Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 7212 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Maščevanje
08.11.2002 at 17:41:29
 
me zanima, če se kaj maščujete? zakaj se maščujete? Ali se splača maščevati? Ali lahko z ljubeznijo pozdravimo rane in se ne rabimo maščevati?

Me zanima vaše razmišljanje o tem...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Maščevanje
Reply #1 - 08.11.2002 at 18:10:16
 
Maščevanje se po mojem ne splača, ker potem pride zopet do povratnega maščevanja in tako lahko nastane pravi pekel. Je pa spet odvisno od okoliščin. Če gre za nedolžne zajebancije, potem se maščuješ. Kaj vem, banalen primer, naprimer če te kdo na bazenu porine v vodo, se mu skušam ob podobni priliki maščevati. Ampak, to so nedolžne stvari, ki se ne sprevržejo v sovraštvo. Je pa tudi takole, da mi še nikoli nihče ni naredil kakšno tako veliko sranje, da bi razmišljal o maščevanju. Mislim pa, da bi se rajši umaknil. Ne bi mu sicer vračal z ljubeznijo, le umaknil bi se.

LP Harry

P.S. Mogoče bo kaj več pripomnila Nemesis. Ona ve več o maščevanju. Tongue



Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Maščevanje
Reply #2 - 08.11.2002 at 18:13:49
 
Maščevanje ne prinese zadovoljstva, mogoče le kratkotrajnega. Seveda pa ko smo jezni, na to ne pomislimo, zato nam tudi Bog ni dal posebnih moči.  Wink he he he
MAŠČEVANJE JE SLADKO AL KRATKO
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: Maščevanje
Reply #3 - 08.11.2002 at 19:00:17
 
Quote:
P.S. Mogoče bo kaj več pripomnila Nemesis. Ona ve več o maščevanju. Tongue

Eh Harry, narobe razumeš ti tole. Saj je res, da sem koga kdaj skozi flajšmašino spustila, pa tud da se meni ne da uit, ampak, da bi jaz bila neko poosebljeno maščevanje, nak, to pa ne bo čisto držalo.

Služba je služba, in jo opravljam vestno in odgovorno. Mnenja sem namreč, da je naloga bogov, da kaznujejo človeški napuh. Maščujejo pa kvečjemu trpljenje drugih, ki izhaja iz tega napuha.

Tiste drobne prepire, pa zamere pa odmere, pa take stvari pa vam z veseljem prepuščam, če imate s tem kakšno posebno veselje.

Če si videl kakšno mojo sliko, lahko opaziš, da znam uporabiti tako tretje oko, kot še en par oči na zatilju, tako da se je pred menoj težko skriti. Beg pa ne pomaga. Pomaga lahko edino, če uvidiš svojo zmoto in temu dovolj zgodaj prilagodiš svoje življenje.

Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Maščevanje
Reply #4 - 08.11.2002 at 19:08:20
 
Kaj pa če splezam na drevo? Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Maščevanje
Reply #5 - 08.11.2002 at 19:17:33
 
Petra. wrote on 08.11.2002 at 17:41:29:
me zanima, če se kaj maščujete? zakaj se maščujete? Ali se splača maščevati? Ali lahko z ljubeznijo pozdravimo rane in se ne rabimo maščevati?

nisem maščevalen
ne splača se
pomoje ljubezen zmaga vse ....
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Maščevanje
Reply #6 - 08.11.2002 at 19:29:00
 
Kva si jih ruknla, draga Nemezis. Zgledajo tile šefiči tle že tko, kt je Zevs, k smu u vse žive oblike pobegnla... Sam veš kva mi nkol ni blo jasn? Da te mu je, gosko, pa uspel zdrmat... Le kva si spregledala?!
Back to top
 
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Maščevanje
Reply #7 - 08.11.2002 at 19:31:57
 
Quote:
Če gre za nedolžne zajebancije, potem se maščuješ. Kaj vem, banalen primer, naprimer če te kdo na bazenu porine v vodo, se mu skušam ob podobni priliki maščevati. Ampak, to so nedolžne stvari, ki se ne sprevržejo v sovraštvo.

Klinc, s tem se pa ne strinjam. K b ti vidu kva je sledil, k je kolega eno not porinu... štala! Že neki let ne govorita, med drugim.

Nč maščvanja, ti/nam vse nazaj prleti; no, jest že ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Maščevanje
Reply #8 - 08.11.2002 at 19:32:46
 
Petra. wrote on 08.11.2002 at 17:41:29:
Me zanima vaše razmišljanje o tem...

Mene pa tut tvoje.  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Maščevanje
Reply #9 - 09.11.2002 at 03:02:37
 
Sem bila že dostikrat v situacijah, ko sem besnela v sebi in si rekla, da bom to že vrnila... Vendar sem kaj kmalu ugotovila, da me že ob sami misli na maščevanje, prešini nelagodje, že kar fizična bolečina... Ker to ni to...Zakaj bi nekomu namenoma povzročala bolečino, četudi je prej bolelo mene? Zakaj bi komu škodila? Tako ali tako sem prevečkrat že čisto nehote drugim povzročala žalost. Tako sem v bistvu prišla do tega, da s tem, ko škodujem drugem, škodujem predvsem sebi.
So me že dostikrat označili za idealistko, večinoma z negativnim prizvokom, ker so pač idealisti bolniki Wink, vendar NAMERAVAM VSEM LJUDEM NAJBOLJŠE...

Najlepše je, ko odpustiš vsem vse, predvsem pa samemu sebi.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Maščevanje
Reply #10 - 09.11.2002 at 07:58:37
 
Quote:
Sem bila že dostikrat v situacijah, ko sem besnela v sebi in si rekla, da bom to že vrnila...


Mi je poznano.  Smiley

Sem sprva hotela napisat, da se ne  maščujem. Pa sem se ustavila.

Je resnica pač taka, da se ne maščujem takrat, v tistem trenutku, ko so čustva (jeze in sovraštva) najmočnejša. Ne. Takrat se zaprem. In na mojem obrazu ne bo narisan noben odziv.
In po (dolgem) času, ko ne bo več ne jeze in ne sovraštva, bom znala v življenju prepoznati priložnost, in... bom rekla takole, in pripomogla bom usodi, da se bo maščevala.
Pozabljam pač ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Maščevanje
Reply #11 - 09.11.2002 at 08:21:39
 
Jaz pa moram priznat, da ko sem bila manjša, sem se večkrat hotela maščevat, pa mi ni nikoli ratal! Vsak še tako idealen način maščevanja, se mi je izjalovil, tako da se danes ne maščujem več. Se ne splača, sam cajt pa živce izgušbiš
Vsakemu svoje.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: Maščevanje
Reply #12 - 12.11.2002 at 08:33:00
 
ne, definitivno se ne splača, dobiš nazaj . Ja, misel je sladka, a je bolje posati ljubezen, kot kaj drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Maščevanje
Reply #13 - 12.11.2002 at 11:04:43
 
Quote:
Je resnica pač taka, da se ne maščujem takrat, v tistem trenutku, ko so čustva (jeze in sovraštva) najmočnejša. Ne. Takrat se zaprem. In na mojem obrazu ne bo narisan noben odziv.  
In po (dolgem) času, ko ne bo več ne jeze in ne sovraštva, bom znala v življenju prepoznati priložnost, in... bom rekla takole, in pripomogla bom usodi, da se bo maščevala.  
Pozabljam pač ne.


ja, potem si ti ista kot tisti, ki se mu maščujes...

zdi se mi, da se lahko cloveku, ki se točno zaveda, da bo storil nekaj slabega  vrne to v hujši obliki, kot pa tistemu, ki stori enako brez pomislekov...

pa ne me narobe razumet...saj vem da ti nisi taksna in da si to napisala, ker si takšna včasih mogoče bila




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Maščevanje
Reply #14 - 12.11.2002 at 11:14:13
 
mind wrote on 12.11.2002 at 11:04:43:
...saj vem da ti nisi taksna in da si to napisala, ker si takšna včasih mogoče bila



Smiley

A si to napisal kar tako, zaradi lepšega?  Smiley

Imaš pa prav, ja, imaš pa prav.  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3