Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16243 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: astralna projekcija
Reply #15 - 05.04.2003 at 20:38:32
 
men ni nč posebnga ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: astralna projekcija
Reply #16 - 05.07.2003 at 13:02:21
 
Slika deluje.

1. AVTOGENI trening
2. PSIHOGENI trening
3. glej sliko

Sam sem se pred casom nekaj malega ukvarjal z astralno projekcijo. Moja edina ovira je strah.
Zato se s tem ne ukvarjam vec.
Lahko pa vam opisem kaksen primer za zacetnike.
Najprej moras obvladovati prvi dve tocki upam da jih poznate (pravilno dihanje, sproscanje posameznih delov telesa, kontrola misli, pa se kej),
ko obvladas to si šele na zacetku.

Najprej poisces prostor: v tem primeru bo to travnik(po moznosti pokosen) na rahlem pobocju.
Ko imas primeren prostor cakas na primerno noc: noc mora imeti jasno nebo brez oblacka in BREZ LUNE.
Ce je na nebu luna te njen magnetizem povlece in ne mores nazaj.
Vlezes se na rahlo pobocje spedenas prvi dve tocki in si zamislis da si lahek, vse lazji in lazji. Isti trenutek se bos dvignil iz svojega telesa in sel med zvezde.

LP
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: astralna projekcija
Reply #17 - 05.07.2003 at 14:35:19
 
sploh ni tako enostavno kot si ti opisal, z luno ali brez
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: astralna projekcija
Reply #18 - 05.07.2003 at 15:03:34
 
Ja enostavno sem napisal, to je pa tud vse kar je tuki enostavnega. Sama izvedba je vse prej kot enostavna.
Ce bi bilo enostavno bi ze vsi "leteli", pa ni.
Za test lahko probas to: misli na nic oz. izprazni svojo glavo in ne dovoli da ti uhajajo misli na karkoli, ce ti bo ze ratal ti bo v popolni tisini s pravim dihanjem(4 sek. vdih zadrzi 2 sek., 4 sek. izdih zadrzi 2 sek., ponavljaj)

ce ze samo to obvladas si majster kje so se ostale priprave ki jih moras obvladati da sploh prides na zacetek projekcije

pa sej bi lahk bolj podrobno napisal pa se mi ne da, ker to ze vse pise v strkovni literaturi od izkusenih ljudi, ki to prakticirajo.

LP

Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: astralna projekcija
Reply #19 - 05.07.2003 at 15:18:59
 
u trans pridem brez problemov
u bistvu se mi je vedno zataknilo ob vrhuncu vibracij ko bi se že moral prekotaliti ven

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: astralna projekcija
Reply #20 - 08.07.2003 at 19:21:37
 
Quote:
u trans pridem brez problemov
u bistvu se mi je vedno zataknilo ob vrhuncu vibracij ko bi se že moral prekotaliti ven



Tudi jaz se nekaj ukvarjam s tem, oz. si želim zavestno doseči izventelesno stanje. Če bereš navodila za razne tehnike, ki pomagajo in vodijo do tega, se zdi dokaj enostavno pa vendarle ni.

Nimam velikih problemov s sproščanjem. Mi skoraj vedno uspe sprostiti napetost v telesu, mišicah in tudi umske aktivnosti. V teh fazah začutim mravljince po telesu. Najprej na rokah in na čelu v bližini tretjega očesa, nato pa počasi na vedno večjem delu telesa. Tako bi se naj čutil obris astralnega telesa.

Med nadaljnjim sproščanjem se ti zavest postopoma seli iz telesnega na astralni nivo. Občutek mravljincev je močnejši in ne izključno površinski. Po določenem času se mi pojavijo vibracije oz. trzanje telesa. Najbolj čutim na rokah , nogah in vekah. In takrat se mi enostavno pojavi nek strah, čeprav ga nočem občutiti. Pulz in dihanje se mi povečata in tako v bistvu ostanem na tej stopnji (včasih par minut včasih pa le nekaj trenutkov).
Tako, da mi še ni uspel tisti preskok ali prestop v drugo projekcijo.  

Opazil pa sem še eno stvar. Včasih tik pred ali ob vibracijah občutim neverjetno lahkost, kot bi bilo telo popolnoma brez teže. Tudi ta občutek je carski, čeprav ga ne občutim vedno.

Pri sproščanju se mi dogaja tudi to, da imam po določenem času močan občutek prisotnosti še nekoga drugega v prostoru. Takrat se navadno tudi sliši pokanje omare ali televizorja....
In spet ta lastna obramba - občutek strahu, čeprav ne klasičnega strahu. Ena mešanica želje, vznemirjenja in strahu.

Kolikor sem slišal od drugih, ni nekega univerzalnega recepta, po katerem se da 100% priti do projekcije. Odvisno od človeka, od želje, od vztrajnosti...

Se slišimo oz. beremo, ko bo uspelo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: astralna projekcija
Reply #21 - 11.07.2003 at 13:28:35
 
astralna projekcija?

po mojih izkušnjah je AP jasnovidnost, videnje, ........

ne vem, zakaj bi vas blo tega strah, saj se to dogaja nepretrgano (da odvajamo svojega astralnega dvojnika) in ni nujno, da se tega zavedamo,
intuicija izhaja ravno tako iz tega,
je le vaza s tisočerimi imeni rož  Grin

a ne počnemo to že itak vsi podzavestno?  Wink
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: astralna projekcija
Reply #22 - 11.07.2003 at 14:10:47
 
Pegasos wrote on 11.07.2003 at 13:28:35:
astralna projekcija?

po mojih izkušnjah je AP jasnovidnost, videnje, ........

ne vem, zakaj bi vas blo tega strah, saj se to dogaja nepretrgano (da odvajamo svojega astralnega dvojnika) in ni nujno, da se tega zavedamo,
intuicija izhaja ravno tako iz tega,
je le vaza s tisočerimi imeni rož  Grin

a ne počnemo to že itak vsi podzavestno?  Wink


Točno, Pegaz. Vsak ma svoje strahove, predvsem si jih sam ustvari, ker ne razume, da kar se mora, se bo itak zgodilo oz. še huje, da proti temu ne more pravzaprav nič storiti.  Point vseh takšnih doživetij je, da pač čimbolj ozavestimo, kdo v resnici smo. Ne vem pa, če je prav vzpodbujat takšna doživetja s pomočjo drog ipd. Po moje ni, ker nisi tolk zavesten in nimaš tolk moči upravljanja in s tem tud izgubljaš eno stabilnost v 'realnem' okolju.
Vse temelji na tem, da bi sprejeli svojo dokončnost in da se ne bi bali smrti, da bi se spoznali. In s tem, da se ti OBE dejansko zgodi maš možnost ozavestit to. Če pa jo ti hočeš na silo dosegat, pa ne vidim smisla, ker itak v večini primerov ne rata. Sproščanje in soočanje s strahovi - da. Mislim, kr kaj enemu pomaga obvladat sebe v sanjah, če pa pol ne zna komunicirat normalno z enim sočlovekom npr.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: astralna projekcija
Reply #23 - 11.07.2003 at 21:00:33
 
Pegasos wrote on 11.07.2003 at 13:28:35:
astralna projekcija?

po mojih izkušnjah je AP jasnovidnost, videnje, ........

ne vem, zakaj bi vas blo tega strah, saj se to dogaja nepretrgano (da odvajamo svojega astralnega dvojnika) in ni nujno, da se tega zavedamo,
intuicija izhaja ravno tako iz tega,


To si povedal tako, kot da je občutek strahu nekaj, kar lahko kadarkoli vklopimo in izklopimo. Strah je reakcija na podzavestna čustva, ki smo jih v tem življenju projicirali v svojo podzavest bodisi preko staršev, slabih oz. neozaveščenih izkušenj... in na to, kar smo nepredelanega prinesli iz prejšnjih življenj.
Tisti ''strah'', ki se pri meni pojavi ob prakticiranju poti do AP, je neka mešanica strahu, čudenja in vznemirjenja. Pojavi se pa po mojem zaradi vstopanja v neznano. Obrambna reakcija telesa in uma.

To, da se dogajajo projekcije, je že res., samo v nezavednem stanju. Ko smo pa pri zavesti oz. budni pa večino teh izkušenj, preskokov... pripišemo čisto drugim vzrokom. Tako smo bili pač vzgajani, da za vsako posledico obstaja nek logičen vzrok (beri: znanstveno dokazljiv vzrok).

In še to: astralna projekcija je samo prva v vrsti projekcij na različne nivoje. To je kar dobro opisano od ljudi, ki imajo izkušnje s tem.

Se strinjam, da je jasnovidnost in videnje povezano s tem, saj je potrebno imeti odprto tretje oko. S pravimi očmi vidimo stvari samo v tem fizičnem svetu, na drugih nivojih pa so fizične funkcije ali popolnoma ali pa vsaj delno ''neuporabne''.




Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: astralna projekcija
Reply #24 - 14.07.2003 at 22:03:36
 
ola Lance  Wink

sem punčka  Grin veš?

In tko sem tud mislila, strah se DA vklopit in izklopit
z našo voljo, volja - namera pa nastopi, ko se odločimo.
Je tud res, da smo bli zalivani s samimi vzorci, ampak trud je vedno poplačan, če se boš odloču, da se jih počasi rešiš.  Cheesy

Strah pred neznanim je vzrok nepoučenosti, nepoučenost pa je strogo povezana z razumom.
Probaj brez njega, odpri se in se prepusti duhu.
Če znaš delati z energijo, ne boš imel problema, tvoj drugi jaz, verjemi, ve, kaj dela in tega tvoj razum ne bi razumel.
Strah ima tudi veliko povezavo s smrtjo, res.  Kiss
Zame je Ona gonilna sila  8) Grin

Samo verjemi vase, bodi odločen in ne pusti, da te Ego nosi okrog. Roll Eyes

 
Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: astralna projekcija
Reply #25 - 15.07.2003 at 16:33:27
 
Pegasos wrote on 14.07.2003 at 22:03:36:
ola Lance  Wink

sem punčka  Grin veš?


Strah pred neznanim je vzrok nepoučenosti, nepoučenost pa je strogo povezana z razumom.
Probaj brez njega, odpri se in se prepusti duhu.
Če znaš delati z energijo, ne boš imel problema, tvoj drugi jaz, verjemi, ve, kaj dela in tega tvoj razum ne bi razumel.
Strah ima tudi veliko povezavo s smrtjo, res.  Kiss
Zame je Ona gonilna sila  8) Grin

Samo verjemi vase, bodi odločen in ne pusti, da te Ego nosi okrog. Roll Eyes

 
Kiss Kiss Kiss


O, Pegaz, se opravičujem, ker sem ti pomotoma nataknil en privesek, kjer ga ni.  Wink Sploh nisem gledal, pa še znanca imam, ki ima podoben vzdevek. Bom drugič bolje pogledal.  Wink

Se strinjam s tem, kar si napisala. Strah je vzrok nepoučenosti - bi rekel tudi neizkušenosti. Ja, vem, da ima razum in ego tukaj vodilno vlogo.
Saj nisem obupal. Sem samo napisal svoje poskuse in izkušnje pri tem. Vem, da bo uspelo, saj vsakič spoznam korak naprej.

Bi pa bil vesel, da bi ti napisala glede projekcije, videnja in jasnovidnosti svoje izkušnje.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: astralna projekcija
Reply #26 - 15.07.2003 at 21:53:44
 
Ola  Grin

                  Kiss
En primer, ki je vsem znan, govori pa o čistosti duha.V tem primeru otroka, ki je še najbolj čisto bitje  Grin

V otroških letih se je mnogim dogajalo, pa tudi meni  Grin
da smo se polulali v posteljo  Cheesy Cheesyje smešno, ampak v tem je fora, da se je takrat,ko smo - lulu , dogajala AP 8)
Jst sem izstopila iz telesa in sem šla na WC,ampak brez fizičnega telesa, potreba pa je bla fizična  Grin

  Cel nauk, skratka,  8) zato otrok to še lažje dela,ker je čisto in celo bitje. Seveda še ni obremenjen s svetom.
Lahko bi rekli, nepokvarjen, čeprav je neizkušen, AP otrok obvlada u iber   Wink

V AP vstopaj odprto in dobrosrčno, greš na lepo,vse ostalo naredi tvoja druga stran - nameravaj  Grin


              Kiss

Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: astralna projekcija
Reply #27 - 15.07.2003 at 21:56:39
 
p.s.  8) še lažje je izvajati AP, ko je telo spočito, zjutraj, recimo, ali pa po popoldanskem spancu and strong intent  Wink Grin
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: astralna projekcija
Reply #28 - 21.10.2003 at 12:26:55
 

A.P.?  
Večidel vemo sam en del znanja... tak jaz in danes imam učiteljico, vprašala sem jo o tem in nekaj predtem eno drugo osebo... Osebno mnenja sem da morem v AP če je spontano... seveda znanje je nujno in vsak naj je zelo previden...
Ampak te osebe prave da je zadeva resna.
Prave da je mogoče tudi LD  resna, navarna zadeva.  Ali če spontano imaš nekaj takega je treba delati spec. vaje, ( to je nekaj kot meditacija in koncentracija z razvojem občutka ljubezni,  seveda se takih stvari ne sme izkoriščat za namene osebne koristi).
Moja učiteljica pravi tudi da je reiki  'staromoden', zdaj ni več ta tehnika najboljša ker ni v stiku,  človek napreduje ves čas,  in denes ni kot je bilo...
( kaj je staromoden mogoče je tudi  navarno... tak v Bibliji ima -  "ne stavljajte novo vino u stare bačve,...staro vino u stare bačve..."    / old belongs to old , new to new /  )
Smiley



Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: astralna projekcija
Reply #29 - 21.10.2003 at 12:30:28
 
Aha? Reiki staromoden??? A lucidno sanjanje , pa AP, OBE, pa niso staromodni, čeprav jih uporabljajo že uh..... let???

Pa če gledam s stališča, da čas sploh ne obstaja, torej je vedno vse kar je v tem trenutku?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3