Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5074 times)
maja25
Guest




odnos
25.11.2002 at 10:09:45
 
ojla,


eno vprašanje:
odnos, partnerstvo ... gre zato, da ful zahtevam od partnerja, najraje bi ga nase priklenila, ce mi pet minut ne izkazuje pozornosti ze mislim da me ne mara ... skoz mu nekaj tezim ... skoz bi mi moram govoriti da me ima rad ... pa me poklice par minut govoriva in rece da zdaj mora iti ... in sem ze slabe volje,
ful sem posesivna al kaj?? ce ni tko kot jaz pricakujem ... cutim v sebi tesnobo.
Vem, da je brez veze ... ampak, ne vem zakaj to delam, sama se skusam nadzorovati pa mi ne gre prevec ...
ce lahk kdo kaj svetuje, bi mu bila zelo hvalezna  ???

Maja
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: odnos
Reply #1 - 25.11.2002 at 10:17:32
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...

tukaj so zbrane povezave na skoraj vse kar je bilo na to temo povedanega na tem forumu ... če ne najdeš odgovora, se pa kr še oglas ...

drgač pa ... navezanost na druge ... no gut
zahtevanje pozornosti od drugih ... no gut
teženje drugim ... no gut

delaš to za to da to isto ozavestiš, ko ozavestiš lahko začneš spreminjat, prej zlo težko ... si na dobri poti ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
maja25
Guest




Re: odnos
Reply #2 - 25.11.2002 at 11:07:24
 
hvala ... moram priznati da se zgubljam v vseh teh linkih, ki si mi jih priporocil ...   Roll Eyes uhhh
zgleda da je bilo na to temo ze velik povedanega
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: odnos
Reply #3 - 25.11.2002 at 11:53:48
 
Quote:
ojla,


eno vprašanje:
odnos, partnerstvo ... gre zato, da ful zahtevam od partnerja, najraje bi ga nase priklenila, ce mi pet minut ne izkazuje pozornosti ze mislim da me ne mara ... skoz mu nekaj tezim ... skoz bi mi moram govoriti da me ima rad ... pa me poklice par minut govoriva in rece da zdaj mora iti ... in sem ze slabe volje,
ful sem posesivna al kaj?? ce ni tko kot jaz pricakujem ... cutim v sebi tesnobo.
Vem, da je brez veze ... ampak, ne vem zakaj to delam, sama se skusam nadzorovati pa mi ne gre prevec ...
ce lahk kdo kaj svetuje, bi mu bila zelo hvalezna  ???

Maja


Hojla maja,

gape ti je po moje dobro svetoval. Ker pa tebe povsem konkretno zanima, če ima kdo kak nasvet v zvezi s tvojo težavo- ki jo imaš v odnosu do partnerja- bi te pa jaz morda kaj povprašala. Zakaj se ti zdi, da je tvoja potreba po partnerjevi pozornosti problematična? Kaj pravi tvoj fant na to?

Si se vprašala kaj povzroča tvojo slabo voljo? Tvoja posesivnost ali fantova nezainteresiranost? Ali ga v resnici zanimaš ti? Če na to slednje lahko odgovoriš pritrdilno, potem res nimaš razloga za tako nezaupljivo obnašanje; pomeni tudi, da je tvoj problem potem drugje in da fantove pozornosti pravzaprav ne potrebuješ zares. Undecided

Morda imaš slabo izkušnjo v kaki zvezi od prej, pa si zato malo iz reda? Vedi, da se s podobnimi problemi ukvarjamo vsi.


Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
maja25
Guest




Re: odnos
Reply #4 - 25.11.2002 at 13:50:52
 
ojla,

gre zato, da on nič ne reče na to ... samo jaz se ne pocutim dobro.
Enostavno se mi zdi, da sem prevec odvisna, nočem tako ... ker vem da bi mene to dušilo.
Cutim, da ne najdem nekega zadovojltva v sebi zato lačna iščem to od zunaj, lahko mi rece, nardi karkoli, izkazuje pozornost, tist trenutek je ok, lepo mi je ... kasneje pa ne več, pozabim, rabim spet in spet ... ampak nikoli ni dovolj ...
Potem mislim da je z mano kaj narobe, takoj nase vrzem krivdo. Ne gre tolk za ta odnos ... gre zato, da jaz prepoznavam kaj si delam in nekako ne morem odkriti "tistega" v sebi.
Podobne felinge sem imela tud pri drugih fantih, neka praznina  znotraj mene, ce se tako izrazim.
Ja imela sem par slabih izkusenj ... mislim da bi to lahko bil tudi vzrok.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: odnos
Reply #5 - 25.11.2002 at 15:41:54
 
GrinDiagnoza: Grin
To kar si opisala Maja, so jasni znaki posesivnosti in lastnega nezadovoljstva.
Sama s seboj nisi zadovoljna, in potrditev izsiljuješ od zunaj.

WinkNamig: Wink
Tak način odganja fante!

Roll EyesIskanje rešitve: Roll Eyes
Poišči vzroke svojega nezadovoljstva, napiši še kaj več o sebi....
Razmisli o svoji preteklosti, kar najdlje.
Kak odnost sta imela tvoja starša?
Si imela v otroštvu ljubezen in pozornost?
Opiši kaj se najdlje spomniš iz otroštva?


lp
Edi

KissP.S. če želiš mi lahko pišeš tudi na mail, ali pošlješ privat message (za message, se moraš poprej registrirati).
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: odnos
Reply #6 - 25.11.2002 at 15:58:03
 
Quote:
Cutim, da ne najdem nekega zadovojltva v sebi zato lačna iščem to od zunaj, lahko mi rece, nardi karkoli, izkazuje pozornost, tist trenutek je ok, lepo mi je ... kasneje pa ne več, pozabim, rabim spet in spet ... ampak nikoli ni dovolj ...  


To je čist fajn filing, blagor tvojmu, da je deležen tolikšne tvoje pozornosti. Po moje se mirne duše lahko poslužuješ vseh fint, da bo padal  nate. Kreativnost v tem smislu ne pozna meja, najboljš pa bi seveda blo, da se ti ne bi blo okrog tega nč kaj posebj matrat. Ker bolj se matraš, bolj si razočaran, če trud ni poplačan. Moraš pa vnaprej računat na to, da če hotenje vloženo s tvoje strani, ni uravnotežnno  s hotenji, ki bi jih on izražal do tebe, pol nimaš niti kaj dost od fanta pričakovat. Nimaš od njega kaj zahtevat niti mu karkoli  očitat. Pokaž en posluh do njegovih hotenj in nikar se ne zanašaj le tisto, kar uspeš v njem vzbudit le ti s svojimi hotenji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: odnos
Reply #7 - 25.11.2002 at 18:09:25
 
maja ... ego
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
ti dela probleme ... tisto v tebi kar ti nisi ... ego

to kar si delaš si boš morala nehat delat, misim ... ni ti treba ... splača pa se ...

najdi zadovoljstvo v sebi

pogovori se s fantom o tem tvojem problemu, katerega ti on samo kaže ... vsaj tko se sliši - bere
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: odnos
Reply #8 - 25.11.2002 at 19:05:10
 
Quote:
Potem mislim da je z mano kaj narobe, takoj nase vrzem krivdo. Ne gre tolk za ta odnos ... gre zato, da jaz prepoznavam kaj si delam in nekako ne morem odkriti "tistega" v sebi.
Podobne felinge sem imela tud pri drugih fantih, neka praznina  znotraj mene, ce se tako izrazim.
Ja imela sem par slabih izkusenj ... mislim da bi to lahko bil tudi vzrok.


maja.

Praviš, da se ne počutiš dobro zato, ker ti nikoli ni dovolj ali preveč njegove pozornosti? In bi ga najraje nase priklenila, pa on nič ne reče? Ti pa že veš, da bo njega to prej ali slej dušilo.

Praviš tudi, da si od njega odvisna. In zavestna tega, da rabiš odkrit "tisto" v sebi?

Si imela že slabe izkušnje s fanti v podobnih zvezah? Ta praznina ki jo občutiš, je lahko nevarna. In to moraš prevzeti nase, čeprav zdaj praviš, da ne gre toliko za odnos. Nujno se moraš pogovorit s svojim fantom. Vprašaj ga, kako on gleda na to tvojo neprestano potrebo po njegovi pozornosti.

Ne zaključuj prehitro. Potrudi se in dobro prisluhni njegovim odgovorom. Če ga boš začutila mu povej, kaj te najbolj boli in kje si najbolj prizadeta.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
321Peter
1
*
Offline

Življenje je kratko
Posts: 2

Gender: male
Re: odnos
Reply #9 - 26.11.2002 at 08:00:50
 
Maja, mogoče bi morala iskati rešitev svoje posesivnosti v pomanjkanju starševske ljubezni v tvojem otroštvu. Sedaj pa želiš vse tisto dobiti od partnerja ali okolice, v primeru če se svet ne suče okoli tebe se pa počutiš prazno, nepomebno in odrinjeno. Ali imam prav? Če imam, se vsedi in si poskušaj  obnoviti svoje otroštvo in ga nato "pozabiti".

Lep pozdrav  Peter
Back to top
 
 
IP Logged
 
sara
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: odnos
Reply #10 - 26.11.2002 at 08:44:29
 
Kako je mogoče pomanjkanje starševske ljubezni kasneje v življenju nadoknaditi, kako zapolniti praznino ki neprestano prihaja na površje v trenutkih ko to najmanj rabimo?
S tem problemom se ukvarjam že lepo obdobje, predelujem vzorce iz otroštva, poskušam razumeti in odpuščati. Glede na to, da se ti občutki občasno še vedno pojavljajo,  pomeni da rane še niso zaceljene.
Zavedam se, da rešitve, potrditve... od zunaj ne bodo pomagale.

Zanima me, kakšne konkretne izkušnje pri reševanju  občutkov praznine in nezadovoljstva iz tega naslova imate ostali?

Lep pozdrav
sara
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: odnos
Reply #11 - 26.11.2002 at 09:32:24
 
Iskanje 'krivcev' za praznino v seb po moje ni dobra pot, ker tud če bi te  mama pa ata imela  rada v enmu brezpogojnem smislu absolutno do konca pa brez ostanka, te ta izkušnja ne more obvarovat  pred tem , da te enkrat nekdo ne bo imel tko rad kot bi ti hotu pa želu, da bi te imel. Ker tle gre za eno novo kvaliteto v odnosu, ki s tastaro nima kaj dost skupnega. Gre za to, da si kot nebogljen  otrok brezpogojno potreben nege in zaščite, zato  maš pravico do vse ljubezni, ki ti jo okolica premore nudit. Kot odrasu človk pa  te pravice nimaš več, potrebo pa še zmeraj, zato je v naravi tko uštiman, da ljubezen lahko samo še skoz sočutje do  ranljivosti pa neboglejenosti  drugih občutiš. Če zahtevaš več kot zmoreš občutit, zahtevaš več, kot ti pripada in tam se začneta praznina pa strah, zarad katerih se moraš v svojih zahtevah nazaj potegnt. Tko da na mamo pa ata se za nazaj ne moreš sklicevat, ti  te  praznine niti pod razno ne moreta nafilat. Mogoče edino tko, da se  jima odpreš zdaj na način, da skušaš občutit njuno ranljivost pa nemoč ob tem, ko ti res ne moreta nč več pomagat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: odnos
Reply #12 - 26.11.2002 at 10:37:57
 
sara wrote on 26.11.2002 at 08:44:29:
Kako je mogoče pomanjkanje starševske ljubezni kasneje v življenju nadoknaditi, kako zapolniti praznino ki neprestano prihaja na površje v trenutkih ko to najmanj rabimo?
S tem problemom se ukvarjam že lepo obdobje, predelujem vzorce iz otroštva, poskušam razumeti in odpuščati. Glede na to, da se ti občutki občasno še vedno pojavljajo,  pomeni da rane še niso zaceljene.
Zavedam se, da rešitve, potrditve... od zunaj ne bodo pomagale.

Zanima me, kakšne konkretne izkušnje pri reševanju  občutkov praznine in nezadovoljstva iz tega naslova imate ostali?

Lep pozdrav
sara


Sara, se ful strinjam s tem, kar si napisala. Nič namreč ne pomaga obnavljati preteklosti, pa otroštva, pa odpirat ran in kaj vem kaj še. Ker zmeraj je edina rešitev sprejmeti dejansko stanje - zavedanje. Res pa je, da če se razumeš zakaj je tako, je lažje in si morda le tako dovoliš izrazit bolečino in očistit dušo. Ni pa nujno razumet. Praznino čutimo ravno zato, ker si ne dovolimo izrazit čustev, jih potlačimo v podzavest, ker se skušamo obvladovat, saj imamo že preveč oprane možgane z vsemi mogočimi teoretičnimi navlakami o brezpogojni ljubezni.  
Po moje je rešitev edino to, da je človek resničen. Da se zavedaš, da rabiš ful pozornosti, da se kljub temu sprejmeš, da odpuščaš, ko je ne dobiš, četudi se ne razumeš zakaj. Da se zaveš, da si v resnici zmeraj sam(a). Da ljubiš kljub vsemu. Največja napaka je odmakniti se ljubezni.  



Back to top
 
 
IP Logged
 
maja25
Guest




Re: odnos
Reply #13 - 26.11.2002 at 10:41:41
 
Zdaj ko berem vse to sem ugotovila ene stvari ... sem mislila da imam glede odnosov s starsi vse odpusceno ampak sem se motila ... ce grem vase, cutim, da zamerim starsem (tko v globini), da mi niso dajali dovolj ljubezni ... mogoce se celo zivljenje dogaja to, da imam obcutek kakor da nisem vredna ljubezni ... v bistvu iscem ampak v sebi mislim d asi ne zasluzim ... uh ... hvala vam, da sem prepoznala to, sem prav vesela zdaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: odnos
Reply #14 - 26.11.2002 at 11:10:07
 
/te ta izkušnja ne more obvarovat  pred tem , da te enkrat nekdo ne bo imel tko rad kot bi ti hotu/

titud... če si od staršev dobil to kar potrebuješ (brezpogojno ljubezen oz. sprejemanje) za svoj nemoten razvoj, se razviješ v tako osebnost, da potem tega več ne potrebuješ oz. mrzlično iščeš za vsako ceno v "taki obliki" ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2