02.2003 at 14:33:33:
Miška, greva skočit z letala?  Grin



LOL
Kaj brez padala?
Smiley))
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Otroci so tega vredni
Reply #57 - 23.02.2003 at 15:49:11
 
e. wrote on 23.02.2003 at 15:00:47:
LOL
Kaj brez padala?
Smiley))


Grin A to pa ne.
Je pa skok z letala mogoče primerjati z odločitvijo (imho  Grin), al gremo "čez" ali ne... ko se odločamo za opuščanje vzorca.   Tongue
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #58 - 23.02.2003 at 16:06:53
 
Amstel wrote on 23.02.2003 at 15:49:11:
Je pa skok z letala mogoče primerjati z odločitvijo (imho  Grin), al gremo "čez" ali ne... ko se odločamo za opuščanje vzorca.  


Ma ja, ne pretiravi dej.
Če je še prisoten odpor pri soočanju z vzorcem oz. če je vzorec še prisoten, potem gre zlo zlo težko brez njega, itak.

Če pa spodaj, pod vzorcem, ni več neizraženih stvari in je pretok prost, potem se o vzorcu niti ne moremo več menit, ker je tko al tko neobstojen...

Ma ja, mal smo zatežili s tem clearingom in vsemi podrobnostmi,
moj namen je bil v bistvu inicirat eno tako zdravo kmečko debato na temo vsakdanjega življenja in duhovnosti...bežanja pred frkami v življenju v duhovnost...

Hja, no...bo že bulš, oštja... Smiley))
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Otroci so tega vredni
Reply #59 - 23.02.2003 at 20:29:48
 
e. wrote on 23.02.2003 at 16:06:53:
Ma ja, mal smo zatežili s tem clearingom in vsemi podrobnostmi,
moj namen je bil v bistvu inicirat eno tako zdravo kmečko debato na temo vsakdanjega življenja in duhovnosti...bežanja pred frkami v življenju v duhovnost...

Hja, no...bo že bulš, oštja... Smiley))

Amstel nič ne bo z letalom… Lahko greva skočit iz šajtrge? Al pa krompir pobirat – če najdeš enga takega veeelikega, to pomeni isto, kot skočit z letala?

Hecam se, resno pa: hvala obema. Tebi Maxix za ves čas in vso energijo, ki si jo vložil v tele razlage, tebi Amstel pa za vse lastne izkušnje, ki si jih tukajle delila z nami, pa še za kaj – veš sama…

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6