Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5234 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne ...
29.01.2003 at 11:11:11
 
Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja?
Ne, bog ne daj!

Jože Biščakjoze.biscak@finance-on.net

objavljeno 27.1.03 22:00

ČE SE KRŠITELJU NA KRAJU PREKRŠKA PUSTI PLAČILNI NALOG, DURS NE MORE ŠTETI, DA JE BIL TA VROČEN

Ob kroničnem pomanjkanju parkirnih prostorov se vam je v Ljubljani najbrž že zgodilo, da ste svojega jeklenega konjička napačno parkirali, ko pa ste se vrnili, ste imeli za brisalci zataknjeno obvestilo redarstva o prekršku s plačilnim nalogom. Plačati? Ne! Redar vam plačilnega naloga ni vročil.

Če dobite za brisalci zataknjeno obvestilo mestnega redarstva, ga vrzite stran in ne plačajte, saj vam obvestilo ni bilo vročeno po zakonu.

Seveda bo čez mesec ali dva zoper vas prek pristojne izpostave davčnega urada uveden postopek prisilne izterjave, toda kar brez strahu. Pritožite se in ugovarjajte, da plačilnega naloga niste prejeli tako, kot določata zakona o prekrških in o splošnem upravnem postopku. Vaši pritožbi bo ugodeno, saj tudi na glavnem uradu davčne uprave (Durs) pravijo: "Če se kršitelju na kraju prekrška pusti plačilni nalog, ne moremo šteti, da je bil ta vročen."
Zakon sicer dopušča možnost, da se pošiljka šteje za prevzeto, če se naslovniku pusti obvestilo. Stojan Grilj, direktor Dursa, pa pravi, da postopek za prekrške ob izdaji plačilnega naloga sploh še ni bil uveden, "temveč gre za specifično postopanje - mandatno kaznovanje od pooblaščenih uradnih oseb upravnih organov takoj na kraju prekrška".
Kot pravijo na Dursu, mestni redarji nimajo nikakršne podlage za uporabo določb o kazenskem postopku pri vročanju plačilnih nalogov, saj se po zakonu o splošnem upravnem postopku plačilni nalogi vročijo "obvezno osebno".
In nauk te zgodbe? Po vaši pritožbi bo davčna uprava od mestnega redarstva zahtevala dokazilo, da so vam vročili plačilni nalog. Ker pa tega nimajo, vam bodo poslali obvestilo o prekršku po pošti, da ga boste osebno prevzeli, ali pa bodo na ta prekršek preprosto pozabili, saj je dovolj nevednih, ki v strahu pred mestno oblastjo raje takoj plačajo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #1 - 29.01.2003 at 11:15:37
 
Saj pa sam nekje veš, če si narobe parkiral. Boš metal listek stran in zanikal svojo vest? Če ga redarji ne vročijo osebno res obstaja možnost, da ga nisi dobil, ampak ti pa le veš, da si ga, in Resnica zmeraj čaka, da se razkrije. Ne splača se. Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #2 - 29.01.2003 at 11:51:28
 
Al kaj
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #3 - 29.01.2003 at 12:41:39
 
Quote:
Al kaj
???


Se mi zdi, da itak ne bi parkirala na mestu, kjer me lahko doleti kazen, če bi me zaradi tegale pekla vest. Jaz osebno nikoli ne parkiram na prostor za invalide, pa tudi če tja takoj za mano parkira nekdo drug. Pa ne zaradi kazni.

Drugo je pa izigravanje moči, kdo bo koga. Če se občina izigrava z redarji, se pa še mi s plačili. Power play.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #4 - 29.01.2003 at 12:46:21
 
Valentinaa wrote on 29.01.2003 at 12:41:39:
Se mi zdi, da itak ne bi parkirala na mestu, kjer me lahko doleti kazen, če bi me zaradi tegale pekla vest. Jaz osebno nikoli ne parkiram na prostor za invalide, pa tudi če tja takoj za mano parkira nekdo drug. Pa ne zaradi kazni.

Drugo je pa izigravanje moči, kdo bo koga. Če se občina izigrava z redarji, se pa še mi s plačili. Power play.




Nisem imela v mislih samo oglašanje vesti v teh posebnih primerih - npr. parkplacih za invalide. Ampak na splošno prevzemanje odgovornosti nase, če ne upoštevam prometnih predpisov ne glede na to, če primanjkuje parkirnih mest.

Sicer pa sem že par let peška in grem večkrat čez rdečo 8).

Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #5 - 17.02.2003 at 13:29:35
 
Glede plačila listka. Če je namenjeno da se ga plača  se bo to že tako obrnilo, drugače pa se bo tako ali tako izgubil v gužvi.... Grin Grin Grin

Če je pa kdo v moralni dilemi, pa naj za pomoč vpraša nihalo; glede primernosti plačila. Seveda je fino če pri tem malce izključi mental in tako ne vpliva na nihalo (naprimer gre v alfa stanje). Smiley Wink
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #6 - 19.02.2003 at 13:00:27
 
Quote:
Saj pa sam nekje veš, če si narobe parkiral. Boš metal listek stran in zanikal svojo vest? Če ga redarji ne vročijo osebno res obstaja možnost, da ga nisi dobil, ampak ti pa le veš, da si ga, in Resnica zmeraj čaka, da se razkrije. Ne splača se. Roll Eyes


saj se ne gre toliko za vest, ampak bolj za dejstva, da država pobira denar kjer le lahko. Sem zadnjič parkiral pred šolo, ker sem šel na govorilne ure, vozilo ni nikogar oviralo in glej ga zlomka, ko pridem nazaj listek. 5 kil. Če plačam v 3 dneh na občinski blagajni 2,5 kil. Grem na občino in plačam. Vendar pred občino nov udarec. Avti parkirani povsod. Se oglejujem, nobeden listka. Mnogi so ovirali pešce in mimovozeče avte. Pogledam na tri limuzine, ki so parkirane na invalidskih parkingih. Seveda nobeden ni imel znaka oz. invalidske dovolilnice. In na to sranje gledajo naši občinski redarji skozi okno. Ko sem jim to povedal, niso reagirali. Ko sem jim rekel, da niso občinski redarji, ampak občinski telebani, so me pogledali zabodeno in kljub temu niso reagirali.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #7 - 19.02.2003 at 13:02:57
 
Quote:
Ko sem jim rekel, da niso občinski redarji, ampak občinski telebani, so me pogledali zabodeno in kljub temu niso reagirali.

Grin
Pa si plačal?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #8 - 19.02.2003 at 13:24:36
 
Pa še ena cvetka. Ko se vračam iz tujine očitno izgubim potni list. Vendar tega ne vem. Ko hočem čez dva meseca spet v tujino ne najdem potnega lista. In grem na upravno enoto(UE).
Tam mi povejo, da moram narediti preklic v UR. listu. To opravim. Prinesem slike in prijazna uslužbenka mi pravi, da novi potni list takoj ko bo objava v Ur. listu. Čez nekaj dni dobim pošto, da se moram nujno zglasit na UE zaradi zaslišanja. Torej se zglasim. V eni pisarni nekje na dilah me sprašujejo kdaj sem pasoš pogrešal. Povem datum. Na vprašanje kdaj sem bil nazadnje v tujini, povem da sem bil pred cca. dvemi meseci. In tu nastane problem. Med zadnjo uporabo pasoša in prijavo o izgubi seveda mineta dva meseca. A to zasliševalke ne zanima. Ona pravi da bi moral pogrešanje prijaviti v roku treh dni. In jaz ji razložim, da sem prijavil isti dan ko sem ga pogrešal. Ona pravi, da dva meseca. Jaz ji zopet povem, da sem bil čez mejo pred dvemi meseci in da ko sem prišel domov pasoša nisem pogrešal. Ona trdi svoje in pravi da bo predlog za sodnika za prekrške. In mi še pove, da lahko dvignem nov pasoš. Ga dvignem in grem. Na zadevo pozabim.
Čez cca. 10 mesecev dobim pismo od sodnika za prekrške in plačilni nalog za 30 kil. V obrazložitvi ni bilo navedenega nič novega, ampak samo to, da pogrešanja nisem prijavil v treh dneh. Napotim se k sodniku, mu povem kako je bilo. Sodnik pameten človek, mi pove, da naj napišem ugovor in da bo zadevo storniral. In jo je. Zdaj je že pet let in ni prišlo nič več. Birokrati pa še kar po starem.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #9 - 19.02.2003 at 13:26:19
 
Quote:
Grin
Pa si plačal?


Kaj pa čem, plačal sem. Se mi ne ljubi bosti za 2,5 kile. Naj imajo.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bostjan PCM
1
*
Offline

Bodi pozoren.Bodi srecen.

Posts: 24
Bled
Gender: male
Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #10 - 11.03.2003 at 01:21:56
 
gape wrote on 29.01.2003 at 11:11:11:
Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja?
Ne, bog ne daj!

Jože Biščakjoze.biscak@finance-on.net

objavljeno 27.1.03 22:00

ČE SE KRŠITELJU NA KRAJU PREKRŠKA PUSTI PLAČILNI NALOG, DURS NE MORE ŠTETI, DA JE BIL TA VROČEN

Ob kroničnem pomanjkanju parkirnih prostorov se vam je v Ljubljani najbrž že zgodilo, da ste svojega jeklenega konjička napačno parkirali, ko pa ste se vrnili, ste imeli za brisalci zataknjeno obvestilo redarstva o prekršku s plačilnim nalogom. Plačati? Ne! Redar vam plačilnega naloga ni vročil.

Če dobite za brisalci zataknjeno obvestilo mestnega redarstva, ga vrzite stran in ne plačajte, saj vam obvestilo ni bilo vročeno po zakonu.

Seveda bo čez mesec ali dva zoper vas prek pristojne izpostave davčnega urada uveden postopek prisilne izterjave, toda kar brez strahu. Pritožite se in ugovarjajte, da plačilnega naloga niste prejeli tako, kot določata zakona o prekrških in o splošnem upravnem postopku. Vaši pritožbi bo ugodeno, saj tudi na glavnem uradu davčne uprave (Durs) pravijo: "Če se kršitelju na kraju prekrška pusti plačilni nalog, ne moremo šteti, da je bil ta vročen."
Zakon sicer dopušča možnost, da se pošiljka šteje za prevzeto, če se naslovniku pusti obvestilo. Stojan Grilj, direktor Dursa, pa pravi, da postopek za prekrške ob izdaji plačilnega naloga sploh še ni bil uveden, "temveč gre za specifično postopanje - mandatno kaznovanje od pooblaščenih uradnih oseb upravnih organov takoj na kraju prekrška".
Kot pravijo na Dursu, mestni redarji nimajo nikakršne podlage za uporabo določb o kazenskem postopku pri vročanju plačilnih nalogov, saj se po zakonu o splošnem upravnem postopku plačilni nalogi vročijo "obvezno osebno".
In nauk te zgodbe? Po vaši pritožbi bo davčna uprava od mestnega redarstva zahtevala dokazilo, da so vam vročili plačilni nalog. Ker pa tega nimajo, vam bodo poslali obvestilo o prekršku po pošti, da ga boste osebno prevzeli, ali pa bodo na ta prekršek preprosto pozabili, saj je dovolj nevednih, ki v strahu pred mestno oblastjo raje takoj plačajo.



Listek kot ga imenujete ni listek,ampak "uradno" obvestilo o prekrsku in kot tako ni potrebno "vrocevati" ker je pac samo obvestilo,da si pac storil prekrsek,placilni nalog pa se vroci na kraju samem ce je stranka prisotna.Ce pa dobis rdeco kuverto se pa poskusaj izogibati,vendar na dolgo roko lahko recem ,da se ne splaca,sploh se pa ne splaca pisat pritozb,na koncu koncev bos placal precej vec kakor bi placal na zacetku(poznam vec zgodb o tem).Pozablja se pa zelo redko,prej bi rekel.da stvari zastarajo!!!
Lep pozdrav
Back to top
 

Words never spoken, but lost &&Shallow thoughts, a lonely heart, &&Reaching to grasp onto meaning &&A tender kiss broken as we part.&&Death seems to be my answer now &&Satan pulls me down again,......
147032754  
IP Logged
 
Bostjan PCM
1
*
Offline

Bodi pozoren.Bodi srecen.

Posts: 24
Bled
Gender: male
Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #11 - 11.03.2003 at 01:40:58
 
Pa še to,če se že hočeš znebiti prekrške je najboljša varianta ,da napišeš ugovor,kjer navedeš,da nisi vozil,ker pa po zakonu moraš povedati kdo je vozil napišeš,da je vozil nekdo iz hrvaške ali katere druge države,moraš pa napisati ime,priimek,naslov,...
S tem se še nisi popolnoma znebil kazni ker greš še vedno lahko k sodniku za prekrške,tam pa spet ponoviš isto zgodbo(dobro je ,če se prej malo pripraviš,da se ti kje ne zalomi).To je vsa umetnost izogibanja plačila kazni.
Upam,da še deluje,vsaj včasih je to delovalo zelo dobro,prej še tega ni bilo treba napisat,kdo je vozil,samo so kmalu popravili zakonodajo,ker je bilo preveč tašnih ugovorov,pa je šlo preveč denarja v "nič".
Back to top
 

Words never spoken, but lost &&Shallow thoughts, a lonely heart, &&Reaching to grasp onto meaning &&A tender kiss broken as we part.&&Death seems to be my answer now &&Satan pulls me down again,......
147032754  
IP Logged
 
Bostjan PCM
1
*
Offline

Bodi pozoren.Bodi srecen.

Posts: 24
Bled
Gender: male
Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #12 - 11.03.2003 at 01:45:53
 
Quote:
saj se ne gre toliko za vest, ampak bolj za dejstva, da država pobira denar kjer le lahko. Sem zadnjič parkiral pred šolo, ker sem šel na govorilne ure, vozilo ni nikogar oviralo in glej ga zlomka, ko pridem nazaj listek. 5 kil. Če plačam v 3 dneh na občinski blagajni 2,5 kil. Grem na občino in plačam. Vendar pred občino nov udarec. Avti parkirani povsod. Se oglejujem, nobeden listka. Mnogi so ovirali pešce in mimovozeče avte. Pogledam na tri limuzine, ki so parkirane na invalidskih parkingih. Seveda nobeden ni imel znaka oz. invalidske dovolilnice. In na to sranje gledajo naši občinski redarji skozi okno. Ko sem jim to povedal, niso reagirali. Ko sem jim rekel, da niso občinski redarji, ampak občinski telebani, so me pogledali zabodeno in kljub temu niso reagirali.

LP Harry


Rekel bi,da gre bolj za neprofesionalnost samih zaposlenih pri redarstvu,pa tko,po drugi strani,bi ti pa rekel,a bi raje videl da se strogo ukrepa povsod ,pa brez milosti in nonstop????Konec koncev so tudi redarji človeška bitja in ne roboti.
Back to top
 

Words never spoken, but lost &&Shallow thoughts, a lonely heart, &&Reaching to grasp onto meaning &&A tender kiss broken as we part.&&Death seems to be my answer now &&Satan pulls me down again,......
147032754  
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #13 - 20.06.2003 at 22:39:10
 
Nisem šofer, torej se meni ne more to zgoditi;). Ja, mogoče pa enkrat bom in takrat se lahko poje največ zarečenega kruha Wink)Je pa en moj prijatelj moral plačati kazen, zato, ker ni parkiral na pravi strani, in je klel, bil jezen... na koncu pa je bil kriv mož, ker mu je naročil, da mu prinese črve za ribolov... In so bili ravno ti črvi povod tega, da je moral plačati kazen... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
taos
Guest




Re: Plačati nalog zaradi napačnega parkiranja? Ne
Reply #14 - 14.10.2003 at 13:26:39
 
Danes sem namrec po skoraj treh letih rednega parkiranja v Lj prvič dobil obvestilo. In ko sem ga zagledal na avtu sem bil tako jezen, da bi redarko, ki mi ga je pripela, zradiral v zemljo  

Parkiral sem namreč ob neki zelenici (kjer parkiram vsak teden in se nikoli ni bilo problemov). Poudarek je OB, pol gume pa sem imel na travi (ki od kolovoza ni locena z vidnim robnikom). Prepričan sem, da nisem storil napake in kazni (2500 oz. 5000 tolarjev)ne mislim plačat.

tole je napisano na obvestilu:
Citiram:
Za prekršek je predpisana denarna kazen v višini 5000 SIT, katero lahko plačate v polovičnem znesku po priloženi položnici.

V kolikor kazen ne bo plačana, vam bo poslan plačilni nalog s položnico (na podlagi 241. člena Zakona o prekrških), na katerega boste lahko ugovarjali, ali v roku predvidenem za ugovor plačali le polovico denarne kazni izrečene na kraju prekrška.

Na obvestilo o prekršku ni ugovora in za storilca prekrška nima pravnih posledic



Zdaj se mi poraja več vprašanj:
1) kaj je najhujše kar se lahko zgodi, če kazni ne plačam (avto je napisan na mamo)
2) če kazni ne plačam in vložim ugovor - kaj se zgodi potem?
3) če za storilca prekrška nima pravnih posledic - zakaj bi potem sploh plačal položnico???

Vsekakor bom jutri parkiral na istem mestu in poslikal celotno okolico... Jebemti, da bi nasel redarko
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2