Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15857 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kali-yuga
Reply #15 - 05.02.2003 at 15:13:48
 
Quote:
IN kje je uzakonjena...še vedno? ???

LP Harry


Mislim, da nikjer - razen v večnih spisih in v nekaterih glavah.
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kali-yuga
Reply #16 - 05.02.2003 at 18:42:16
 
Quote:
Te napovedi so splošno znana dejstva,ki veljajo od zmeraj.
Obstajajo pa prerokbe, katerih natančnost je zastrašujoča. Recimo neko indijansko pleme (imena se ne spominjam,-bilo je na tv)  tisoč let hrani prerokbe o koncu neke dobe v prihodnosti. Tam je med drugimi znamenji opisana "žareča goba"- atomska bomba.
Ko naj bi se pojavila ta znamenja, prerokbe zapovedujejo plemenu (še 10 ljudi danes šteje pleme) ukrepanje. Najprej naj bi odšli k možu v beli hiši, če jih ta ne bo sprejel naj se odpravijo v "modro hišo" (mislim, da je v resnici še natančnejši opis,samo se ne spominjam dobro), kar je današnje pleme razumelo kot Združene narode. No res jih je Bela hiša zavrnila in po dolgih letih prizadevanj  so jih sprejeli Združeni narodi. Tam je  predstavnik plemena pokazal in razložil prerokbe, vedar pred  malo številčno udeležbo predstavnikov OZN (nobeden jih ni jemal resno).Dal je tudi 4 leta časa (od 1996) za preučevanje prerokbe (tudi ta čas je zapisan v prerokbi). Seveda iz tega ni bilo nič. Po prerokbi pa naj bi preživelo malo ljudi.

to smo tipkal klele (o hopi indiancih):
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=100335...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: kali-yuga
Reply #17 - 05.02.2003 at 20:49:59
 
Quote:
Vendar obstaja zdravilo, petje Krsnovih imen, Hare Krshna mantre, bo ljudi ozdravilo okužbe kali-yuge.

Mislim, da je današnji pristop k tej mantri popolnoma napačen in je zato mantra neuporabna
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kali-yuga
Reply #18 - 05.02.2003 at 21:36:23
 
sidha wrote on 05.02.2003 at 20:49:59:
Mislim, da je današnji pristop k tej mantri popolnoma napačen in je zato mantra neuporabna

dej mal vec razloz, kako to mislis?

kaj je to napacen pristop, in kdaj mantra deluje pa kdaj ne, po tvoje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: kali-yuga
Reply #19 - 05.02.2003 at 21:50:58
 
Tko kot Krišnovci mantrajo je škoda cajta.
Moraš se umirit, iti vase in šele takrat mantra res prime, po mojih izkušnjah.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kali-yuga
Reply #20 - 05.02.2003 at 22:00:12
 
katera mantra pa je teb prjela, in kako ves na kaksen nacin "prime" hare krishna mantra?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: kali-yuga
Reply #21 - 05.02.2003 at 22:44:37
 
Zato, ker sem mantral. 16x108
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kali-yuga
Reply #22 - 06.02.2003 at 10:20:45
 
sidha wrote on 05.02.2003 at 22:44:37:
Zato, ker sem mantral. 16x108

pa ti je kdo povedu da za mantranje hare krishna obstaja 10 zalitev, ki jih ne smes delat? pa a ves da mores bit zelo "cist" (grehov) preden bos zaznal ucinek mantre?  

ce mam jaz ogledalo ki je ornk umazano, takrat jaz ne bom videl prave, ampak popaceno reflekcijo objekta. no in tko so nasi umi trenutno zelo zelo onesnazeni, in efekta mantre ne bos cutu kr tko hmal, kar pa ne pomen da ga ni. pa velik drugih stvari se spada zraven, tko da ni dobr kej prehitr zakljucvat.

kar se pa tice izvajanja mantra prakse pa mas tri nacine. na glas, sepetaje, in v umu. to je glede na vrsto mantre in tud glede na stopnjo zavesti praktikanta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: kali-yuga
Reply #23 - 06.02.2003 at 12:05:44
 
Mene osebno ta mantra vedno spravi v boljšo voljo, kot sem bila pred tem.

Pa čeprav nič ne mantram 16x108, nimam sploh tistega, kako se sploh reče ala rožni venec.

Sicer pa tega topika nisem odprla samo zaradi napovedanih znamenj, ampak zato bolj, ker opisuje dobo v kateri se nahajamo in mi je fascinantno, da so to opisali že pred veki. Vede pa so me pritegnile že veliko prej, preden sem sploh prišla do tega poglavja.

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kali-yuga
Reply #24 - 06.02.2003 at 13:01:44
 
Petra. wrote on 06.02.2003 at 12:05:44:
Vede pa so me pritegnile že veliko prej, preden sem sploh prišla do tega poglavja.

mogoce pa ti je boginja Kali devi blagoslovila ker velik nevede recitiras njeno ime Smiley

Kali devi ni povezana s Kali-yugo. v sanskritu mas dve razlicni crki  "A"-ja. en je dolg, drug kratek. pri Kali devi je dolg "a", in ta boginja je zena Shiwe, s pomocjo katere se znebimo zmotnega-ega. pri kali-yugi pa je "a" kratek in pomen doba (yuga) prepirov in hinavstva/goljufanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: kali-yuga
Reply #25 - 06.02.2003 at 13:51:48
 
Poznam Boginjo Kali, verjetno res pomaga, ker je tudi Kali že skos zdrava, čeprav so njeni pasji bratje in sestre, ter mati non stop neki bolani in pri veterinarjih.

Kali, je kao poosebljena materialna energija, žena Šive.

Najbolj mi je bilo pa všeč to, da lahko vsakdo, ki želi jesti meso, ta torej mora na poseben način žrtvovati kozo boginji Kali in zraven recitirati, naj se duh koze takoj naseli v telo človeka.

Pa dobro, če ljudem ni všeč ta postopk, naj pa vsaj sami zakoljejo vsako žival, ki jo bi radi pojedli...
Men je tut to pomagalo, da sem bila dostikrat prisotna ob usmrtitvi živalc, da me je končno minilo do mesa, čeprav sem bila prej huda mesojedka... Roll Eyes Bog mi pomagaj! Embarrassed
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: kali-yuga
Reply #26 - 06.02.2003 at 14:39:14
 
Quote:
pa ti je kdo povedu da za mantranje hare krishna obstaja 10 zalitev, ki jih ne smes delat? pa a ves da mores bit zelo "cist" (grehov) preden bos zaznal ucinek mantre?  

Dokler ne bom teh spoznanj sam realiziral, ne dam nič na njih.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kali-yuga
Reply #27 - 06.02.2003 at 15:29:49
 
sidha wrote on 06.02.2003 at 14:39:14:
Dokler ne bom teh spoznanj sam realiziral, ne dam nič na njih.

sej indirektno si to ze realiziral, ce pravis da mantra ni delala. zdej se je treba sam vprasat al res mantra ni ucinkovita al pa ti nis bil "ucinkovit".

Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: kali-yuga
Reply #28 - 06.02.2003 at 23:17:11
 
Velik bhakt poznam, ki mantrajo med njimi tut brahmane, pa bi težko reku, da sem opazu, da pri kom deluje.
Lahko pa da tut komu krivico delam.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kali-yuga
Reply #29 - 07.02.2003 at 00:42:11
 
sidha wrote on 06.02.2003 at 23:17:11:
Velik bhakt poznam, ki mantrajo med njimi tut brahmane, pa bi težko reku, da sem opazu, da pri kom deluje.

brahmana se ni nujno bhakta. le nekateri napredni brahmane so tud bhakte. drgac pa bit bhakta ni tko k pobrat hrusko s tal. bit bhakta pomen bit pod vodstvom pravega bhakte. samo nosit obleko in drzat v roki rozni venc in recitirat 16 krogov se ne postanes bhakta.

drgac pa, kaj sploh zate pomen "delovanje". kaksni naj bi bli po tvoje rezultati da bi jih ti oznacil kot napredek?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4