Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3685 times)
Picola2
Guest




Intuicija ali ...
10.02.2003 at 04:20:33
 
Čao.Imam fanta.Z njim sva leto in pol,živiva v svojem stanovanju.Z njim se imam fajn,je najbolj ljubeč človek do sedaj v mojem življenju.On je tudi tisti,ki me je vzpodbudil k osebni rasti in sem zaradi njega postala popolnoma druga oseba.Vse lepo in prav,boste rekli.Ampak včasih me še vedno nekaj muči.In sicer:a je res to to?Ali se to oglaša moja intuicija ali pa samo tist neprijeten,neprijazen notranji glas,ki nam vsem preprečuje,da bi v življenju uspeli in bili srečni.Namreč v otroštvu sem bila prikrajšana za očetovo ljubezen in do sedaj sem imela tudi fante,ki me niso spoštovali in me ljubili(za razliko od njega).Da postavim vprašanje še drugače:Ali tako čutim zato,ker je tako drugačen od mojega očeta ali pa se to res oglaša moja intuicija.In kako naj to vem?Ne vem,mogoče je to bedasto vprašanje(še vedno sem 'nova' v vašem svetu pa se počutim nesamozavestno in imam včasih občutek,da sprašujem neumne stvari).Hvala vam za odgovor in lep pozdrav vsem skupaj.
Rada vas imam in pozdravljam svetlobo v vas!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Intuicija ali ...
Reply #1 - 10.02.2003 at 10:02:25
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Intuicija ali ...
Reply #2 - 10.02.2003 at 10:21:26
 
Hm,

Quote:
Ampak včasih me še vedno nekaj muči - a je res to to? Ali se to oglaša moja intuicija ali pa samo tist neprijeten,neprijazen notranji glas,ki nam vsem preprečuje,da bi v življenju uspeli in bili srečni.
Namreč v otroštvu sem bila prikrajšana za očetovo ljubezen in do sedaj sem imela tudi fante,ki me niso spoštovali in me ljubili(za razliko od njega).
Ali tako čutim zato, ker je tako drugačen od mojega očeta ali pa se to res oglaša moja intuicija.


No kako bi točno to imenoval - intuicija, strah, ne-zaupanje, mogoče niti ni toliko pomemben sam pojem, kot občutki, ki se ti pojavljajo v tej "dobri" vezi.  

Je tudi čisto človeško, da se vprašaš tako kot se. To je čisto naravno.

Druga resnica je tudi ta, da takšnih težav ne odpravimo čez noč, ampak se to zgodi postopoma (običajno), kolikor se tega zavedamo in na tem delamo. Zaupanje do partnerja pa tudi ne dobi človek čez noč, ampak skozi sam odnos.

In tudi tvoje vprašanje kaže še na nekaj.
Quote:
Ali tako čutim zato, ker je tako drugačen od mojega očeta ...

Na to, da tega še nisi popolnoma razčistila oz. sprejela, odpustila očetu. Kajti dokler boš očeta in svojega partnerja kakorkoli povezovala, je ta problem še nekako prisoten. Kajti fant je fant, partner, je vštric tebi. Oče je pa oče, tvoj skrbnik, tvoj "varuh".

In najbrž si v prejšnjih vezah nezavedno iskala očetovsko ljubezen, ne tisto pravo partnersko. In skozi to so kdaj pa kdaj tudi reakcije fantov lahko take kot si jih opisala.

Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Intuicija ali ...
Reply #3 - 10.02.2003 at 10:39:02
 
Tažka je tale.
Ne vem, če ti lahko to pove kdo drug.

Pa vseeno. Moje mnenje. Za začetek bi preformulirala vprašanje: A mi je zdaj z njim fajn, a je trenutno to to, kar potrebujem? Skrbi za tukaj in zdaj. Kdo ve, kaj boš potrebovala v prihodnosti. In zakaj bi ljudje sploh morali biti z istim človekom celo življenje? Po moje smo skupaj zato, da se drug od drugega učimo, na vseh nivojih. In ko se naučiš, kar si se imel za naučiti, greš pač dalje, sicer stagniraš. (Pač nisem ravno romantik.)

Ne vem, ampak mogoče boš tako lažje ugotovila, ali je to glas intuicije ali glas strahu (zaradi pritiska pričakovanja, da mora nekaj bit za zmeraj).
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Intuicija ali ...
Reply #4 - 10.02.2003 at 10:40:55
 
Oh, lej ka smo se Gape, Edi in Mateja skoraj hkrati s tem topikom ubadal. Zanimivo. Če bi bila v BTC-ju bi šli kmal še skupi na malco.  Cheesy
Grin
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Intuicija ali ...
Reply #5 - 10.02.2003 at 13:46:00
 
Quote:
Da postavim vprašanje še drugače

Zakaj ti je tako pomembno to vprašanje ?
Kaj bo, če rečem, da je to intuicija ?
Kaj bo, če rečem, da to ni ?
Kaj ti pomeni intuicija ?

Quote:
On je tudi tisti,ki me je vzpodbudil k osebni rasti in sem zaradi njega postala popolnoma druga oseba.

Kako veš, da si postala popolnoma druga oseba ?


Quote:
,ki me niso spoštovali in me ljubili(za razliko od njega)

Kako veš, da te ljubi ?

Quote:
še vedno sem 'nova' v vašem svetu pa se počutim nesamozavestno in imam včasih občutek,da sprašujem neumne stvari).

Zgleda, da je tudi z našim svetom nekaj narobe, če ga tako doživljaš. Smiley
Saj je res, preveč filozofiranja, strokovnosti......premalo preprostosti......
Saj človek res dobi občutek, da mora biti nekaj več,  da lahko razume "duhovnost". Smiley

R.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intuicija ali ...
Reply #6 - 10.02.2003 at 15:23:06
 
glede na to, da si si pravkar izbrala "uživanje v življenju", je smotrno vprašanje:

ali mi je on v tej moji odločitvi v pomoč ali v oviro?

to je zelo pomembno vprašanje, dovoli si iskren odgovor
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Intuicija ali ...
Reply #7 - 10.02.2003 at 18:46:42
 
Quote:
On je tudi tisti,ki me je vzpodbudil k osebni rasti in sem zaradi njega postala popolnoma druga oseba.Vse lepo in prav,boste rekli.Ampak včasih me še vedno nekaj muči.

Se sprašujem v katerem jeziku je možno ubesedit intuicijo? Je težko vedet. Ob izumu pisma je Thot  dejal: to ni pomoč spominu prej pozabljanju. Ljudje bodo zapisovali besede zato, da jim ne bo treba pomniti.. Ko so obstajali živi učitelji je znanje, vedenje še obstajalo.  Ne bi smeli zanemarjati tega, da je bilo nekoč pozabljeno, da le imamo take možnosti! Tudi tukaj se dogaja brez vmesnikov, le čas se v naših trenutkih tako vrti, da prenašamo znanje še ne-izgovorjeno. Smiley Je to lahko napoved rojstva "nemega" vesolja? Wink Grin

Učiteljev imamo vsi več, prvi je biološki oče  in potem duhovni. Pa učitelj v šoli, prijatelj, partner, sin. Vsi očetje imajo preveč ali premalo radi svoje hčere. Ljubezni nas naučijo toliko, kot je zmorejo sprejeti sami. Hčere ostanemo za vedno. Dileme kot tudi nasprotja v nas ostajajo. Z njimi se soočamo, konfrontiramo tako rastemo, jih sprejemamo. In tudi živimo.  


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Intuicija ali ...
Reply #8 - 10.02.2003 at 20:47:45
 
Quote:
Kako veš, da te ljubi ?

R.


Tako, da je zadovoljna.
Wink

Saj to ljubezen je, kajne. Pravimo, da nas nekdo ljubi, v resnici pa mi ljubimo in to projeciramo na nekoga drugega.

In ker je zadovoljna v odnosu, ker se ima v odnosu fajn, lahko reče, da jo ljubi. Če jo ne bi, ne bi v njej bili "tisti" občutki. Ali bi lahko bil srečen, zadovoljen, če bi gledal v oči mrkemu človeku?

Recimo.

Quote:
Zakaj ti je tako pomembno to vprašanje ?


Zato ker še ni našla vseh odgovorov. Ker še išče, raziskuje... Saj tako nikoli ni konec, raziskovanja. Ko že misliš, da so ti stvari bolj jasne, se pokaže dilema, in spet imaš polne roke dela.

Toliko različnih stvari, pogledov smo videli, spoznali, se naučili... Kako biti v resnici prepričan, kateri je najbolj resničen. Kaj če je vso "vedenje" samo še ena utvara?
Smiley
N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Intuicija ali ...
Reply #9 - 10.02.2003 at 22:53:08
 
N.

Ta vprašanja so bila namenjena Picoli. Smiley

Hotel sem samo to, da bi odgovorila sama sebi, ne meni.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Intuicija ali ...
Reply #10 - 12.02.2003 at 02:26:07
 
Quote:
Zakaj ti je tako pomembno to vprašanje ?

Kaj ti pomeni intuicija ?

Kako veš, da si postala popolnoma druga oseba ?


Kako veš, da te ljubi ?

R.


Robi.Zakaj se ti zdi to čudno? Normalno da jo tako  skrbi, dojema vse spemembe globoko v sebi.

Nenini odgovori tudi tebi lahko pojasnijo marsikaj. Vsega pa ne. Saj če zvenijo logično.

Verjetno so taki časi in trenutki kje, ko je kompliciranje odveč.

Quote:
Hotel sem samo to, da bi odgovorila sama sebi, ne meni.

Če ne razumeš a se kljub temu odpreš je dobro.Wink


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1