Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1213 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Evropska Unija 1. aprila 2004
14.12.2002 at 14:25:12
 
KOEBENHAVN (Od našega posebnega poročevalca) - Evropska unija je včeraj v Koebenhavnu s Slovenijo in še devetimi državami sklenila pristopna pogajanja o članstvu in tako odprla pot največji širitvi Unije v zgodovini. "Pogajanja so dokončno končana... Slovenija bo začela povsem novo pot v Evropsko unijo," je dejal vodja delegacije Janez Drnovšek, potem ko je Slovenija v popoldanskih urah sprejela finančno izboljšano ponudbo Evropske unije.

Čast, da je razglasil konec pogajanj z vsemi kandidatkami, je zvečer pripadla predsedujočemu Uniji, danskemu premieru Andersu Foghu Rasmussenu, potem ko so Češka, Poljska in Madžarska kot zadnje od kandidatk zvečer sprejele finančno ponudbo Unije. Predsednik Evropske komisije Romano Prodi je dejal, da bo "Evropska unija prvič v zgodovini postala eno, ker je združitev prostovoljna odločitev njenih prebivalcev"....

Zgornji tekst je iz današnjega Dnevnika in menim, da lahko pastiran ostane tudi tu vmes.  
Mene je v celem času pogajanj motilo predvsem dejstvo da se niti ni slišalo drugih kot Poljakov.Celo Češka in Madžarska glede na tale komentar zgoraj so se najdalj obirale ob podpisu vstopa.    
Naši pa normalno kupijo si novo Parker ali Cross penkalo in hitijo podpisovat pristopne izjave  s tako naglico, kot zdravniki podpisujejo recepte za depresivne.  Torej. Nadaljuje se kimanje, tisto isto kimanje ta velkim kot ga poznamo še iz jugoslovanskih, pa Staro jugoslovanskih in avstro ogrskih časov.   Kimanje kimanje.  

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
:DRe: Evropska Unija 1. aprila 2004
Reply #1 - 14.12.2002 at 23:36:40
 
Andres, lahko ti samo prikimam. Cheesy

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Evropska Unija 1. aprila 2004
Reply #2 - 15.12.2002 at 09:31:02
 
Imam Cross penkalo najdražjega ranga (ljubim penkala) pa še vedno ne silim v Evropo.

Imam službo in ne silim v Evropo.

Pa bom kmalu brez službe ostal, ker me bodo prisilili iti v Evropo.

Živela Evropa.

Živela kriza po vstopu v EU.

Saj bi bili enakopravni......samo ne vem zakaj potem je sedemletno prehodno obdobje za pretok delovne sile?

Uni tam gor že ve. Samo nam nič ne pojasni.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1