Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 15952 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: www.pozitivke.net
Reply #15 - 23.05.2003 at 10:00:53
 
članki so za vedno dokumentirani.
če kakšnega ni, je to bug.

ni res da se članki dodajajo na slepe oči.
nihče ga ne more objavt kadarkoli in kjerkoli.
razen urednikov - adminov za članke.
v testnem obdobju sm ti tega podelil.
ti ga bom uzel, da se tvoji članki ne bodo več nenadzorovano pojavljali v pozitivkah.

uredništvo ima politiko takšno kot jo ima.
ni tednik.
je dnevnik.
samo da je vsebina pozitivna.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: www.pozitivke.net
Reply #16 - 24.05.2003 at 02:13:00
 
Marjana!

Bom povedal kaj me moti.  Danes smo od Aleša izvedeli, da so Pozitivke dnevnik:D.  Ok, verjetno je tako sam določil glede na na moj včerajšnji post.
Če hočete imeti dnevnik Pozitivke, ga pač imejte, ampak jaz sem vam drugo hotel pred oči nasut.   Bom še enkrat napisal z drugimi besedami.

Če nekdo bere dnevnik ga pač bere in uredniki kot novinarji naj bi praviloma imeli širok krog bralcev, kar za Pozitivke ne velja.  Res sem radoveden, koliko fantastičnih člankov je šlo nekam v arhiv in se nikoli več niso odprli ravno iz naravnanosti Pozitivk kot dnevnika.  
Poglej  Marjana.   Če bi bile Pozitivke tednik oziroma če bi izhajale dvakrat mesečno, bi imel krog bralcev vedno znova pri roki revijo.  Geek ima to posebnost, da se članki arhivirajo, ne pa številke.  Sebo je za 1. številko naredil takšno revijo, ki še vedno nekje stoji. Bila je podobna reviji ne pa dodajanju člankov, po novem, člankov v dnevniku Pozitivke.  
In še to. Dnvenik menim se tretira kot medij, ki poroča o dnevnih novicah.  Res mi je žal, toda Pozitivke dnevnih novic ne obravnavajo, imajo celo do neke mere prednost. V Pozitivkah so članki, ki ne zastarijo, medtem, ko so dnevne novice po večini res samo dnevne.

Statistika nam pokaže deset najbolj obiskanih člankov.
Vzemimo petega, Moja zgodba s Prem Rawat-Maharajijem, prispevek Stojčija. Obsikanost 392 ogledov od 27. decembra dalje. Vendar je to kljub vsemu uspeh, saj je recimo članek od Devi Otroci morajo odraščati v naravi oddan 20. decembra lani prebralo le 30 gostov.  Prosim lepo.  Za 30 ogledov se ne gre nihče na svetu matrat pisat.  Treba je naravnat Pozitivke  na nivo, ki bi ustrezal vsem, zato sem še vedno mnenja, da se dnevno dodajanje člankov ne more tretirati kot uspešno vodenje nekega medija.


V tvoji Sočni pošti Aleš trikrat dodajaš link, pozitvke.net kot tudi zgoraj dodajaš, da je tvoja pošta v bistvu pošta Pozitivk.  Zanimivo Aleš, da v pošti Pozitivk ne predstaviš osnutka kaj je v Pozitivkah novega. Lahko bi šel dlje in ponovno bi prišla do tiste iste točke, ki je verjetno še vedno nerešena. Saj se spomniš, prišla bi do tiste točke, ko bi bilo potrebno razčlenjevati društvene projekte od tvojih osebnih.   Ob tem velja Aleš, da Sočna pošta niso pošta Pozitivk, le v tvoji pošti so linki pozitivke net.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: www.pozitivke.net
Reply #17 - 24.05.2003 at 02:21:07
 
gape wrote on 23.05.2003 at 10:00:53:
članki so za vedno dokumentirani.
če kakšnega ni, je to bug.

ni res da se članki dodajajo na slepe oči.
nihče ga ne more objavt kadarkoli in kjerkoli.
razen urednikov - adminov za članke.
v testnem obdobju sm ti tega podelil.
ti ga bom uzel, da se tvoji članki ne bodo več nenadzorovano pojavljali v pozitivkah.

uredništvo ima politiko takšno kot jo ima.
ni tednik.
je dnevnik.
samo da je vsebina pozitivna.




Aha, sem zadnji članek  nenadzorovano dodal na Pozitvke.  Logika pač.  Itak ga je Marjana popravila, tako da je vseeno kdo ga notri da. Jaz al kdo drug.  Glede mojega admina, ki si mi ga dal.  Normalno, da mi ga lahko vzameš.  

"Na slepe oči"   Brez neke politike se cajtng vodi. Članke se potem našopa vse naenkrat, ne pa načrtovano, koliko prispevkov za koliko strani pride pod določeno kategorijo, rubriko.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: www.pozitivke.net
Reply #18 - 24.05.2003 at 19:43:08
 

Hvala Andres. Smiley  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: www.pozitivke.net
Reply #19 - 24.05.2003 at 21:48:40
 
sončna pošta je del pozitivk in dodam skoraj vedno zadnje dva top članka iz pozitivk na sončno...

+ modre misli

res je dodam razpise + še kaj če mam na meilu in še ni v pozitivkah

predavanja in ostalo je isto skoraj kot v koledarju(če seveda objavjo)...

ja glede mojega projekta sončna je 4 leta že tle, pozitivke 1 leto, počasi stavri zbližujemo in to vedno bolj, z gapetom moramo narest skripto, ki bo zaobjela vse kar želimo da ima pošta, zaenkrat je to težko zato ostaja trenutno taka kot je...

se pa del sveta duhovnosti (info center) še ta mesec seli na pozitivke...

Ocean sonca

ps: andres sej veš stalno se trudimo, da bi pozitvke postale boljše in bi imele veliko obiskovalcev, in to vedno bolj uspeva.

se nam pa vedno lahko pridružiš ti in vsi ostali pri ustvarjanju oz vodenju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: www.pozitivke.net
Reply #20 - 25.05.2003 at 01:24:08
 
Dodaš zadnja dva članka včasih več, odvisno. Samo se to vse porazgubi med ostalo reklamo, ki jo nudiš v Sočni pošti. Torej Aleš?  Ponovno sva tam kot že nekoč. No more comments.

Quote:
ps: andres sej veš stalno se trudimo, da bi pozitvke postale boljše in bi imele veliko obiskovalcev, in to vedno bolj uspeva.

se nam pa vedno lahko pridružiš ti in vsi ostali pri ustvarjanju oz vodenju.


Zanimivo, da potemtakem v večini isti ljudje članke oddajajo.  Vem da se lahko pridružim Aleš, toda obstajajo razlogi, da držim dolgo distanco.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: www.pozitivke.net
Reply #21 - 26.05.2003 at 21:15:41
 
Quote:
Vem da se lahko pridružim Aleš, toda obstajajo razlogi, da držim dolgo distanco.  


Prekleto resni razlogi, ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: www.pozitivke.net
Reply #22 - 28.05.2003 at 12:58:13
 
agein andres.

sončeve pozitke časopis namen poztivne novice+ dogodki
sončna pošta namen: dogodki + novice

torej?

drugo 2 članka od pozitivk + 2 članka od svaroga, ki sta tudi na pozitivkah + modrze zgodbe tudi na pozitivkah
+ razpisi večinoma jih dam tudi na pozitivke...

vidiš kaj razlike med sončno in pozitivkami kar se tiče novic?

tretjič obvestila:
vsi ki obveščajo majo možnost dat isto obvestilo na pozitivke kot tudi v sončno.

in večinoma so, drugače pa sklepa da se jim ne da?(azkaj ne? je jasno ane? pozitvke namen novice, je?)

torej?

pa še neki, sončna ma kazalo in nič se ne porazgubi.
porazgubi se v pozitivkah ne v sončni... kot si pravilno opozoril v uvodu. se strinjam s tem... samo zaenkrat ni druge strategije...

upam, da je jasno in dokončno vsaj dvoje: koncept sončne je uspešen 790 naročnikov, drugo sončevih pozitvk tudi 250.000 klikov v letu dni...

kar pa se tiče tega, da je sončna pošta pošta časopisa pozitivke je to res in vedno bolj bo, ampak se je treba dobit in upedenat in  testirat listo, da bo to omogočala kot sončna + še kaj kar bomo sedaj uvedl......

a ravno zdej se mava pa z gapetom za učit, tko da?

kar se tiče člankov, delamo na tem da bi tudi drugi pisali, oz se trudimo za to.

z islandije ne vidiš vseh reklam in prospektov, ki jih delimo in udeležb in truda na vseh aktivnostih kjer smo in vseh kontaktov, ki jih uspostavljamo, da je to tako...

in če maš tehtne razloge jih zaradi mene lahko imaš, ampak zaradi njih se ti ni treba spravljat name.

če te moti je tvoja pot, torej uredi sam, naredi listo stestiri, ko bo delal se samo preklopi in je, dobi ljudi ki bodo pisali, bomo samo urejali in bo, plaketiraj, delaj promocijo, skrbi za razvoj, bomo za...

če te motim jaz se name ne oziraj delaj sam z ostalim delom uop, jaz te bom podprl v vsem razen v tekmovanjih za abstraktne ideje(tam sem ti reku meni osebno ne sede kr neki o seksu ...) če bodo ideje dobre te bom podpru tudi tam...

ker želim, da imajo pozitivke intelektualno vsebino in res izvirne ideje, to je med drugim tud v namenu pozitivk...

4. in najpomembnejše andres, pozitivke in sončna pošta imat uop(uredniški odbor pozitivk) tko da se obračaj sedaj na vse. ne le name

hvala, ti za siceršnje opozorilo, a se res trudimo andres, da veš in še se bomo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: www.pozitivke.net
Reply #23 - 28.05.2003 at 15:54:28
 
Quote:
porazgubi se v pozitivkah ne v sončni...

kaj to ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: www.pozitivke.net
Reply #24 - 28.05.2003 at 17:30:07
 
A naj bi bile pozitivke dnevnik ali tednik je IMHO precej nesmiselno vprašanje.

Pozitivke so Weblog, za katerega velja, da ga greš prebrat, ko imaš ravno čas. Večina člankov ne vsebuje novic, tako da z branjem kak dan kasneje, ne zamudiš prav dosti, kogar zanimajo novice jih tako redno dobi preko Sončne pošte, kar je BTW dobra kombinacija.

Če si kdo ne zna po svoje organizirat, kako in kdaj naj bere pozitivke in mu je treba podat navodila, se mu jih pa tudi lahko napiše Wink

Da pa bi bilo zdaj to nujno tlačit v neke predpotopne koncepte, ki so nastali zaradi narave čisto drugega medija, pa jaz res ne vidim prav nobene potrebe.
To je precej podobno, kot če bi trdil, da je treba čisto spremenit CNN, ker to niso ne dnevnik, ne poročila.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: www.pozitivke.net
Reply #25 - 28.05.2003 at 20:40:14
 
Smileybp
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: www.pozitivke.net
Reply #26 - 28.05.2003 at 22:02:21
 
Bp je po moje kar zadel bistvo, ja. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2