Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15526 times)
Dejana
Ex Member




Poroka - da ali ne?
13.08.2001 at 17:42:38
 
Če v tej rubriki govorimo o vsakdanjem lajfu, povejte, kaj mislite o tem: poroka- zgolj formalnost ali mogoče kaj več?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #1 - 13.08.2001 at 19:55:00
 
Poroka taka kot je ima slabe in dobre strani, dobre so predvsem v tem da naši konzervativni straci nehajo sikat. drugih dobrih strani jest bolj ne vidim, čeprav lahko da so.
tista ko je bila včasih, da je potrebno biti poročen, da te država sprejme v svoje kolesje in ti sofinancira življenje mislim da ne obstaja več saj so tudi izvenzakonski pari deležni vseh privilegijev, mogoče je edino mal blem pri otroku - pač zaradi priimka in to, kar pa tud ni blem, spremeniš pa je.
jest ne vem. zase pravim da se ne bom poroču, bomo pa še vidl kaj vse se bo dogodil, sej veš uno nikoli ne reci nikoli.
se mi pa zdi butasto se na nekoga vezat na tak način da ko (če) ugotoviš da ne moreta več skupaj naprej, da imaš pol cele bleme da greš narazen, ker vibracije se spreminjajo in če se ti ni res usral da si najdu v mladih letih glih svojo dušo dvojčico al pa njeno kopijo, se slej ko prej naučiš od partnerja vse kar se maš za naučit in potem je čas za pot naprej.
pa še uno pri cerkveni poroki te precej zašvasajo skupi, ni to kr bau bau in to, da naute mislil, so u igri simboli in magija na visoki ravni, in ko to razdreš je jeba, v vsakem primeru večja kot če ni bilo nikol na tak 'formalen' način skupi sestavljeno.

skratka : poroka ne; sploh danes ne ko ni nujno, se poročit da lahko živiš kot enakopraven državljan, in sploh ne ker ni samo formalnost.

sicer pa vsak ima svojo pot in če je komu všeč se naj poroči, mene ne moti nič, niti ga (jo) ne bom obsojal; niti pod razno.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #2 - 14.08.2001 at 09:33:53
 

Zame (zaenkrat) ne.

Ampak če par to začuti, mislim da je ni lepše stvari kot na nek način simbolizirati zvezo. Ni nujno da s civilno ali cerkveno poroko, in predvsem ne zaradi drugih.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Poroka - da ali ne?
Reply #3 - 14.08.2001 at 21:30:10
 
Saj je vseeno ce je par porocen ali ne. Utegne se pa zgoditi, da vas bo drzava zasila z davki ce boste poroceni. Ce poroceni ne boste, a boste kljub vsemu ziveli s partnerjem, bodo dedovali le otroci in ne partner.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #4 - 14.08.2001 at 21:44:11
 
Ha, ha, ha, ha, ha, ha.

Poroka, da ali ne! Zakaj pa nas sprasujes? Po tem bi clovek lahko sklepal, da te malo Ne mika v zakon. Ampak ker smo na duhovnih straneh, se ne bom spuscal v davkarijo kot Andres (brez zamere, frend moj), ampak je res, moj primer je enkraten, ce si porocen, lahko uveljavljas pri dohodnini nekatere stvari, nekje pa gre vse narobe. Pac INSTITUCIJE moras osebno preveriti. ce te pa zanima poroka iz tvojega osebnega prepricanja pa vprasaj sebe, drugi ti bodo itak povedali svoje mnenje, TVOJE mnenje pa je samo tvoje mnenje. Ce imas z nekom namen v neki civilizirani druzbi graditi se pac porocis, ker je pote v teh groznih drzavnih institucijah vse lazje urejati (otroci, premozenje, in podobne zadeve), se enkrat, ce pa gledamo iz duhovnega stalisca, pa poroke niti ne protrebujes. Ko ljubis ljubis in te nobena beseda, noben papir ne more prepricati v nasprotno!

pa
MIKE flike
pozdrav lep
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #5 - 14.08.2001 at 22:56:09
 
Q
TVOJE mnenje pa je samo tvoje mnenje
Q
dokler ga ne deliš z drugimi, potem to postane del kolektivne resnice.
zato tipkamo (kar nekaj nas) to kar tipkamo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Poroka - da ali ne?
Reply #6 - 15.08.2001 at 17:13:04
 
Stvar je ta, da mi razum pravi, da je to brez veze, formalnost, tudi vi na forumu ste mi to nekako potrdili. Čustva me pa vodijo v obratno smer.
Tko da sem trenutno zmešana, nimam razčiščenih pojmov al da ali ne.
Sicer si ponavljam (pa še več ko 3 krat na dan) da je to razumsko gledano "jeba", kot praviš Gape, in se prepričujem, da je to traparija. Sem pa že dosegla tisto stopnjo, da sem odstanila vrhnje plasti problema in pogledala bolj not vase, tko da vidim, da je pod vsemi razlogi za in proti poroki eno bistvo: strah.
In ko bom premagala ta strah, mi bo vse jasno in dileme sploh ne bo več...
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #7 - 15.08.2001 at 18:42:01
 
Gape, zdej se pa pazi, zdej si pa prekoracu limito, sicer pa me bos kmalu najbrz sutiral iz tega pogovarjanja Smiley)


No, da odgovorim na tisto: TVOJE mnenje je samo tvoje mnenje.

Mogoce sem se nerodno izrazil, nisem pac filozofskopsiholoskoparanormalno solan clovek in mi vcasih zmanka besed za pravilen opis mojega udejstvovanja tukaj.

No da se povrnem. Tvoje mnenje ne more biti nikoli kolektivno mnenje, posebej pa ne KOLEKTIVNA RESNICA!

Vsaj jaz tako mislim, In zakaj???

Če jast ljubim DXeYjZaXnYo, jo lahko ljubi se nekdo drug, vendar s tem ne morem stopit z njim ali komurkoli drugem v kolektivno resnico. In za to gre, pri tem mnenju o poroki.

Kaj pa je sploh poroka?

Poroka je v bistvu-osebno priznanje nekomu drugemu, in pa navadno se tistim ki jih povabimo zraven, da bomo: bla, bla, bla..... si stali ob strani na veke vekov. V zozenem smislu, je poroka v Sloveniji nekaj drugega kot v Tanzaniji, Avstraliji, zato ker poroka sloni na zakonih države kjer jo sklepaš.

V krutem pomenu besede je to pogodba dveh oseb!

Ja pogodba dveh oseb!

Sem bil ze na tolkih porokah, pa mi nije svanulo, in evo mi je zdej. Pa nej kdo to zanika!

Me zanima, ce lahko.


MIKE flike

P.S. Dejana ce ljubis, potem gremo v poroko ali pa ne, ti bo cisto vseeno! Gre samo za fino javno izvedbo.

Itak pa ti jaz cestitam, kakorkoli ti bo padlo na koncu! Cmok na levo in desno lice.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Poroka - da ali ne?
Reply #8 - 15.08.2001 at 19:28:13
 
Jaz nisem na tem, zato mi ni treba čestitat, Mike, ampak razmišljam o tem, v končni fazi, če razpravljamo o vsemogočih stvareh, zakaj ne bi tudi o tem?
Drugo - me je zanimalo to, kar mi je Gape v prvem svojem odgovoru pojasnil, kajti crkvena poroka, simboli in misli, ki kreirajo svet, ko se izrečejo, je vse prej kakor hec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Poroka - da ali ne?
Reply #9 - 15.08.2001 at 19:29:32
 
Pa še to - me je pač zanimalo, kaj forumovci mislijo o te, saj mnenje povprečnih ljudi bolj ali manj poznam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #10 - 15.08.2001 at 19:32:49
 
Zato pa razpravljamo, da bomo nekam prisli, pa vedno pozabljamo da smo ze tukaj.

No, neki me en malcek moti, da je pri vsej tej stvari cutiti na trenutke pridih neke strasne resnosti. Zivljenje je gostija, je rekel Jezus, Buda, in se mnogi drugi preroki. Smejmo se in veselimo se, kajti nase je vesoljno kraljestvo.

Tisto kar te pa v cerkvi caka, ti pa prepustim....

ha,

MIKE flike
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Rudi
Guest




Re: Poroka - da ali ne?
Reply #11 - 16.08.2001 at 00:33:04
 
Nisem poročen, živim v t. i. izvenzakonski skupnosti, imamo enega otroka in nikoli ne bi zamenjal s poročenimi. Glede dohodnine in drugih olajšav velja vse, kot da si poročen. Imam pa dober občutek, da nismo skupaj zato, ker smo podpisali neke papirje. Če bomo hoteli kdaj narazen, ne bo nobenih pravd na sodiščih, samo dogovoriš se in greš. Očitno je moj glas proti poroki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #12 - 17.08.2001 at 08:55:53
 
Izkusnje so pac izkusnje Wink
Ob priliki, vec casovnega bom napisal zgodbico, ki pa niti nima vpliva na Dejanino vprasanje!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Poroka - da ali ne?
Reply #13 - 18.08.2001 at 21:38:46
 
Poročil sem se samo zato, ker sem zaradi tega služil vojsko 3 mesece manj (to je bilo še v Jugi). Sicer je pa civilna poroka po moje formalnost, lahko pa je dober žur. Cerkvena poroka pa je res magija, in to stoodstotno črna. Mladoporočenca ne razumeta in ne vesta, s kakšnimi simboli ju šopajo.

Dejana! Razumsko ti je jasno, da je poroka v glavnem brez veze. Rineš pa vanjo, ker bi rada tipa priklenila nase. Ker se z verigami nekako ne spodobi, pa s poroko.

Zveza pa je dobra samo, kadar temelji na stoodstotnem spoštovanju svobode partnerjev, pa če da država (ali cerkev) žegen ali pa ne.

Prav imaš, Dejana, glede strahu. Ko boš enkrat šla skozi in te ne bo več strah, ne boš nikoli več sama. Naj ti pojasnim še matematično-logično: taka fejst punca, kot si ti, ne more biti sama, razen če nekje globoko v sebi tega ne želi.

Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Poroka - da ali ne?
Reply #14 - 20.08.2001 at 15:06:06
 

Q
Cerkvena poroka pa je res magija, in to stoodstotno črna. Mladoporočenca ne razumeta in ne vesta, s kakšnimi simboli ju šopajo.
Q



Kaj pa ostali zakramenti, krst pa tako dalje ???


Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3